Wpisz kod

Jak otrzymać dostęp do książek?

1Wpisz otrzymany unikatowy kod.

2Załóż darmowe konto Legimi.

3Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych (WSBSz) i/lub użytkownicy Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej, której konto umożliwia zalogowanie do WSBSz. Po zalogowaniu do WSBSz na stronie https://prolib.edu.wroclaw.pl w ustawieniach konta użytkownika można pobrać kod dostępu do Legimi.

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy zalogować się do Wrocławskiego Systemu Bibliotek Szkolnych na stronie https://prolib.edu.wroclaw.pl i w ustawieniach konta użytkownika można pobrać kod dostępu do Legimi ważny do końca 2021 roku. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/wsbsz. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Kod ważny jest do 31.12.2021.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez Wrocławski System Bibliotek Szkolnych limitu każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzyma komunikat o przekroczeniu limitu oznacza to, że wyczerpała się pula dla WSBSz.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle. Lista certyfikowanych przez Legimi czytników znajduje się pod adresem https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/.