Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2005

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka FlatOut - poradnik do gry - Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

Poradnik do gry wyścigowej Flat-Out zawiera instrukcję, która wyjaśnia nierzadko skomplikowane opcje gry, garść przydatnych informacji, dokładne charakterystyki dostępnych pojazdów i szalonych tras, a także opis każdej części przystosowanej do tuningu.

FlatOut - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Bronze Class (Samochody)
  • Bronze Class (1) (Trasy)
  • Instrukcja cd.
  • Gold Class (Samochody)
  • Instrukcja
  • Silnik (Tuning)
  • Garść informacji
  • Gold Class (4) (Trasy)
  • Bonusowe (1) (Trasy)
  • Bonusowe (3) (Trasy)

Informacja o grze

Dynamiczne wyścigi samochodowe, wyprodukowane firmę Bugbear Entertainment. Element, który wyróżnia FlatOut od innych produkcji, to wszechobecne zniszczenia i sabotaże dokonywane w trakcie każdego wyścigu. Otrzymujemy wiele trybów rozgrywki, a spora część z nich polega na niszczeniu otoczenia w celu utrudnienia przejazdu innym uczestnikom zabawy. Gra posiada ładną grafikę, niezły system zniszczeń i bardzo dobry tryb dla wielu graczy.

Gra FlatOut, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku wyścigi i rajdy. Tytuł wydany został w Polsce w 2005 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2, XBX, Wii. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Opinie o ebooku FlatOut - poradnik do gry - Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

Fragment ebooka FlatOut - poradnik do gry - Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

FlatOutporadnik do gry

autor: Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=379

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wstęp

Instrukcja

Instrukcja cd.

Garść informacji

Samochody

Bronze Class

Silver Class

Gold Class

Trasy

Bronze Class (1)

Bronze Class (2)

Bronze Class (3)

Silver Class (1)

Silver Class (2)

Silver Class (3)

Silver Class (4)

Gold Class (1)

Gold Class (2)

Gold Class (3)

Gold Class (4)

Gold Class (5)

Bonusowe (1)

Bonusowe (2)

Bonusowe (3)

Tuning

Silnik

DriveTrain

Wydech

Zawieszenie

Opony i hamulce

Karoseria

Wstęp

FlatOut to z pewnością jedna z lepszych gier wyścigowych, jakie dotychczas stworzono. Zawarto w niej mnóstwo przedziwnych samochodów i szalonych tras, które w poradniku dokładnie scharakteryzowałem. Dla osób mniej obeznanych z językiem angielskim przygotowałem napisaną od siebie instrukcję, która wyjaśni nierzadko skomplikowane opcje gry. W poradniku znajdziecie też opis każdej części przystosowanej do tuningu. Nie zabrakło również działu poświęconego rozmaitym informacjom, które ułatwią nam odniesienie zwycięstwa.

Tymczasem, serdecznie zapraszam do lektury!

Instrukcja

Aby w ogóle pojechać w jakimkolwiek wyścigu, uprzednio koniecznie trzeba stworzyć bohatera lub bohaterkę.

Zapewne przed sobą macie taki oto ekran. Klikamy Enter i przechodzimy do następnej sekcji. Czas na nadanie naszemu bohaterowi imienia/nazwiska/nick'a. Czynność tę utrudni nam nienajlepsze konsolowe menu. Gdy już "wklepiemy" upragniony przez nas wyraz klikamy DONE i przechodzimy do następnej czynności.

Przyszedł czas na wybór płci. Podpowiadam, że kobieta wydaje bardzo "ciekawe" odgłosy podczas stłuczki - wybór należy do was. Naturalnie nie będzie miał on wpływu na dalszą grę. Lecimy dalej.
To prawdopodobnie najważniejszy wybór, jakiego zaraz dokonamy, dlatego przeczytaj uważnie to, co poniżej napiszę.

Normalny model jazdy służy do czerpania nieopisanej przyjemności z gry. Zero stresu, trochę adrenaliny i mnóstwo radości z jazdy. Jeśli Drogi graczu nigdy wcześniej nie miałeś styczności z takimi grami jak Toca Race Driver 2 czyRally Trophy, to ten właśnie model jazdy polecam.

Profesjonalny model jazdy stawia przed nami nie lada wyzwanie. Samochód na innej nawierzchni niż asfalt będzie często wpadał w niekontrolowane poślizgi - oczywiście, jeśli nie mamy doświadczenia z TRD 2 czy Rally Trophy, bo właśnie do takich gier można porównać profesjonalny model jazdy FlatOuta. Może jednak lepiej zacząć od trybu Normal, ukończyć grę i spróbować swych sił po raz drugi na Professionalu? Właśnie tak ja poradziłem sobie z tym problemem.

Menu główne, w którym wybierzemy tryb gry, ustalimy poziom detali czy dostosujemy odpowiedni układ klawiszy.

Single Player - tryb dla pojedynczego gracza.

Multiplayer - tryb dla wielu graczy.

Options - opcje gry.

Credits - lista płac.

Quit Game - wyjście z gry.

Opcje

Pierwsze okienko to opcje nawiązujące do ekranu gry, drugie - do opcji dźwiękowych.

Imperial Units - aktualne miejsce w wyścigu.

Overlay Gauges - wskaźnik ciśnienia nitro.

Racemap - mapa trasy. Pokazuje też jak daleko od nas znajdują się konkurenci. Przydatna.

View Distance - obszar widzenia. Dla słabszych komputerów zaleca się wartość tę zredukować, w przeciwnym wypadku mogą wystąpić przeskoki obrazu.

Track Detail - poziom detali elementów występujących na trasie. Dla słabszych komputerów zaleca się wartość tę zredukować, w przeciwnym wypadku mogą wystąpić przeskoki obrazu.

Texture Quality - jakość tekstur. Dla słabszych komputerów zaleca się wartość tę zmniejszyć, w przeciwnym wypadku mogą wystąpić przeskoki obrazu.

Race Music Volume - głośność muzyki podczas rajdu.

Menu Music Volume - głośność muzyki w menu.

Doppler Effects - efekt Dopplera (zmiana wysokości tonu).

Klawiszologia.

Force Feedback - drgania włączone/wyłączone.

Force Level - siła drgań.

Sensitivity - wrażliwość na sterowanie.

Dead Zone - "martwa strefa".

Controllers - kontroler gry.

Configure Controls - opcje klawiszy.

Instrukcja cd.

Tryb dla pojedynczego gracza

Powyżej widzimy trzy możliwości, od lewej są to - Start Career (tryb kariery), Quick Race (szybki wyścig, wybieramy samochód, trasę i ruszamy), Time Trial (walczymy o jak najlepszy czas danej trasy).

Kariera

Pierwszym krokiem będzie kupno samochodu (opis) a następnie wybór wygodnej dla nas skrzyni biegów - rzęcznej bądź automatycznej. Początkującym polecam tę drugą.

Garaż

Garaż będzie najczęściej odwiedzanym przez nas miejscem.

Go Race - wybór wyścigu.

Tuning - sklep, w którym zakupimy materiały do tuningu.

Car Dealer - giełda samochodowa.

Statistics - statystyki.

Tuning

Wyróżniamy sześć rodzajów części do tuningu tj. przeznaczonych do elementów silnika, napędu, układu wydechowego, zawieszenia, opon oraz hamulców i karoserii.

Giełda samochodowa

Giełda samochodowa to miejsce już trochę nam znane (dokonywaliśmy tu zakupu naszej pierwszej fury). W niedługim czasie asortyment giełdy znacznie się powiększy.

Statystyki

Ekrany statystyk zbyt wielkiej wartości w grach rajdowych nie mają, ale zapaleńcy zawsze znajdą coś dla siebie. Obrazek po lewej przedstawia dane na temat naszego samochodu. Natomiast ten z prawej zawiera informacje w większym stopniu dotyczące wyścigów.

Garść informacji