Kingdoms of Amalur: Reckoning - kraina Dalentarth - poradnik do gry - Michał "Kwiść" Chwistek - ebook

Kingdoms of Amalur: Reckoning - kraina Dalentarth - poradnik do gry ebook

Michał "Kwiść" Chwistek

0,0

Opis

Niniejszy poradnik do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning opisuje krainę Dalentarth. Zawiera opis wszystkich zadań głównych oraz pobocznych, a także dział poświęcony ukrytym w Dalentarth Kamieniom opowieści (Lorestone). Całość wzbogacają liczne mapki.

Kingdoms of Amalur: Reckoning - kraina Dalentarth - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Wprowadzenie
  • Well of Souls (Opis przejścia)
  • Odarath I (1) (Zadania poboczne)
  • Into the Light (Opis przejścia)
  • Mapa świata (Mapy)
  • Odarath I (2) (Zadania poboczne)
  • M1, M2 - Odarath I, Odarath II (Mapy)
  • Odarath II (1) (Zadania poboczne)
  • M5, M6 - Ettinmere, Webwood (Mapy)
  • The Hunters Hunted (Opis przejścia)

Informacja o grze

RPG akcji rozgrywający się w krainie fantasy zwanej Amalur. W grze, oprócz głównego wątku fabularnego, umieszczono setki misji pobocznych i wyzwań, pozwalających zdobyć doświadczenie, zyskać reputację u danych grup społecznych, a także wejść w posiadanie trofeów.

Gra Kingdoms of Amalur: Reckoning, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku RPG akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2012 roku i dostępny jest na platformach: X360, PS3, PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 70

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.Kingdoms of Amalur: ReckoningKraina Dalentarthporadnik do gry

autor: Michał "Kwiść" Chwistek

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=1215

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Opis przejścia

Well of Souls

Into the Light

The Hunters Hunted

Old Friends, New Foes

The Coming Strom

Zadania poboczne

Odarath I (1)

Odarath I (2)

Odarath II (1)

Odarath II (2)

Odarath II (3)

Odarath II (4)

Odarath II (5)

Glendara

Lorca-Rane

Ettinmere

Webwood (1)

Webwood (2)

Haxhi (1)

Haxhi (2)

The Sidhe

Miasto Ysa (1)

Miasto Ysa (2)

Miasto Ysa (3)

Kamienie Lorestone

Odarath

Yolvan

Webwood

Etinmere

Gorguath

Glendara

Haxhi

The Sidhe

Summer's End

Dalentarth

Castle Windemere

Spring

Summer

Fall

Mapy

Mapa świata

M1, M2 - Odarath I, Odarath II

M3, M4 - Glendara, Lorca-Rane

M5, M6 - Ettinmere, Webwood

M7, M8 - Haxhi, The Sidhe

M9 - Miasto Ysa

Wprowadzenie

Niniejszy poradnik do gry Kingdoms of Amalur: Reckoning poświęcony jest krainie Dalentarth. Znajdziesz w nim pełen opis wszystkich związanych z tą lokacją zadań głównych oraz pobocznych, a także dział poświęcony ukrytym w Dalentarth Kamieniom opowieści (Lorestone). Tekst został dodatkowo wzbogacone dużą ilością ilustracji oraz mapek, które znacznie ułatwiają poruszanie po olbrzymim świecie Amalur.

Na mapach zostały zaznaczone wszystkie elementy, którą mogą się w jakikolwiek sposób przydać podczas przygody:

- podziemia

- cele misji

- zleceniodawcy zadań

- skarby

- kapliczki

- notatki

- ukryte przejścia

- kamienie opowieści (lorestone)

Legenda

AgarthM3(2) - oznacza, że Agarth znajduje się w Odarath I (mapa M3) w miejscu z numerem 2. Tego typu odwołania odnoszą się tylko do 9 największych map umieszczonych w rozdziale "Mapy".

- punkt na mapie

- skarb

- kapliczka

- Lorestone (kamienie opowieści)

- skarb lub sekretne przejście dostępne tylko dla postaci z odpowiednio wysokim współczynnikiem "Detect Hidden"

Michał "Kwiść" Chwistek (www.gry-online.pl)

Opis przejścia

Well of Souls

Mapa Well of Souls

1 - Miecz

2 - Encel

3 - Stojak na broń

4 - Magiczna rzeźba

5 - Zbrojownia

6 - Laboratorium

Gdy wstępna animacja dobiegnie końca, pobiegnij w stronę zaznaczonego na mapie punktu. Po drodze możesz przeczytać notatkę leżącą na stolę z lewej oraz przeszukać (A) szkielet leżący na wschodzie (za głazami).

Punkt na mapie wskaże ci drugie zwłoki, przy których znajdziesz swoją pierwszą broń - Rusty Longsword. Aby się w nią wyposażyć, wciśnij START, a następnie wybierz po kolei zakładki Inventory->Weapons->Primary. Znajdziesz tam zdobyty miecz. Z prawej strony umieszczono również okienko statystyk, wskazujące poziom zniszczenia przedmiotu, jego podstawowe obrażenia oraz dodatkowe zdolności. Wybierz broń wciskając A.

Gdy drzwi zostaną otwarte, przebiegnij na drugą stronę i kieruj się cały czas prosto. W pewnym momencie drogę zablokują ci dwa olbrzymie szczury. Do ich pokonania musisz użyć zdobytego wcześniej miecza. Ciosy główną bronią wyprowadzasz wciskają przycisk X. Po walce biegnij dalej przed siebie, pamiętając o niszczeniu napotkany skrzyń i beczek. Czasami znajdują się w nich cenne monety.

Po krótkim biegu powinieneś napotkać na swojej drodze gnoma. Zeskocz na dół wciskając A, a następnie pokonaj nadbiegających napastników. Podczas walki, oprócz ataków staraj się również korzystać z uników. Wykonuj się je przyciskiem B, a kierunek wybiera gałką lewego analoga.

Gdy walka dobiegnie końca, porozmawiaj z ocalonym niziołkiem. Jeśli chcesz wyciągnąć od niego jak najwięcej informacji, na początku zawsze wybieraj opcje dialogowe z lewej strony. Opcje z prawej posuwają rozmowę do przodu, lecz rzadko mają wpływ na przebieg lub zakończenia zadania. Jeśli taki wpływ się pojawi, zostanie on opisany w poradniku. We wszystkich innych przypadkach, możesz bez zastanowienia wybierać dowolne opcje dialogowe, nie martwiąc się o skutki dokonanego wyboru.

Po krótkim wstępie otrzymasz 3 eliksiry leczące, a forma dialogu zmieni się. Zamiast kółka z odpowiedziami pojawi się lista istotnych wątków. Jeśli chcesz możesz wysłuchać informacji na temat każdego z nich lub wybrać opcje na szczycie listy, a następnie zakończyć rozmowę (B). Zawsze staraj się wysłuchać tego co ma do powiedzenia rozmówca na zaznaczony na niebiesko temat, gdyż często są to dość istotne informacje. W tym przypadku dowiesz się, gdzie znajduje się gnom o imieniu Hugues.

Gdy skończysz rozmawiać, przeszukaj zwłoki pokonanych Tuatha. Znajdziesz przy nich zbroję, którą możesz ubrać wciskając START i wybierając zakładki Inventory->Armor. Nowo zdobyte przedmioty oznaczone są ikonką gwiazdki. Możesz je porównać z obecnie noszonym strojem wciskając X.

Oprócz tego warta również zniszczyć wszystkie pudła leżące w komnacie oraz otworzyć skrzynię ze skarbami. Jej lokalizację znajdziesz na mapie pomieszczenia. W środku ukryto przydatne buty.

Gdy skończysz przeszukiwanie, wbiegnij po pobliskich schodach na górę i przejść przez drzwi, które automatycznie się przed tobą otworzą. Po krótkiej animacji, biegnij cały czas na zachód.

Natkniesz się tam na kolejne wrota, które musisz otworzyć pociągając za stojącą przed nimi dźwignię. W komnacie po drugiej stronie podejdź do stojaka z bronią i zabierz z niego tarczę. Aby ją założyć, odszukaj odpowiedniego przedmiotu w zakładce Armor. Chwilę później na scenę wkroczy dwóch przeciwników.

Podczas walki z nimi możesz skorzystać ze zdobytej przed chwilą osłony. Do blokowania służy przycisk LT. Jeśli wciśniesz go tuż przed otrzymaniem ciosu, nie tylko zablokujesz atak, ale również odrzucisz przeciwnika. Na dalszym etapie gry, udane bloki pozwolą ci wykonywać śmiertelne ataki, więc warto je poćwiczyć.

Gdy walka dobiegnie końca, podnieś łuk leżący przy zwłokach na południu, a następni wyposaż się w niego (Inventory->Weapons->Secondary). Do wykonywania ataków drugą bronią służy przycisk Y. Przytrzymaj go i puść po krótkiej chwili, aby wykonać potężniejszy strzał. Ilość strzał jest nieograniczona, a kołczan uzupełnia się automatycznie co kilka sekund.

Po krótkim biegu przed siebie, natkniesz się na kolejny oddział Tuatha. Obu przeciwników zestrzel przy pomocy łuku. Podobnie pozbądź się grupki stojącej kawałek dalej, a następnie podnieś leżące w przejściu sztylety. Wyposaż się w nie i idź dalej prosto.

W pewnym momencie otrzymasz informacje na temat skradania. Aby wejść w tryb ukrycia, wciśnij RB. Możesz teraz zajść przeciwnika od tytułu i wykonać na nim egzekucję (przycisk ataku sztyletami lub faeblades). O tym czy wróg cię widzi informuje unoszące się nad nim oko. Jeśli jest puste, pozostajesz w ukryciu. Jeśli zmieni kolor na pomarańczowy, wróg się tobą zainteresował. Czerwone oznacza wykrycie. Podkradnij się teraz powoli do najbliższego wroga i zabij go z ukrycia.

Podobnie pozbądź się jednego z łuczników stojących kawałek dalej, a drugiego zabij w standardowy sposób. Za drzwiami kawałek dalej, zobaczysz dziwną rzeźbę stojąca na środku komnaty.

Gdy otrzymasz odpowiedni komunikat, przytrzymaj RT, a następnie wciśnij X. Użyjesz w ten sposób Storm Bolta, czyli pierwszego ze swoich zaklęć. W podobny sposób będziesz później korzystał ze pozostałych zdolności specjalnych.

Zanim ruszysz przed siebie możesz przeczytać zwój leżący po prawej. Dotyczy on pająków, które spotkasz w pobliskim tunelu. Walcząc z nimi korzystaj ze Storm Bolta i kostura, leżącego kawałek z pierwszym stworem.

Pająki są bardzo wrażliwe na ogień, podobnie jak ich pajęczyny blokujące przejścia. Jednego i drugie niszcz ognistym kijem.

Biegnąc cały czas przed siebie (przytrzymując A będziesz biegł sprintem) i zabijając kolejne stwory, dotrzesz do gnomskiej zbrojowni. Tam Encel cię opuści, ale zanim się z nimi pożegnasz lub o cokolwiek zapytasz, wybierz w rozmowie opcję zaznaczoną zielonym kolorem. Możesz w ten sposób wyciągnąć od niego trochę eliksirów. Szansa powodzenia określona jest procentowo w nawiasie i zależy od poziomu twojej zdolności "Persuasion".

Zanim opuścisz zbrojownie pamiętaj o zabraniu znajdujących się w niej przedmiotów. Na dalszym etapie gry będziesz mógł je przerobić na materiały używane przy tworzeniu broni i pancerzy.

Biegnąc dalej na wschód dotrzesz do Studni Dusz. Przyjrzyj się jej lepiej, wciskając gałkę prawego analoga (RS). Jeśli chcesz możesz też przeczytać notatkę leżącą na jednym ze stolików obok.

Dalsza droga prowadzi przez wrota na południu. Znajduje się za nimi Laboratorium M2, gdzie czeka na ciebie Hugues M2(1).

Mapa Laboratorium

1 - Hugues

2 - Troll

3 - Odarath

Po rozmowie ze starym gnomem biegnij cały czas przed siebie przytrzymując A i zabijając napotkanych Tuatha. Na końcu korytarza czeka na ciebie walka z Kamiennym Trollem.

W pierwszej kolejności radzę pozbyć się wszystkich słabszych przeciwników. Gdy zostanie tylko wielkolud, cały czas w niego uderzaj, odskakując na boki (B) w momencie zaświecenia się jego maczugi na niebiesko. Bloki są skuteczne przy niektórych atakach, ale nie wszystkich, więc lepiej ich unikać w tym starciu.

Gdy życie przeciwnika spadnie do zera, podejdź do niego i wciśnij A. Rozpoczniesz w ten sposób egzekucję, podczas której musisz jak najszybciej wciskać wyświetlony na ekranie przycisk (X). Im szybciej będziesz to robił, tym więcej punktów doświadczenia otrzymasz. Po walce przeszukaj zwłoki stwora, a następnie opuść podziemia.