Silent Hill 2 - poradnik do gry - Piotr "Zodiac" Szczerbowski, Grzegorz "KirkoR" Bernaś - ebook

Silent Hill 2 - poradnik do gry ebook

Grzegorz "KirkoR" Bernaś, Piotr "Zodiac" Szczerbowski

2,0

Opis

Szczegółowy opis przejścia gry na wszystkich poziomach trudności, zawierający dokładne mapy pozwalające zorientować się w położeniu podczas gry, listę wszelkich możliwych do znalezienia przedmiotów, oraz spis zakończeń wraz z ich wpływem na rozgrywkę.

Silent Hill 2 - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Lake View Hotel - Część 3
  • Blue Creek Apartment
  • Bonusowy Scenariusz [Born From a Wish] - Część 1
  • Zakończenia – jak do nich doprowadzić?
  • Wood Side Apartment - Część 1
  • Wood Side Apartment - Część 3
  • Zachodnie Silent Hill - Część 1
  • Zanim zaczniesz grę
  • Wood Side Apartment - Część 2
  • Poziomy trudności

Informacja o grze

Silent Hill 2 to kontynuacja wydanej w 1999 roku przygodowej gry akcji w konwencji survival-horroru. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie firmy Konami. Głównym bohaterem jest James Sunderland, który nieoczekiwanie otrzymuje list od swojej dawnej ukochanej z prośbą o spotkanie w tytułowym miasteczku. Z uwagi na bardzo mroczny klimat i przerażające sceny tytuł adresowany jest do odbiorców powyżej 16 lat.

Gra Silent Hill 2, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku przygodowych gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2003 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 57

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
2,0 (1 ocena)
0
0
0
1
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.

PopularnośćPodobne


Silent Hill 2poradnik do gry

autorzy: Piotr "Zodiac" Szczerbowski, Grzegorz "KirkoR" Bernaś

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=171

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Zanim zaczniesz grę

Poziomy trudności

Zakończenia - jak do nich doprowadzić?

Punkt Widokowy

Wschodnie Silent Hill

Południowe Silent Hill

Wood Side Apartment - Część 1

Wood Side Apartment - Część 2

Wood Side Apartment - Część 3

Blue Creek Apartment

Zachodnie Silent Hill - Część 1

Zachodnie Silent Hill - Część 2

Brookhaven Hospital - Część 1

Brookhaven Hospital - Część 2

Brookhaven Hospital Reverse - Część 1

Brookhaven Hospital Reverse - Część 2

Dark Silent Hill

Silent Hill Historical Society

Toluca Prison - Część 1

Toluca Prison - Część 2

Katakumby - Część 1

Katakumby - Część 2

Katakumby - Część 3

Nabrzeże

Lake View Hotel - Część 1

Lake View Hotel - Część 2

Lake View Hotel - Część 3

Bonusowy Scenariusz [Born From a Wish] - Część 1

Bonusowy Scenariusz [Born From a Wish] - Część 2

Wprowadzenie

Silent Hill 2 to wydany początkowo na konsole survival-horror, przepełniony wciągającymi niczym wir na północnym Atlantyku zagadkami jest jedną z lepszych gier tego typu na rynku. Jednak długo musieliśmy czekać, nim ta produkcja pojawiła się na rodzimym rynku. Ale ten dzień w końcu nadszedł, więc nie mogło zabraknąć i pełnego, dogłębnie wyczerpującego temat gry poradnika.

Znajdziecie tutaj wszelkie wymagane do ukończenia gry informacje. Bogaty opis czynności, jakie należy wykonać by ukończyć grę na wszystkich poziomach trudności, specjalne mapy pozwalające zorientować się w położeniu podczas gry, uwzględnienie wszelkich znalezionych przez nas przedmiotów pomocniczych (apteczki, naboje, itp.), spis zakończeń i samych poziomów trudności, wraz z ich wpływem na rozgrywkę powinny pomóc nawet najbardziej zagubionemu w gąszczu przeciwności, jakie stawia przed nami SH2, graczowi stanąć na nogi.

Kilka słów o mapkach. Zostały na nich uwzględnione wszelkie mające na przebieg gry elementy. Dodatkowo wskazaliśmy miejsca, gdzie można znaleźć przedmioty typu apteczka czy naboje. Jeśli o strzałki wskazujące kierunek poruszania się idzie, warto pamiętać, iż wskazują one trasy z WYŁĄCZENIEM zbierania owych niemających wpływu na przebieg akcji zapasów.

Tyle słowem wprowadzenia. Czas przejść do konkretów.

Zanim zaczniesz grę

Silent Hill 2 to jak już wspomniałem we wstępie, typowy survival-horror z masą zagadek. To właśnie one stanowią główny problem podczas zabawy i na wszystkie znajdziecie odpowiedź w tekście niniejszego poradnika. Chciałbym natomiast zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim są wrogie stwory pałętające się po opustoszałym miasteczku, zwanym tak samo jak tytuł gry - Silent Hill.

Zależnie od wybranego poziomu utrudnień, potwory będą miały różną ilość punktów życia, oraz - uwaga - mogły ożywać. Tak, tak, jeśli je zabijecie, po powrocie do pomieszczenia one znowu tam będą. Jeśli akurat szukacie rozwiązania jakieś zagadki, dziurki pasującej do klucza, którego jesteście w posiadaniu, to takie powracające do świata żywych stwory potrafią mocno uprzykrzyć życie.

Warto pamiętać o kilku zasadach:

1. Walcz tylko, jeśli wymaga tego sytuacja. Nie ma sensu pakować się w bójkę z potworem stojącym w korytarzu, przez który musisz przejść. Podobna sytuacja wygląda w mieście, z tym że tutaj wcale nie należy się pakować w bójkę.

2. Oszczędzaj amunicję. Jeśli już zostałeś zmuszony do użycia siłowego, nie stosuj od razu najlepszej posiadanej broni, z reguły palnej. Użyj posiadanej deski, metalowej rurki czy przerośniętego scyzoryka. Broń wyciągaj tylko w sytuacji, gdy przeciwników jest CO NAJMNIEJ dwóch, a nie możesz sobie z nimi poradzić tak, by żaden Cię nie drasnął.

3. Staraj się zapamiętać szczególne lokacje. Jeśli jakieś drzwi będą zamknięte na klucz, będzie na nich kartka, czy jakiś obraz wyda się dziwnie powiązany ze światem Silent Hill, zapamiętaj jego położenie. Potem taki wysiłek może się ogromnie opłacić.

4. Zbieraj przydatne przedmioty. Apteczki, napoje lecznicze, naboje, czy w dalszym stadium gry ampułki. To wszystko przyda się ogromnie podczas zwiedzania dalszych części miasteczka. A czym grozi pozostanie z bossem sam na sam z kończącą się amunicją, chyba nie muszę tłumaczyć.

W wersji PeCetowej na początku możesz wybrać scenariusz. Możliwe opcje to:

Letter From Silent Heaven

Główny epizod. Główny bohater, James, wraca do miasteczka Silent Hill, znanego z pierwszej części gry. Zmusił go do tego list od małżonki, Mary. I to właśnie przez ten list życie James'a zostanie wystawione na niejedną ciężką próbę przetrwania.

Born From a Wish

Krótki scenariusz, którego bohaterem jest znana z głównego wątku Maria. Pewnego dnia budzi się w opustoszałym mieście, nie zdając sobie sprawy z czyhającego na ulicach zagrożenie. To właśnie Ty musisz poprowadzić ją przez kilka łamigłówek.

Dodatkowo po przejściu gry możesz dostać specjalną broń:

Chainsaw (Piła Łańcuchowa)

Gdy przejdziesz grę raz i zaczniesz od nowa, zaraz na początku, za cmentarzem, na którym spotkałeś Angelę, znajdziesz piłę łańcuchową. Dokładna lokacja to dróżka biegnąca do miasta, nieopodal zielonej ciężarówki usłyszysz dźwięk tego urządzenia. Warto ją zdobyć, gdyż jest to najlepsza broń nie wymagająca naboi w początkowej fazie gry.

Hyper Spray

Jest kilka wersji tego środka "anty-potworowego". Puszkę ze śmiercionośną substancją znajdziesz w przyczepie na Saul St. Możliwe rodzaje (oznacza je kolor mieszanki) to:

Fioletowy:

zamraża sporą ilość przeciwników,

Biały:

zamraża masę przeciwników,

Żółty:

zamraża większość przeciwników,

Zielony:

zabija każdego przeciwnika.