Sacrifice - poradnik do gry - Paweł "SPMKSJ" Majchrowicz - ebook

Sacrifice - poradnik do gry ebook

Paweł "HopkinZ" Fronczak, Paweł "SPMKSJ" Majchrowicz

0,0
7,90 zł

-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

W poradniku tym znajdziecie wskazówki, pomocne rady i przydatne informacje, które z pewnością ułatwią Wam przejście gry Sacrifice.

Sacrifice - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • James (Jednostki)
  • Persefona (Jednostki)
  • Bogowie
  • Charnel (Jednostki)
  • Sprawy ogólne
  • Neutralne (Jednostki)
  • Formacje
  • Pyro (Jednostki)
  • Stratos (Jednostki)
  • Pyromancja (Pyro) (Czary)

Informacja o grze

Sacrifice jest strategią czasu rzeczywistego wyprodukowaną przez studio Shiny Entertainment. Akcja gry osadzona została po zakończeniu Świętej Wojny, w której 5 bóstw pokonało stwórcę. Teraz toczą one bezwzględną walkę o panowanie nad światem. Gracz wybiera jedną z frakcji i stara się przechylić szalę zwycięstwa na jej stronę. Gra stworzona została głównie z myślą o trybie multiplayer, w którym może brać udział maksymalnie czterech uczestników.

Gra Sacrifice, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2001 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 47

Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.Sacrificeporadnik do gry

autorzy: Paweł "SPMKSJ" Majchrowicz, Paweł "HopkinZ" Fronczak

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=30

[email protected]

Spis treści

Wstęp

Bogowie

Sprawy ogólne

Formacje

Jednostki

Neutralne

Persefona

James

Stratos

Pyro

Charnel

Czary

Zaklęcia konstrukcyjne

Zaklęcia podstawowe

Mistycyzm (Persefona)

Geomancja (James)

Magia żywiołów (Stratos)

Pyromancja (Pyro)

Nekromancja (Charnel)

Wstęp

Niniejszy poradnik jest, jak nazwa wskazuje, poradnikiem, a nie szczegółowym opisem przejścia gry. Czemu? Ponieważ Sacrifice jest produktem, który sprowadza się do zasady: "idź przed siebie i pokonaj wroga". Jednak wykonanie postawionego Ci zadania jest już o wiele trudniejsze. Dlatego też w tym poradniku pragnę przedstawić wskazówki, pomocne rady i przydatne informacje, które z pewnością ułatwią Wam przejście gry Sacrifice.

Bogowie

Grając wSacrifice możemy zdecydować, któremu z pięciu bogów będziemy wierni. Przed początkowymi misjami możemy wybierać między bóstwami, jednak w późniejszych etapach gry zmuszeni będziemy służyć jednemu bogowi. Nie można się temu dziwić. W końcu który bóg zechce przyjąć nas na służbę, gdy przed chwilą rozgromiliśmy jego oddziały, w imię wrogiego mu bóstwa?

Każda kampania opowiada jedną historię, tyle że z różnych punktów widzenia. Tym samym to, co w jednej kampanii było tylko wspominane, jest głównym wątkiem przygód u innego boga. Dlatego właśnie polecam rozgrywkę tylko jednym bogiem naraz, aby całość akcji była spójna i, oczywiście, zachęcam do przejścia gry z każdym bogiem, gdyż tylko wtedy mamy wgląd na pełną fabułę tego cudownego dzieła, jakim jest Sacrifice.

Poinformować chcę również, iż w tym poradniku nie ma żadnych wzmianek o fabule rozgrywającej się w Sacrifice, tak więc można go przeglądać bez strachu, iż poznamy zakończenie historii opowiadanej w grze.

Persefona

Pani Natury jest boginią Życia i zarządza krainą Elysium. Chęć służenia bogini Persefonie oznacza podążanie drogą prawa i sprawiedliwości. Cóż, nie zmienia to faktu, że Naszym głównym zadaniem będzie walka. W tym wypadku gromić będziemy siły ciemności. Wraz z nią przyjemnie się będzie grać tym, którzy wolą kierować się dobrymi intencjami i wojować w słusznej sprawie. Jej kampania jest wręcz "zatłoczona" pojedynkami ze sługami zła, lecz poza tym towarzyszy nam cały czas ciekawa fabuła.

James

James jest bogiem Ziemi i z wyglądu przypomina trochę język, czy tez dużego robala. Ten bóg także stoi po stronie Dobra, jednak nie jest on tak praworządny jak Persefona. Daje swoim wyznawcom wolną rękę, starając się zbytnio nie ingerować w ich sprawy. Jego ziemie nazywane są Glebe. Uważam, że James ma jedną z ciekawszych kampanii w grze. Poza tym sądzę, iż właśnie od tego Boga powinni zaczynać początkujący gracze.

Stratos

Stratos, bóg powietrza - najmądrzejszy, najprzezorniejszy i najsprytniejszy z bogów. Tak sam mówi o sobie, więc dorzucić jeszcze należy: najskromniejszy. Stratos jest rozważnym bogiem, a jego podejście do świata jest najbardziej neutralne spośród całej piątki. Rządzi terenami Empyrei. Jego kampania jest równie ciekawa jak u każdego pozostałego bóstwa.

Pyro

Pyro to bóg ognia, który włada terenami Pyroborei. Zdawać by się mogło, że powinien być najokrutniejszym ze wszystkich bóstw. Tak jednak nie jest. Owszem, bóg ten walczy za pomocą ognia i powoduje masę zniszczeń, jednak służąc jemu nie będziemy podbijać w imię Śmierci i Zła. Podczas służby u Pyro poznasz destrukcyjną moc ognia i będziesz delektował się efektownymi walkami. A to sprawia, że te misje rozgrywa się bardzo przyjemnie.

Charnel

Charnel jest bogiem śmierci, wojny i niezgody. To on wprowadza wszelkie konflikty na zgromadzeniach bogów i sprawia mu to wielką radość. Jego tereny to ponura Stygia, gdzie nigdy nie uświadczymy zielonych lasów, ani rozległych jezior. W tych misjach stajemy po stronie zła, aby rozgromić bogów dobra. Kampania Charnela jest także bardzo specyficzna ze względu na wiernych bogu śmierci, ale o tym w dalszej części poradnika.

Sprawy ogólne

Magowie

Twoim głównym zadaniem podczas większości misji, będzie unicestwienie wrogich Magów. Te postacie są inne niż cała reszta jednostek krążących po lokacji. Nie są oni przeznaczeni do walki w zwarciu, lecz do wspierania własnych oddziałów za pomocą czarów. Natomiast same wojska mogą być przywołane też tylko przez Magów. Oni więc rzucają zaklęcia przyzywające oraz zaklęcie tworzące. Tylko oni mogą wyczarować Manalit czy Kaplicę. Mag jest postacią unikalną i musisz pamiętać, aby nigdy nie narażać go na niepotrzebną śmierć.

Śmierć

W Sacrifice wcielamy się w postać istoty nieprzeciętnej. W końcu stajemy się sługami bożymi. A jako Wybraniec mamy tez całą masę przywilejów. Jednym z nich jest to, iż trudno Nas zabić. Otóż Mag nie może zginąć dopóki istnieje jego Ołtarz. Dlatego też należy zawsze trzymać kogoś przy Naszym głównym budynku, aby nie zostać zaskoczonym przez przeciwnika.

A gdy zginiemy nagle, od przypadkowego pocisku, przechodzimy w formę eteryczną. Nasz Mag zamienia się w ducha, który unosi się nad ziemią i poruszą się ze znaczną prędkością. W takiej postaci wciąż możemy wydawać rozkazy Naszym jednostkom, lecz nie możemy czarować. Mimo wszystko, po takiej pozornej śmierci mamy możliwość wygrać potyczkę. A do normalnej formy wrócimy dopiero wtedy, gdy uzbieramy odpowiednią ilość many (na przykład stojąc w pobliżu Naszej Manalitu).

Dusze

W Sacrifice nie ma żadnych surowców. Tutaj jednostki możemy przywołać wtedy, gdy mamy odpowiednią liczbę mana oraz dusz.

Po