Wpisz kod

Jak otrzymać dostęp do książek?

1Wpisz otrzymany unikatowy kod.

2Załóż darmowe konto Legimi.

3Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wypożyczanie ebooków i audiobooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka lub audiobooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W celu wyrobienia karty należy udać się do biblioteki.

Czy mogę wypożyczyć ebooka lub audiobooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/wbp_lublin. Następnie wszystkie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki lub audiobooki?

Kod ważny jest przez miesiąc od daty aktywacji. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki lub audiobooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle. Lista certyfikowanych przez Legimi czytników znajduje się pod adresem http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/.