StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry - "Asmodeusz" - ebook

StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry ebook

Asmodeusz

5,0

Opis

Poradnik - solucja do gry Starcraft II: Heart of the Swarm szczegółowo opisuje komplet 20 zadań dedykowanych kampanii dla pojedynczego gracza. Opisane zostały również osiągnięcia związane z każdą z misji, a szereg załączonych map ułatwi nawigację.

StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • StarCraft II: Heart of the Swarm - wymagania sprzętowe
  • Zestawienie misji kampanii (Informacje podstawowe)
  • Szczur laboratoryjny (Kampania - Misje umojańskie)
  • Czas rozliczeń (Kampania - finał)
  • Ręka ciemności (Kampania - stacja Skygeirr)
  • Upiory otchłani (Kampania - stacja Skygeirr)
  • Szczur laboratoryjny (osiągnięcia) (Kampania - Misje umojańskie)
  • Plaga (Kampania - stacja Skygeirr)
  • Rendez-vous (osiągnięcia) (Kampania - Misje umojańskie)
  • Ogień na niebie (Kampania - Char)

Informacja o grze

Strategia czasu rzeczywistego, będąca dodatkiem do gry StarCraft II: Wings of Liberty, a zarazem druga odsłona trylogii o wydarzeniach w Sektorze Koprulu. W Heart of the Swarm gracze poznają historię Sary Kerrigan i kierowanej przez nią rasy zergów. Twórcy położyli nacisk na elementy RPG w kampanii dla jednego gracza oraz dodali nowe jednostki i funkcje w trybie wieloosobowym.

Gra StarCraft II: Heart of the Swarm, entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2013 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 67

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
5,0 (1 ocena)
1
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.

Popularność
StarCraft II:Heart of the Swarmporadnik do gry

autor: "Asmodeusz"

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1309

[email protected]

Spis treści

StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Informacje podstawowe

Zestawienie misji kampanii

Kampania - Misje umojańskie

Szczur laboratoryjny

Szczur laboratoryjny (osiągnięcia)

Znowu w akcji

Znowu w akcji (osiągnięcia)

Rendez-vous

Rendez-vous (osiągnięcia)

Kampania - Char

Dominacja

Dominacja (osiągnięcia)

Ogień na niebie

Ogień na niebie (osiągnięcia)

Weterani

Weterani (osiągnięcia)

Kampania - Kaldir

Z zimną krwią

Z zimną krwią (osiągnięcia)

Zestrzelić posłańca

Zestrzelić posłańca (osiągnięcia)

Wewnętrzny wróg

Wewnętrzny wróg (osiągnięcia)

Kampania - Zerus

Przebudzenie Przedwiecznego

Przebudzenie Przedwiecznego (osiągnięcia)

Czas próby

Czas próby (osiągnięcia)

Supremacja

Supremacja (osiągnięcia)

Kampania - stacja Skygeirr

Plaga

Plaga (osiągnięcia)

Ręka ciemności

Ręka ciemności (osiągnięcia)

Upiory otchłani

Upiory otchłani (osiągnięcia)

Kampania - przestrzeń kosmiczna

Z takimi przyjaciółmi...

Z takimi przyjaciółmi... (osiągnięcia)

Skazaniec

Skazaniec (osiągnięcia)

Kampania - finał

Desant

Desant (osiągnięcia)

Oblężenie

Oblężenie (osiągnięcia)

Czas rozliczeń

Czas rozliczeń (osiągnięcia)

StarCraft II: Heart of the Swarm - wymagania sprzętowe

StarCraft II: Heart of the Swarm - poradnik do gry

Poradnik do gry Starcraft II: Heart of the Swarm zawiera opis przejścia wszystkich dwudziestu misji kampanii dla pojedynczego gracza, wraz ze sprawdzonymi metodami pozwalającymi na zdobycie powiązanych z nimi osiągnięć.

Do każdej z misji załączona została stosowna mapa która doskonale ułatwi rozeznanie w kluczowych obszarach każdego zadania. Kolejnymi liczbami oznaczone zostały lokacje o znaczeniu strategicznym dla wykonania danej misji. Poszczególne litery oznaczają zadania dodatkowe, bądź też przedmioty powiązane z niektórymi osiągnięciami. Wszystkie oznaczenia zostały wyjaśnione w opisie poszczególnych misji.

Sławomir "Asmodeusz" Michniewski (www.gry-online.pl)

Informacje podstawowe

Podobnie jak w kampanii Wings of Liberty, tak i w Heart of the Swarm będziemy mieli dostęp do własnej bazy wypadowej, na pokładzie której możemy rozwijać nasze jednostki i bohaterów. Dodatkowe informacje o dostępnych dla nas oraz przeciwnika jednostkach jak również podstawowe drzewko technologiczne zergów możemy uzyskać naciskając klawisz F12 podczas trwania misji.

W kampanii dosyć szybko odblokujemy statek kosmiczny zergów Lewiatan, na pokładzie którego znajdziemy kilka interesujących pomieszczeń. Pierwszym z nich jest komora ewolucyjna pozwalająca nam na wybranie jednej z trzech dostępnych dla każdej jednostki mutacji, diametralnie zmieniającej jej skuteczność na polu walki. Przykładowo, zerglingi mogą skorzystać z: utwardzonego karapaksu zwiększającego ich punkty życia, adrenalinowego szału zwiększającego częstotliwość ataku lub przyspieszonego metabolizmu pozwalającego na szybkie przemieszczanie oddziałów po mapie. Poza nielicznymi wyjątkami (zerglingi, mutaliski), wybór zdolności pozostawiam do dyspozycji gracza, gdyż nie ma on diametralnego wpływu na obraną taktykę.

Oprócz tego po ukończeniu niektórych misji, dostaniemy możliwość obrania odpowiedniej ścieżki ewolucyjnej dla naszych podopiecznych. Opcję tą uaktywniamy również w komorze ewolucyjnej za pomocą przycisku misje ewolucyjne. Zostaniemy przeniesieni na powierzchnię jednej z planet, gdzie będziemy mogli przekonać się o wyższości jednej jednostki nad drugą. Ponownie, wybór ten nie wpływa na obrane w poradniku taktyki, lecz umożliwia Tobie, graczu, opracowanie własnych, być może skuteczniejszych rozwiązań.

Wraz z wypełnianiem kolejnych zadań w misjach nasza postać będzie rosła w siłę. Zakładka Kerrigan dostępna z poziomu Lewiatana pozwala na wybranie konkretnych zdolności specjalnych przed rozpoczęciem misji. Warto poeksperymentować z nimi, możliwe że znajdziemy własną ulubioną kombinację. Jeśli jednak natrafimy na problem z ukończeniem misji lub zdobyciem któregoś osiągnięcia, przy niektórych misjach podane zostały preferowane moce, które ułatwią dalszą rozgrywkę.

Zestawienie misji kampanii

Poniżej znajduje się lista wszystkich misji z kampanii Heart of the Swarm wraz z otrzymanymi za ich wykonanie nagrodami. W nawiasie podano poziomy Kerrigan, które zdobędziemy za ukończenie zadania głównego oraz zadań pobocznych - razem jest ich 70 (1 początkowy i 69 z misji).

Kampania / misja

Nowa jednostka

Misja ewolucyjna

Poziomy Kerrigan

Misje umojańskie

Szczur laboratoryjny

Zergling

Znowu w akcji

Rendez-vous

Królowa roju

Char

Dominacja

Tępiciel

7 (5+2)

Ogień na niebie

Zergling

3 (0+3)

Weterani

Aberracja

Tępiciel

2 (0+2)

Kaldir

Z zimną krwią

Karakan

7 (5+2)

Zestrzelić posłańca

Hydralisk

3 (0+3)

Wewnętrzny wróg

Karakan

1 (0+1)

Zerus

Przebudzenie Przedwiecznego

Mutalisk

3 (0+3)

Czas próby

Nosiciel roju

11 (10+1)

Supremacja

Hydralisk

9 (5+4)

Stacja Skygeirr

Plaga

Infektor

3 (0+3)

Ręka ciemności

Mutalisk

2 (0+2)

Upiory otchłani

Ultralisk

7 (4+3)

Przestrzeń kosmiczna

Z takimi przyjaciółmi...

Skazaniec

Nosiciel roju

11 (9+2)

Finał

Desant

Ultralisk

Oblężenie

Czas rozliczeń

Kampania - Misje umojańskie

Szczur laboratoryjny

Główne zadania:

Wybierz

robotnicę

Zmutuj

wylęgarnię

Zbierz

minerały (300)

Przekształć nadrządcę

Zmutuj

nieckę rozrodczą

Przekształć

zerglingi

(6 sztuk)

Zniszcz

wieżyczki gazowe (3)

Zniszcz

eksterminatora

Dodatkowe zadania:

Uwolnij

zerglingi z zagród (3)

Nagroda za zadania główne:

Nowa

jednostka: Zergling

Pierwsza misja kampanii Heart of the Swarm jest swojego rodzaju samouczkiem pozwalającym na przypomnienie podstaw kontrolowania jednostek oraz budowy bazy. Rozpoczynamy od zmutowania wylęgarni z jedynej posiadanej przez nas robotnicy. Po zakończeniu budowy dostaniemy do naszej dyspozycji kolejne sześć zergi, które powinniśmy od razu skierować do zbierania minerałów - musimy zdobyć 300 jednostek, aby zakończyć kolejne zadanie. Teraz wystarczy przekształcić jedną larwę w nadrządcę a po uzyskaniu odpowiedniej ilości surowców zmutować nieckę rozrodczą. Ostatnim krokiem będzie stworzenie minimum sześciu zerglingów - polecam tutaj zużyć wszystkie zebrane minerały na stworzenie naszej pierwszej armii.

Czas na przetestowanie naszych jednostek w boju. Pierwsza grupa przeciwników [1] składa się z pięciu wartowników. Jako, że roboty są niezbyt dużych rozmiarów opłaca się podzielić naszych podopiecznych na dwie równe grupy i każdej z nich wskazać osobny cel - dzięki temu będziemy w stanie eliminować wrogów nie wytracając zbyt dużo wojsk. Co leniwsi gracze mogą wybrać komendę ataku i nacisnąć na ziemię niedaleko przeciwnika, a zergi same wykończą oponentów. Niezależnie od obranej metody, po pokonaniu pięciu robotów otrzymamy dodatkowe wojska. Jeśli wytraciliśmy zbyt dużo jednostek możemy również stworzyć nowe w naszej bazie.

W