Ojciec Goriot - Honore de Balzac - audiobook

Ojciec Goriot audiobook

Honore De Balzac

4,2

  • Wydawca: SMPB
  • Język: polski
  • Rok wydania: 2008
Opis

Opis Paryża z perspektywy Eugeniusza Rastignaca, obcującego zarówno z biedotą jak i arystokracją stolicy Francji. Rzecz dzieje się w konkretnym momencie historycznym – w dobie restauracji (lata 1815-30). Tytułowy Ojciec Goriot, zamieszkujący pensjonat prowadzony przez niejaką panią Vauquer, to mężczyzna odrzucony przez bliskich, skazany na nędzę, lecz mimo to pełen niezwykłej rodzicielskiej miłości i oddania. Uczucia te jednak nigdy nie zostają docenione i odwzajemnione przez ukochane córki. Odwagę, by stawić czoło temu faktowi znajduje nasz bohater dopiero na łożu śmierci. Książka stanowi próbę wiernego odzwierciedlenia typów ludzkich zamieszkujących Paryż tamtych czasów oraz wgląd w reguły rządzące nie tylko ówczesną społecznością.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 11 godz. 9 min

Lektor: Paweł Kutny

Oceny
4,2 (51 ocen)
23
15
11
2
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
bardakon

Nie oderwiesz się od lektury

Fatalny lektor
00
AnetaSiadak

Nie oderwiesz się od lektury

a
00
EwaMili

Całkiem niezła

Klasyka literatury, nie mam prawa jej oceniać. Ocenić można lektora, który jest... bardzo słaby. Pomyłki w tekście, odgłosy z zewnatrz, brak odstępów między akapitami czy historiami. Słabo, bardzo słabo.
00

Popularność