Opis

Poradnik do gry sportowej „NHL 08” omawia reguły i opcje rozgrywki, sterowanie, ustawienia trybu Dynasty Mode, taktykę strzelania jak największej ilości bramek, jak również unikania ich tracenia dzięki właściwej grze w obronie.

NHL 08 - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Sterowanie
  • Początek (Dynasty Mode)
  • Free Agents, transfery i finanse (Dynasty Mode)
  • Upgrades (Dynasty Mode)
  • Practice Schedule (Dynasty Mode)
  • Przykładowa zagrywka (Strzelamy bramki)
  • Scouting (Dynasty Mode)
  • Reguły i opcje
  • Po sezonie (Dynasty Mode)
  • Deke (Strzelamy bramki)

Informacja o grze

NHL 08 to następna edycja rozbudowanego symulatora rozgrywek hokejowych, traktującego o najbardziej profesjonalnej lidze tego sportu, czyli północnoamerykańskiej NHL. Kolejne odsłony serii pojawiają się co roku, a ich opracowaniem zajmuje się EA Sports, czyli oddział koncernu Electronic Arts, który ma na swoim koncie także takie pozycje jak FIFA czy Madden NFL 07.

Gra NHL 08, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier sportowych. Tytuł wydany został w Polsce w 2007 roku i dostępny jest na platformach: PC, X360, PS3, PS2. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 30


NHL 08poradnik do gry

autor: Paweł "HopkinZ" Fronczak

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=679

[email protected]

Spis treści

Wstęp

Reguły i opcje

Sterowanie

Dynasty Mode

Początek

Free Agents, transfery i finanse

Upgrades

Scouting

Practice Schedule

Strategy (1)

Strategy (2)

Edit Lines

Playoffs

Po sezonie

Strzelamy bramki

Przykładowa zagrywka

One-timer

Deke

Powerplay

Shorthanded

Open Ice Control

Gra w obronie

Zakończenie

Wstęp

NHL 08 to wymagająca gra. Z powodu dopracowanego zachowania bramkarzy o wiele trudniej strzelić bramkę. I dobrze! Dzięki temu gra zyskuje wiele realizmu i jest ciekawsza. Poprawiona SI działa też lepiej w obronie (acz zdarzają się wpadki...).

Kilka spraw organizacyjnych. W poradniku jest sporo rysunków oraz przeze mnie dorabianych "strzałek". Kolorem czarnym zaznaczyłem drogę krążka - każde podanie czy strzał to właśnie czarna linia. Natomiast kolorem zielonym oznaczyłem tor ruchu zawodników. Połapanie się w obrazkach nie powinno sprawić Wam kłopotu.

Tak więc bez dalszego gadania, zapraszam do czytania.

Reguły i opcje

Te nie zmieniają się w NHL od lat, lecz warto się z nimi zapoznać. Mamy tu sporo suwaków, którymi możemy ukształtować rozgrywkę do naszych potrzeb. No to po kolei.

Basic rules.

Wpierw jesteśmy zmuszani, aby ustalić długość tercji (5, 10, 15, 20 minut). Potem suwakami regulujemy częstotliwość rozdawania kar i wszczynania bójek. W tej edycji naprawdę ciężko o bójkę (inna rzecz, że i tak zawsze ustawiam wskaźnik nisko, bo wolę grać, a nie bić się), więc jeżeli lubisz emocje z nimi związane ustaw pasek na maksymalną wartość.

Pierwsza z reguł to offsides, czyli spalone. Zasada mówi o tym, że nie można podać przez linię niebieską oraz wyjechać za nią z krążkiem, gdy po stronie ofensywnej (pole z bramką przeciwnika) znajduje się nasz zawodnik.

Zawodnik Colorado z numerem 1 jest na spalonym. W tym momencie numer 2 nie może wyjechać za niebieska linię.

Icing jest wtedy, gdy wyrzucamy krążek przez wszystkie trzy linie (dwie niebieskie i jedną czerwoną) z defensywnej części lodowiska (naszej) do ofensywnej (przeciwnika). Po takim zagraniu gra rozpoczyna się od wznowienia przy naszej bramce.

Ostatnią regułą jest - jak nazwa wskazuje - zakaz podawania przez dwie linie (2 Line Pass). Niebieska i czerwona tworzą pole boiska, przez które nie można wykonać podania.

A tu menu z wyborem "skill level", czyli od beginner do difficult.

Dalej wybieramy opcję Injuries - możliwość występowania kontuzji. Tie Break ustala, co się dzieje w przypadku remisu po trzech regulaminowych tercjach. Polecam wybrać Shootout, czyli rzuty karne. Opcjonalne "5 min then shootout" nie pozwala na prawdziwe pięć minut dogrywki, lecz tylko pięć minut czasu gry - które mija bardzo szybko. Włączone "assistant coach edit lines" pozwala komputerowi na ustalenie "best lines", jeżeli nie chcemy ustawiać naszych zawodników własnoręcznie. W zasadzie polecam tylko najbardziej początkującym graczom, ponieważ samemu zajmując się "piątkami" można dojść do lepszego poziomu Chemistry aniżeli gdyby zrobiłby to komputer.

Advanced settings.

Kolejne opcje są pod szyldem "advanced". Tutaj mamy dostęp do ustawień rozgrywek playoff. Pierwsza zmienna to ilość spotkań między dwiema drużynami. Od standardowych siedmiu (do czterech zwycięstw) do nawet tylko jednego. Potem ustalamy co robić w wypadku remisu - Continuous OT oznacza grę, aż do momentu strzelenie "złotej bramki".

Hero