Opis

Poradnik zawiera opis wszystkich misji, jakie znalazły się w grze, zarówno tych głównych, jak i pobocznych. Każde zadanie wzbogacone jest o jedną, lub więcej specjalnie oznakowanych map, zdjęcia oraz szczegółowy opis wykonania misji.

Titan Quest - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • [Main Quest] A Troubled Village
  • [Main Quest] Spartans At War
  • [Side Quests] QIYUN
  • [Side Quests] CHANG’AN
  • [Main Quest] The Words of the Oracle
  • [Side Quests] SPARTA
  • [Side Quests] HELOS
  • [Main Quest] Olympus
  • [Side Quests] GIZA
  • [Side Quests] DELPHI

Informacja o grze

Titan Quest to oryginalne połączenie akcji i elementów fabularnych, sygnowane nazwiskiem Briana Sullivana, współtwórcy m.in. Age of Empires, stojącego na czele Iron Lore Entertainment, czyli developera gry.

Gra Titan Quest, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku RPG akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 43


Titan Questporadnik do gry

autor: Łukasz "Crash" Kendryna

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=538

[email protected]

Spis treści

Wstęp

[Main Quest] A Troubled Village

[Main Quest] Spartans At War

[Main Quest] The Words of the Oracle

[Main Quest] The Source of the Monster

[Main Quest] The Battle for Athens

[Main Quest] The Order of Prometheus

[Main Quest] Under the Labyrinth

[Main Quest] The Blindness of the Gods

[Main Quest] The Invocation

[Main Quest] A Telkine in Egypt

[Main Quest] The Sickle Kronos

[Main Quest] Hunt for the Sickle

[Main Quest] Journey to the Jade Palace

[Main Quest] Under Wusao Mountain

[Main Quest] Olympus

[Side Quests] HELOS

[Side Quests] SPARTA

[Side Quests] MEGARA

[Side Quests] DELPHI

[Side Quests] ATHENS

[Side Quests] KNOSSOS

[Side Quests] RHAKOTIS

[Side Quests] LOWER NILE

[Side Quests] MEMPHIS

[Side Quests] GIZA

[Side Quests] FAYUM OASIS

[Side Quests] THEBES

[Side Quests] BABYLON

[Side Quests] SILK ROAD

[Side Quests] GREAT WALL

[Side Quests] CHANG'AN

[Side Quests] QIYUN

Wstęp

Jeśli zainteresowałeś się tym poradnikiem, oznacza to, że Twa chęć przeżycia przygody właśnie przybrała na sile. Twój wybór jest słuszny, bowiem Titan Quest zaspokoi wszelkie pragnienia w tej materii, gdyż oferuje długą, naszpikowaną akcją zabawę. Wnikając w mityczny świat, pełen przerażających istot, malowniczych krajobrazów i cennych skarbów, zwiedzisz wiele znanych do dziś zabytków. Przed Tobą otworzą się tajemnice egipskich piramid, królewskich grobowców czy nawet Olimpu. Postać, z którą przemierzysz spory kawał starożytnego świata ze zwykłego wojownika, stanie się legendarnym bohaterem, a wieść o nim i o Twoich czynach jeszcze długo nieść będzie się z echem.

Niniejszy poradnik zawiera opis wszystkich misji, jakie znalazły się w grze, zarówno tych głównych, jak i pobocznych. Każde zadanie wzbogacone jest o jedną, dwie lub nawet kilka specjalnie oznakowanych map, które w połączeniu ze zdjęciami i szczegółowym opisem stanowią niezwykle przydatną pomoc. Jeśli nie wiesz, jak ukończyć zadanie bądź z góry chcesz znać rozwiązanie, z pewnością docenisz ten materiał.

W tekście znalazły się cztery kolory wyróżniające konkretne elementy. Barwą zieloną oznaczone zostały numery znaków na mapach i zdjęciach (w obydwu przypadkach te same numery przypisane są temu samemu miejscu), pomarańczową przedmioty związane z zadaniami, brązową nazwy krain geograficznych, a niebieską postacie kierowane przez komputer (w tym przeciwnicy). W przypadku opisu zadań pobocznych (side quest), gdy załączone są dwie mapy, tekst rozdzielony jest na dwie części (akapitem), a każda z nich odpowiada innej mapie.

[Main Quest] A Troubled Village

Etapy zadania:

Save Timaeus' horse

(ocal konia Timaeusa)

Speak to Timaeus

(porozmawiaj z Timaeusem)

Investigate the problems in Helos

(zbadaj problemy Helos)

Find and defeat the satyr shaman

(odnajdź i pokonaj satyrowego szamana)

Return to Diomedes in the village

(wróć do wioski - do Diomedesa )

Po przejęciu kontroli nad bohaterem przejdź kilka kroków ścieżką (Road to Helos), na której się znalazłeś i porozmawiaj z napotkanym nieopodal Timaeusem [#1]. Poprosi Cię o ocalenie konia, który został zaatakowany na pobliskim polu [#2].

Po wyeliminowaniu zagrożenia podążaj dalej. Dotrzesz do walczących żołnierzy, obok których stacjonuje Aeson i porozmawiasz z nim [#3]. Kolejnym krokiem, jaki musisz podjąć, by ukończyć zadanie jest wysłuchanie Diomedesa[#4], postaci stojącej w centrum wioski (Village of Helos).

Po zakończonej rozmowie udaj się przez most na północ. Idąc, miniesz farmę, w okolicach której zaatakuje Cię kilku satyrów. Napotkasz również skrzynkę [!], a w niej znajdziesz fiolki regenerujące zdrowie (przydadzą się podczas walki z szamanem). Gdy dotrzesz do małego obozowiska na północnym krańcu dostępnego terenu, będziesz zmuszony stoczyć walkę z poszukiwanym szamanem [#5]. Pomocne mogą okazać się, dwie zlokalizowane w pobliżu kapliczki, działanie których wzmocni Twojego bohatera.

Po zwycięskiej walce wróć do wioski i ponownie zagadaj do Diomedesa. Rozmową zakończysz pierwsze zadanie i równocześnie rozpoczniesz kolejne.

[Main Quest] Spartans At War

Etapy zadania:

Find Leonidas in Sparta

(odnajdź Leonidasa w Sparcie)

Defeat the centaur Nessus to gain an audience with Leonidas

(pokonaj centaura Nessusa, by uzyskać widzenie u Leonidasa)

Return to the Spartan Camp and tell Brasidas of your victory

(wróć do spartańskiego obozu i powiedz Brasidasowi o swoim zwycięstwie)

Speak with Leonidas

(porozmawiaj z Leonidasem)

Quest ten trafi do Twojego dziennika po ukończeniu A Troubled Village. Nim skorzystasz z mapki, opuść Helos i przemierzając tereny Laconii, dojdź do obozu Spartan.

Przy wejsciu [#1] będzie stać Paralus, po odsłuchaniu jego wypowiedzi przejdź do centrum obozowiska. Tam [#2] zagadaj do Brasidasa. Zostaniesz poinformowany o wymaganiach, jakie musisz spełnić, by spotkać się z Leonidasem.

Zmuszony będziesz zmierzyć się z Nessusem, wielkim centaurem stacjonującym w północnej części Pellana Valley [#3]. Walka z nim jest o wiele bardziej wymagająca, niż ta z bossem z poprzedniego questu. Nessus jest