Agnieszka Krawczyk
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka średniego pokolenia, jej specjalnością jest, skierowana raczej do czytelniczek niż czytelników, proza obyczajowa, ale spełnia się także jako, autorka pisanych z pewnym dystansem, kryminałów. Jej serce zdecydowanie należy do Krakowa; w nim się urodziła, w nim mieszka i wychowuje potomstwo oraz często obsadza akcję swoich powieści. Oprócz rodzinnego miasta, lubi koty, opowieści o piratach i kawę.

Ukończyła polonistykę, oczywiście na Uniwersytecie Jagiellońskim, i swoje pierwsze zawodowe kroki stawiała jako dziennikarka. Zanim zaczęła pisać Agnieszka Krawczyk książki, które zapewniły jej utrzymanie, pracowała w kilku krakowskich gazetach. Tak się jednak nieszczęśliwie zdarzało, że każda z nich dość szybko zmuszona była zakończyć swoją działalność. Dlatego też, po tych mało udanych próbach zaistnienia jako żurnalistka, przyszła autorka bestsellerów zdecydowała się zrewidować swoje plany zawodowe i rozpocząć karierę redaktorki w wydawnictwie. Tu już poszło lepiej, obyło się, o ile wiadomo, bez żadnego bankructwa.

W ciągu lat, kiedy redagowała Agnieszka Krawczyk książki innych pisarzy, cały czas nie opuszczała jej myśl o napisaniu własnej. Podejmowała nawet pewne próby w tym zakresie, jednak żadna z rozpoczynanych przez nią fabuł nie doczekała się zakończenia. Szansą na nowe otwarcie okazały się narodziny dziecka. Wtedy to z nowym zapałem i, co ważniejsze z nowym metodycznym planem, przystąpiła do pisania Agnieszka Krawczyk kolejnej książki. Nowa metodologia pracy zaowocowała wkrótce tekstem gotowym do zaprezentowania wydawcom. Szybko też znalazł się chętny do jego publikacji.

Pierwsze powieści Agnieszki Krawczyk

Tym sposobem, premierę swojej debiutanckiej książki Agnieszka Krawczyk świętowała już w 2009 r., a od tej pory jej bibliografia wzbogaciła się o wiele pozycji, w tym kilkanaście powieści. Pierworodna fabuła, Napisz na priv to ciepła, lekka i napisana z dużym humorem powieść, której główną bohaterką jest młoda matka, pracująca dorywczo z domu i nawiązująca rożne kontakty na forach internetowych. Inspiracje do książki Agnieszka Krawczyk, szczególnie jeżeli chodzi o opis macierzyńskich perypetii, z pewnością czerpała do pewnego stopnia z własnych doświadczeń. Dlatego też historia ta, choć jeszcze debiutancko nieco niedojrzała, pełna jest autentycznego uroku, który z miejsca oczarował czytelniczki.

Zbrodnicza siostrzyczka

Już na samym początku swojej literackiej kariery pociągały Krawczyk kryminały. Dość szybko tez podjęła ona pierwsze próby napisania historii z dreszczykiem. Najpierw były to opowiadania, a pisarka jest nawet dwukrotną laureatką (2009 i 2010) konkursu na opowiadanie zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Jej pierwsza powieść kryminalna pt. Morderstwo niedoskonałe ukazało się w 2011r., a jego akcja osadzona jest w tak dobrze znanej autorce rzeczywistości małego wydawnictwa.

Agnieszka Krawczyk kryminały traktuje jednak nieco inaczej niż swoją twórczość obyczajową; więcej tu dystansu, zabawy i luzu. W 2012 r. pisarka była jedną ze współzałożycielek jedynej w swoim rodzaju spółdzielni autorskiej. Oprócz Agnieszki Krawczyk Zbrodnicze Siostrzyczki, bo tak zostało nazwane owo przedsięwzięcie, tworzy jeszcze Marta Guzowska (krótko również Adrianna Michalewska). Wspólnie z Siostrzyczkami wydała m.in. Agnieszka Krawczyk Kryminalny Wrocław. Mroczne przechadzki po mieście czy Cztery zbrodnie na cztery pory roku, wydane jako ebook w Legimi.

Seryjna powieściopisarka

O ile jeżeli chodzi o kryminały Agnieszka Krawczyk preferuje krótsze formy narracyjne, o tyle w obyczajowym nurcie swojej twórczości zdecydowanie stawia na epickość. Spod jej pióra wyszło, jak do tej pory, kilka wielotomowych serii powieściowych rozpisanych na tysiące stron.

W cyklu Magiczne miejsce Agnieszka Krawczyk zabiera nas do świata starego pałacyku, pachnących róż hrabin i miłości oczywiście. Na całość składają się cztery tomy: Magiczne miejsce, Dolina mgieł i róż, Ogród księżycowy, Jezioro szczęścia, każdy zapewniający czytelniczkom wszystko, czego oczekuje się od tego typu prozy, czyli wzruszenie, emocje, ale i szczęśliwe zakończenie, które wszak ani przez chwilę nie ulega żadnej wątpliwości.

Powieścią Kamienica pod szczęśliwą gwiazdą Agnieszka Krawczyk rozpoczyna natomiast cykl Uśmiech losu. Jest to klimatyczna, oczywiście krakowska, trylogia, której bohaterami są lokatorzy zamieszkujący tytułową kamienicę. Kolejne, kontynuujące perypetie bohaterów tomy to Dobre uczynki oraz Szczęście na wyciągnięcie ręki.

W czerwcu 2019 r. w ręce czytelniczek oddała Agnieszka Krawczyk Lato wśród wydm, powieść otwierającą najnowszy cykl, Przylądek wichrów. Lato wśród wydm spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem fanów autorki, którzy od razu chcieli wiedzieć, kiedy mogą spodziewać się kontynuacji zaczętych w Dębkach przygód specjalistki z branży nieruchomości, Matyldy Radwan. Jeżeli wierzyć zapewnieniom pisarki, ma to nastąpić niedługo, bowiem jak zapewnia Agnieszka Krawczyk nowa książka z serii jest już gotowa. Premiera najpewniej wczesną jesienią.