Głos ojca pio 1/1012 -  - ebook

Głos ojca pio 1/1012 ebook

0,0
4,00 zł

-50%
Zbieraj punkty w Klubie Mola Książkowego i kupuj ebooki, audiobooki oraz książki papierowe do 50% taniej.
Dowiedz się więcej.
Opis

TEMAT NUMERU:  DUCHOWA REANIMACJA

W numerze m.in.:

Ze śmierci do życia, czyli krótkie wprowadzenie w duchowość paschalną

Twarz Zmartwychwstałego z Manoppello

Bóg wypełnił moją pustkę - świadectwo

To nie legenda - młodzi o Ojcu Pio

Gnuśny zawsze nieszczęśliwy

od redakcji

Duchowa reanimacja

„Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała radość. Istnieją kwiaty, które kwitną nawet w zimie” – to jedna z „witamin”, które codziennie przygotowywał i aplikował swoim słuchaczom holenderski kapłan Phil Bosmans, o którym piszemy wewnątrz numeru, a która doskonale wprowadza w tematykę bieżącego numeru „Głosu Ojca Pio”.

To, mam nadzieję, patrząc za okno, wiosenne wydanie naszego dwumiesięcznika zatytułowaliśmy „duchowa reanimacja”. W czasie Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych chcemy przybliżyć duchowość paschalną – przechodzenie ze śmierci do życia. Chcemy pokazać, jak podążając za Jezusem, przeżywać z Nim Mękę, Śmierć, ale też Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie i Zesłanie Ducha Świętego, gdyż dopiero wszystkie te wydarzenia składają się na tajemnicę paschalną, tajemnicę Jezusa, tajemnicę naszego chrześcijańskiego życia.

W orędziu na tegoroczny Wielki Post papież Benedykt XVI zachęca do nawrócenia miłości, rozważając słowa z Listu do Hebrajczyków: „Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków” (Hbr 10,24). Warto sięgnąć po ten tekst i osobiście go rozważyć, może on stać się bowiem cenną inspiracją do „wzajemnej troski” i „dobrych uczynków”, choćby podczas składania rocznego zeznania podatkowego. Pamiętajmy wtedy o możliwości przekazania 1% wybranej organizacji pożytku publicznego: Dzieła Pomocy św. Ojca Pio czy innej, którą znamy i wiemy, że czyni dobro. Zwróćmy też uwagę na troskę o zbawienie drugiego człowieka, którą papież tak bardzo podkreśla. Pięknym przykładem zaangażowania, do którego z pewnością wzywa nas Pan Bóg, jest krótkie, ale jakże wymowne świadectwo „Walka na dwóch frontach” (str. 53), które niech będzie drobnym ziarnem zasianym w naszych sercach.

Wszystkim życzę wypełnionego miłością czasu Wielkiego Postu i głębokiego zanurzenia się w misterium paschalne naszego Pana. Odkrywajmy w naszym życiu te kwiaty, które kwitną nawet w zimie.

o. Tomasz Duszyc OFMCap, redaktor naczelny

Ebooka przeczytasz w dowolnej aplikacji obsługującej format:

PDF
Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.