Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2007

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 79

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Overlord - poradnik do gry - Leniwce Ninja

Poradnik do gry Overlord zawiera szczegółowy opis wszystkich misji. Nie tylko dowiesz się z niego, jak krok po kroku przebrnąć przez kolejne zadania, ale także poznasz szczegółowe opisy taktyk pokonania każdego groźniejszego przeciwka.

Overlord - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Porady dla najgorszych
  • [Solucja] Retrieve the Blue Minion Hive
  • [Solucja] Tutorial
  • [Solucja] Retrieve the Food (1)
  • [Solucja] Find a Crane for the Tower renovatio
  • [Solucja] Find the source of plague in Heaven’s Peak – cz. 1
  • [Solucja] Get a Mistress for your Tower
  • [Solucja] Retrieve the Tower Heart
  • [Solucja] Crash the Halfing’s party
  • [Solucja] Kill Oberon-cz. 1

Informacja o grze

Overlord to trzecioosobowa gra akcji/cRPG, stworzona przez programistów z grupy Triumph Studios, mających na swoim koncie m.in. gry strategiczne z serii Age of Wonders. Głównym bohaterem jest przerażający, zakuty w ciężką i niewygodną zbroję kandydat na lorda ciemności. Jego zadaniem jest zapanowanie nad światem, w czym pomagają mu zastępy diablików.

Gra Overlord, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku RPG akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2007 roku i dostępny jest na platformach: PC, X360, PS3. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Opinie o ebooku Overlord - poradnik do gry - Leniwce Ninja

Fragment ebooka Overlord - poradnik do gry - Leniwce Ninja

Overlordporadnik do gry

autor: "Leniwce Ninja"

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=666

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wprowadzenie

[Solucja] Tutorial

[Solucja] Retrieve the Tower Heart

[Solucja] Find a Crane for the Tower renovatio

[Solucja] Retrieve the Food (1)

[Solucja] Retrieve the Food (2)

[Solucja] Crash the Halfing's party

[Solucja] Kill Melvin Underbelly

[Solucja] Retrieve The Red Minions Hive

[Solucja] Get a Mistress for your Tower

[Solucja] Retrieve The First Tower Smelter

[Solucja] Seek the entance of the Elven forest

[Solucja] Find the source of the choking roots

[Solucja] Kill Oberon-cz. 1

[Solucja] Locate the Green Minion lair

[Solucja] Search for and destroy Oberon's root nodes - cz. 1

[Solucja] Find the source of plague in Heaven's Peak - cz. 1

[Solucja] Retrieve the Blue Minion Hive

[Solucja] Search for and destroy Oberon's root nodes - cz. 2

[Solucja] Find the 4 hidden keys to the Inner Sanctum ...

[Solucja] Search for and destroy Oberon's root nodes - cz. 3

[Solucja] Kill Oberon- cz. 2

[Solucja] Find the source of plague in Heaven's Peak - cz. 2

[Solucja] Retrieve the Smelter from the Understreets

[Solucja] Find the source of plague in Heaven's Peak - cz.

[Solucja] Kill The Succubus Queen

[Solucja] Find Rose's wayward sister Velvet - cz. 1

[Solucja] Kill Sir William the Black, Paladin of Heaven's Peak

[Solucja] Find Rose's wayward sister Velvet - cz. 2

[Solucja] Find the entrance to the Dwarven lands

[Solucja] Locate the Statue of the Mother Goddes - cz. 1

[Solucja] Plunder the gold mine

[Solucja] Retrieve the gold from the mine

[Solucja] Locate the Statue of the Mother Goddes - cz. 2

[Solucja] Gain access to the Mother Goddes statue ...

[Solucja] Retrieve the Beer Kettle

[Solucja] Kill Goldo and his pet - cz. 1

[Solucja] Retrieve the Smelter from the Arcanium mine

[Solucja] Kill Goldo and his pet - cz. 2

[Solucja] Find the Thief's hideout

[Solucja] Capture Jewel

[Solucja] Drive Jewel into the village Tower Gate

[Solucja] Free Spree

[Solucja] Kill Kahn the Warrior

[Solucja] Retrieve your spells

[Solucja] Get your Minion Hives back

[Solucja] Kill the Wizard

Porady dla najgorszych

Wprowadzenie

Nieoficjalny poradnik do gry Overlord zawiera szczegółowy opis wszystkich misji, które czekają na kandydatów na Lorda Ciemności. Nie tylko dowiesz się z niego, jak krok po kroku przebrnąć przez kolejne zadania, ale także poznasz dokładne dane na temat umiejscowienia wszystkich obiektów, które musisz przetransportować do swojej wieży i lokacji, w których możesz odzyskać zdrowie i manę. Znajdują się tu także szczegółowe opisy taktyk pokonania każdego groźniejszego przeciwka.

Nazwy lokacji zostały zaznaczone zielonym kolorem - do większości z nich będziesz mógł przeteleportować się ze swojej wieży. Niestety, w grze nie ma żadnej podręcznej mapy, dlatego poniższy poradnik przybrał formę szczegółowej solucji - nie tylko dowiesz się z niego, co zrobić w poszczególnych questach i w jaki sposób to osiągnąć, ale krok po kroku przejdziesz z nim przez wszystkie miejsca - tak, żeby nie zabłądzić.

Gra jest raczej liniowa i w dużej części przypadków nie ma możliwości wykonania jednego questa przed zakończeniem poprzedniego - nie tylko dlatego, że droga do kolejnych krain będzie zamknięta, ale czasem będziesz potrzebować konkretnego rodzaju chochlików, które zdobędziesz w dalszej części gry lub po prostu nie ma większego sensu wybierać się do niebezpiecznych miejsc bez odpowiednio przygotowanej armii czy niektórych czarów. Zaproponowana przez nas kolejność zmagania się z kolejnymi zadaniami nie jest jedyną, ale przechodząc grę w ten sposób, nie spotkasz się z niepotrzebnymi niedogodnościami.

Overlord to gra, która pozwala się wcielić w prawdziwego złoczyńcę, a autorzy oddali graczom dwie możliwości - być złym albo bardzo złym. Różnice nie są wielkie, zadania są w zdecydowanej większości te same. Poniższa solucja zawiera opis dla pierwszej opcji. Najgorszym złoczyńcom polecamy rozdział Porady dla najgorszych. Z niego dowiecie się, jak wykonać zadania, które sprawią, że będziesz prawdziwie przesiąknięty złem.

Kilka porad na początek:

Poradnik podpowie ci, gdzie znaleźć wszystkie ważne przedmioty, jednak bardzo często w różnych miejscach możesz zdobyć złoto czy inne drobnostki - nie wahaj się więc za bardzo i cały czas, do woli używaj chochlików - one z radością załatwią sprawę, przynosząc wszystko do twoich stóp. Jest to o tyle ważne, że często znajdą też wtedy dla siebie uzbrojenie - przyda się!;

Twoi pomocnicy są bardzo lojalni i chętnie poświęcą dla ciebie życie, ale - w miarę możliwości - staraj się ich jednak nie wysyłać na pewną śmierć, jeśli nie będziesz mieć z tego korzyści. W przypadku wrogów uderzających bronią o ziemię albo skaczących, postaraj się obserwować ich zachowanie i tuż przed atakiem wycofaj chochliki. Oszczędzi ci to ewentualnych podróży po nowe oddziały;

Gdyby jednak zabrakło ci chochlików w ważnym momencie, można sobie z tym bez problemu poradzić. Wystarczy udać się na arenę w wieży (pierwsze schody w dół po lewej stronie) - wystarczy wybrać przeciwników i zbierać ich energię życiową. Nawet jeśli zginiesz, zapas chochlików się powiększy. Jest też kilka miejsc, w których bez większego ryzyka uzupełnisz oddziały - choćby łąką w

Mellow Hills

, gdzie zawsze znajdziesz wesoło skaczące owieczki. Kolejne krainy zostały skonstruowane w taki sposób, że na ogół tam, gdzie brakuje ci konkretnego rodzaju chochlików, dziwnym zbiegiem okoliczności pojawiają się przeciwnicy, którym zabierzesz energię życiową właśnie tego koloru;

Jeśli trafisz na miejsce, w którym znajduje się woda i możesz przejść na drugą stronę, po prostu to zrób. Chochliki same znajdą odpowiedni dla nich mostek, jeśli taki istnieje.

Niektóre obiekty, przenoszone do wieży, umożliwią ci wprowadzanie zmian w uzbrojeniu. W poniższej solucji nie tylko znajdziesz opis, jak do nich dotrzeć, ale także porady, jak ich używać. Pamiętaj jednak, że potem możesz wracać do wieży i kupować nowe rzeczy w każdym momencie. Im więcej chochlików danego rodzaju poświęcisz, tym mocniejsza będzie broń czy zbroja. Nie oszczędzaj - zaopatrz się wcześniej w kilkaset chochlików, a potem idź na zakupy.

Przedstawione taktyki na pokonanie bossów nie są jedynymi sposobami walki z nimi (mimo że czasem opisujemy kilka możliwości pokonania jednego przeciwnika). Bardzo prawdopodobne, że odkryjesz inne, bardziej odpowiadające twojemu stylowi gry. Nie bój się eksperymentować z czarami i po prostu kombinować.

[Solucja] Tutorial

Tutorial

Witaj wśród żywych. Po pobudce, którą zawdzięczasz swoim nowym przyjaciołom, czas na pierwszą lekcję. Idź przed siebie, skręć w lewo. Zejdź po schodach (#1) i podążaj za Gnarlem, a zobaczysz pierwszy portal, z którego możesz przyzwać chochliki. Wciśnij SHIFT i prawy przycisk myszy, a twoi pomocnicy wyskoczą na zewnątrz. Idź za swoim sługą przez drzwi (#2), by opanować podstawy walki.

Zobaczysz Jestera - nadwornego błazna. Uderz go kilka razy toporem (SPACJA), a potem zrób to samo, przytrzymując SHIFT, by zaznaczyć go jako cel swojego ataku (#1). Gdy się oddali - wyślij na niego swoje oddziały, naciskając lewy przycisk myszy (#2).

Potem pokieruj dokładnie ruchami chochlików, wciskając oba przyciski myszy i przesuwając nią. Gdy obiją błazna, ten ucieknie (#1). To koniec treningu, ale możesz mu jeszcze przyłożyć, jeśli chcesz. Potem udaj się wzdłuż ścieżki za Gnarlem, wysłuchaj, co ma do powiedzenia i wejdź do teleportu (#2).

[Solucja] Retrieve the Tower Heart