Magdalena Witkiewicz
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Jeżeli przyjąć, że każdy pisarz ma swoją niszę lub specyficzna specjalizację, to Magdalena Witkiewicz bez wątpienia byłaby literacką ekspertką od podnoszenia czytelniczej pozytywnej energii. Z tego powody bywa też nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, czyli tego, czego tak naprawdę wszyscy od czasu do czasu bardzo potrzebujemy. W to rynkowe zapotrzebowanie na afirmatywne i budujące ludzkie morale książki, Magdalena Witkiewicz od samego początku swojej pisarskiej kariery wpisała się idealnie.

Pierwsze książki Magdaleny Witkiewicz

Jednak przez długie lata nic nie wskazywało, że zawodowa droga Witkiewicz w jakikolwiek sposób związana będzie z literaturą. Urodzona w 1976 r. w Gdańsku autorka jest absolwentką tamtejszego uniwersytetu, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Pierwotnie jej praca była całkowicie zgodna z wykształceniem i zanim zaczęła pisać książki Magdalena Witkiewicz prowadziła własną firmę marketingową. Zrezygnowała z tej działalności, gdy zdecydowała się zostać pełnoetatową pisarką i całkowicie poświęcić twórczości literackiej.

Czas na pisanie swojej pierwszej książki Magdalena Witkiewicz znalazła, będąc na urlopie macierzyńskim. Ośmielona pozytywnymi reakcjami na jej tekst w Internecie, postanowiła wysłać go do wydawnictwa. W ten sposób w 2008 r. na półki księgarń trafił Milaczek, Magdaleny Witkiewicz debiutancka powieść z ilustracjami Henryka Sawki. Zachęcona dobrą reakcją rynku czytelniczego, dwa lata później pisarka publikuje Panny roztropne, a w 2012 r. w ręce czytelników oddaje Magdalena Witkiewicz Opowieść niewiernej, swój pierwszy prawdziwy bestseller. Debiutancki Milaczek i Panny roztropne uzupełnione przez opublikowane później Szczęście pachnące wanilią oraz Nie ma jak u mamy składają się na najważniejszy cykl powieściowy Magdaleny Witkiewicz Dobre myśli.

Książki dla dzieci Magdaleny Witkiewicz

Być może ze względu na własne doświadczenia macierzyńskie, wkrótce po swoim mocnym wejściu na rynek wydawniczy, postanawia pisać Magdalena Witkiewicz książki nie tylko dla dorosłych odbiorców, ale również dla dzieci. W 2013 r. wychodzi pierwszy tom serii o Lilce, Lilka i spółka. Kontynuację przygód Lilki młodzi czytelnicy mogą kupić rok później, kiedy do sprzedaży trafia Lilka i wielka afera Małgorzaty Witkiewicz. Książeczki z Lilką pełne zwariowanych przygód i dziecięcej wyobraźni bywają nazywane współczesnymi Dziećmi z Bullerbyn. Najnowszą propozycją autorki dla najmłodszych odbiorców jest wydany w 2018 r. Mateusz i zapomniany skarb.

Literackie duety Magdaleny Witkiewicz

W miarę rozwoju swojej literackiej kariery pisarka starała się podejmować nowe tematy i wyzwania, także warsztatowe. Owocem rozszerzania zawodowych horyzontów są liczne tytuły tworzone we współpracy z innymi autorami. Pierwszym z takich duetów była wydana tylko jako ebook, Magdaleny Witkiewicz powieść Selfie napisana wspólnie z Magdaleną Kuydowicz. Choć współpraca dwóch indywidualności pisarskich nigdy nie jest łatwym zadaniem, dla Magdaleny Witkiewicz okazała się to również bardzo satysfakcjonującą formą literackiej aktywności. W 2016 r. do spółki z Nataszą Sochą opublikował Magdalena Witkiewicz powieść Awaria małżeńska. Dwukrotnie pisarka nawiązał też współpracę z Alkiem Rogozińskim. Razem z nim do rąk czytelników oddaje Magdalena Witkiewicz książki Pudełko z marzeniami i Biuro M.

Zupełnie wyjątkową pozycją w bibliografii pisarki zajmuje stworzony w duecie z coachem i psycholożką Marzeną Grochowską GPS Szczęścia, czyli jak się wydostać z Czarnej D. Ten pisany z przymrużeniem oka i ogromną dawką empatii, jedyny w swoim rodzaju, ilustrowany zabawnymi obrazkami i historyjkami, poradnik radzenia sobie w trudnych życiowych sytuacjach zyskał Magdalenie Witkiewicz grono wiernych czytelników. Także najnowsza, opublikowana w lutym 2019 r., książka Magdaleny Witkiewicz Cymanowski młyn powstała w wyniku twórczej kooperacji, w tym wypadku artystycznym partnerem pisarki był Stefan Garda.

Pozostałe książki Magdaleny Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz książki pisze lekkie i lekko idzie jej też chyba praca nad tekstem, bo w ciągu trwającej ponad dekadę obecności na rynku wydawniczym do księgarń trafiło ponad dwadzieścia tytułów z jej nazwiskiem na okładce. Do jednych z ważniejszych powieści autorki należy bez wątpienia Szkoła żon. Prawdopodobnie będzie Szkoła żon Magdaleny Witkiewicz pierwszą powieścią, która doczeka się ekranizacji, jako że prawa filmowe do utworu zakupił Borys Szyc. Szkoła żon została także wydana w jednym tomie z Pensjonatem marzeń, razem bowiem obie fabuły składają się na mini cykl. Inne ważne tytuły w twórczości pisarki to: Ballada o ciotce Matyldzie, Zamek na Piasku, Czereśnie zawsze muszą być dwie, Pierwsza na liście.