Wpisz kod

Jak otrzymać dostęp do książek?

1Wpisz otrzymany unikatowy kod.

2Załóż darmowe konto Legimi.

3Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy dostęp do ebooków i audiobooków jest bezpłatny?

Dostęp jest całkowicie darmowy

Kto i jak może korzystać z biblioteki elektronicznej?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie uczniowie szkół polonijnych i stowarzyszeń, którym zostaną przekazane przez ambasadę kody dostępu.

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy skontaktować się z Ambasadą RP w Wiedniu. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/austriaczyta/. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Dostęp aktywny jest przez miesiąc od daty aktywacji, pod warunkiem, że zostanie on aktywowany w okresie ważności kodu. Jeżeli aktywacja kodu nie nastąpi w w okresie jego ważności, kod wygasa. Wówczas należy skontaktować się z przedstawicielem Ambasady RP w Wiedniu.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez Ambasadę pakietu każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Jeśli przed upływem miesiąca otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, znaczy to, że kończy się pula wykupiona przez placówkę.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach. Lista certyfikowanych przez Legimi czytników znajduje się pod adresem http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

W ramach zakupionego przez ambasadę pakietu wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle. Lista certyfikowanych przez Legimi czytników znajduje się pod adresem https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.