Wpisz kod

Jak otrzymać dostęp do książek?

1Wpisz otrzymany unikatowy kod.

2Załóż darmowe konto Legimi.

3Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Dostęp do czytelni internetowej Legimi.pl mogą uzyskać jedynie pracownicy oraz studenci UŚ posiadający aktywne konto biblioteczne. W celu uzyskania możliwości wypożyczania ebooków, czytelnicy proszeni są o wysyłanie zgłoszenia na adres: [email protected]. W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz jednostkę UŚ, w której jesteśmy zatrudnieni, a studenci kierunek studiów.

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania możliwości wypożyczania ebooków, czytelnicy proszeni są o wysyłanie zgłoszenia na adres: [email protected]. W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail oraz jednostkę UŚ, w której jesteśmy zatrudnieni, a studenci kierunek studiów. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/biblioteka_BUS/. Następnie wszystkie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Dostęp do Legimi ważny jest przez 3 miesiące od daty aktywacji kodu. Kody ważne będą najpóźniej do dnia zakończenia świadczenia usługi Legimi bibliotece lub do momentu wykorzystania przysługującego bibliotece limitu stron. Kod musi być aktywowany w okresie jego ważności, o czym pracownik biblioteki powinien poinformować Czytelnika.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy Czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli Czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle. Lista certyfikowanych przez Legimi czytników znajduje się pod adresem https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.