Wpisz kod

Jak otrzymać dostęp do książek?

1Wpisz otrzymany unikatowy kod.

2Załóż darmowe konto Legimi.

3Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy dostęp do ebooków i audiobooków jest bezpłatny?

Dostęp jest całkowicie darmowy

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie mieszkańcy obszaru objętego projektem, tj. gm. Dębowa Łąka, Książki, Ryńsk oraz Miasta Wąbrzeźno. Aby wypożyczyć ebooka, nie trzeba być użytkownikiem biblioteki.

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy zwrócić się z prośbą do biblioteki lub Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska. Kody dostępu do serwisu Legimi wydawane są: 1) za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected]; 2) w innych wyznaczonych miejscach, np. Bibliotece Powiatowej i jej filiach oraz Bibliotekach Gminnych (stacjonarnie i elektronicznie). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.pl/ziemiawabrzeskaczyta/. Następnie wszystkie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Dostęp aktywny jest przez miesiąc od daty aktywacji kodu, pod warunkiem, że zostanie on wydany czytelnikowi i aktywowany w bieżącym miesiącu kalendarzowym. Jeżeli aktywacja kodu nie nastąpi w miesiącu, w którym został pobrany z biblioteki, kod wygasa. Wówczas należy pobrać z biblioteki nowy kod.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

Każdy uczestnik projektu jednorazowo może otrzymać jeden kod dostępu na czas trwania jego ważności. W przypadku dostępności wolnej puli kodów uczestnik projektu może ubiegać się otrzymanie kolejnego kodu. W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki i odsłuchiwać audio- i synchrobooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

Tak, wypożyczane ebooki można czytać na czytnikach Kindle. Informacje, jak korzystać z usługi na Kindle znajdują się na stronie: www.legimi.pl/kindle/.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.