Opis

Poradnik do Halo Reach zawiera opis przejścia głównej kampanii, wzbogacony setkami zdjęć oraz licznymi poradami. Wraz z nim odnajdziesz wszystkie ukryte przedmioty, których część dostępna jest wyłącznie na legendarnym poziomie trudności.

Halo: Reach - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Etap II- Winter Contingency (2) (Opis przejścia)
  • Etap III- Oni- Sword Base (1) (Opis przejścia)
  • Etap II- Winter Contingency (1) (Opis przejścia)
  • Etap I- Noble Actual (Opis przejścia)
  • Etap IV- Nightfall (1) (Opis przejścia)
  • Etap X- The Pillar of Autumn (1) (Opis przejścia)
  • Osiągnięcia signleplayer (1) (Porady)
  • Etap III- Oni- Sword Base (2) (Opis przejścia)
  • Etap V- On the Tip of the Spear (2) (Opis przejścia)
  • Etap IX- The Package (1) (Opis przejścia)

Informacja o grze

Pierwszoosobowa strzelanka science-fiction będąca prequelem trylogii Halo. Fabuła oparta została na motywach powieści Halo: The Fall of Reach i obraca się wokół losu zamieszkanej przez ludzi tytułowej planety Reach, która staje w obliczu zagłady za sprawą inwazji armii Covenant. Wcielamy się w członka oddziału Noble Team, złożonego ze zmodyfikowanych genetycznie superżołnierzy.

Gra Halo: Reach, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł wydany został w Polsce w 2010 roku i dostępny jest na platformie X360. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 67

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Halo: Reachporadnik do gry

autor: Łukasz "Crash" Kendryna

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1036

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Opis przejścia

Etap I- Noble Actual

Etap II- Winter Contingency (1)

Etap II- Winter Contingency (2)

Etap III- Oni- Sword Base (1)

Etap III- Oni- Sword Base (2)

Etap IV- Nightfall (1)

Etap IV- Nightfall (2)

Etap V- On the Tip of the Spear (1)

Etap V- On the Tip of the Spear (2)

Etap VI- Long Night of Solace (1)

Etap VI- Long Night of Solace (2)

Etap VII- Exodus (1)

Etap VII- Exodus (2)

Etap VII- Exodus (3)

Etap VIII- New Alexandria (1)

Etap VIII- New Alexandria (2)

Etap IX- The Package (1)

Etap IX- The Package (2)

Etap X- The Pillar of Autumn (1)

Etap X- The Pillar of Autumn (2)

Etap X- The Pillar of Autumn (3)

Etap XI- Lone Wolf

Porady

Porady ogólne

Osiągnięcia signleplayer (1)

Osiągnięcia signleplayer (2)

Osiągnięcia signleplayer (3)

Bronie

Wprowadzenie

Poradnik ten zawiera szczegółowy opis przejścia głównej kampanii, wzbogacony setkami zdjęć oraz licznymi poradami. Grając z niniejszym tekstem nic Cię nie zaskoczy, co jest szczególnie ważne na wyższych poziomach trudności. Wraz z nim odnajdziesz wszystkie ukryte przedmioty, których część dostępna jest wyłącznie na legendarnym poziomie trudności. Aby lokalizacja wspomnianych obiektów była łatwiejsza i przyjemniejsza, dołączyłem garstkę pomocnych filmików.

Poza tym otrzymasz pomoc w odblokowaniu wszystkich osiągnięć związanych z rozgrywką dla pojedynczego gracza w trybie kampanii oraz garstkę porad dotyczących rozgrywki i broni.

Łukasz "Crash" Kendryna ( www.gry-online.pl)

Opis przejścia

Etap I- Noble Actual

Etap I jest niczym więcej, jak zwykłym przerywnikiem filmowym, pozbawionym jakichkolwiek interakcji. Rozsiądź się wygodnie i naciesz oko klimatycznym prologiem do gry.

Etap II- Winter Contingency (1)

Etap II: Winter Contingency

W momencie gdy akcja filmiku przeniesie się do wnętrza pojazdu latającego, będziesz miał możliwość do rozglądania się. Uczyń to, aby móc wylądować.

Po dotknięciu ziemi skieruj się przed siebie, w dół zniesienia. Po drodze nie napotkasz żadnych przeciwników.

Grając na najwyższym poziomie trudności będziesz mógł odczytać jeden Data Pad więcej. W tym celu zaraz po opuszczeniu Falcona pobiegnij w dół zbocza zmieniając broń na magnum. Na dole, koło zamkniętej bramy można dostrzec uciekającego przeciwnika stosującego niewidzialność. Zabij go nim zdoła zbiec (każda kula się liczy, jeśli nie uda Ci się tego dokonać magnum nie ładuj magazynka tylko zmień broń). Poszukiwany przedmiot będzie leżał obok zwłok zabitego nieprzyjaciela.

W ten sposób dotrzesz do pierwszego punktu kontrolnego, koło płonącego auta. Odsłuchaj rozmowy pomiędzy członkami drużyny Noble i kontynuuj przygodą podążając za nimi (w okolicznych zabudowaniach nic nie znajdziesz).

Dalsza droga prowadzić będzie w stronę kolejnego domostwa (po drodze miniesz pierwsze strusiowate ptaki Moa - zabij siedem sztuk, a otrzymasz osiągnięcie). Po dotarciu do niego odbijesz w lewą stronę i przejdziesz po wąskiej ścieżce wzdłuż urwiska, docierając na częściowo zniszczony balkon.

Teraz przejdź przez wnętrze budynku, nie obawiając się ataku nieprzyjaciół (możesz wypróbować działanie noktowizora, wciskając lewą strzałkę). Na podwórzu domostw dojdzie do krótkiej rozmowy z lokalnymi mieszkańcami, po jej zakończeniu, skieruj się na wschód.

Przejdź przez znajdujący się tam betonowy most i udaj się w górę wzniesienia do kolejnego, opuszczonego budynku.

Przejdź przez jego wnętrze - po drodze oglądając zwłoki dwóch zaginionych żołnierzy - i wyjdź na zewnątrz, po drugiej stronie.

Następnie udaj się w kierunku częściowo zniszczonego budynku, widocznego na zdjęciu.

Będąc w jego wnętrzu, na piętrze, dojdzie do pierwszego ataku nieprzyjaciela. Będzie to kilku Gruntów. Ich wyeliminowanie to bułka z masłem. Najpierw strzelamy z okna na piętrze, następnie przenosimy się do piwnicy, schodząc po schodach.

Na dole załatwiamy ostatnich niedobitków i wychodzimy na zewnątrz. W oddali zauważymy kolejny statek Covenantów, zrzucający kolejnych przeciwników. Udajemy się w ich kierunku.

Po dotarciu do mostu dojdzie do wymiany ognia. Załatwiamy najbliższych przeciwników, poczym przedostajemy się na drugą stronę rzeki. Idą w górę wzniesienia, atakowany będziesz przez Gruntów (bez tarcz). Nie powinieneś mieć żadnych trudności, ale na wszelki wypadek trzymaj się za swoimi współtowarzyszami, mogąc liczyć na ich wsparcie.

Na szczycie wzniesienia dostrzeżesz kolejny obcy statek. Udaj się w jego kierunku, przechodząc przez rzekę.

Po dotarciu do miejsca koło szopy i snopków siana, zostaniesz zaatakowany raz jeszcze. Tym razem Twoimi przeciwnikami będą jednostki Elite (kilku). Aby ich wykończyć, w pierwszej kolejności musisz dezaktywować ich tarczę. Możesz to uczynić Twoim podstawowym karabinem maszynowym, ale lepszym sposobem jest użycie Plasma Pistol pozostawionych przez Gruntów.

Po wyeliminowaniu wszystkich, część z grupy odleci Falconami (helikopterami), a Ty z pozostała dwójką udaj się w kierunku pierwszego łazika. Znajdziesz go w dolinie nieopodal, idąc na północ. Pamiętaj jednak, jeśli pokonasz etap nie wsiadając do żadnego pojazdu odblokujesz osiągnięcie "They've Always Been Faster" (nie będzie to specjalnie trudne, jedyna niewygoda płynąca z tego tytułu, to dłuższy czas przemieszczania się).

Wsiadasz za sterami pojazdu i pozwalasz swoim współtowarzyszom rozprawić się z atakującymi Cię przeciwnikami. Jadąc przed siebie dotrzesz do rozległej doliny (ten moment etapu jest otwarty i można go luźno eksplorować). Skręć w prawo i zjedź drogą pomiędzy drzewami.

Etap II- Winter Contingency (2)

Następnie odbij w lewo w kierunku pierwszych zabudowań. Dojdzie tam do mocnego oporu ze strony przeciwników. W pierwszej kolejności, nim opuścisz pojazd, pozwól swoim kompanom rozstrzelać tych na zewnątrz z wnętrza pojazdu.

Następnie opuść go i oczyść pobliskie budynki (podnosząc ulokowane tam apteczki, jeśli będzie to konieczne). Wśród przeciwników natkniesz się na Elite, bądź więc ostrożny.

W południowym budynku znajdziesz pierwszy Data Pad, obok martwego ciała żołnierza. Wejdź tam i przeczytaj go.

Teraz możesz wskoczyć do pojazdu i kontynuować wycieczkę (przejeżdżając przez przejazd w budynku). Kieruj się przez cały czas w dół wzniesienia, po drodze eliminując kilku Jackali.

Po dotarciu do rzeki na dole, przejeżdżamy przez znajdujący się tam most i eliminujemy przeciwników w pobliskich zabudowaniach (nie zapuszczając się do ich wnętrza, nic tam nie znajdziesz). Przeciwnicy to standardowa grupa Gruntów i Elite.

Po