Ballada. Tom 4 - Jolanta Sad - ebook

Ballada. Tom 4 ebook

Sad Jolanta

4,6

Opis

Tom 4 bestsellerowej serii Black

Życie nie zawsze jest bajką, nawet gdy ma się kochającą rodzinę, ogromny dom i armię ludzi na każde zawołanie.

Karen dopiero po powrocie z kliniki zaczęła doceniać wartości, które próbowano jej wpoić przez dwadzieścia lat. Już wie, że aby osiągnąć sukces, musi stać się świadomą i pewną siebie kobietą. Ale czy świat, w którym tkwiła przez ostatnie lata, pozwoli jej tak łatwo o sobie zapomnieć? Czy mężczyzna, którego obserwowała skrycie tyle czasu, da się przekonać, że nie jest już tą samą zepsutą dziewczyną?

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 226

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
4,6 (39 ocen)
27
9
2
0
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
baloo1

Nie oderwiesz się od lektury

Cudna historia. Wciągnęła mnie tak,że jak tylko zaczęłam ją czytać to odłożyłam dopiero jak skończyłam 😄. Takiego mężczyznę co tak strzeże swojej kobiety życzę każdej z nas. Ich miłość jest piękna a zakończenie niesamowicie. Polecam, jak każdy z pozostałych tomów 😄
10
lezak_2006

Dobrze spędzony czas

Powieści autorki napisane lekkim piórem. Szybko się je czyta. Mimo że ta pozycja nie jest doskonała - mogłaby być dłuższa I szerzej opisać, gdzie P. nabył takich umiejętności i nawiązał takie znajomości (nie przypominam sobie, żeby była o tym mowa w poprzednich częściach, ale czytałam je dawno). Ogólnie bardzo przyjemny cykl.
10
alexia8324

Nie oderwiesz się od lektury

Cała seria super . Polecam serdecznie
00
Korteress55

Nie oderwiesz się od lektury

Poziom utrzymany. Trzecia część dorównuje poprzednim. Polecam serdecznie ♥️♥️♥️
00
Andzia821

Nie oderwiesz się od lektury

Super przeczytała wszystkie części i nie mogłam się oderwać.Polecam.
00

Popularność
Copyright © by Jolanta Sad, 2019Copyright © by Wydawnictwo WasPos, 2022All rights reserved

Wszystkie prawa zastrzeżone, zabrania się kopiowania oraz udostępniania publicznie bez zgody Autora oraz Wydawnictwa pod groźbą odpowiedzialnościkarnej.

Redakcja: Kinga Szelest

Korekta: Aneta Krajewska

Zdjęcie na okładce: © by romeovip_md/Shutterstock

Projekt okładki: Adam Buzek

Skład i łamanie oraz wersja elektroniczna: Adam Buzek, [email protected]

Ilustracje wewnątrz książki: © by pngtree.com

Wydanie I - elektroniczne

ISBN 978-83-8290-081-1

Wydawnictwo WasPosWarszawaWydawca: Agnieszka Przył[email protected]

Spis treści

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

Podziękowania

1

Karen

Promyki późnego sierpniowego słońca przebijały się przez korony drzew, które rzucały nieregularny cień na zadbany i równo przycięty trawnik. Gdzieś w oddali śpiewały ptaki, a obok szezlonga leżał wyciągnięty jak kłoda Van Damme. Jego starannie wypielęgnowane długie futro błyszczało, a klatka unosiła z każdym wdechem i opadała powoli. Van Damme… Nigdy nie zapomni, jaką powagę próbowali utrzymać rodzice, kiedy nadała to imię ukochanemu nowofundlandowi, który wtedy był małą puchatą kulką. Wtedy wszystko było łatwiejsze, choć jej życie zawsze naszpikowane emocjami, toczyło się szybko i bezustannie działo się coś ciekawego. Za tym dziecięcym czasem tęskniła. Na pewno nie tęskniła za stylem życia, który ją dopadł, gdy tylko wkroczyła w nastoletnie lata. Rzucona w wir imprez, intryg, tchórzostwa i chamstwa, szybko musiała nauczyć się funkcjonować jak reszta towarzystwa. Z czasem przywykła i stała się taka sama. Nie widziała w tym nic złego. Gdy Nicolas podjął drastyczną decyzję o wysłaniu jej do kliniki, początkowo była wściekła. Po wszystkich wydarzeniach w ich domu, po wypadku ojca, po nieszczęsnej próbie skrzywdzenia taty przez jej „przyjaciółkę”, dlaczego to właśnie Karen musiała zostać odseparowana od rodziny? Dlaczego musiała zostać porzucona w miejscu, które ją przerażało i w którym czuła się tak cholerniesamotna?

Twarz matki, która żegnała się z nią w tamtym czasie, budziła ją przez wiele następnych miesięcy. Wykrzywiona w bólu, zapłakana, cierpiąca, ale jednocześnie ciepła i zaskakująco stanowcza. Dobra. Taka jaka powinna być. Wtedy jednak Karen tego nie rozumiała i buntowała się przeciwko tym, którzy starali się jej pomóc. Walczyła jak lwica, wyszydzała, gryzła i drapała. W końcu pozostawiana sama sobie w pokoju, który przez długi czas nazywała więzienną celą, dochodziła do prawdy. Pozbyła się złości, pretensji do świata, przestała wszystkich obwiniać o swój stan. Dopiero po kilku miesiącach zdała sobie sprawę, jak mocno krzywdziła matkę. Wszystkich. Ona jedna. Początkowo nie dopuszczała do siebie tych myśli. Mimo że coraz wyraźniej je słyszała i coraz bardziej zaprzątały jej umysł, odganiała je z całych sił, aż w końcu sforsowały barykady ze złych wspomnień i wybiły się na światło dzienne. Ze wstydem przyznała, że wreszcie zrozumiała swoje błędy i jednocześnie ze zdumieniem dostrzegła, że nikt nie śmieje się z niej, nie próbuje wiercić jej dziury w brzuchu za wcześniejszą pomyłkę. Dopiero wtedy rozpoczęła prawdziwąodnowę.

Mimo że w końcu dotarło do niej i czuła się coraz lepiej w miejscu, którego na początku nienawidziła całym sercem, chciała wrócić do domu. Czekali na nią bliscy, którzy starali się utrzymać rodzinę na powierzchni, kiedy ich relacje zaczęły się sypać. A ona, jak niewdzięczna małolata, obrażała i wyśmiewała każde ich posunięcie. Piła do utraty świadomości. Wtedy to był jedyny sposób, który znała, żeby zagłuszyć swój ból. Nie chciała do tego wracać. Cieszyła się z powrotu. Rodzinateż.

Teraz musi starać się, by było tylkolepiej.

***

Wiedziała, że ktoś się jej przygląda. Nie pierwsza i nie ostatnia osoba. Odkąd wróciła z kliniki, wszyscy sprawdzają, czy się zmieniła, czy pozostała tą samą, rozpieszczonądziewuchą.

Ten wzrok jednak świdrował ją na wylot. Dobrze wiedziała, że tylko jedna osoba z jej otoczenia potrafiła tak patrzeć. Przewróciła się powoli na brzuch, rozciągając jak kotka i pozwalając, by długie, czarne włosy opadły jej na twarz. Uśmiechnęła się szeroko na widok superprzystojnego mężczyzny w idealnie dopasowanym garniturze, stojącego kilka metrów odniej.

Paul

Siedział na łóżku ze stopami na podłodze i łokciami opartymi na kolanach i trzymał w palcach zdjęcie Karen. Najczęściej kręcił się obok niej, jednak kiedy wyjeżdżali gdzieś osobno, nosił je przy sobie, żeby w każdej wolnej chwili móc na nie spojrzeć. Nie wiedział, jak i kiedy to się stało. Zakochał się w niej, najpierw miłością szczeniacką i wstydliwą, później, gdy stał się dojrzałym mężczyzną, zaczął kochać ją jak kobietę, w którą się przeistaczała. Komentarze swoich kolegów po fachu – pracujących jak on u Blacków – o jej urodzie i dojrzałości starał się ignorować, zachowując przy tym ostrożność, żeby nikt nie domyślił się, co tak naprawdę do niej czuje. Nikt, absolutnie nikt, nie mógł się o tym dowiedzieć. Straciłby wszystko. Pracę, swoje życie, które odbudował dopiero niedawno, straciłby miejsce, w którym mieszka. Tym samym straciłby ją. Miłość swojego życia, która fascynowała go od samegopoczątku.

Kiedy Karen musiała opuścić dom, nie wiedział, co ze sobą zrobić. Starał się, jak mógł, ukryć szok, zdenerwowanie i panikę, które wtedy zagościły w jego sercu. Ból i tęsknota rozdzierały jego poranioną duszę. Rzucił się w wir pracy i zajęć, których wcześniej nie musiał wykonywać. Częściej brał udział w treningach i ćwiczeniach. Częściej spotykał się z ludźmi, czasem szemranymi, którzy byli geniuszami w wielu dziedzinach, i to dzięki nim doskonalił się w tym, co robi. Wszystko po to, by po jej powrocie móc pracować dla niej jeszcze lepiej. Miał tylko nadzieję, że jego wysiłki nie pójdą na marne. Cholernie tęsknił za widokiem ukochanej kobiety, za jej śmiechem, za obecnością, nawet jeśli przed wyjazdem na leczenie była żmiją i stereotypową bogaczką, która z nikim się nieliczy.

Tyle razy wyobrażał sobie, jak delikatny musi być jej dotyk.

To zabawne, że pracował dla Karen tyle lat, a nigdy nie miał okazji, żeby aż tak się do niej zbliżyć. Gdyby to zrobił, mógłby później nie zachowywać się przy niej tak cierpliwie jak do tej pory. Poza tym były możliwe dwa scenariusze. Albo zmieniłby się w opętanego seksoholika, który nie potrafiłby się opanować przy dziewczynie, albo już nigdy nie miałby okazji dotknąć jej ponownie, bo zostałby wyrzucony z pracy, a jego przyszłość malowałaby się w czarnych barwach. Ponadto nie był wartKaren.

***

Któregoś dnia, kiedy wrócił z miasta, niemal biegiem ruszył w stronę tarasowych drzwi. Wiedział, że wróciła. Musiał zachowywać się normalnie, udając, że wykonuje swoje obowiązki tak jak zwykle, żeby nikt niczego nie zauważył. To chore i prędzej czy później jakoś będzie musiał rozwiązać tę sprawę. Przecież nie może przez całe życie obserwować i pilnować Karen tak, jak to robił do tej pory. Kiedyś ona znajdzie swego księcia z bajki i wyjdzie za mąż. Nawet nie będzie zdawała sobie sprawy, że blisko niej niemal od zawsze był ktoś, kto kochał ją całym sercem i cierpiał za każdym razem, gdy widział, jak niszczy siebie przez błahostki. Z lękiem patrzył w przyszłość. Jego ukochana kiedyś odejdzie a on zostanie sam, zgorzkniały iwypalony.

Teraz jednak o tym nie myślał, bo w końcu ją dostrzegł. Przystanął i nie potrafił powstrzymać uśmiechu. Miał ochotę skakać i krzyczeć z radości. Wróciła. Cała i zdrowa. Piękniejsza i bardziej niewinna niż była. Leżała na nakrytym kocem szezlongu, z jedną ręką na brzuchu, drugą odrzuconą za głowę. Zadbane i długie nogi miała wyciągnięte przed siebie i lekko ugięte w kolanach. Sukienka zasłaniała je do połowy uda. Gdyby mógł, całowałby ziemię, po której chodziła. Na razie jednak chciał pieścić każdy centymetr jejciała.

Z trudem powstrzymał niebezpieczne mrowienie w spodniach. W ostatniej chwili poprawił się, bo ona jakby wyczuła jego obecność i przewracając się na brzuch, uśmiechnęła leniwie na widok mężczyzny w ciemnym garniturze i koszuli z rozpiętym seksownie górnym guzikiem. Jej włosy kaskadą opadły na twarz i pomyślał, że mógłby umrzeć teraz w szczęśliwości, bo miał przed sobą najpiękniejszy widokświata.

Jeszcze nigdy nie czuł tak przemożnej chęci, by złapać Karen i już nigdy nie wypuszczać z rąk. Nawet nie spodziewał się, że tak mógł za nią tęsknić. Chciał zachować największy dystans, jaki potrafił. Ale wyglądała tak ponętnie, że na moment zaparło mu dech. Uśmiechała się wyłącznie do niego i mimo że bardzo się starał, nie mógł ukryć radości, która malowała się w jego oczach. Mógł mieć tylko nadzieję, że ona niczego niezauważy.

– Hej, Paul – odezwała się ciepło, siadając i krzyżując nogi wkostkach.

Nie, nie! Nie róbtego!

Boże, tak pięknie wyglądała, leżąc wyciągnięta na całej długościfotela.

– Hej – odparł i odchrząknąłzmieszany.

Nagła suchość w gardle onieśmieliła go i poczuł się jakuczniak.

– Dawno się nie widzieliśmy – dodała. – Jakleci?

Fantastycznie, kotku! Jeszcze lepiej, odkąd cięzobaczyłem!

– Bardzo dobrze, dziękuję – odparł zamiast tego. – A u ciebie? Cieszysz się zpowrotu?

Kurwa, Paul! Ty baranie! To jasne, że sięcieszy!

– Cieszę się. – Uśmiechnęła się jeszcze raz, wywołując w nim falę pożądania, jakiego dawno nieczuł.

Całe szczęście stał kilka metrów od niej i istniała szansa, że nie zauważyła, jak się czerwieni. Trzydziestoletni, doświadczony w kontaktach z kobietami facet rumienisię!

– Skończę obchód – oznajmił nagle, chcąc ukryćzakłopotanie.

Nawet nie potrafił zdobyć się na uśmiech w jej obecności, bo bał się, że będzie się szczerzył jak idiota i Karen domyśli się, że coś do niejczuje.

– Wydawało mi się, że dopiero co widziałam George’a – powiedziała, wstając.

George. Chłopak w jejwieku.

Zwykle to on towarzyszył Karen w jej wycieczkach i mimo że Paul lubił z nim pracować, to coraz częściej w jego towarzystwie czuł siępoirytowany.

– Pójdę do niego – wymamrotał, odwracającsię.

Skończony baran! Frajer!

– Paul! – zawołała zanim.

Zaskoczony odwrócił się i zobaczył, że czarne włosy Karen lśnią w promieniach słońca, tworząc magiczną poświatę wokół jejciała.

– Cieszę się, że cię widzę – dodała.

Kochanie! Też się cieszę na twój widok. Moja najpiękniejsza. Taktęskniłem.

Ale potrafił jedynie skinąć głową i odwrócił się w stronę willi. Na tarasie na piętrze dostrzegł Nicolasa, który bacznie obserwował, co dzieje się na dole. Z bratem dziewczyny łączyła go przyjaźń na dobre i złe. Jednak jeśli tylko mężczyzna zorientowałby się, że Paul czuje coś do Karen, byłbyskończony.

2

Karen

Przyjęcie powitalne to ostatnia rzecz, na którą miała ochotę. Na całe szczęście mama wiedziała, że nie będzie zadowolona, i nawet tego nie zaproponowała. Koleżanki to już zupełnie inna historia i mimo że nie kontaktowały się z nią przez ponad pół roku, nie widziały przeszkód, żeby zarezerwować jeden z najpopularniejszych klubów w mieście na całą noc. Na imprezę chciały zaprosić wszystkich, którzy kiedyś mogli mieć chociaż trochę do czynienia z Karen jeszcze kilka miesięcy temu. Żeby omówić szczegóły „najbardziej epickiej balangi”, jak to określiły, postanowiły spotkać się z Karen w miejscu, które najczęściej było oblegane przez dzieciaki z towarzystwa. Zawsze kręciło się tu mnóstwo paparazzich i Karen już widziała te nagłówki gazet mówiące o jej powrocie. Kawiarnia, która kiedyś ją fascynowała, wydawała się obca i nieprzyjazna. Kawa nie smakowała tak samo, być może dlatego, że odmówiła dolania do niej brandy. Dziewczyny patrzyły na nią zszokowane. Przecież to ona zapoczątkowała tradycję picia porannej kawy z procentowymdodatkiem.

– Chyba zrobili ci tam niezłe pranie mózgu – wymamrotałaktóraś.

Karen wiedziała, że jej pobyt w ośrodku odwykowym odbił się szerokim echem w towarzystwie. Wiedziała też, że teraz koleżanki spotkały się z nią tylko dlatego, że oczekują taniej sensacji, by mieć o czym plotkować, jak Karen zejdzie im z pola widzenia. Znała to środowisko na wylot i, choć często nie akceptowała zachowań, jakie prezentowali jej znajomi, wolała się nie wychylać. Nie chciała zostać odrzucona i znów poczuć się tak bardzo samotna jak wtedy, gdy jej bracia zaczęli na poważnie zajmować się firmą, żeby po wypadku ojca oddać się jej całkowicie. Wiedzieli, że coś jest nie tak, próbowali do niej dotrzeć, ale zamknęła się w sobie i zbudowała wokół mur nie do przejścia. Wciągnęło ją imprezowe życie, bo było łatwe. Piła, bawiła się świetnie, zapominała o wszystkim, szła spać, i tak w kółko. Jakimś cudem zdołała skończyć najlepszą szkołę w kraju, ale wtedy drwiła z tego i wszystkim wokół mówiła, że zrobiła to z przymusu. Dla rodziców i braci, nie dlasiebie.

Po odwyku mogła na trzeźwo – dosłownie – ocenić życie, jakie prowadziła, zanim wyjechała do kliniki. Była w szoku, że też kiedyś brała udział w intrygach, w knowaniach, w piciu oraz niszczeniu życia swojego i innych. Jedyne, czego nie robiła, to dzielenie się swoim chłopakiem i ćpanie. Tak, to było na porządku dziennym. Jakkolwiek idiotycznie to brzmiało. Często pary były aranżowane przez rodziców. Te czysto biznesowe zagrania nie miały nic wspólnego z prawdziwymi uczuciami. Dlatego kiedy tylko nadarzała się okazja, pary mieszały się i w apartamentach niektórych zbierały się kluby swingersów. Karen i Josh, jej chłopak, nigdy nie brali w tym udziału. Łączyło ich coś, co Karen nazywała miłością. Ale Josh przez pół roku niemal do niej nie dzwonił, rzadko pisał wiadomości. Tłumaczył się brakiem czasu i tym, że nie chciał jejprzeszkadzać.

Po spotkaniu ze swoimi starymi koleżankami Karen chciała się z nim spotkać, ale musiał wyjechać w jakąś ważną podróż biznesową ze swoimojcem.

Karen w milczeniu siedziała przy stoliku, pijąc mrożoną kawę. Słuchała ploteczek, kto z kim, gdzie, jak i dlaczego, i zachciało się jej rzygać. Poza tym nie mogła wyjść z szoku, że też kiedyś taka była. Przecież nie tak wychowywali ją rodzice. Jakim więc cudem była częścią świata pozbawionego moralności i skrupułów? Zaczynała rozumieć, dlaczego tata z bólem wypisanym na twarzy dawał jej kartę kredytową, a ona bezczelnie śmiała się z jego naiwności. Teraz wiedziała, że doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co robi córka. Bracia walczyli o nią, kiedy po wypadku ojca mama straciła chęć do życia. Ich teżlekceważyła.

– Hej, Karen! A wiesz, że Bella nadal sądzi, że Alfred jest z nią z miłości? – zapytała nagle Christy. – Biedna dziewczyna jest gotowa odejść z domu, żeby tylko udowodnić wszystkim, że dla niego nie liczą się koneksje jej rodziców i posag, który dostanie poślubie.

– Ciekawe, czy jeśli zrzeknie się majątku, to Alfred dalej będzie tak warował u jej nóg. – Margaret zachichotała i po chwili wszystkie wybuchnęłyśmiechem.

Karen odeszła ochota na kawę i lunch, na który miały później iść. Bella była miła. Nigdy nie pasowała do ich paskudnego towarzystwa. Naiwna i nieśmiała, zawsze chciała wkupić się w ich łaski. Kpiły z niej i ją wyśmiewały na każdym kroku. Karen jeszcze jakiś czas temu również. Teraz nie była z tego dumna i na pewno dłużej tu nie zostanie. Nie miała ochoty dalej wysłuchiwać tych głupot. Wstała gwałtownie, sprowadzając na siebie wzrok wszystkichdziewcząt.

– Muszę jeszcze pójść w kilka miejsc. Wiecie, mam tyle do nadrobienia. Najnowsze kolekcje w sklepach i tak dalej – oznajmiła, zupełnie nie rozumiejąc, dlaczego im siętłumaczy.

Gdyby tylko miała więcej odwagi, powiedziałaby, co myśli o nich i ich zachowaniu. Parę miesięcy temu zrobiłaby tak. A raczej alkohol, który pływał w jej żyłach. Skończyłoby się to wielką awanturą, rozdmuchaną przez media, po czym wszystkie „pogodziłyby się” i znów były najlepszymiprzyjaciółkami.

– Jasne! – zawołała Christy. – Chcesz, żebyśmy citowarzyszyły?

– Nie, skąd! Kochacie zakupy, ale pewnie wasze garderoby pękają od najnowszych trendów. – Machnęła ręką i zaśmiałasię.

– W sumie masz rację – odparła Laura i zmierzyła Karenwzrokiem.

To oznaczało wyłącznie jedno: że wygląda przy nich jak zapuszczona dziewucha. Dobrze wiedziała, że jak tylko stąd wyjdzie, będą komentować wszystko, co jej dotyczy. Przecież to się na pewno nie zmieniło. Nic się nie zmieniło. Mimo że wszystkie myślały, że prowadzą wspaniałe życie, to tak naprawdę było ono do kitu. Perspektywy na przyszłość kończyły im się na tym, żeby dobrze wyjść za mąż i mieć mnóstwo pieniędzy do końca życia, by móc tracić je na bezsensowne przyjemności. Nie miały żadnych ambicji, żadnych zainteresowań. Wszystkie były niemal jednakowe pod względem wyglądu i zachowania i Karen nagle doszła do wniosku, że nie chce być tak samo przeciętna jak one. Wiedziała, że stać ją na więcej. Stać ją na coś prawdziwego wżyciu.

Ucałowała powietrze obok policzka każdej z dziewcząt i nie odwracając się, wyszła z kawiarni. Na pewno była odprowadzana wzrokiem. Mało ją toobchodziło.

***

George, jeden z ochroniarzy, wyskoczył z samochodu i natychmiast otworzył dla niej drzwi. Lubiła go. Jako jedyny ze wszystkich bodyguardów w ich domu był w jej wieku, dlatego dobrze czuła się w jego towarzystwie. Czasem żartowali i śmiali się, uszczypliwie komentując wygląd i zachowanie uczestników przyjęć, które organizowała jej mama, a które on i jego koledzyochraniali.

– Dokąd jedziemy? – zapytał i zaserwował jej uśmiech numerpięć.

– Nie wiem – westchnęła, zapinając pas i odchylając głowę na oparcie. – Zabierz mnie w jakieś spokojne miejsce. Muszę odpocząć od tegopierdolenia.

Zerknął we wsteczne lusterko i cmoknął kilkarazy.

– To bardzo nieładnie przeklinać, panno Black. – Pogroził jejpalcem.

– Spadaj – mruknęła i uśmiechnęła się. – Jedźmy już, zanim te wiedźmy zlustrują cię nawylot.

– Zazdrosna? – Puścił do niej oko i spojrzał w lusterko, nim włączył się doruchu.

O tak. Koleżanki często wspominały, jak fantastyczną ochronę ma Karen. I bynajmniej nie mówiły o ich umiejętnościach w zakresiesamoobrony.

– Chciałbyś. Lubię starszych. – Zaśmiałasię.

Uwielbiała starszych o kilka lat od siebie facetów. Nie wiedziała dlaczego. Może imponowali jej dojrzałością? Może doświadczeniem, może wyglądem? Nie znosiła chłopięcych twarzyczek i delikatnych dłoni. Dlatego zastanowiła się, co w ogóle połączyło ją z Joshem. To typowy chłopak z dobrze sytuowanej rodziny. Jasne włosy, błękitne oczy, gładka buźka, sylwetka niezbyt masywna, ale wypracowana na siłowni. Ujął ją spokojem, poczuciem humoru i delikatnością. Tak było wtedy i wydawało się jej, że to wystarczy. Teraz wiedziała, że potrzebuje mężczyzny z krwi i kości. Szorstkiego, może trochę brutalnego. Takiego, który potrafiłby przeciwstawić się jej i wyrazić własne zdanie bez strachu, że go zostawi. Josh miał to do siebie, że nigdy nie wykazywał żadnej inicjatywy. W niczym. Nawet w łóżku potrzebował zgody Karen na wszystko. To było nużące. Dlatego zdecydowała, że przy najbliższym spotkaniu rozstanie się z nim. O ile to się już nie stało, bo przecież od jakiegoś czasu dryfują obok siebie. A po tym jak wyjechała do kliniki, znaleźli się jakby po dwóch stronach wielkiego oceanu. Stwierdziła, że byli ze sobą chyba tylko z przyzwyczajenia. Tak po prostu było wygodniej. Jednak Karen postanowiła ruszyć ze swoim życiem. Nie chce tkwić w tym chorymświatku.

Wracając do Alover, bała się, ale później zobaczyła, jak odważne i silne są kobiety z jej najbliższego otoczenia, czyli z rodziny. Anna, narzeczona brata Karen, Nicolasa, pracuje ciężko w firmie, która nawet nie była jej. Veronica, narzeczona drugiego brata, Victora, sama długo wychowywała córkę, której ojciec palant nawet nie chciał znać. Mama Karen, Sophie, była alfą i omegą rodziny, kiedy Arthur, jej mąż, a ojciec Karen, po nieszczęśliwym wypadku leżał w śpiączce kilka długichmiesięcy.

Nie bez powodu urodziła się w tej rodzinie. Nazywa się Black i swoim ma zamiar zachowaniem pokazać, że zasługuje na tonazwisko.

3

Karen

– Mamo, naprawdę nie musicie mnie niańczyć. – Karen dotknęła wypielęgnowanej dłoniSophie.

To kolejna lekcja, której nauczyła się w klinice. Terapeuta wyjaśnił jej, że rodzice tak samo potrzebują bliskości swoich dzieci, jak dzieci rodziców. Karen zastanowiła się wtedy, kiedy po raz ostatni przytuliła mamę, trzymała za rękę ojca, który leżał bez ruchu w śpiączce, albo uściskała swoich braci. Unikała ich, bo sądziła, że okazując im uczucia, pokaże, że jest słaba. A chciała wszystkim udowodnić, że jest silna i niezależna. Jak bardzo siępomyliła.

– Wiem, kochanie, że jesteś dorosłą, młodą kobietą i zrozumiałaś wiele rzeczy, ale domyślam się, jak trudno musi ci być wrócić do swojego życia po tak długiej nieobecności – odparła mama, wpatrując się w szmaragdoweoczy.

Siedziały na podwójnej kanapie w małej oranżerii z widokiem na ogród. To było jedno z ulubionych miejsc Karen. Piły herbatę, którą z radością przygotowała dla nich Berta, pracująca w ich domu od wielulat.

– Mamo, szkopuł w tym, że ja nie chcę wracać do swojego dawnego życia. Nie sądzisz, że było trochę do bani? – Zachichotała, choć nie było w tym nicśmiesznego.

– To prawda – przyznała Sophie i odetchnęła zulgą.

– Chciałabym spotkać się z Nicolasem i Victorem i zapytać, czy jest coś, czym mogłabym zająć się wfirmie.

Sophie pokiwała głową zuznaniem.

– Nie patyczkujesz się – powiedziała. – Nie sądzisz, że lepiej byłoby najpierw skonsultować się zojcem?

Oczywiście. Przecież Nicolas i Victor przejęli kompletną władzę nad firmą dopiero niedawno, a dzięki Annie, która jakiś czas opiekowała się będącym w śpiączce Arthurem i między innymi czytała mu raporty ze spotkań firmowych, ojciec wiedział o większości spraw. Okazało się bowiem później, że Artur słyszał wszystko, co działo się wokół niego. Medyczna zagadka, o której jednak nikt się nie dowie, bo wszyscy zgodnie stwierdzili, że medialny szum, który wywołałaby ta informacja, rzutowałby na intensywną rehabilitację Arthura. Po odzyskaniu przez Blacka seniora przytomności, to Victor i Nicolas opowiadali, jakie podejmują decyzje. Później Arthur zaczął czytać raporty samodzielnie, a czasem nawet brał udział w wideokonferencjach i służył radą swoim synom osobiście. Znał się na ludziach i od samego początku działał instynktownie. Kto, jeśli nie on, podpowie córce, co ma robić wżyciu?

– Masz rację, mamo. Porozmawiam z tatą, kiedy tylko wypocznie. – Pokiwała głową zdeterminowana do dalszegodziałania.

***

Z tarasu na piętrze mogła spokojnie obserwować ogród. To niesamowite, ile dobrych rzeczy tam się wydarzyło. Na przykład dwa miesiące temu Victor oświadczył się Veronice pod jednym z klonów o czerwonych liściach. Karen zastanowiła się, czy kiedyś spotka na swojej drodze kogoś, kto będzie potrafił uklęknąć przed nią i tak romantycznie poprosić o rękę? Bardzo tego chciała, bo wreszcie pragnęła poczuć się bezpieczna w ramionach ukochanego mężczyzny. Potrzebowała wiedzieć, że ma przy sobie kogoś, kto będzie potrafił stanąć w jej obronie, kiedy w jej kierunku posypią się obelgi ze strony dawnych znajomych, kiedy będzie narażona i wyeksponowana na pogardę i śmiech. Ale potrzebowała także takiego, który da jej swobodę podejmowaniadecyzji.

Będąc w ośrodku, zrozumiała sporo i wydoroślała. Poznała wielu ludzi o problemach większych niż jej. Doszła do wniosku, że tak jak każdy ma prawo być smutną, popaść w depresję, bo ma ku temu swoje powody, ale jest na świecie masa ludzi, których spotkało gorsze cierpienie. Zawstydził ją egoizm, który urósł w niej nie wiadomo kiedy. Trudne czasy przed nią i nie była pewna, czy podoła wyzwaniu. Mogła polegać na swojej rodzinie, jednak brakowało jej bratniej duszy. Świetnie dogadywała się z Anną i domyślała się, że z Veronicą także znajdzie wspólne tematy. One jednak wracały później do swoich narzeczonych, a Karen do pustego pokoju i co najwyżej mogła przytulić się do poduszki albo do Van Damme’a, który w domu niemal nie opuszczał jej nakrok.

Dwóch mężczyzn w ciemnych garniturach zwróciło jej uwagę. George i Paul robili swój zwyczajowy obchód. Starannie sprawdzali otoczenie willi, żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Patrzyła na nich, jakby widziała ich po raz pierwszy w życiu. Zawsze wiedziała, że są blisko. Rodzice zatrudnili ochronę, kiedy ich biznes zaczął się rozwijać coraz lepiej tuż po tym, jak urodzili się Victor iNicolas.

Ochroniarze wykonywali swoją pracę wzorowo, choć Karen uważała, że czasem przesadnie. A może tak trzeba pracować? Nicolas i Victor też spędzają większość doby w firmie. Czy to recepta na sukces? A może to jednak nie jest zbyt dobry pomysł, żeby pracowała w firmie? Może nie warto nawet próbować, żeby nie tracić ich cennego czasu? Może zostawić to im? Przecież nie ma doświadczenia w zajmowaniu się czymkolwiek związanym z ich rodzinnym biznesem. Ma tylko wiedzę zdobytą w szkole. Karen marzyła skrycie, żeby prowadzić własną galerię sztuki. Nigdy nikomu o tym nie wspominała, bo uznała, że to trochę dziecinne i stereotypowe. Rodzice na pewno nie mieliby nic przeciwko. Bracia na pewno by jej pomogli. Ale znajomi? Dlaczego tyle o nich myślała? Dlaczego tak bardzo zależało jej zawsze na ich opinii? Przecież to chore, żeby grupka osób kierowała jej życiem. Dlaczego tak trudno wyperswadować sobie ich zdanie? Przecież wiedziała, że różni się od nich diametralnie. O co więcchodzi?

– Kochanie? – Usłyszała za sobą słabygłos.

Odwróciła się i uśmiechnęła się na widok ojca. Podjechał do niej, siedząc w swoim elektrycznymwózku.

– Mama mówiła, że chcesz ze mną porozmawiać – dodał.

– Tak, tato. Chcę z tobą porozmawiać – przytaknęła.

– Oczym?

– O moim życiu, tato. – Usiadła w fotelu obok jego wózka i jakimś cudem objęła ojca ramieniem. – Chyba tylko ty możesz mipomóc.

Opowiedziała mu o tym, jak zawsze chciała otworzyć galerię, sprzedawać i promować lokalną sztukę. O tym, że myśli o pracy w rodzinnej firmie. O tym, że zmieniła się po jego wypadku w jeszcze bardziej niewdzięczną i rozpuszczoną dziewuchę i o tym, jak wyprostowali ją w klinice. Powiedziała mu także, że jest samotna i boi się, że jej rodzina będzie chciała zaaranżować ślub z jakimś fagasem, żeby tylko zapewnić jej dobrą przyszłość. Wyznała mu, że obawia się o swoje życie, że nie podoła wyzwaniom, które niesie, i że nie będzie potrafiła podejmować właściwych decyzji, bo nie ma tak błyskotliwego umysłu jak jej dużo starsibracia.

Arthur wysłuchał jej cierpliwie i zaczekał, aż Karen uspokoi swoje skołatane nerwy i obeschną jej łzy. Nie było mu łatwo widzieć swoje płaczące dziecko, ale cieszył się, że wreszcie udało się jej otworzyć przedrodziną.

– Kochanie, najważniejsze dla mnie jest to, że w końcu zrozumiałaś, że twoi rzekomi przyjaciele to w rzeczywistości banda rozwydrzonych trutni, którzy nie warci są funta kłaków – odezwał sięwreszcie.

Karen zaśmiała się, słyszącto.

– Co do twojej przyszłości, to musisz zrozumieć, że zależy ona wyłącznie od ciebie. Ja i mama nie zamierzamy ingerować w twoje plany, choć musisz wiedzieć, że zawsze możemy służyć ci radą. Nie sądzę, żebyś tak naprawdę chciała pracować w firmie, bo jeśli myślisz o otwarciu galerii, to nie dasz rady pogodzić ze sobą tych dwóch spraw – kontynuował.

– A jeżeli pomysł z galerią nie wypali? – zapytałacicho.

– Jeśli ci się nie uda, to się nie uda. Ale musisz spróbować, jeśli to jest to, co kochasz. Porozmawiaj ze swoimi braćmi, powiedzą ci to samo. I na pewno będą chcieli pomóc ci tak jak ja i Sophie. Tylko musisz z nami rozmawiać, Karen. Jak inaczej mamy być obecni w twoim życiu? – Pogłaskał ją powłosach.

– Wiem, tato. Już terazwiem.

– A co do aranżowanego małżeństwa to chyba na głowę upadłaś. – Odetchnął. – W życiu nie słyszałem większej głupoty. Jak wspomnę o tym Nicolasowi i Victorowi, to padną ześmiechu.

Karen popatrzyła na ojca z szerokim uśmiechem. Rzadko mówił w tensposób.

– Nie możemy mieć wpływu na to, kogo pokochasz, Karen – dodał. – To jest wyłącznie twoja decyzja. Ale wiedz, że jeżeli ktokolwiek z nas zauważy coś niepokojącego w twoim związku z mężczyzną, którego wybierzesz, to twoi bracia nie zawahają się przed niczym. I zrobią to dla twojegodobra.

To zabrzmiało jak ostrzeżenie i Karen spojrzała w oczy taty, szukając iskierki humoru, ale żadnej nie zauważyła. Czy to możliwe, że jej bracia potrafią kogoś skrzywdzić? Victor i Nicolas? Swoją drogą do tej pory nie wiedziała, co stało się z Janet. Swego czasu Janet nazywała siebie najlepszą przyjaciółką Karen. Ale była jej przyjaciółką wtedy, gdy imprezowały i chlały do nieprzytomności. Któregoś dnia, niedługo po tym jak Anna zaczęła pracować w ich domu, Janet w przypływie alkoholowej głupoty wpadła do pokoju będącego jeszcze wtedy w śpiączce Arthura i chciała zrobić przy nim striptiz. Anna się wściekła i niemal pobiła Janet za brak szacunku wobec mężczyzny. Karen sama była wtedy pijana i wrzeszczała na Annę, nazywając ją najgorszymi z najgorszych. To wtedy Nicolas powiedział „Dość!” i zdecydował o wyjeździe swojej siostry do kliniki. Karen nie mogła wybaczyć tego Annie. Dopiero po kilku miesiącach pobytu w klinice i rozmowach z terapeutami dotarło do niej, co się wydarzyło. Porozmawiała z Anną i doszły doporozumienia.

Janet już po wyjeździe Karen jakimś cudem przedostała się przez ochronę i ponownie wdarła się do pokoju Arthura, tym razem z nożem i z zamiarem zabicia i Anny, i Arthura. Na szczęście Anna broniła go jak lwica i tylko dzięki temu Arthur do tej pory żyje. A po Janet wszelki słuch zaginął. Teraz po rozmowie z ojcem Karen nie wiedziała, czy ma jeszcze ochotę dowiadywać się, co się stało z jej „przyjaciółką”.

– Panie Black. – Usłyszała nagle głęboki męski głos. – Samochódczeka.

Spojrzała w tamtym kierunku, choć wiedziała, że stoi tam przystojniak w ciemnym garniturze o zniewalających bursztynowych oczach. Nie myliła się. Za nią i Arthurem stał najprzystojniejszy mężczyzna naświecie.

4

Paul

Powrót Karen przewrócił jego życie do góry nogami i mógł sobie z tym nie radzić tak dobrze, jak do tej pory. Po paru dniach od jej powrotu rozważał nawet odejście z pracy u Blacków i przeprowadzkę do innego miasta. Nie mógł już dłużej się oszukiwać, że ma siebie pod kontrolą. Bo nie miał. Każda chwila w pobliżu dziewczyny będzie kosztowała go masę energii. Będzie wyczerpany od prób zachowania silnej woli, żeby jej nie dotknąć. Najgorsze okaże się to, że nie będzie potrafił się skupić, choć jego praca wymagała od niego tysiąca procent koncentracji w każdej chwili. Doszło nawet do tego, że w powietrzu potrafił wyczuwać zapach jej perfum i wiedział, w którym pomieszczeniu właśniebyła.

Żebym tylko nie zmienił się wpsychopatę.

Karen jeszcze nie stała się jego obsesją, ale kiedy patrzył przez te wszystkie lata, jak niszczyła siebie i próbowała odseparować się od rodziny, miał ochotę podejść do niej i potrząsnąć z całej siły, żeby wlać trochę oleju do jej pięknej główki. Na litość boską! Przecież ona nijak nie pasowała do tej bandy czubków, z którą się zadawała! Grupka rozpieszczonych gówniarzy szastających kasą swoich rodziców. Oni mieli później przejąć rodzinne firmy? Może niektórzy poszliby po rozum do głowy, ale reszta już na starcie była spisana nastraty.

On, George, John, Ted i Kevin podpisując kontrakt z rodziną Blacków, zobowiązali się, że nie będą rozmawiać o ich prywatnym życiu absolutnie z nikim z zewnątrz. Ale między sobą czasem dzielili się co ważniejszymi wydarzeniami z codziennych aktywności. George nieraz wspominał Paulowi o idiotycznych pomysłach „przyjaciół” Karen i o tym, że ona najzwyczajniej w świecie zgadza się na bezsensowne wyskoki. A później wracając do domu na tylnej kanapie samochodu prowadzonego przez George’a, mówiła, jak głupio się czuje i że ma okropne wyrzuty sumienia. Paul skrzętnie ukrywał, jak bardzo chciałby być na miejscu George’a, i zawsze słuchał wszystkiego z zaciśniętą szczęką, która później kurewskobolała.

Pragnął pomóc dziewczynie wrócić na dobrą drogę, bo wiedział, że ta, na której była, do niczego dobrego jej nie zaprowadzi. Ale tak naprawdę co on mógł? Jest tylko ochroniarzem. Kimś, kto pracuje dla Blacków. Nie z nimi. Nie jest w stanie zaoferować Karen nic. Nie sprostałby jej najprostszymoczekiwaniom.

Im był starszy i dojrzalszy, tym mocniej stąpał po ziemi i docierało do niego, że nigdy nie będzie kimś, z kim mogłaby spędzić resztę życia. Przecież są z zupełnie innych światów, a poza tym definitywnie nie zaakceptowałaby jego pochodzenia i tego, co kiedyś robił i co potrafi robić teraz. Na razie cieszył się z tego, że może choć od czasu do czasu na niąspojrzeć.

***

Widok Karen, która oparła głowę na ramieniu ojca, kiedy o czymś cicho rozmawiali, wzruszył go do cna. Tyle zawdzięczał Arthurowi, że także z szacunku do jego osoby przysiągł sobie, że nie tknie Karen. Przecież córka takiego ojca zasługiwała na kogoś bez przeszłości jak jego. Na kogoś, z kim czułaby się bezpieczna ispokojna.

Arthur i Sophie przyjęli Paula z otwartymi ramionami wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebował. Miał za sobą nieciekawe przeżycia i choć tak paskudnie ich oszukał, pomogli mu, zamiast wyrzucić go z domu. Choć on właśnie tak by postąpił z takim łgarzem, którymbył.

Skąd w tych ludziach tyle zrozumienia, sam nie wiedział. Nie wnikał jednak w to i pracował dla nich najlepiej, jak mógł. Wykonując jakikolwiek ruch w stronę Karen, okazałby się zwykłym zdrajcą. Także wobec Nicolasa i Victora, którzy traktowali go jak brata, odkąd pojawił się w willi. Nawet kiedy po latach wyznał prawdę o sobie, poklepali go po ramieniu i powiedzieli, że przeszłość nie maznaczenia.

Praca dla takiej rodziny to marzenie. A obrazek, który miał przed sobą, utwierdzał go tylko w przekonaniu, że Karen to dla niego zakazanyowoc.

– Panie Black – odezwał się ze ściśniętym gardłem, przerywając nagle czułą chwilę między ojcem i córką. – Samochódczeka.

Karen spojrzała na niego jako pierwsza i absolutnie rozpłynął się w jejoczach.

Kochanie, nie patrz tak na mnie, bo muszę spędzić popołudnie w trasie i nie mogę ciągle myśleć o swoim naprężonym z podniecenia na twój widokwacku.

– Oczywiście, Paul. – Arthur joystickiem skierował wózek w jego stronę. – Karen, spotkaj się ze swoimi braćmi i porozmawiaj z nimi. Ale, proszę, pozwól mi opowiedzieć im o twoim pomyśle z zaaranżowanym małżeństwem. – Uśmiechnął sięsłodko.

Paul poczuł, jak traci grunt podnogami.

Cooo?! Jakiemałżeństwo?!

Takich wieści się nie spodziewał. Nigdy. Choć przecież dobrze wiedział, że oprócz sukinsyna Josha chętnych do małżeństwa z Karen jest jeszcze kilkudziesięciu – w tym paru całkiem przyzwoitych – kandydatów.

Teraz dopiero Paul dostał od życia w twarz. I kopa w dupę nadodatek.

Masz nauczkę, frajerze. Za to, że ci się wydaje, że jesteś coś wart w tymświecie.

Wściekły na siebie pomaszerował do samochodu i w nerwach opuścił platformę dla Arthura, żeby ten mógł wjechać tamwózkiem.

– Nie wiem, co ci zrobił ten pilot od windy, ale to nie jego wina. – Usłyszał.

Spojrzał mrocznie na Johna, który był najstarszym ochroniarzem w domu Blacków.

– Dobra, młody, wyluzuj. – Mężczyzna uniósł ręce obronnym geście. – Co cię w dupęugryzło?

– Zaaranżowane małżeństwo mnie ugryzło – wymamrotał Paul. – Kurwa, w tychczasach.

– Nie będzie żadnego małżeństwa. – Obaj usłyszeli zadowolony głos Arthura, który zdążył do nich podjechać. – Nie przejmuj się, młody – zaakcentował ostatnie słowo, po czym skierował swój wózek napodnośnik.

John zaczął chichotać, a Paul pobladł i głośno wypuścił powietrze, które nawet nie wiedział, żewstrzymuje.

5

Karen

– Cóż takiego się stało, że zaszczyciłaś nas swoją obecnością? – zapytał Victor, po tym jak pocałował Karen wpoliczek.

– Ha, ha, bardzo śmieszne, bracie – ironizowała. – Mam ci przypomnieć, jak jeszcze jakiś czas temu sam nie chciałeś przestąpić progu tego budynku, jakby co najmniej miano cię tutaj zakuć w kajdany i nie pozwolić dotknąć biustu do końcażycia?

– Oj, oj, siostrzyczko. Nie rozpędzaj się, bo nasz braciszek sięniecierpliwi.

– Nie, skąd. – Nicolas pokręcił głową. – Ja się świetnie bawię, słuchając was. Ale o co chodzi, Karen?

Spojrzała na brata roziskrzonym wzrokiem. Jeszcze kilka miesięcy temu nienawidziła go całym sercem za to, że wysłał ją do kliniki i zostawił tam zupełnie samą. Teraz była mu dozgonniewdzięczna.

– Chciałabym porozmawiać z wami o mojej przyszłości – oznajmiła, ciekawa ichreakcji.

Z radością patrzyła, jak obaj wymieniają się zaskoczonymispojrzeniami.

– Okeeejjjj – odezwał się ostrożnie Victor. – A czy to nie jest coś, o czym ty przypadkiem powinnaś zdecydowaćsama?

– Karen, wiem, że ostatnio większość decyzji była podejmowana za ciebie, ale to było wyłącznie dla twojego dobra – dodał Nicolas, splatając i rozplatając palce, siedząc rozparty w swoim foteluprezesa.

– Wiem, wiem. – Pomachaładłonią.

On naprawdę czasem potrafił być sztywny, jakby miał kij w tyłku. Całe szczęście, że Anna wniosła do jego życia trochę młodzieńczegoluzu.

– Chciałam poznać wasze opinie. Rozmawiałam już z rodzicami, tata powiedział, żebym podzieliła się z wami swoimi pomysłami. Wtedy będę mogła rozważyć za i przeciw i zdecydować, którą drogę wybrać – wyjaśniła.

– No dobrze. Słuchamy. – Victor zaciekawiony przesunął się na brzeg kanapy, na której razemsiedzieli.

Nie wiedziała, dlaczego tak trudno jest jej powiedzieć braciom o swoichplanach.

Znali się jak łyse konie, mimo sporej różnicy wieku między nią animi.

– Myślałam o czymś, czym mogłabym się zająć tutaj, w firmie, albo o tym, o czym zawsze marzyłam. Chciałabym otworzyć własną galerię sztuki. Zanim stwierdzicie, że to jakiś pomysł z kosmosu – wtrąciła, szybko unosząc palec i prostując plecy – powiedzcie, jakie są realne szanse na sukces w jednym lub wdrugim.

Czekała w napięciu, aż któryś zdecyduje się odezwać, ale obaj wyglądali, jakby prowadzili wewnętrznądebatę.

– Karen – odezwał się wreszcieNicolas.

Po prostu wiedziała, że on powie cośpierwszy.

– To, czy coś ci się uda, zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo chcesz to robić i jak bardzo chcesz, żeby ci się udało – mówił.

– Skąd wiedziałeś, że chcesz być CEO w naszej firmie? – zapytała.

– Nie wiedziałem. – Wzruszył ramionami. – Przecież wiesz, jak wszyscy podchodziliśmy do tego miejsca. Nie miałem hobby, które lubiłbym na tyle, żeby w nie brnąć, ale wiedziałem, że od zawsze chciałem pomagać ojcu. Zaangażowanie przyszło z czasem, a teraz po prostu lubię to, co robię. Daje mi toradość.

– Zwłaszcza odkąd Anna pracuje jako twoja asystentka – wymamrotał Victor i razem z Karen wybuchliśmiechem.

Karen zazdrościła bratu odnalezienia swojej drugiej połówki. I tego, że mógł z nią pracować. Stworzył swoje prywatneniebo.

– A ty, Viki? – zapytała, kiedy już przestała chichotać. – Skąd wiedziałeś, że chcesz pracowaćtutaj?

– Też nie wiedziałem. – Odetchnął. – Tyle że wkurwiało mnie moje życie. Nic z niego nie miałem. Moi znajomi ciągnęli mnie w dół. Już teraz chyba coś o tym wiesz, prawda? – Spojrzał na niąznacząco.

Bardzo dobrze rozumiała, o co mu chodzi. W tym byli podobni do siebie. Oboje mieli gównianych „przyjaciół”.

– Zrozumiałem, ile robi dla nas Niki – dodał po chwili Victor. – Ale szczerze mówiąc, nie widzę cię tutaj na żadnym stanowisku, Karen. – Pokręcił głową, wyszczerzającsię.

– Nawet jako gońca? – zapytała z nadzieją wgłosie.

– Nawet jako kserokopiarki. – Pokiwałgłową.

– Dzięki, że tak we mnie wierzysz – wymamrotała.

– Spójrzmy prawdzie w oczy, Karen. – Nicolas wstał ze swojego miejsca. – Nie cierpisz tego budynku tak jak naszamama.

To prawda. Sophie nie znosiła siedziby Black Enterprises z czarnegoszkła.

– Chyba odziedziczyłaś po niej zamiłowanie do sztuki – dodał. – Jeśli chcesz otworzyć własną galerię, jesteśmy za, ale dobrze to przemyśl. Czeka cię mnóstwo pracy i nie zawsze ludzie będą kochać to, co robisz. Jeśli chcesz, mogę dać ci numery do kilku osób, z którymi możesz na ten temat porozmawiać. Ale już do ciebie należy umówienie się z nimi, a wierz mi, to może być problem. To bardzo zajęciludzie.

– Pogadaj z koleżankami mamy – wtrąciłVictor.

– Z tymi pokręconymi do granic możliwości, przedstawicielkami chyba wszystkich najgorszych damskich cech? Serio? – rzuciła.

Victor uśmiechnął się szeroko i pokiwałgłową.

– Właśnie z nimi. Wierz mi, że znają się na sprawach, o których my nie mamy zielonegopojęcia.

Dlaczego odnosiła wrażenie, że i Nicolas i Victor też są nieco szaleni? Czy i ona za kilka latoszaleje?

Czy to znak czasu czy ich statususpołecznego?

– Przydzielę ci Paula – dodał Nicolas i zauważyła, że kiedy to mówił, baczniej się jejprzyglądał.

Jakby chciał zarejestrować każde drgnięcie na jejtwarzy.

O co ci chodzi, braciszku?

Czyżby o czymś wiedział? A może zauważył, że od czasu powrotu z kliniki szuka Paula wzrokiem, kiedy tylko wydaje się jej, że może być blisko? A może Nicolas dostrzegł, jak błyszczą jej oczy na dźwięk jegoimienia?

Och, Boże! Oby nie, bo sama nie wiem, co się ze mnądzieje!

– To dobrze. – Kiwnęła głową. – Paul zna większość miejsc, w którychbywałeś.

Miała nadzieję, że to wystarczy, żeby nieco uspokoić Nicolasa. Na myśl o przebywaniu w pobliżu Paula zaczęła niepokojąco drżeć, dlatego szybko musiała się stądulotnić.

– Na razie, na dole czeka George. – Odetchnęła, wstając. – Dziękuję wam zarozmowę.

Podeszła najpierw do Victora, żeby przytulić go na pożegnanie. Była pewna, że Nicolas wyczułby jejdygotanie.

Kiedy George wiózł ją z powrotem do willi, nie miała ochoty na rozmowę. Zazwyczaj prowadzili zażartą dyskusję na jakiś temat. Ale nie dziś. Musiała wreszcie zastanowić się, dlaczego w obecności Paula dzieją się z nią niewytłumaczalne rzeczy. Zaczynał boleć ją brzuch, trzęsły się jej ręce i nie potrafiła oderwać od niego wzroku. Paul już dawno zwrócił jej uwagę. Trudno było nie widzieć tak przystojnego mężczyzny przebywającego w domu. Miał krótko przycięte po bokach włosy i dłuższe wyżej. W sam raz, by móc wpleść w nie palcepodczas…

– O Chryste – jęknęłabezwiednie.

– Wszystko w porządku? – zapytał od razuGeorge.

Zapomniała, że ciągle jest wsamochodzie.

– Tak, tak. Coś mi się przypomniało. – Machnęłaręką.

O tak. Przypomniał się jej sen, który miała kiedyś w klinice. Sen, który niemal doprowadził ją do szczytowania. Paul występował w nim jako ten, który z jej ciałem wyprawiał cuda, o jakich mogła pomarzyć, będąc zJoshem.

Właśnie, Josh!

Uderzyła się dłonią w czoło, co George skwitował tylkouśmiechem.

Muszę spotkać się zJoshem.

I zakończyć wreszcie to, co między nimi jest. O ile w ogóle coś jest. Dziś powinien wrócić z ważnego wyjazdu ze swoim ojcem, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mogli jutro się spotkać. Potrzebowała uwolnić się od tego, co ich łączyło. Zawsze sądziła, że to miłość, bo Josh troszczył się o nią w jakiś sposób i miło spędzała czas w jego towarzystwie. Ale nigdy nie odczuła silnej potrzeby okazywania uczuć publicznie, tak jak to często robili inni z ich paczki. Uważała, że trzymanie za ręce wystarczy, by wszyscy wiedzieli, że są razem. Nigdy nie chciała, żeby obściskiwali się poza pokojem w jej lub jego domu. Ich pocałunki nigdy nie były pełne namiętności. Nigdy nie były dzikie. Karen zawsze pamiętała, żeby zachowywać się jak na dziewczynę z dobrego domu przystało, mimo że wtedy wmawiała wszystkim, że ma w dupie swoichbliskich.

Jak oni ze mnąwytrzymali?

O relację z Joshem zaniepokoiła kilka miesięcy przed wyjazdem do kliniki. Bardziej cieszyła się z powrotu do domu po imprezach czy wakacjach niż z przebywania w jego towarzystwie. Teraz zaczynała rozumieć dlaczego. Zawsze gdzieś w pobliżu kręcił się Paul i