Wydawca: RW2010 Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2013

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 103 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka 365 sposobów jak uszczęśliwić kobietę - Katarzyna Szulc-Kłembukowska

Porady nie całkiem poważny, które warto wypróbować.

Nasz przewodnik po duszy niewieściej to zbiór pomysłów, które powstały na bazie pragnień i doświadczeń wielu kobiet. Staraliśmy się, aby porady w nim zawarte, były jak najbardziej uniwersalne. Dlatego liczymy, że po naszego ebooka sięgną mężczyźni w różnym wieku i zaangażowani w związki o różnym stopniu zaawansowania. Wierzymy, że każdy z nich znajdzie tu coś, co pozwoli mu na uszczęśliwienie swojej ukochanej. Jedynymi warunkami korzystania z naszego poradnika są poczucie humoru i dystans do siebie.

Bierzemy również pod uwagę, że „365 sposobów” trafi w ręce kobiet. W takim przypadku sugerujemy paniom, by wybrane pomysły podsunęły swoim mężczyznom. Satysfakcja gwarantowana.

Mamy też nadzieję, panowie, że lektura naszego poradnika zachęci was do wymyślenia własnych sposobów na uszczęśliwienie ukochanej kobiety. Rady podzielone zostały na kolejne dni roku, jednak nie oczekujemy, że ktokolwiek zrealizuje je wszystkie w przeciągu 365 dni i do tego w wyznaczonej kolejności. Liczymy nieśmiało, że poradnik ten będzie wam służył znacznie dłużej niż rok, a to, czego się dzięki niemu nauczycie, pozwoli wam na stworzenie związku bliskiego ideałowi.

Opinie o ebooku 365 sposobów jak uszczęśliwić kobietę - Katarzyna Szulc-Kłembukowska

Fragment ebooka 365 sposobów jak uszczęśliwić kobietę - Katarzyna Szulc-Kłembukowska

KATARZYNA SZULC-KŁEMBUKOWSKA

365 SPOSOBÓW

Jak uszczęśliwić kobietę

Oficyna wydawnicza RW2010 Poznań 2013

Redakcja Joanna Ślużyńska

Korekta zespół RW2010

Redakcja techniczna zespół RW2010

Copyright © Katarzyna Szulc-Kłembukowska 2013

Okładka Copyright © Mateo 2013

Copyright © for the Polish edition by RW2010, 2013

e-wydanie numer I

ISBN 978-83-63598-89-1

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości albo fragmentu – z wyjątkiem cytatów w artykułach i recenzjach – możliwe jest tylko za zgodą wydawcy.

Aby powstała ta książka, nie wycięto ani jednego drzewa.

Oficyna wydawnicza RW2010

Dział handlowy: marketing@rw2010.pl

Zapraszamy do naszego serwisu: www.rw2010.pl

Autorka z całego serca dziękuje wszystkim:

matkom, babciom, ciotkom, stryjenkom, siostrom, przyjaciółkom, szefowym, podwładnym, mądrym babkom, szwagierkom, sąsiadkom, córkom, wnuczkom, żonom, kochankom i każdej z miłych pań, za udzielanie światłych rad, nieocenionych wskazówek oraz za możliwość podsłuchiwania i podpatrywania.

Pomysły zebrała Katarzyna Szulc-Kłembukowska

Drogi mężczyzno!

Cieszymy się, że sięgnąłeś po poradnik, który posłuży Ci radą i pomocą na trudnej drodze budowania relacji damsko-męskich. Nasz przewodnik po duszy niewieściej to zbiór pomysłów, które powstały na bazie pragnień i doświadczeń wielu kobiet. Staraliśmy się, aby porady w nim zawarte, były jak najbardziej uniwersalne. Dlatego liczymy, że po naszego ebooka sięgną mężczyźni w różnym wieku i zaangażowani w związki o różnym stopniu zaawansowania. Wierzymy, że każdy z nich znajdzie tu coś, co pozwoli mu na uszczęśliwienie swojej ukochanej. Jedynymi warunkami korzystania z naszego poradnika są poczucie humoru i dystans do siebie. Bierzemy również pod uwagę, że nasz przewodnik trafi w ręce kobiet. W takim przypadku sugerujemy paniom, by wybrane pomysły podsunęły swoim mężczyznom. Satysfakcja gwarantowana.

Mamy też nadzieję, panowie, że lektura naszego poradnika zachęci was do wymyślenia własnych sposobów na uszczęśliwienie ukochanej kobiety. Rady podzielone zostały na kolejne dni roku, jednak nie oczekujemy, że ktokolwiek zrealizuje je wszystkie w przeciągu 365 dni i do tego w wyznaczonej kolejności. Liczymy nieśmiało, że poradnik ten będzie wam służył znacznie dłużej niż rok, a to, czego się dzięki niemu nauczycie, pozwoli wam na stworzenie związku bliskiego ideałowi.

Do zaznaczenia w kalendarzu:

14 lutego – Walentynki (pomysł 52)

8 marca – Dzień Kobiet (pomysł 75)

21 marca – I dzień wiosny (pomysł 80)

26 maja – Dzień Matki (pomysł 146)

24 grudnia – Wigilia (Pomysł 350)

Ważne daty:

Jej urodziny:

Jej imieniny:

Wasza rocznica:

Inne wasze rocznice, miesięcznice, prywatne święta:

ZACZYNAMY

1. PONIEDZIAŁEK

Zaparz aromatyczną kawę.

Istnieje bez liku smaków kawy i sposobów jej przygotowania. Naprawdę jest w czym wybierać. Dlatego nie poprzestawaj na zalaniu wrzątkiem pierwszej lepszej, jaką znajdziesz w kuchni. Zorientuj się, jaką kawę lubi twoja kobieta i podaj ten boski napar w jej ulubionym kubku. Jeżeli dodatkowo na spodku położysz płatek róży, staniesz się dla niej bohaterem dnia.

2. WTOREK

Ustaw jej zdjęcie na pulpicie swojego laptopa.

Wybierz takie, które na dużym ekranie jej nie pogrubia – inaczej licz się z gwałtownym protestem. Weź też pod uwagę, że w ekran twojego komputera mogą patrzeć osoby postronne, którym twoja luba nie chciałaby pokazywać się w negliżu.

3. ŚRODA

Wróć z pracy wcześniej.

Czyli o takiej porze, o jakiej byś wracał do domu, gdybyś nie poświęcał czasu kumplom. Pamiętaj jednak, aby o tym fakcie uprzedzić swoją kobietę, bo zamiast romantycznego powitania możesz spotkać się z grubszą awanturą. W końcu nigdy tak wcześnie nie wracałeś!

4. CZWARTEK

Powiedz, że ją kochasz.

Mężczyzna lubi czyny, kobieta słowa. Wszystko to, co robisz, jest mile widziane, ale pamiętaj, że kobiety potrzebują słów, słów i jeszcze raz słów. Kiedy już z siebie wydusisz: „Kocham Cię”, absolutnie nie oddychaj z ulgą i pilnuj wyrazu twarzy, by nie zdradził, że właśnie wypełniłeś uciążliwy obowiązek! W takim wypadku lepiej już nic nie mów. A jeśli mówisz, postaraj się w swoje wyznanie włożyć maksimum uczucia. Gdy masz z tym problem, wizualizuj sobie swoje ulubione piwo prosto z lodówki w oszronionej butelce!

5. PIĄTEK

Pochwal domowy obiad.

Serio! Doceń ją. Fakt, że wsuwasz, aż ci się uszy trzęsą, nie jest dla niej wystarczającym dowodem twojego podziwu dla jej talentów kulinarnych i wysiłku włożonego w gotowanie. Nie wystarczy zdawkowe: „Dobre było!” i wytarcie ust wierzchem dłoni. Powstrzymaj się też od bekania.

6. SOBOTA

Zabierz ją do kina.

Wybierz film, który będzie interesował ją – a nie ciebie. Krwawe horrory i brutalne filmy sensacyjne absolutnie nie są tym, co kobiety preferują. Najlepiej zaproponuj jej, żeby sama wybrała repertuar. Wtedy istnieje niewielka szansa, że nie wylądujecie na komedii romantycznej. Trudno. Musisz to jakoś wytrzymać. Cel uświęca środki, a celem jest szczęście twojej kobiety, nieprawdaż?

7. NIEDZIELA

Idźcie na spacer.

Zabierz swoją wybrankę serca na spacer. Miejsce – dowolne, pod warunkiem, że nie będziesz oglądał się za innymi kobietami i głośno komentował ich walorów. Żadnych uwag w stylu: „Co za nogi” albo „Jaki biust!”. A gdyby twoja pani próbowała cię podstępnie sprowokować, pamiętaj, że odpowiedź jest tylko jedna: „Kochanie, dla mnie ty jesteś najpiękniejsza”. Wytrzymasz to chyba przez dwie godziny.

8. PONIEDZIAŁEK

Uśmiechnij się.

To łatwe. Należy rozsunąć usta tak, żeby pokazać zęby. W gratisie miły wyraz twarzy. Rezultat: otrzymasz uśmiech zwrotny, który będzie balsamem na wszystkie smutki.

9. WTOREK

Zrób jej kanapkę do pracy.

Tym razem zamiana ról. Kanapka nie musi być szczególnie wyrafinowana. Doceni już sam fakt, że chciałeś i się starałeś. Będzie też mogła pochwalić się twoją inicjatywą przed koleżankami. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? To proste jak budowa cepa – bierzesz dwie kromki pasujące do siebie kształtem i rozmiarem, smarujesz masłem, przekładasz serem lub wędliną i składasz razem. Potem tylko zawijasz w papier i gotowe. Minuta pracy, a efekty długoterminowe!

10. ŚRODA

Podaj jej swoje ramię.

Zaproponuj, żeby się na nim wsparła. Szczególnie zimą, kiedy na każdym kroku czyhają śliskie niespodzianki. To takie męskie, a kobiety uwielbiają wszelkie przejawy męskości.

11. CZWARTEK

Przytul.

Zrób to delikatnie. Nie rzucaj się na kobietę z zaskoczenia i nie miażdż jej w niedźwiedzim uścisku jak kumpla, którego wieki nie widziałeś. Obejmij niczym cenny skarb. Spraw, by w twoich ramionach poczuła się bezpieczna.

12. PIĄTEK

Kup jej kwiaty.

Tylko nie chryzantemy! Chyba że wasz związek znajduje się w fazie agonalnej. Zakładamy jednak, że tak nie jest. Jeżeli nie masz pewności, jakie kwiaty lubi twoja partnerka, wybierz coś bezpiecznego: na przykład tulipany lub róże. Wybieraj kwiaty w kolorze czerwonym. Wszak ten kolor jest symbolem miłości! I nie obawiaj się kosztów. Nie musisz od razu kupować tylu róż, ile lat liczy sobie twoja bogdanka. To mogłoby się spotkać ze złym przyjęciem.

13. SOBOTA

Zatankuj jej samochód.

Tankowanie pojazdu wymaga odpowiedniego ustawienia się i zapamiętania, gdzie właściwie znajduje się ten przeklęty wlew do baku. Wybór między tajemniczymi oznakowaniami na dystrybutorach paliwa też do łatwych nie należy, zaś pomyłka zwykle okazuje się fatalna w skutkach. Mocowanie się z dystrybutorem i korkiem do baku bywa zabójcze dla paznokci, a benzyna posiada nieznośną tendencję do wychlapywania się, co może zaszkodzić zamszowym pantoflom. Ty raczej nie masz takich problemów. Dlatego bądź aniołem i zatankuj jej samochód!

14. NIEDZIELA

Przygotuj niedzielne śniadanie.

Wstań wcześniej. Postaraj się nie hałasować i nie budzić wszystkich. To, że ty wstałeś, nie znaczy, że pozostali domownicy też mają się już zerwać z łóżka. Przygotuj stół, ustaw talerze i szklanki. Wyjmij z lodówki wędliny, sery, pomidory, ogórki i wszystko, co lubicie jeść na śniadanie. Zaparz kawę lub herbatę, a kiedy wszystko będzie już gotowe, delikatnie ją obudź i zaproś do stołu.

15. PONIEDZIAŁEK

Zrób coś spontanicznie.

Spontanicznie, czyli bez wcześniejszego planowania. Coś nagłego, szalonego, miłego i romantycznego. Porwij ją do tańca, kup bukiecik kwiatów od ulicznej handlarki, weź w ramiona na środku chodnika i pocałuj namiętnie. Serce ci podpowie.

16. WTOREK

Zamów pizzę.

Najlepiej ze słowami: „Kochanie, dzisiaj będą gotować dla nas inni”.

17. ŚRODA

Zejdź jej z drogi, gdy ma zły humor.

Wyjątkowo głośne szczęki i łomoty dobiegające z kuchni, podobne do grzmotów przed burzą, mogą świadczyć o złym humorze twojej ukochanej. Dla waszego, a przede wszystkim twojego bezpieczeństwa, zejdź jej z drogi i utrzymuj bezpieczny dystans, póki nawałnica nie przejdzie.

18. CZWARTEK

Pamiętaj o jej urodzinach, imieninach, a przede wszystkim o waszej rocznicy.

Zapisz sobie wszystkie ważne daty – w kalendarzu, notatniku, komputerze, czyli tam, gdzie często zaglądasz. Dodatkowo ustaw przypomnienie w telefonie. Przegapienie którejś z tych dat stanowi bardzo poważne wykroczenie, za które przyjdzie ci pokutować długo i boleśnie.

19. PIATEK

Zamykaj szafki i szuflady.

Co prawda wszyscy wiedzą, że mężczyźni cierpią na syndrom czynności niedokończonej, ale skoro już to wiesz, możesz przecież z tym walczyć. Dlatego bądź tak miły i zamknij szufladę, z której wyjąłeś sztućce, czy też szafkę, z której zabrałeś herbatę. Po prostu.

20. SOBOTA

Napisz na lustrze.

Napisz na lustrze, że ją kochasz. Jeżeli wiesz, że będzie korzystała z łazienki zaraz po tobie, możesz do tego użyć... palca i pary wodnej. Jeżeli wiesz, że może upłynąć więcej czasu, użyj czegoś trwalszego. Wystrzegaj się tylko stosowania jej ulubionej szminki i wbij sobie do głowy, że ani pasta do zębów, ani krem do golenia nie schodzą z lustra same. Dlatego też pamiętaj, żeby po przyjęciu należnych hołdów doprowadzić lustro do porządku.

21. NIEDZIELA

Idźcie na sanki.

Jeżeli tylko spadnie śnieg, idźcie razem na sanki. Nie wykręcaj się, twierdząc, że to zabawa dla dzieci. Możecie iść wieczorem, skoro się wstydzisz. Idźcie razem, a ty usadź ją na sankach na dole i wciągnij na sam szczyt górki. Pokaż, jaki jesteś silny i opiekuńczy.

22. PONIEDZIAŁEK

Przyklej w jej samochodzie karteczkę z wyznaniem miłosnym.

Zwykła samoprzylepna karteczka może zdziałać cuda. Przyklej ją niepostrzeżenie na kierownicy jej samochodu lub na desce rozdzielczej. Na karteczce napisz oczywiście coś miłego. Będzie to dla niej super niespodzianka, kiedy rano wsiądzie do auta.

23. WTOREK

Upiecz chrupiący tost.

Zakładam, że nauczyłeś się już parzyć ulubioną kawę twojej pani; teraz pora na krok następny, czyli coś do kawy. Mogą być tosty. To nic trudnego. Zadanie wydaje się skomplikowane tylko na początku. Rozejrzyj się uważnie po kuchni za urządzeniem w kształcie pudełka z dwoma podłużnymi otworami u góry. Jest? Z dużym prawdopodobieństwem znalazłeś właśnie toster. Do niego wkłada się kromki chleba i czeka, aż staną się gorące i chrupiące. Dym unoszący się z tostera oraz zapach spalenizny nie są pożądanymi objawami. Tak samo jak czarny kolor grzanek. Poćwicz, kiedy twojej kobiety nie będzie w domu.

24. ŚRODA

Zaopatrz się w foremkę w kształcie serca.

Przyda się wielokrotnie. Dzięki niej uformujesz w ten kształt wszystko, co ci tylko przyjdzie do głowy. Kanapki, tosty, ciastka...

25. CZWARTEK

Zrób porządek w swojej szafie.

Twoje ciuchy nie muszą wypadać z szafy, ilekroć ją otworzysz. Wystarczy, że raz na jakiś czas – jaki, to zależy tylko i wyłącznie od twoich umiejętności tworzenia chaosu – wyjmiesz wszystkie rzeczy z półek, a następnie posegregujesz, poskładasz i włożysz z powrotem. Potem już tylko wystarczy odkładać je na miejsce, a nie wpychać byle jak. Wiemy, to trudne.

26. PIĄTEK

Kup jej ulubiony deser.

Zasada przez żołądek do serca sprawdza się również w przypadku płci pięknej.

27. SOBOTA

Czekaj.

O ile na kumpla, z którym się umówiłeś, możesz czekać pięć minut i iść do domu, o tyle na kobietę powinieneś czekać dłużej. Przynajmniej dziesięć minut. Plus kolejne dziesięć minut za każdą rzecz, którą w niej podziwiasz.

28. NIEDZIELA

Pobaw się z dzieckiem.

W niedzielne popołudnie, tuż po obiedzie, nie kładź się na kanapie z gazetą, tylko poświęć ten czas na zabawę z dzieckiem. Jeśli nie masz dziecka, to pożycz – kiedyś i tak je będziesz mieć. Przy okazji pamiętaj, że nie należy wyrywać dziecku zabawek, nawet jeżeli jest to autko, o jakim zawsze marzyłeś w dzieciństwie. Nie wyrzucaj też malca z pokoju, twierdząc, że przeszkadza. Kolejką naprawdę można bawić się we dwójkę! Nie bądź samolubem!

29. PONIEDZIAŁEK

Ustaw prysznic w pozycji wyłączonej.

Korzystając z porannego prysznica, pamiętaj o takim ustawieniu kranu, żeby kolejna osoba pragnąca go użyć nie została przywitana niespodziewanym lodowatym deszczem. Taki początek tygodnia zafundowany twojej pani może się odbijać czkawką przynajmniej do środy!

30. WTOREK

Ugotuj parówki.

Zimne parówki wyglądają podobnie jak gorące. Jednak te gorące smakują o niebo lepiej. Dlatego też nie traktuj gotowania parówek jak czynności zbędnej. Do tego zrób tosty i podaj z keczupem. Gdybyś jeszcze wycisnął ten keczup w kształt serca...

31. ŚRODA

Wysłuchaj jej narzekań.

Kobieta musi czasami ponarzekać. Musi, bo inaczej się udusi. Wysłuchaj, pokiwaj głową, koniecznie przyznaj jej rację, nie wdawaj się w dyskusję i przeczekaj. Kiedyś jej to minie. Przynajmniej tego możesz być pewny.

32. CZWARTEK

Nagraj płytę z waszą muzyką.