Reilly Cora
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Pisarka specjalizująca się w jest mafijnych romansach. Autorka poczytnych serii powieściowych Born in Blood Mafia, The Camorra Chronicles oraz wielu samodzielnych tytułów. Zanim zaczęła pisać Cora Reilly książki dla dorosłych czytelników, publikowała pozycje przeznaczone dla starszych nastolatków. Jednak prawdziwe literackie powołanie poczuła dopiero, tworząc gorące historie o złych chłopcach. Najczęściej na swoich bohaterów wybiera bezwzględnych mafiosów, a akcje osadza w ociekającym testosteronem świecie rządzonym przez mafijne rodziny. Jak przyznaje Cora Reilly, książki pisze, bo wierzy, że w każdym, nawet najbardziej zimny, draniu mogą obudzić się gorące uczucia.

Z wykształcenia jest prawniczką, jednak nie zalicza prawa do swoich pasji i zawsze wybierze rozmowę o literaturze, a nie o paragrafach. Kiedy akurat nie pisze kolejnej seksownej, oczekiwanej z niecierpliwością przez jej czytelniczki, książki, Cora Reilly lubi gotować ostre potrawy z całego świata i planować kolejne podróże. Lubi też dobre wino i seriale – jest fanką Teorii wielkiego podrywu, Dextera i Californication. Mieszka wraz z mężem i swoimi zwierzakami w Niemczech.

Złączeni Honorem Cory Reilly

W Polsce pisarka znana jest przede wszystkim z cyklu romansów erotycznych Born in Blood Mafia Chronicles. Pierwszy tom serii zatytułowany Złączeni honorem Cora Reilly opublikowała w 2014 r. Od tego momentu ukazało się 6 części Born In Blood, a siódma część, Złączeni przeszłością, ma się ukazać po angielsku w maju 2020 r.

W powieści Złączeni honorem Cora Reilly przedstawia swoim czytelniczkom brutalny świat mafii i bezlitosne reguły, które nim rządzą. Zasady te są nie tylko bezwzględne, ale i bezwyjątkowe – muszą się im podporządkować także dzieci mafijnych bossów. Mają one swoją rolę do odegrania i muszą służyć interesom organizacji. Nie inaczej jest w przypadku Arii Scuderi, urodzonej w potężnej mafijnej rodzinie z Chicago. Los dziewczyny został przypieczętowany, gdy jako piętnastolatka został zaręczona z następcą tronu samej nowojorskiej Cosa Nostry, słynącym z bezwzględności, Lucą Vitiellim o przydomku Imadło. Nic więc dziwnego, że w dniu swojego ślubu 18-letnia Aria jest przerażona. Nie ma jednak innego wyjścia, niż poddać się władzy rodziny, mafia bowiem nie toleruje nieposłuszeństwa. Nie jest to jednak książka sensacyjna, a romans erotyczny. W związku z tym, zgodnie z optymistycznymi przekonaniami co do zimnych drani, jakie żywi Cora Reailly, Złączeni honorem są opowieścią o drodze, którą główna bohaterka musi pokonać, by dotrzeć do serca swojego, pozornie nieczułego i okrutnego małżonka.

Cora Reilly i Złączeni obowiązkiem

Drugą część swojej mafijnej serii pt. Złączeni obowiązkiem Cora Reilly oddała już w 2015 r. Również tym razem oś fabularną powieści stanowi aranżowane mafijne małżeństwo. Owdowiały kilka lat temu Dante, obejmując przywództwo nad chicagowską mafią, musi się ożenić. Wybór Rodziny pada na Valentinę, wdowę po wiernym żołnierzu mafii. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Valentina, chociaż zamężna wiele lat, jest wciąż dziewicą. Jej mąż był gejem, a ona zgodziła się chronić jego tajemnicę, bo mafia nie toleruje w swoich szeregach mężczyzn kochających mężczyzn. W związku z planowanym ślubem ta długo skrywana tajemnica może jednak wyjść na jaw. W Złączonych obowiązkiem Cora Reilly prowadzi fabułę dość przewrotnie. Dante okazuje się niezainteresowany Valentiną, ponieważ jego serce wciąż należy do zmarłej żony. Nowa pani Cavallaro nie zamierza jednak tak szybko rezygnować z szansy na szczęście i podejmuj walkę o uczucia Dantego.

Złączeni nienawiścią, Złączeni pokusą i Złączeni zemstą Cory Reilly

W polskim tłumaczeniu dostępne są jeszcze dwie części serii Born In Blood, a kolejna (Złączeni zemstą) będzie miała swoją polską premierę jeszcze w 2020 r. Tom Złączeni nienawiścią Cora Reilly poświęca Giannie, siostrze, znanej ze Złączonych honorem, Arii. Gianna w przeciwieństwie do swojej siostry, nie zamierza godzić się na zaaranżowane przez mafijne rodziny małżeństwo i ucieka do Europy. Tropem dziewczyny rusza niedoszły małżonek, którym jest nie kto inny a Matteo, brat Luki Vitiellego.

W swojej kolejnej powieści, Złączeni pokusą, Cora Reilly zaprasza czytelniczki na spotkanie z trzecią siostrą Scuderi, nieco trzpiotowatą Lilianą. Zakochana od lat w Romero, żołnierzu nowojorskiej mafii, dziewczyna miała nadzieję, że chociaż jej będzie dane zdecydować o swojej przyszłości. Okazuje się jednak, że wobec niej ojciec ma równie sprecyzowane plany, jak to miało miejsce w przypadku starszych córek. Donowi zaś, nawet jeżeli jest twoim ojcem, nie należy się sprzeciwiać. Pójście za głosem serca może oznaczać wojnę mafijną i rozlew krwi.