Emilia Szelest,
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Debiutująca nie tak dawno pisarka i dziennikarka młodego pokolenia. Żona, matka, fatalna gospodyni domowa. Miłośniczka rocka, ze szczególnym uwzględnieniem zespołu Arctic Monkey. Autorka kilku powieści, w tym popularnego cyklu o Weronice Kardasz. Swoje książki Emilia Szelest pisze przede wszystkim dla kobiet lubiących, tak jak ona, silne bohaterki, choć zapewnia, że mężczyznom taka lektura może się spodobać.

Emilia Szelest urodziła się, dorastała i wciąż mieszka w Sanoku. Choć często bywa w Warszawie, z rodzinnym miastem związana jest na dobre i na złe. Jako redaktorka naczelna Tygodnika Sanockiego zawsze trzyma rękę na pulsie regionu. Studiowała bezpieczeństwo wewnętrzne, co bardzo jej się przydało przy pracy nad powieściami, w których wszak nie brakuje policyjnych i sensacyjnych wątków.

Książki Emilia Szelest kocha praktycznie od zawsze. Już jako dziecko uwielbiała czytać, a do pasji czytelniczej szybko dołączyła, potrzeba opowiadania własnych historii. Do jej ulubionych lektur należą klasyki tj. Duma i uprzedzenie czy Anna Karenina, ale chętnie sięga również po współczesną fantastykę, romanse i kryminały. Jednym z najbardziej przez nią cenionych autorów jest Charles Bukowski.

Kiedy akurat nie czyta, ani nie pisze jakiejś książki, Emilia Szelest próbuje wygospodarować trochę przestrzeni na swoje sportowe fascynacje: motorcross i hokeja. A kiedy nikt nie widzi, zamienia się w gwiazdę rocka, śpiewając całym sercem, choć, czego jest świadoma, bez cienia talentu. Marzy o podróży po Stanach Zjednoczonych i zamieszkaniu w jakimś słonecznym i gorącym miejscu, najchętniej w Los Angeles.

Pierwsze literackie kroki stawiała na Wattpadzie i szlifowała swój warsztat, korzystając z przywileju anonimowości. Z obawy przed jej utratą, z wydaniem książki Emilia Szelest zwlekała dość długo. W końcu jednak starsze siostry namówiły ją do podjęcia tego ryzyka i poddania się osądowi rynku. Bez wątpienia pisarka nie ma powodu żałować tej decyzji.

Niebezpieczna gra Emilii Szelest

Debiutancką powieść, zatytułowaną Niebezpieczna gra, Emilia Szelest w ręce czytelników oddała wiosną 2019 r. Jest to pierwsza cześć cyklu, którego główna bohaterką jest stołeczna policjantka po przejściach, Weronika Kardasz. Jak przyznaje autorka, kiedyś sama marzyła o pracy w policji, a w swojej prozie zawsze chciała wykreować silną kobiecą bohaterkę, będącą przeciwwagą dla wielu literackich i filmowych dam w opałach. I rzeczywiście, Weronika z pewnością nie należy do kategorii kruchych kobietek. Weronika jest impulsywna i nie przebiera w słowach, a w dodatku po śmierci swojego partnera ma problem z alkoholem. Wciąż jednak jest najlepszym człowiekiem swojego szefa, który nie waha się powierzyć jej najtrudniejszych i najważniejszych zadań. W tym przypadku jest to ochrona kluczowego świadka w dochodzeniu o dużym ciężarze politycznym. A że świadek ten jest znanym i niezwykle przystojnym aktorem, nie mogło obejść się bez wprowadzenia do akcji pewnych wątków erotycznych. Pisarka bez wątpienia stawia w swojej twórczości na dobrą rozrywkę, dbając również o odpowiednią dawkę humoru zarówno w dialogach, jak i kreacji postaci.

Emilia Szelest, Układ idealny i Ryzykowny wybór

Na początku 2020 r. wydała Emilia Szelest Układ idealny, kolejną odsłonę przygód swojej bohaterki. W tym tomie Weronika, już wiceszefowa ABW, przegotowuje się do ślubu z Przemkiem, z którym połączył ją gorący romans w otwierającej cykl Niebezpiecznej grze. Przedślubna gorączka nie oznacza jednak, że Kardasz zwalnia obroty w swojej pracy policyjnej. Wręcz przeciwnie, organizuje zakrojoną na szeroką skalę akcję przeciwko groźnemu, handlującemu żywym towarem, gangowi motocyklowemu. W niebezpiecznym zadaniu rozpracowania tego hermetycznego środowiska pomaga jej Łukasz, zwany Lokim, jej były chłopak specjalizujący się w operacyjnej pracy pod przykrywką. Układ idealny pisarka konstruuję z dużą fantazją i widać, że dobrze bawi się, przy wymyślaniu kolejnych perypetii swoich bohaterów. Nie jest to też ostatnie spotkanie z idącą jak burza Weroniką Kardasz. W czerwcu 2020 r. w ręce swoich czytelników oddała bowiem Emilia Szelest Ryzykowny wybór, trzeci i finałowy tom jej przygód.

Emilia Szelest i Free Birds

Na początku 2021 r. opublikowała Emilia Szelest Free Birds, klasyczny tym razem romans. Jego bohaterką jest pisarką, która na planie filmu kręconego wg jej książki ulega fascynacji gwiazdą rocka. Jej uczucia nie pozostają nieodwzajemnione, żeby jednak nie było za prosto, kobieta jest młoda mężatką…

Emilia Szelst, Licho nie śpi i bieszczadzkie demony

Po tym krótkim flircie z konwencją czysto romansową autorka szybko powróciła do poprzedniej formuły formuły i już w marcu miała miejsce premiera pierwszego tomu jej nowej kryminalnej serii Bieszczadzkie demony. Pierwszy tom cyklu zatytułowała Emilia Szelest Licho nie śpi. Książka reklamowana jako połączenie thrillera i erotyku szybko podbiła serca fanów twórczości pisarki, zapewniając wszystko to, co polubili w jej trylogii o Weronice Kardasz – dużo akcji, emocji i porządną dawkę namiętności.