Opis

Poradnik do gry sportowej NHL 07 koncentruje się na tym, aby gra stała się łatwa dla każdego. Znajdziecie tu wyjaśnienie angielskojęzycznych nazw i skrótów używanych w ustawieniach, a także wiele porad odnośnie tego jak grać, by wygrać.

NHL 07 - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Dynasty Mode, Basic Settings (Game Mods)
  • Dynasty Mode, Advanced Settings (Game Mods)
  • Dynasty Mode (Game Mods)
  • Sterowanie
  • Funkcje Zawodników
  • Auto Deke (Jak grać w NHL 07)
  • Triki, Sztuczki i tym podobne (Jak grać w NHL 07)
  • Dynasty Mode, GM Options (Game Mods)
  • Dynasty Mode, Day-To-Day (Game Mods)
  • Dynasty Mode, Ekran Główny (Game Mods)

Informacja o grze

NHL 07 to symulator rozgrywek hokejowych, traktujący o najbardziej profesjonalnej i najlepszej lidze hokeja na świecie – północnoamerykańskiej NHL. Wszystkie kolejne części serii co roku przechodziły mniej lub bardziej poważną renowację, oferując szereg nowych możliwości oraz zaktualizowaną bazę danych zespołów i zawodników. Nie inaczej jest i tym razem.

Gra NHL 07, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier sportowych. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2, XBX, X360, PSP. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 60

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

NHL 07poradnik do gry

autor: Paweł "HopkinZ" Fronczak

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=559

[email protected]

Spis treści

Wstęp

Play Now

Game Mods

Play OnLine

Dynasty Mode

Dynasty Mode, Basic Settings

Dynasty Mode, Advanced Settings

Dynasty Mode, Rules

Dynasty Mode, GM Application

Dynasy Mode, Salary Cap

Dynasty Mode, Ekran Główny

Dynasty Mode, Day-To-Day

Dynasty Mode, GM Options

Dynasty Mode, Coaching Options

Dynasty Mode, Stats Central

Dynasty Mode, Rules & Options

Dynasty Mode, Upgrades

Dynasty Mode, Strategy

Dynasty Mode, Strategy - Special Teams

Dynasty Mode, Strategy - Quick Playes

Dynasty Mode, Practice Schedule

Dynasty Mode, Po sezonie

Season, Exhibition, Tournament...

Team Standings

Player Stats

Rosters

Creation Zone

Rules

Gameplay Settings

Sterowanie

Funkcje Zawodników

Jak grać w NHL 07

Info

Auto Deke

Spin Deke

Open Ice Support

Open Ice Control

Triki, Sztuczki i tym podobne

Faceoff's

Gra w przewadze, osłabieniu

Gra w obronie

Zakończenie

Wstęp

NHL 07 to gra zręcznościowa. W tej edycji posiadanie pada to podstawa. Podczas grania będę się odwoływał do gry na padzie, zamiast do klawiatury.

W niniejszym poradniku skupiłem się na tym, aby gra stała się łatwa dla każdego. Ponieważ w Polsce NHL 07 zostało wydane w angielskiej wersji językowej wielu graczy może się po prostu pogubić w gąszczu cyferek i skrótów. Podsuwam także wiele porad odnośnie tego jak grać, by wygrać. Mam nadzieję, że ten poradnik pomoże Wam lepiej zrozumieć NHL, a co za tym idzie zdobyć puchar Stanley'a bez żadnych problemów (chociaż, jak to mówią "bez problemów nie ma zabawy").

Ponieważ poradnik pisany jest pod pada toteż wszystkie domyślne klawisze zostawiam tak, jak je EA Sports w grze zadeklarowało. Zatem 4 klawisz to automatyczny deke, 6 klawisz to strzał z nadgarstka, prawa gałka analogowa to podawanie etc.

Play Now

Play Now

Play Now to szybki mecz. Rozgrywka między dwoma drużynami, bez żadnych późniejszych konsekwencji.

Nie różni się to niczym od innych gier sportowych. Wpierw wybieramy obie drużyny, a potem tę, którą zamierzamy sterować. Jest to o tyle fajne, że możemy np. drużyną Colorado Avalange zagrać przeciwko gwiazdom Świata zebranym w jednym teamie.

#1

#2

Po wyborze stron czeka nas decyzja o typie koszulek, a następnie ustawieniach gry. Wpierw te podstawowe (#1) oraz zaawansowane (#2).

Play Now, Quick Settings: Basic

Skill Level - poziom trudności rozgrywki. Do wyboru Beginner, Easy, Medium, Difficult. Początkującym radzę wybrać Easy, ponieważ Beginner oferuje praktycznie nasz team + bramkarza przeciwnika. Łyżwiarze sterowani przez komputer na poziomie Beginner zachowują się jakby pierwszy raz mieli łyżwy na nogach. A na poziomie Easy gra jest przynajmniej trochę ciekawsza.

Medium oferuje dobrą zabawę. AI wyprowadza przemyślane akcje, potrafi odebrać nam krążek i używać agresywnych zagrań. Wjazd w grupę przeciwników lub podawanie krążka przez pół lodowiska zwykle kończy się jego utratą (krążka, nie lodowiska). Największa zabawa jest jednak na Difficult, w momencie, gdy komputer w ataku wyprawia cuda nie do pomyślenia.

Obrona to jednak słaby punkt NHL 07. Jasne, komputer na poziomie Difficult odbiera nam krążek jak tylko może, lecz jest bardzo przewidywalny. Dlatego po kilku meczach z pewnością nauczysz się tak manewrować gałką analogową, że strzelenie bramki nie sprawi Ci problemu.

Camera - do wyboru Classic, Ice, Overhead, Broadcast i Action. Ice i Classic to - jak nietrudno się domyśleć - tryby klasyczne. Kamera zawieszona jest wysoko nad głowami łyżwiarzy, a my mamy wrażenie, jakbyśmy patrzyli hokeistom przez ramię.

Overhead zawiesza kamerę bardzo wysoko nad głowami graczy. Podobnie zresztą Broadcast. Z tymże ta druga obraca ją o 90 stopni i pozwala nam obserwować boisko z bocznych trybun. Coś jak domyślna kamera w starych grach z serii FIFA.

Kamera "Overhead"
Kamera "Action"

Najciekawsza kamerą jest niewątpliwie Action. Zarezerwowana poniekąd dla graczy z doświadczeniem, ponieważ nie pozwala w pełni ogarnąć lodowiska. Za jej pomocą gra nabiera emocji, a szare strzałki z boku ekranu informują nas, gdzie znajdują się nasi zawodnicy, do których możemy podać krążek.

Rules - Custom (zasady i przepisy zmodyfikowane w opcjach przez gracza), NHL (zasady obowiązujące w lidze NHL), International (międzynarodowe), Off. Ostatnia opcja wyłącza reguły gry w NHL - Nie musimy przejmować się karami, spalonymi etc.

Period - odpowiada za długość jednej tercji. Do wyboru 5, 10, 15 i 20 minut. W przypadku wybrania pięciu minut zegar i tak będzie odliczał od 20, jednak cyfry będą maleć szybko - tak, aby po pięciu minutach zegar pokazał 0.

Play Now, Quick Settings: Advanced

Line Changes - odpowiada za sposób zmieniania piątek na boisku. Po wyborze Auto zawodnicy będą automatycznie się wymieniać. Po zaznaczeniu Manual ręcznie będziemy zmieniać zawodników. Jest to wybór dla graczy, którzy cenią sobie realizm. Off sprawi, że na boisku przez cały mecz pozostanie ta sama piątka zawodników co przy rozpoczęciu spotkania.

Shoot Aim - w NHL 07 możemy celować, w którą część bramki strzelamy. W zależności czy wybierzemy Auto czy Manual. Przy Auto wystarczy nacisnąć odpowiedni klawisz do strzału. Natomiast dzięki drugiemu wariantowi przy każdym strzale na siatce bramki przeciwnika pojawi się tarcza. W zależności, w którą stronę przesuniemy lewą gałkę analogową w tę stronę poleci krążek.

Prosty strzał. Shoot Aim w czystej postaci.

Po ustaleniu tych opcji pozostaje nam tylko rozegrać mecz.

Game Mods

Play OnLine

Play OnLine

Gra przez internet z pewnością jest dla wielu esencją gry NHL. Zabawa jest tutaj o tyle fajna, że gramy z drugim, żywym człowiekiem. Do rozgrywki dodany jest zatem współczynnik losowy, którego nie mamy podczas gry z komputerem.

Możemy stworzyć serwer (Create Server) lub przystąpić do cudzej gry (Join Server). W drugim przypadku musimy znać IP hosta, do którego chcemy się podłączyć.

Do wglądu mamy jeszcze możliwość zmiany nazwy czatu (Chat Name) oraz hasło (Password) - zakładamy je gdy serwer tworzymy a podajemy, aby dostać się na istniejący już serwer.

Dynasty Mode

Dynasty Mode

Dzięki tej opcji wcielisz się w trenera drużyny hokejowej. Jako główny zarządca ustalasz strategię w czasie meczów, system trenowania, dokonujesz transferów, wymieniasz e-maile z szychami sportu etc.

Skoro gra ma w nazwie NHL to ligę wybieramy jedyną i słuszną - NHL.

Pierwszą decyzją będzie liga, w której obejmiesz pieczę nad jedna z drużyn. Może to być NHL, Elitserien (szwedzka liga hokejowa), DEL (niemiecka liga), Tipsport Extraliga (czeska liga) i SM-Liiga (fińska liga). Po tym wyborze przyjdzie czas na ustalenie opcji dynastii.

Dynasty Mode, Basic Settings

Dynasty Mode, Basic Settings

League Name - w tym miejscu należy wpisać nazwę swojej gry. Ta etykietka nie ma żadnego wpływu na dalszą rozgrywkę.

Skill Level - wybieramy poziom trudności gry z następujących: Beginner, Easy, Medium, Difficult. Początkującym radzę wybrać Easy, ponieważ Beginner oferuje praktycznie nasz team + bramkarza przeciwnika. Łyżwiarze sterowani przez komputer na poziomie Beginner zachowują się jakby pierwszy raz mieli łyżwy na nogach. A na poziomie Easy gra jest przynajmniej trochę ciekawsza.

Medium