Wpisz kod

Jak otrzymać dostęp do książek?

1Wpisz otrzymany unikatowy kod.

2Załóż darmowe konto Legimi.

3Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Z usługi Legimi w Bibliotece WP UJ mogą korzystać studenci i pracownicy Wydziału Polonistyki UJ.

Jak otrzymać kod aktywacyjny?

Kod aktywacyjny należy odebrać osobiście w Wypożyczalni (parter, ul. Gołębia 20). Ponadto z usługi można korzystać na dedykowanych czytnikach udostępnianych na miejscu w Czytelni.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Pobrany w Bibliotece kod będzie ważny przez rok od daty aktywacji na stronie https://www.legimi.pl/bwp_uj/ lub do momentu wyczerpania puli stron zakupionej przez bibliotekę. Kod należy aktywować do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

Każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek w ramach zamówionego przez Bibliotekę limitu stron do przeczytania. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla naszej Biblioteki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach. Lista certyfikowanych przez Legimi czytników znajduje się pod adresem http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.