Królestwo Nikczemnych - Kerri Maniscalco - audiobook

Królestwo Nikczemnych audiobook

Maniscalco Kerri

3,6

16 osób interesuje się tą książką

Opis

Babka była sycylijską wiedźmą.

Wnuczka, by pomścić śmierć siostry, jest gotowa na pakt z samym diabłem.

Bliźniaczki Vittoria i Emilia wychowały się w Palermo pod czujnym okiem babki, sycylijskiej wiedźmy. Zawsze z amuletami na szyi. Złote i srebrne cornicello mają je chronić przed złem. Siostry – choć na co dzień ich życie kręci się wokół oliwy i bruschetty w rodzinnej restauracji – nie są zwykłymi dziewczynami. Są streghe. To czarownice ze starego rodu, którego korzenie sięgają Bogini Księżyca. Ich pochodzenie i magiczny talent może ściągnąć na nie duże niebezpieczeństwo - niejedna streghe zginęła już na stosie. Gdy zaczyna się spełniać ponura przepowiednia i w okolicy dochodzi do morderstw nastoletnich dziewczyn, siostry mają osiemnaście lat. Vittoria właśnie flirtuje z Domenikiem, a Emilia jest nieszczęśliwie zakochana w braciszku zakonnym…

Siły Złego tymczasem wkraczają na Sycylię. Nikczemni powrócili, by odzyskać dług krwi. Kiedy Emilia odkrywa okaleczone ciało zamordowanej siostry, poprzysięga zemstę i podejmuje prywatne dochodzenie.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 17 godz. 7 min

Lektor: Kerri Maniscalco

Oceny
3,6 (72 oceny)
18
21
19
13
1
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Naqmi

Całkiem niezła

No więc fabuła jest ciekawa, ale trzeba przetrzymać egzaltowane opisy uczuć, pretensjonalność i główną bohaterkę, która jest dziedziczką jednego z 12 głównych wiedźmich rodów, ale po 18 latach nadal zna chyba tylko jedno zaklęcie. I nie jest to celowe zagranie, jakoby była nieudacznikiem. Wątek miłosny jest sztuczny, choć więź mogłaby się okazać zaskakująca. Co do lektorki, ciekawie interpretuje sytuacje grozy i dramatyczne, ale ogólnie wg mnie za dużo w tej narracji... uczucia.
30
Eduardina

Całkiem niezła

To nie dla mnie, zbyt rozwlekłe. To bardziej dla nastolatek. Czary, diabły, romanse i takie tam.
11
lacerta_

Z braku laku…

Historia strasznie nijaka. Irytująca główna bohaterka z głową pełną przemyśleń ciągnących się w nieskończoność. Z całej fabuły więcej wiemy o strojach Emilii i potrawach występujących w książce, niż o świecie wykreowanym przez autorkę. Zupełnie nie czuć klimatu czasów i miejsc w jakich rozgrywa się akcja. Do tego dość chaotyczna, a jednocześnie całkiem przewidywalna książka. Dla mnie trochę zmarnowany czas.
00
wirnik

Z braku laku…

Tak zła, że nie dokończyłam. Ciągnęła się w nieskończoność, a zapowiadała się bardzo dobrze!
00
Mina_x

Z braku laku…

Historia sama w sobie ciekawa i wciągająca, jednak w całości bardzo przewidywalna, a niektóre wątki po prostu niedorzeczne.
00

Popularność