Starmageddon - poradnik do gry - Krzysztof "Hitman" Żołyński - ebook

Starmageddon - poradnik do gry ebook

Krzysztof "Hitman" Żołyński

0,0
7,88 zł

Opis

Starmageddon to nowa produkcja firmy Lemon Interactive, rodzimego dystrybutora gier, określana jako „kosmiczny RTS 3D nowej generacji”. Gra czerpie wszystko co najlepsze z gatunku, wzorując się na wspaniałych klimatach Homeworld’a...

Starmageddon - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Jednostki defensywne (Ziemianie)
  • Porady ogólne (Podstawy)
  • Technologie (Daemoni)
  • Jednostki defensywne (Vitechianie)
  • Surowce (Podstawy)
  • Strony konfliktu (Podstawy)
  • Jednostki techniczne (Vitechianie)
  • Jednostki techniczne (Daemoni)
  • Jednostki defensywne (Daemoni)
  • Jednostki ofensywne (Daemoni)

Informacja o grze

Starmageddon to kosmiczna strategia czasu rzeczywistego (RTS), wyprodukowana przez firmę Lemon Interactive. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy to trzy międzygalaktyczne rasy toczą ze sobą wyniszczającą wojnę o panowanie we Wszechświecie. Gra znana jest również pod tytułem Project Earth: Starmageddon.

Gra Project Earth, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2002 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB

Liczba stron: 21Podobne


Starmageddonporadnik do gry

autor: Krzysztof "Hitman" Żołyński

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=134

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Podstawy

Strony konfliktu

Surowce

Porady ogólne

Klawiszologia

Ziemianie

Jednostki ofensywne

Jednostki defensywne

Jednostki techniczne

Technologie

Daemoni

Jednostki ofensywne

Jednostki defensywne

Jednostki techniczne

Technologie

Vitechianie

Jednostki ofensywne

Jednostki defensywne

Jednostki techniczne

Wprowadzenie

Poradnik do gry Starmageddonzawiera szczegółowy opis tego, jak grać trzema stronami galaktycznego konfliktu, dostępnymi w tej strategii. Zostały tu uwzględnione m.in. charakterystyki dostępnych statków kosmicznych. Ponadto znalazło się też miejsce dla dokładnego wykazu przydatnych klawiszy, z których każdy powinien korzystać.

Krzysztof "Hitman" Żołyński

Podstawy

Strony konfliktu

W Starmageddonie dowodzić możemy jedną z dwóch ras, są to Siły Ziemskie oraz Daemoni. Na każdą ze stron przypada równo po dziesięć misji.

Nie bez znaczenia pozostaje wybór strony. Wiąże się to z wieloma czynnikami wpływającymi na kilka elementów gry, jak choćby stopień trudności, dostępne jednostki i rozwój fabuły. Przykładowo, wybierając stronę Ziemian, sterować będziemy jednym z Bahamutów, poznając pilotów: Dawida, Lamię i Angelusa. Pierwsza misja jest dość typowa dla gatunku i nakazuje wydobywanie określonej ilości surowców. Kiedy to zadanie zostanie wykonane, nagle okazuje się, iż w stronę Ziemi zbliża się wielka kometa. Lamia zauważa, iż w jej ogonie ukrywają się statki obcych i przez kilka minut musi samotnie odpierać ataki wroga, ale wkrótce nadciąga pomoc i po sprawie. Czeka Was wiele gwałtownych zwrotów akcji.

Z drugiej strony mamy Daemonów, obcych niezbyt zadowolonych z kolonizacyjnych zapędów Ziemian oraz zagrożonych przez trzecią, bardzo groźną rasę Vitechów, którzy cały czas pragną ich podbić. Daemoni przegrywają z potężnym wrogiem, więc podejmują desperacką próbę ratunku i uciekają w ogonie komety do naszego systemu planetarnego. W obronie swojej rasy, chcąc zniszczyć naszą. Daemonowie są podzieleni na dwie frakcje, czyli tych, którzy pragną wyniszczyć naszych i takich, co to obiecują pokój i wzajemne braterstwo.

Dla każdej strony konfliktu przewidziano po 10 misji.

Są jeszcze Vitechianie. Ta rasa nie jest grywalna, ale bardzo ważna dla przebiegu gry. Vitechianie są przekonani o wyższości swojej technologii.

Na początek proponuję wybrać Ziemian, gdyż rozgrywka tą rasą jest znacznie prostsza. Później możecie spróbować drugiej strony konfliktu.

Starmageddon