Wpisz kod

Jak otrzymać dostęp do książek?

1Wpisz otrzymany unikatowy kod.

2Załóż darmowe konto Legimi.

3Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Kto może korzystać z biblioteki elektronicznej?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie czytelnicy bibliotek wchodzących w skład konsorcjum..

W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do Legimi?

Wypożyczenia odbywają się z użyciem indywidualnych kodów dostępu, które można otrzymać nieodpłatnie w bibliotece pedagogicznej, której jest się czytelnikiem i która wchodzi w skład konsorcjum. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.pl/bibliotekipedagogiczne/. Następnie książki można wypożyczyć i pobrać bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Dostęp aktywny jest przez miesiąc od daty aktywacji, pod warunkiem, że zostanie on aktywowany w okresie ważności kodu. Jeżeli aktywacja kodu nie nastąpi w okresie jego ważności, kod wygasa. Wówczas należy uzyskać nowy kod, aby skorzystać z platformy Legimi.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez biblioteki limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek z katalogu dostępnego dla czytelników bibliotek.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki i odsłuchiwać audio- i synchrobooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach. Lista certyfikowanych przez Legimi czytników znajduje się pod adresem http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

Tak - usługa dostępna jest dla posiadaczy modeli Kindle Touch, 7, 8, 10, 11, Paperwhite 1-5, Voyage, Oasis 1-3 i Scribe. W miesiącu można pobrać do 10 nowych ebooków na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.