Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2007

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 108

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka CSI: Kryminalne Zagadki Miami - poradnik do gry - Jacek "Stranger" Hałas

Poradnik do gry „CSI: Kryminalne zagadki Miami” składa się w całości z bardzo dokładnego opisu przejścia. Szczegółowo objaśnione zostały wszystkie czynności, których wykonanie będzie niezbędne do rozwiązania każdego z przydzielonych śledztw.

CSI: Kryminalne Zagadki Miami - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • część 1 (Krokodyle łzy)
  • część 3 (Krokodyle łzy)
  • część 2 (Krokodyle łzy)
  • część 14 (Krokodyle łzy)
  • część 4 (Krokodyle łzy)
  • część 1 (Udar słoneczny)
  • część 13 (Krokodyle łzy)
  • część 15 (Krokodyle łzy)
  • część 1 (Krak czy Jack)
  • część 11 (Krokodyle łzy)

Informacja o grze

„CSI: Miami” to przygodowo-detektywistyczna produkcja, która bezpośrednio bazuje na serialu telewizyjnym pod tym samym tytułem. Jest to już trzecia odsłona serii „CSI” na komputerach PC, poprzednie dwie to „CSI: Crime Scene Investigation” oraz „CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives”.

Gra CSI: Miami, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier przygodowych. Tytuł wydany został w Polsce w 2007 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Opinie o ebooku CSI: Kryminalne Zagadki Miami - poradnik do gry - Jacek "Stranger" Hałas

Fragment ebooka CSI: Kryminalne Zagadki Miami - poradnik do gry - Jacek "Stranger" Hałas

CSI: Kryminalne ZagadkiMiamiporadnik do gry

autor: Jacek "Stranger" Hałas

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=638

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wprowadzenie

Krokodyle łzy

część 1

część 2

część 3

część 4

część 5

część 6

część 7

część 8

część 9

część 10

część 11

część 12

część 13

część 14

część 15

część 16

Krak czy Jack

część 1

część 2

część 3

część 4

część 5

część 6

część 7

część 8

część 9

część 10

część 11

Statek nienawiści

część 1

część 2

część 3

część 4

część 5

część 6

część 7

część 8

część 9

Udar słoneczny

część 1

część 2

część 3

część 4

część 5

część 6

część 7

część 8

część 9

część 10

Sąd ostateczny

część 1

część 2

część 3

część 4

część 5

część 6

część 7

część 8

część 9

część 10

część 11

część 12

część 13

Wprowadzenie

Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry "CSI: Kryminalne zagadki Miami". Tekst ten składa się w całości z bardzo dokładnego opisu przejścia tej gry. Szczegółowo objaśniam wszystkie czynności, których wykonanie będzie niezbędne do rozwiązania każdego z przydzielonych zadań. Wykorzystując zdobytą tu wiedzę można oczywiście liczyć na zdobycie najwyższej rangi. Ponadto sam opis odnosi się do najwyższego poziomu trudności gry - Ekspert. Jeśli bawisz się na niższym poziomie trudności, część z wymienionych w poradniku czynności będzie już automatycznie wykonana. Tyczy się to między innymi pozyskiwania dodatkowych poszlak od napotykanych osób. "Kryminalne zagadki Miami" są stosunkowo liniową produkcją, niemniej jednak w niektórych miejscach czynności można wykonywać w wybranej przez siebie kolejności. Jeśli nie chcesz się nigdzie zgubić, proponowałbym jednak wykonywać wszystko zgodnie ze wskazówkami przedstawionymi w tym poradniku.

Zanim przejdziemy do właściwego opisu, kilka słów na temat tego w jaki sposób oznaczałem niektóre akcje.

Zdobywane przez głównego przedmioty oznaczane są czerwonym kolorem. Ponadto w nawiasie podaję z jakim rodzajem dowodu mamy do czynienia. Może to być poszlaka, dokument/zdjęcie lub przedmiot.

Osoby, które spotykamy po raz pierwszy (automatycznie są one przenoszone do okna podejrzanych) oznaczyłem kolorem niebieskim. Postaci tych nie będzie dużo, aczkolwiek będziesz musiał do nich w dalszej części śledztwa powracać.

Na koniec pozostała jeszcze kwestia używanego przez sterowaną postać ekwipunku członka CSI. Wszystkie te przedmioty w momencie użycia oznaczane są kolorem zielonym. Tyczy się to każdej takiej akcji, nie tylko wtedy gdy wykorzystywane są po raz pierwszy.

Korzystając z okazji pragnąłbym też przypomnieć o możliwości przystąpienia do samouczka, ale jeśli miałeś już do czynienia z podobnymi produkcjami, możesz go spokojnie pominąć. Nie będziesz też musiał zapisywać stanu gry, gdyż będzie się to odbywało w sposób automatyczny.

Życzę udanej gry!

Jacek "Stranger" Hałas

Krokodyle łzy

część 1

Biuro CSI

Na początek będziesz musiał wysłuchać tego, co Horatio ma ci do powiedzenia. Przydzielone zostanie ci pierwsze śledztwo - morderstwo w klubie golfowym Palm Glen. Będziesz się tam musiał udać. Dowiesz się też, iż w śledztwie będzie pomagała ci Calleigh. W celu przeniesienia się w to miejsce wybierz zakładkę Lokacje, a następnie kliknij na Klub Palm Glen.

Klub Palm Glen

Po dotarciu na miejsce będziesz miał okazję żeby przyjrzeć się okolicy. Wyświetlony zostanie bowiem krótki filmik przerywnikowy. Następnie wysłuchaj tego co Calleigh ma do powiedzenia. Osobiście nie radziłbym korzystać z jej wskazówek, gdyż obniżyłoby to Twój wynik punktowy. Na początek kliknij na mężczyźnie w zielonej koszuli. To Ty Landon. Będziesz mu teraz musiał zadać kilka pytań.

Oto jakie pytania będziesz mógł zadać:

- Czy aligatory często przychodzą na pole golfowe?

- Bywały wcześniej podobne incydenty?

- Czy w klubie nikogo nie brakuje?

Od tej osoby na razie nic więcej nie dowiesz się. Odwróć się więc i kliknij na postaci siedzącej w wózku golfowym. Okaże się, iż jest to sędzia Lawford. Jemu również będziesz mógł zadać parę pytań.

Oto jakie pytania będziesz mógł zadać:

- Jesteśmy z Miami CSI. Kim pan jest?

- Co tu się stało?

- Czy klub golfowy ma kłopoty natury prawnej?

- Często pan tu zagląda przed wschodem Słońca?

- Często widuje pan aligatory na polu golfowym?

Obróć się teraz troszeczkę w prawo i kliknij na widocznym w oddali miejscu zbrodni. Po chwili zostaniesz w tamto miejsce przeniesiony. Będziesz tu mógł wykonać kilka podstawowych czynności.

W pierwszej kolejności kliknij oczywiście na aligatorze i przeczytaj spostrzeżenie Calleigh. Teraz przyjrzyj się odgryzionej ręce (kolejny komentarz Calleigh). Kliknij na zakładce Narzędzi i z drugiej grupy (Zbieranie) wybierz wacik. Następnie użyj tego przedmiotu na lewej części ręki. Powinieneś tam zauważyć ślady oleju. Główny bohater zbierze próbkę, która wyląduje automatycznie w inwentarzu. Będzie to: olej z ramienia (poszlaka).

Teraz będziesz musiał użyć rękawiczek. Kliknij na całej odgryzionej ręce, dzięki czemu będziesz ją mógł podnieść. Jest to nowy dowód w śledztwie - odcięte ramię (przedmiot). Na koniec kliknij zbadaj podbrzusze aligatora, dzięki czemu zapoznasz się z nowym komentarzem ze strony Calleigh. Teraz radziłbym przenieść się do Prosektorium, wybierając tę lokację z listy.

część 2

Prosektorium

Będziesz tu oczywiście musiał porozmawiać z Alexx Woods, tak aby zadać jej kilka bardzo ważnych dla śledztwa pytań. Oto one:

- Możecie ściągnąć tu zwłoki aligatora?

- W jaki sposób aligator mógł skończyć na polu golfowym?

- Jak szybko aligator mógłby zabić człowieka?

- Możemy zbadać zawartość żołądka aligatora?

W momencie gdy zadasz czwarte pytanie pojawi się krótki filmik przerywnikowy, a kamera zmieni swoją pozycję.

Radziłbym jeszcze jednak zadać ostatnie pytanie Alexx:

- Jakaś teoria zgonu co do tej osoby?

Dopiero teraz powinieneś bliżej przyjrzeć się wnętrznościom leżącym na stole.

Dopiero teraz możemy przystąpić do właściwych oględzin. W pierwszej kolejności kliknij na dolnej części ekranu. Będziesz musiał użyć rękawiczek, dzięki czemu podniesiesz bransoletę. Przedmiot ten automatycznie wyląduje w Twoim inwentarzu - srebrna bransoleta (przedmiot).

Kliknij teraz na środkowy fragment żołądka. Gra po raz kolejny powinna dokonać zbliżenia. Tym razem będziesz musiał użyć pęsety. Kliknij na wystającym z żołądka obiekcie, a następnie obejrzyj go w inwentarzu. Jest to karta pamięci (przedmiot).

Na koniec będziesz musiał wykonać jeszcze jedną czynność. Wybierz z inwentarza zebrany wcześniej przedmiot - odcięte ramię. Przeciągnij teraz ten obiekt na Alexx, dzięki czemu będziesz jej mógł zadać dodatkowe pytanie:

- Czy na podstawie ramienia możesz określić orientacyjny czas zgonu?

Po otrzymaniu ostatniej informacji będziesz mógł powrócić na pole golfowe.

część 3

Klub Palm Glen #2

Wróć się z powrotem na miejsce zbrodni. Ciała aligatora tu już oczywiście nie odnajdziesz. Zamiast tego kliknij na widoczne na ziemi ślady krwi. Wysłuchaj komentarza Calleigh. Wybierz z inwentarza luminol, a następnie kliknij na śladach krwi. W ten sposób będziesz mógł zauważyć, iż prowadzą one w stronę znajdującego się w oddali mostku. Obejrzysz też kolejny filmik przerywnikowy. Nie odchodź jeszcze stąd. Będziesz musiał użyć wacika, tak aby pobrać próbkę krwi. Przedmiot ten znajdzie się w Twoim inwentarzu - próbka krwawego śladu (poszlaka).

Wróć się teraz do głównej części tej lokacji. Obróć się w odpowiednią stronę, tak aby móc kliknąć na widoczny w oddali mostek. Za chwilę zostaniesz w to miejsce przeniesiony. Będziesz tu też mógł wykonać kilka nowych czynności.

Obróć się teraz w lewo i kliknij niedaleko charakterystycznej rury. Po prawej stronie powinieneś zauważyć czerwony obiekt i to właśnie to miejsce musisz namierzyć kursorem myszy. Gra dokona zbliżenia. Przyjrzyj się leżącym na ziemi wnętrznościom, a następnie skorzystaj z rękawiczek żeby je podnieść. W inwentarzu znajdzie się nowy obiekt - treść żołądka (przedmiot).

To jeszcze nie wszystko. Powinieneś także zauważyć niewielki obiekt, leżący na widocznych na ziemi śladach krwi. Kliknij na nim, tak aby gra mogła dokonać kolejnego zbliżenia. Tym razem będziesz musiał użyć pęsety. Podniesionym obiektem są kawałki plastiku (poszlaka). Możesz już opuścić to miejsce. Tym razem będziemy musieli udać się do Laboratorium.

część 4

Laboratorium

Wysłuchaj komentarza Valery. Będziesz mógł przekazywać jej zdobyte przedmioty do analizy. Za każdym razem wysłuchasz jej opinii. Niejednokrotnie odblokowane zostaną też nowe akcje, bądź też pojawią się nowe wpisy w dzienniku śledztwa. Musisz jej pokazać wszystkie aktualnie posiadane dowody (przeciągając je), a więc:

- olej z ramienia

- próbka krwawego śladu

- kawałki plastiku

- srebrna bransoleta

- karta pamięci

- treść żołądka

- odcięte ramię

Przekazując ostatni obiekt będziesz mógł otrzymać próbkę DNA. Przedmiot ten automatycznie wyląduje w Twoim inwentarzu jako DNA (poszlaka). Nie musisz go oczywiście pokazywać Valery, gdyż to właśnie ona przekazała ci ten dowód.

Teraz będziemy mogli zająć się zbadaniem części z przetworzonych przez Valery dowodów. Zacznijmy od znajdującego się w lewej części ekranu mikroskopu, na którym musisz oczywiście kliknąć. Wybierz z górnego panelu olej, a następnie przeciągnij próbkę pod mikroskop. Po zapoznaniu się z komentarzem będziesz mógł zamknąć to okno.

Teraz kliknij na znajdującym się obok komputerze. Będziesz musiał wybrać ostatnią opcję, czyli Wyszukiwanie specjalne. Podobnie jak wcześniej, musisz wybrać z górnego panelu kartę pamięci, a następnie przeciągnąć ją na centralne pole. Następnie kliknij na Szukaj.

Przed Tobą stosunkowo prosta mini-gra. Będziesz musiał odczytać fragment znajdującej się na karcie wiadomości. Nie korzystaj oczywiście z podpowiedzi. Za każdym razem gdy przeciągniesz jakąś literę, podświetlą się inne miejsca, w których może się ona znaleźć. W taki sposób musiałbyś skompletować całą wiadomość. Oto jej treść (w grze nie ma polskich liter):

CZAS Z TYM RAZ NA ZAWSZE SKONCZYC. ZNISZCZYLAM SWOJA RODZINE. WIECEJ JUZ MNIE NIE ZOBACZYSZ.

Po zapoznaniu się z treścią wiadomości będziesz mógł zamknąć to okno i opuścić laboratorium. Po raz kolejny udaj się na pole golfowe.

część 5

Klub Palm Glen #3

Ponownie spróbuj porozmawiać z Ty Landonem. Nie będzie ci co prawda potrafił przekazać nowych informacji, ale jeśli przeciągniesz na niego srebrną bransoletę (tą z inwentarza), pojawi się opcja zadania paru nowych pytań. Oto one:

- Poznaje pan tę bransoletę?

- Dwie osoby z identyczną bransoletą?

W celu pozyskania adresu Tima Cole'a będziesz musiał udać się do biura Yeliny. W tym celu wybierz nową lokację z listy - Biurko Yeliny.

Biurko Yeliny