Alek Rogoziński
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Urodzony w 1973 r. Aleksander Alek Rogoziński książki pisze od niedawna, bo zaledwie od kilku lat. Z wykształcenie filolog, swoja karierę zaczynał jako dziennikarz radiowy w Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował w Radiu Plus i Radiu Kolor, a od 2007 r. związany jest z Edipresse i magazynem Party.

Seria z Joanną Schmidt i cykl Róża Krull na tropie Alka Rogozińskiego

Aktualnie Alek Rogoziński jest jednym z najpoczytniejszych autorów lżejszej odmiany kryminału, kryminalnej komedii. W polskiej literaturze, niedoścignioną mistrzynią tego gatunku była Joanna Chmielewska, której książki Alek Rogoziński, oczywiście, zna i lubi. Od pewnego czasu, po długich latach mody na mroczny socjologiczny kryminał w stylu skandynawskim, można zaobserwować rosnącą popularność powieści nie tylko z dreszczykiem, ale i z lekkim przymrużeniem oka. Debiutując w 2015 r. powieścią Ukochany z piekła rodem, Alek Rogoziński idealnie wpasował się w rosnące zapotrzebowanie na tego typu literaturę. Czytelnicy szybko docenili humor i nietuzinkowość postaci Ukochanego z piekła rodem. Bohaterką swojej pierwszej książki, Alek Rogoziński uczynił Joannę Schmidt, sławną autorkę romansów, nawiązującą spontaniczny, nomen omen, romans z tajemniczym i dużo młodszym od siebie mężczyzną. Ponieważ w wydawnictwie zasugerowali pisarzowi stworzenie cyklu powieściowego, który sprzedaje się lepiej niż samodzielne fabuły, kolejna powieść Morderstwo na Korfu stanowi kontynuację przygód pechowej literatki.

Dużą sympatią czytelników zyskał również Alek Rogoziński książkami z cyklu Róża Krull na tropie. Po raz pierwszy Róża Krull, podobnie, jak Joanna Schmidt, autorka, jednak historii nie miłosnych, a kryminalnych, pojawia się w 2017 r. na łamach przewrotnie zatytułowanej powieści Do trzech razy śmierć. Róża Krull, również niczym swoja poprzedniczka Joanna Schmidt, ma wyjątkowy talent to wplątywania się w trudne i niebezpieczne, ale i niekiedy zabawne sytuacje. W każdej z części cyklu, Róża Krull na tropie znajduje się niejako przypadkiem, zmuszona przez okoliczności. W drugim tomie Lustereczko powiedz przecie Alek Rogoziński, czyni ze swojej bohaterki świadka samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia, co skłania dociekliwą pisarkę do podjęcia własnego śledztwa w tej sprawie. Jako że dochodzenie Róży toczy się w specyficznym środowisku męskich modeli, okoliczność ta stanowi niewyczerpane źródło humoru. Za Lustereczko powiedz przecie Alek Rogoziński został doceniony nagrodą w plebiscycie Zbrodnia z przymrużeniem oka. Najnowsza, lecz, zgodnie z zapowiedziami pisarza, nie ostatnia powieść serii to Kto zabił Kopciuszka?, która trafiła do księgarń w 2018 r.

Najpopularniejsze książki Alka Rogozińskiego

Chociaż, zgodnie z rekomendacją wydawcy pisarz stworzył dwa bardzo popularne powieściowe cykle, to najpoczytniejsza jak dotąd książka Alka Rogozińskiego Jak cię zabić kochanie nie należy do żadnego z nich i jest całkowicie samodzielną fabułą. Zwariowana historia Kasi, która by dostać spadek musi dokonać zbrodni, szybko doczekała się nawet anglojęzycznego wydania pt. How to kill you, Darling? Oraz nominacji do tytułu Książka Roku LubimyCzytać. Także Zbrodnia w wielkim mieście wydana w październiku 2018 r. szybko zyskała uznanie czytelników. Świetnie sprzedają się nie tylko papierowe, ale też inne niż tradycyjne formaty książki Rogozińskiego: ebooki i audiobooki.

Swojej najnowszej powieści, Śmierć w blasku fleszy, Alek Rogoziński z pewnością również nie będzie musiał się wstydzić, o czym świadczy spore zainteresowanie tytułem już w przedsprzedaży. Śmierć w blasku fleszy pisarz oddał w ręce czytelników 13 marca 2019 r. i niewątpliwie nie zawiódł ich oczekiwań.

Alek Rogoziński i Magdalena Witkiewicz, pisarski duet

Chociaż, jak sam pisarz podkreśla w wywiadach, tworzenie książek wspólnie z innym autorem jest procesem niełatwym, dwukrotnie podjął on tego typu wyzwanie, współpracując z Magdaleną Witkiewicz. Pudełko z marzeniami, pierwsza książka Alka Rogozińskiego i Magdaleny Witkiewicz swoją premierę miała jesienią 2017 r. i z miejsca podbiła serca czytelników. Znajduje się ona w pierwszej trójce najpopularniejszych tytułów autora serwisu LubimyCzytać. Tym razem fabuła jest całkowicie wolna od zbrodni, a sama powieść bywa określana jako świąteczna komedia romantyczna. Sukces Pudełka z marzeniami zaowocował kontynuacją tak obiecującej współpracy między pisarzami i wiosną 2018 r. wydali, Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński, Biuro M. Ponieważ, jak zdradził autor, ich projekt zaplanowany był jako trylogia, jeżeli rozmowy z wydawnictwem przebiegną pomyślnie, jest duża szansa na kolejną powieść tego pisarskiego duetu.