Wpisz kod

Jak otrzymać dostęp do książek?

1Wpisz otrzymany unikatowy kod.

2Załóż darmowe konto Legimi.

3Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki bez ograniczeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze kart bibliotecznych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz bibliotek wchodzących w skład konsorcjum wielkopolskiego. W celu wyrobienia karty należy udać się do biblioteki będącej członkiem konsorcjum.

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy zwrócić się z prośbą do biblioteki, której jest się Czytelnikiem (należy posiadać ważną kartę Czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/wbppoznan. Następnie wszystkie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Dostęp ważny jest przez miesiąc od daty aktywacji kodu. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod, który można aktywować po zakończeniu ważności poprzedniego.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli przed upływem miesiąca otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu oznacza to, że wyczerpała się pula dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy mogę czytać na Kindle?

Tak, wypożyczane ebooki można czytać na czytnikach Kindle. Informacje, jak korzystać z usługi na Kindle znajdują się na stronie: www.legimi.pl/kindle/.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline.