Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2005

Juiced: Szybcy i Gniewni - poradnik do gry ebook

Paweł "LionHeart" Podsiadły

(0)

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Juiced: Szybcy i Gniewni - poradnik do gry - Paweł "LionHeart" Podsiadły

W poradniku do znakomitych wyścigów „Juiced”, znajdziecie opis każdego istotnego elementu gry, takich jak porady do trybu kariery, zakładów z innymi kierowcami, spis samochodów, ustawienia auta czy też spis wszystkich tras, jakie znajdują się w grze.

Juiced: Szybcy i Gniewni - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Klasy samochodów
  • Tuning – mechanika
  • Chevrolet (Samochody)
  • Acura (Samochody)
  • Nissan (Samochody)
  • VolksWagen (Samochody)
  • Fiat (Samochody)
  • Dodge (Samochody)
  • Honda (Samochody)
  • Mitsubishi (Samochody)

Informacja o grze

Juiced to wyścigi samochodowe będące kombinacją realistycznej symulacji oraz prostoty sterowania i efektowności rozgrywki typowej dla dynamicznych gier arcade’owych. Ciekawym elementem jest położenie dużego nacisku na styl jazdy. Jeśli o to nie zadbamy, przeciwnicy mogą odmówić rywalizowania z nami.

Gra Juiced, to przedstawiciel gatunku wyścigi i rajdy. Tytuł wydany został w Polsce w 2005 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2, XBX. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Opinie o ebooku Juiced: Szybcy i Gniewni - poradnik do gry - Paweł "LionHeart" Podsiadły

Fragment ebooka Juiced: Szybcy i Gniewni - poradnik do gry - Paweł "LionHeart" Podsiadły

Juiced:Szybcy i Gniewniporadnik do gry

autor: Paweł "LionHeart" Podsiadły

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=413

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wstęp

Tryb kariery - porady ogólne

Kariera

Szacunek

Rodzaje wyścigów

Klasy samochodów

Przeciwnicy oraz wyzwania

Tuning - mechanika

Samochody

Acura

Chevrolet

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Holden

Mazda

Mitsubishi

Nissan

Peugeot

Pontiac

Renault

Subaru

Toyota

Vauxhall

VolksWagen

Trasy

Wprowadzenie

Super Speedway

Urban Maulerz (San Ricardo)

A.W.B. (Campbell Hills)

Vixens (Downtown)

The Wild Cats (angel North Central)

Omega Tau (Angel Westside)

Public Chaos (Southside Beach)

The Lordz (East Angel Island)

Legion (West Anderson)

Tips & Tricks

Wstęp

Juiced to kolejne znakomite wyścigi oparte na tuningowaniu samochodów. Pomiędzy wyścigami podążamy do naszego garażu, by zająć się modyfikowaniem samochodów.

W niniejszym poradniku znajdziecie opis każdego istotnego elementu gry. Poradnik został podzielony na wiele działów. Każdy z nich odnosi się do ważnego aspektu gry, jak porady do trybu kariery, zakładów z innymi kierowcami, spis samochodów, ustawienia auta.

W poradniku nie zawarłem katalogu części. Gra została tak skonstruowana, iż zaraz po kupieniu auta możemy obejrzeć wszystkie części, jakie są do niego dostępne w grze. Dodatkowo do każdego auta autorzy przygotowali oryginalne ospoilerowanie w trzech różnych wersjach, dlatego też katalog części stworzony do jednego auta nie spełnił by swojej roli.

Czytając ten poradnik natkniecie się na spis wszystkich tras, jakie znajdują się w grze. Spis ten da Wam wgląd w ogólny zarys toru, jednak nie zawarłem tam ich szerszego opisu, gdyż jest on niepotrzebny. Podczas gry będziemy informowani o kolejnych zakrętach, przeszkodach, przez strzałki podobne do tych z serii Colin McRae Rally.

Zapraszam do lektury.

Paweł "LeonHeart" Podsiadły

Tryb kariery - porady ogólne

W grze Juiced naszym głównym zadaniem jest podbicie światka tuningowanych aut. Wygrywając kolejne wyścigi, zdobywamy pieniądze oraz szacunek pozostałych kierowców. Dzięki nim zaś dostajemy do dyspozycji coraz to nowe części i samochody. Aby dobrze radzić sobie w trybie kariery, trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Nim na coś się zdecydujemy, pomyślmy dwa razy - po wybraniu wyścigu lub zakładu, nie mamy możliwości wycofania się z niego bez konsekwencji. Nawet, jeśli nie stracimy pieniędzy, to wycofując się nawet ze zwykłego wyzwania, poprzedzonego telefonem do któregoś z pozostałych kierowców, stracimy nieco ciężko zdobytego szacunku.

Podczas wyścigu walczmy do końca - nawet, jeśli nie mamy szans na zwycięstwo, trzeba jechać dalej. Wycofanie się wiąże się z utratą szacunku oraz pieniędzy, jednak jadąc do końca mamy szansę przynajmniej zmniejszyć nasze straty. Może się także zdarzyć, iż któremuś z rywali powinie się noga i uderzy w bandę, wypadając na chwilę z gry.

Samochód na każdą okazję - w grze Juiced niezwykle ważne jest posiadanie auta w każdej klasie. Kolejne wyścigi w kalendarzu nie są posegregowane według klas, są wymieszane. Istotne jest, abyśmy mogli brać udział w możliwie największej ich ilości.

Ospoilerowanie - w przeciwieństwie do większości gier wyścigowych, w "Juiced" ospoilerowanie naszego pojazdu jest bardzo istotne. Zwiększa ono stabilność, prędkość oraz przyczepność pojazdu. Nawet najlepszym samochodem bez odpowiednich spoilerów nie mamy szans w wyścigach. Nie da się bowiem go kontrolować przy większych prędkościach.

Jeśli jest to możliwe, grajcie na analogowym kontrolerze - klawiatura nie daje możliwości stopniowego dodawania gazu. W przypadku aut z niedużą mocą nie jest to problemem, jednak gdy prowadzimy bardzo mocny samochód, może się to skończyć zerwaniem przyczepności, poślizgiem lub uderzeniem w bandę.

Kraksy i stłuczki - wJuiced za każde uderzenie w auto rywala tracimy nieco punktów szacunku. Trzeba się starać nie obijać aut rywali. Takie zachowanie ma jeszcze jedną zaletę, nie musimy płacić za naprawę samochodu. Trzeba także wspomnieć, iż uderzając w auto rywala lub bandę, możemy uszkodzić układ nitro, przez co w kilka chwil stracimy cały zapas NO2.

Kariera

W Juiced tryb kariery oparto o kalendarz, w którym zaznaczone zostały kolejne czekające nas wyścigi.

Każde wydarzenie oznaczone jest odpowiednim kolorem.

Na zielono zaznaczono wyścigi, w których możemy wziąć udział.

Na pomarańczowo zaznaczone są wyścigi dla nas niedostepne. Najczęściej dzieje się tak, gdy nie posiadamy auta w danej klasie.

Kolorem czerwonym zaznaczone są wyścigi, w których ścigać się nam nie wolno, np. gdy jego gospodarz nie szanuje nas dostatecznie.

Kolor niebieski oznacza aktualny dzień w kalendarzu.

Wybór wyścigu

Generalnie najlepiej jest brać udział w każdym wyścigu, jaki znajdziemy w kalendarzu. Dzięki temu będziemy mieć dużo gotówki oraz szacunku. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność posiadania dużej liczby samochodów, po jednym do każdej klasy.

Wybór samochodu

Najlepiej było by jechać autem, które lubimy i jeździ nam się nim dobrze. Powinno mieć ono również maksymalną ilość koni mechanicznych dla danej klasy.

Gdy ilość naszych aut wzrośnie i będziemy mieć wiele aut w jednej klasie, warto jedno z nich przygotować do trybu "Circuit", a inne do "Sprinta". Dzięki temu przed wyścigiem będziemy mogli wybrać auto, które lepiej się w nim sprawdzi.

Wybór kierowcy

W Juiced z czasem przyłączą się do nas inni kierowcy. Otwiera to przed nami nie tylko szanse na ściganie się w wyścigach drużynowych, ale także możliwość wystawienia naszego wspólnika do każdego zwykłego wyścigu zamiast nas.

W przypadku wyścigów drużynowych, naturalnie najlepiej będzie wybierać kierowców o najlepszych współczynnikach.

Zakłady

Przed