Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2006

Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown - poradnik do gry ebook

Jacek "Stranger" Hałas

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 120

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown - poradnik do gry - Jacek "Stranger" Hałas

Poradnik do gry Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown zawiera dokładny opis przejścia kampanii singleplayer, w głównej mierze nakierowany na sprawne pokonywanie kolejnych segmentów misji, a także rady dotyczące doboru broni i wyposażenia.

Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • [Misja 05] [Segment 1/2] Parliament
  • [Misja 04] [Segment 2/2] Amsterdam
  • [Misja 04] [Segment 1/2] Amsterdam
  • [Misja 03] [Segment 3/3] Desert Village
  • [Misja 03] [Segment 2/3] Desert Village
  • [Misja 03] [Segment 1/3] Desert Village
  • [Misja 02] [Segment 2/2] Algeria
  • [Misja 02] [Segment 1/2] Algeria
  • [Misja 01] [Segment 3/3] South Africa
  • [Misja 01] [Segment 2/3] South Africa

Informacja o grze

Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown jest czwartą, pełnoprawną odsłoną cyklu taktycznych FPS-ów, wyprodukowaną przez studio Red Storm we współpracy z ekipą deweloperską Ubisoft Montreal. Gracz wciela się w członka elitarnego oddziału komandosów, który staje się celem najemników zatrudnionych przez niebezpieczną organizację terrorystyczną.

Gra Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2, XBX, GCN. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Opinie o ebooku Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown - poradnik do gry - Jacek "Stranger" Hałas

Fragment ebooka Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown - poradnik do gry - Jacek "Stranger" Hałas

Tom Clancy's Rainbow Six:Lockdownporadnik do gry

autor: Jacek "Stranger" Hałas

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=482

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wprowadzenie

[Misja 01] [Segment 1/3] South Africa

[Misja 01] [Segment 2/3] South Africa

[Misja 01] [Segment 3/3] South Africa

[Misja 02] [Segment 1/2] Algeria

[Misja 02] [Segment 2/2] Algeria

[Misja 03] [Segment 1/3] Desert Village

[Misja 03] [Segment 2/3] Desert Village

[Misja 03] [Segment 3/3] Desert Village

[Misja 04] [Segment 1/2] Amsterdam

[Misja 04] [Segment 2/2] Amsterdam

[Misja 05] [Segment 1/2] Parliament

[Misja 05] [Segment 2/2] Parliament

[Misja 06] [Segment 1/2] University

[Misja 06] [Segment 2/2] University

[Misja 07] [Segment 1/3] Catacombs

[Misja 07] [Segment 2/3] Catacombs

[Misja 07] [Segment 3/3] Catacombs

[Misja 08] [Segment 1/3] Distillery

[Misja 08] [Segment 2/3] Distillery

[Misja 08] [Segment 3/3] Distillery

[Misja 09] [Segment 1/2] Hospital

[Misja 09] [Segment 2/2] Hospital

[Misja 10] [Segment 1z2] Docks

[Misja 10] [Segment 2/2] Docks

[Misja 11] [Segment 1/2] Channel Ferry

[Misja 11] [Segment 2/2] Channel Ferry

[Misja 12] [Segment 1/2] Marseilles

[Misja 12] [Segment 2/2] Marseilles

[Misja 13] [Segment 1/2] NATO Summit

[Misja 13] [Segment 2/2] NATO Summit

[Misja 14] [Segment 1/2] Estate

[Misja 14] [Segment 2/2] Estate

[Misja 15] [Segment 1/3] Mercenary Base

[Misja 15] [Segment 2/3] Mercenary Base

[Misja 15] [Segment 3/3] Mercenary Base

[Misja 16 FINAŁ] [Segment 1/3] Castle

[Misja 16 FINAŁ] [Segment 2/3] Castle

[Misja 16 FINAŁ] [Segment 3/3] Castle

[Porady] Rodzaje misji, a zabierany sprzęt

[Porady] Broń i wyposażenie

Wprowadzenie

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown. Poniższy artykuł zawiera dokładny opis przejścia przygotowanej przez producentów kampanii singleplayer. Warto jednocześnie odnotować, iż Lockdown jest nieporównywalnie prostszy od swoich poprzedników, włącznie z trzecią odsłoną serii, czyli grą Tom Clancy's Rainbow Six: Raven Shield. Poniższy opis został w głównej mierze nakierowany na sprawne pokonywanie kolejnych segmentów misji. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż w niektórych lokacjach przeciwnicy mogą się dość losowo pojawiać, szczególnie przy ponownym załadowaniu planszy. W trakcie gry można jednak natrafić na wiele "stałych" punktów, które z całą pewnością będą okupowane. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zabawy radziłbym zapoznać się z klawiszologią, a także potrenować na strzelnicy. Sterowanie nie jest skomplikowane, aczkolwiek warto byłoby wszystkie najważniejsze ruchy opanować do perfekcji, włącznie z wydawaniem rozkazów pozostałym członkom drużyny. Zachowania te zostały również objaśnione we właściwym poradniku. Przypominam także o możliwości dokonywania zapisów stanu gry, a także autosave'ach pojawiających się po ukończeniu każdego z segmentów danej misji. Nie pozostało mi już nic innego, jak tylko zaprosić Was do lektury, życząc jednocześnie miłej zabawy.

Jacek "Stranger" Hałas

[Misja 01] [Segment 1/3] South Africa

Podstawowe zagrożenia: W niektórych miejscach rozmieszczono stanowiska snajperskie. Wszystkie te punkty zostały dokładnie zaznaczone w opisie przejścia tej misji. Nie masz się jednak czego obawiać, gdyż są one dość oczywiste. W końcowej części będziesz ponadto musiał ochraniać dwóch ważnych zakładników.

Główny cel misji: Będziesz musiał zająć się uwolnieniem przetrzymywanych przez terrorystów zakładników, w tym prezydenta Yareda Mbelu. Osoby te znajdują się wewnątrz skarbca jednego z okolicznych banków.

Jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zabawy będziesz się oczywiście mógł zapoznać z aktualną sytuacją, wybierając zakładkę Briefing. Dowiesz się o zorganizowanym przez terrorystów porwaniu prezydenta Mbelu. Będziesz go musiał uwolnić. Przechodząc na zakładkę Intel będziesz mógł zapoznać się z mapami poszczególnych segmentów misji. Są one traktowane jako oddzielne etapy. Po dotarciu do końcowej strefy danego segmentu zostaniesz automatycznie przeniesiony do kolejnego, bez możliwości powrócenia do zbadanej już lokacji. Jeśli chcesz będziesz również mógł zmodyfikować wyposażenie poszczególnych członków drużyny. Aby to zrobić kliknij na Team Outfitting. Po więcej szczegółów odnośnie zalet i wad poszczególnych typów broni zapraszam do końcowej części poradnika. Aby rozpocząć grę kliknij na Start Mission.

Zaczynasz niedaleko podziemnego parkingu. Jeśli chcesz możesz kucnąć (domyślnie klawisz X), aczkolwiek nie jest to konieczne. Zacznij posuwać się w stronę charakterystycznej ikony (#1). Po dotarciu na miejsce wyświetlona zostanie pierwsza podpowiedź (zasady korzystania z broni). Podbiegnij teraz do dowolnej zasłony (klawisz CAPS LOCK) i zacznij strzelać do widocznych w oddali terrorystów (#2). Warto byłoby za każdym razem przybliżać sobie widok (wciskając prawy przycisk myszy). Pomoże ci to w namierzaniu kolejnych wrogów.

Zwróć uwagę na to, że możesz dowodzić pozostałymi członkami ekipy. W niektórych miejscach możesz ich zostawiać nieco z tyłu, najczęściej dobrze jest ich jednak mieć przy sobie. Możesz także rozkazać aby udali się w wybrane miejsce czy wykonali określoną czynność. Do tego celu korzysta się ze SPACJI. Zacznij ostrożnie posuwać się w stronę budynku, z którego wybiegli zabici już terroryści. Zauważysz kolejną ikonkę (#1). Wejdź z całą drużyną do podziemnego garażu i zacznij OSTROŻNIE posuwać się na dół. Osobiście radziłbym przez cały czas trzymać się lewej ściany. Za rogiem powinieneś wpaść na kolejnych terrorystów (#2). Przy odrobinie szczęścia co najmniej jednego z nich powinno ci się udać zaskoczyć. W takiej sytuacji najlepiej dokładniej wycelować w głowę bandyty. To samo tyczy się także pozostałych oponentów.

Po znalezieniu się na czwartym poziomie parkingu zacznij ostrożnie posuwać się do przodu. Najlepiej byłoby wykorzystywać zaparkowane w okolicy samochody jako zasłonę. Pamiętaj o tym żeby celować w głowy napotykanych przeciwników, tak aby szybciej się ich pozbyć. Dotrzesz do kolejnej ikonki (#1). Tym razem dowiesz się nieco więcej na temat wydawania rozkazów oraz paska informującego o stanie zdrowia kolegów z ekipy. Teoretycznie mógłbyś teraz iść w lewo. Nie dysponowałbyś jednak żadną zasłoną. Lepiej więc byłoby skorzystać ze znajdujących się w okolicy drzwi (#2). Skieruj się tu z całą drużyną.

Po dotarciu do zniszczonych schodów zejdź na dół. Idź przed siebie. Dojdziesz do zamkniętych drzwi (#1). Najlepiej byłoby zgromadzić w tym miejscu całą drużynę i wydać polecenie podjęcia szturmu. Aby to zrobić wciśnij SPACJĘ i wybierz odpowiednie komendy (Breach, a następnie Clear w zupełności wystarczą). Pamiętaj o tym, że koledzy z ekipy wykonają polecenie dopiero wtedy gdy wydasz im taki rozkaz (przycisk Go Code). Wybiegnij na zewnątrz. Ponownie znajdziesz się w podziemnym parkingu. Schowaj się za jednym z zaparkowanych wozów i zacznij strzelać do pozostałych przy życiu terrorystów (#2). Na szczęście koledzy z ekipy większością z nich powinni się już wcześniej zająć.

Posuwaj się dalej do przodu. Pamiętaj o tym żeby chować się za kolejnymi pojazdami, a także trzymać kolegów z ekipy blisko siebie. Podejdź do kolejnej ikony. Dowiesz się więcej na temat możliwości otwierania napotykanych drzwi. Skieruj się teraz do znajdującego obok przejścia (#1). Po drodze natrafisz na nową ikonkę. Zgodnie z podaną informacją, pamiętaj o częstym przeładowywaniu broni i dopasowywaniu trybu ostrzału do aktualnych warunków. Skorzystaj z e schodów, aby zejść na najniższy, pierwszy poziom (#2). Skieruj się do nowego korytarza, po drodze zbliżając się do nowej ikonki.

Otwórz drzwi. Zgodnie z udzieloną kilka chwil wcześniej podpowiedzią, powinieneś skorzystać z noktowizora (#1). Aby to zrobić wciśnij V. Alternatywnie będziesz mógł też korzystać z czujnika ruchu (klawisz B), w moim przekonaniu nie jest on aż tak przydatny, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zwróć uwagę na to, iż przeciwnicy będą dość widoczni. W przypadku gostków skrywających się za autami proponowałbym strzelać w ich stopy, aby ich powalić (#2). Stopniowo posuwaj się do przodu, korzystając z wszelkich możliwych zasłon (słupy, auta itp.).

Powinieneś w końcu dotrzeć do otwartych drzwi (#1). Zwróć uwagę na ikonę informującą się o wyjściu. Ruszaj przed siebie. Po dotarciu do zamkniętych drzwi zatrzymaj się w oznaczonym miejscu (#2). Po kilku sekundach gra zacznie ładować kolejny segment planszy.

[Misja 01] [Segment 2/3] South Africa

Na początek radziłbym rozkazać swym ludziom żeby pozostali w miejscu startu, możesz też podejść do świecącej ikonki (informacje na temat zmiany pozycji na kucającą). Zacznij ostrożnie posuwać się do przodu. Dobrze byłoby się też odpowiednio wychylić. Załatw kilku pierwszych gostków (#1). Wycofaj się i zaczekaj na tych, którzy zdecydują się tu przybiec. Ponownie wychyl się i zacznij strzelać do pozostałych przy życiu oponentów. Trzymaj się ściany LEWEGO budynku! Teraz MUSISZ obrócić się i załatwić snajpera skrywającego się w jednym z okien (#2).

Jeśli chcesz możesz przywołać do siebie kolegów z ekipy. Zacznij posuwać się do przodu, trzymając się jednocześnie ściany budynku, w którym znajdował się wrogi snajper. Po chwili powinieneś zauważyć nadbiegających terrorystów. Zacznij do nich strzelać (#1). Zignoruj jednocześnie mające miejsce w okolicy eksplozje. NIE przesuwaj się jeszcze w stronę głównego placu! Upewnij się, że zlikwidowałeś wszystkich okolicznych wrogów, a następnie popatrz do góry. Powinieneś zauważyć drugiego snajpera (#2). Jest w sąsiednim budynku do tego, w którym czaił się pierwszy gostek.

Jeśli chcesz możesz zbliżyć się do placu i z odległości załatwić trzeciego snajpera, ale nie jest to konieczne. Skieruj się do wąskiej alejki (#1). Uważaj, gdyż mogą się tu pojawić nowi przeciwnicy. Miejsce, w którym znajduje się przejście do kolejnego segmentu planszy będzie najprawdopodobniej pilnowane przez co najmniej dwóch wrogów (#2). Musisz się ich pozbyć. Dopiero gdy zginą skieruj się do oznaczonego punktu.

[Misja 01] [Segment 3/3] South Africa

Podobnie jak wcześniej, radziłbym na chwilę zostawić swoich ludzi z tyłu. Podejdź do lewej ściany, a następnie zacznij ostrożnie posuwać się do przodu. Zlikwiduj gostka skrywającego się za zniszczonym pojazdem (#1). Na kolejnych natrafisz po lewej (#2). Jeśli chcesz możesz podbiec do wspomnianego wozu, tak aby zapewnić sobie lepszą pozycję do oddawania kolejnych strzałów. Możesz też już poprosić o pomoc kolegów z ekipy.

Zanim wejdziesz do kolejnego budynku warto zainteresować się świecącą ikoną (informacje na temat wychylania się). Do środka proponowałbym wrzucić granat, tak aby pozbyć się ewentualnych oponentów (#1). Wbiegnij do budynku razem z resztą drużyny. Przejdź spokojnie przez kolejne pomieszczenia. Po dotarciu do wyjścia wstrzymaj kolegów z ekipy i ostrożnie podejdź do przodu. W pierwszej kolejności zajmij się gostkami skrywającymi za zaparkowaną w tym miejscu limuzyną (#2).

Przed Tobą nieco trudniejszy fragment. Będziesz musiał się szybko wychylić i celnym strzałem w głowę zdjąć gostka stojącego na dachu (#1). Miał on bowiem wyrzutnię rakiet. Dobrze byłoby wydać swoim ludziom rozkaz do podjęcia szturmu (#2). Likwiduj napotykanych po drodze przeciwników. Warto byłoby jednocześnie korzystać z dostępnych zasłon (głównie samochodów).

Po oczyszczeniu całego placu skieruj się do wejścia prowadzącego do banku (#1). Za rogiem natrafisz na co najmniej dwóch gostków (#2). Możesz podesłać im granat, bądź też pozbyć się ich celnymi strzałami w głowę. Warto również przywołać do siebie kolegów z drużyny. Ruszaj dalej.

Gdy tylko dotrzesz do centralnego pomieszczenia zlikwiduj terrorystów skrywających się na wyżej położonym balkoniku (#1). Teraz radziłbym pozostawić w tym miejscu resztę drużyny, a osobiście przebiec do widocznego w oddali przejścia. Skieruj się w prawo i zaskocz gostka, który najprawdopodobniej będzie się tu skrywał (#2). Dopiero teraz przywołaj w to miejsce resztę drużyny. Skieruj się do kolejnego przejścia. Wyjdź po schodach na wyższy poziom.

Ponownie zostaw tu drużynę. Wejdź do lewego pomieszczenia, znajdź dobrą zasłonę i zacznij likwidować widocznych w oddali oponentów (#1). Większości z nich będziesz mógł pozbyć się celnymi strzałami w głowę. ZANIM ruszysz dalej upewnij się, że wszyscy zostali zabici. Udaj się do znajdujących na drugim końcu korytarza drzwi. Zejdź po schodach na dół (#2).

Prawdopodobnie będziesz sobie musiał poradzić z jeszcze jednym przeciwnikiem, aczkolwiek mogłeś już wszystkich zabić. ZANIM dalej ruszysz podejdź do charakterystycznego terminala. Możesz z niego skorzystać (#1), dzięki czemu dezaktywujesz okoliczny wykrywacz metalu. Ruszaj dalej. Zlikwiduj gostków pilnujących wejścia do skarbca (#2). Powinno ci się udać ich zaskoczyć. Wejdź do środka.

Zakładnicy pilnowani