Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2007

Emergency 4: Global Fighters For Life - poradnik do gry ebook

Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 53

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Emergency 4: Global Fighters For Life - poradnik do gry - Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

Poradnik do gry strategicznej Emergency 4 zawiera opis wykonania dwudziestu zróżnicowanych misji, liczne porady dotyczące tego, jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniu i planować akcje oraz omówienie jednostek oraz narzędzi ratowniczych.

Emergency 4: Global Fighters For Life - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • [Misja 8] Przerwana zapora wodna!
  • [Misja 10] Wybuch na stacji polarnej!
  • [Misja 20] Wielka Jedynka
  • Pojazdy służb pożarniczych
  • [Misja 6] Atak bombowy na konferencji!
  • [Misja 11] Płonie platforma!
  • [Misja 17] Porwanie!
  • [Misja 18] Pożar na koncercie!
  • Garść porad dla nowicjuszy
  • Pojazdy służb medycznych

Informacja o grze

Kolejna część strategii o tematyce katastroficznej, wyprodukowana przez Sixteen Tons Entertainment. W grze wcielamy się w szefa organizacji ratunkowej, któremu przyjdzie zmierzyć się z szeregiem wypadków i katastrof w lokalnym mieście. Do tego czekają nas zadania międzynarodowe, nietypowe zagrożenia i możliwość skorzystania ze specjalistycznego sprzętu. Udoskonalono szatę graficzną, a co najważniejsze – wprowadzono nowy tryb multiplayer.

Gra Emergency 4: Global Fighters For Life, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2006 roku i dostępny jest na platformie PC. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: pełna polska.

Opinie o ebooku Emergency 4: Global Fighters For Life - poradnik do gry - Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

Fragment ebooka Emergency 4: Global Fighters For Life - poradnik do gry - Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

Emergency 4:Global Fighters For Lifeporadnik do gry

autor: Szymon "SirGoldi" Błaszczyk

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=609

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Wstęp

Garść porad dla nowicjuszy

Pojazdy służb pożarniczych

Pojazdy służb policyjnych

Pojazdy służb medycznych

Pojazdy służb inżynieryjnych

Jednostki i sprzęt pożarniczy

Jednostki i sprzęt policyjny

Jednostki medyczne

Jednostki inżynieryjne

[Misja 1] Dźwig upada na kościół!

[Misja 2] Skład opon płonie!

[Misja 3] Pułapka na kartel narkotykowy!

[Misja 4] Wypadek na Monster Truck!

[Misja 5] Zawalony most

[Misja 6] Atak bombowy na konferencji!

[Misja 7] Haker doprowadza do awarii!

[Misja 8] Przerwana zapora wodna!

[Misja 9] Gang narkotykowy w dzielnicy!

[Misja 10] Wybuch na stacji polarnej!

[Misja 11] Płonie platforma!

[Misja 12] Wykolejony pociąg!

[Misja 13] Katastrofa w kopalni!

[Misja 14] Wypadek w tunelu!

[Misja 15] Wybuch w fabryce sztucznych ogni!

[Misja 16] Ochraniać informatora!

[Misja 17] Porwanie!

[Misja 18] Pożar na koncercie!

[Misja 19] Kolizja na lotnisku!

[Misja 20] Wielka Jedynka

Wstęp

Nie ulega wątpliwości, że Emergency 4 to, podobnie jak poprzednie odsłony, gra bardzo trudna. Nie jest to zabawa dla każdego, gdyż nie polega ona na bezlitosnym mordowaniu ludzi, lecz na ratowaniu im życia. Jako że z reguły gracze wolą zrelaksować się w pierwszy sposób, seria Emergency nigdy nie zjednała sobie ogromnej rzeszy fanów. Jednak z roku na rok liczba jej sympatyków systematycznie wzrasta i miejmy nadzieję, że tendencja ta zostanie utrzymana. Emergency 4 oferuje dwadzieścia zróżnicowanych misji, które są mniej lub bardziej związane z ostatnimi wydarzeniami na świecie. Przyjdzie nam więc walczyć z żywiołami, niwelować skutki katastrof i robić wiele innych rzeczy dla uchronienia przed śmiercią setek ludzkich istnień. W niniejszym poradniku zawarłem opis przejścia wszystkich przygotowanych przez producenta scenariuszy. Dodatkowo wzbogaciłem go o kilka innych działów, które moim zdaniem są niezbędnym uzupełnieniem tegoż przewodnika. Tak więc znajdziecie w nim liczne porady dotyczące tego, jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniu i planować akcje, omówienie jednostek ratowniczych oraz narzędzi, jakie nierzadko przydadzą się w trakcie zadania. Opisy misji starałem się stworzyć w sposób możliwie przejrzysty i przystępny dla zwykłego gracza. Mam nadzieję, że postawiony przed sobą cel zrealizowałem. Każdy dział objaśniający, jak przeprowadzić daną akcję, składa się kolejno z: nagłówka (nazwa zadania), warunków, jakie należy spełnić, aby ją ukończyć, mapki wraz z zaznaczonymi istotnymi szczegółami, tekstu instruktażowego i kilku bądź kilkunastu ponumerowanych obrazków, do których odnośniki znajdziecie w treści opisu. W poradniku zamieściłem również informację na temat poziomu trudności poszczególnych misji. Sądzę, że jednymi z najważniejszych elementów, jakie pomogą Wam się zorientować w sytuacji, są mapki oraz obrazki. Niestety, nie zawsze możliwe było wskazanie absolutnie wszystkich obiektów czy rannych - przewodnik rozrósłby się do niewyobrażalnych rozmiarów.;) Przed Wami wiele godzin zabawy, życzę wszystkim dobrych wyników i mile spędzonego czasu z Emergency 4. Powodzenia!

PS. Od misji szóstej zrezygnowałem z dokładnego omawiania zadań poprzedzających misje główne, gdyż zupełnie mijałoby się to z celem. Moim zamiarem było jedynie pokazanie, o co w nich chodzi, a nie marnowanie miejsca na opisywanie zwykle losowych zdarzeń.

Garść porad dla nowicjuszy

Służby strażackie:

Gaszenie źródeł pożaru to jedno, a uniemożliwieniu mu rozprzestrzeniania się to drugie. Przede wszystkim należy schładzać obiekty, którą mogą być przyczyną rozszerzania się płomieni na okoliczne budynki. Idealnie do tego celu nadają się ciężkie wozy strażackie z uwagi na dużą mobilność i spory zasięg zamontowanej na nich armatki wodnej. Nie wszędzie są hydranty, więc pamiętajmy o możności podpięcia czterech węży gaśniczych do pojazdu ze zbiornikiem wodnym. Walka z pożarem w lesie jest znacznie trudniejsza i w zasadzie niemożliwością jest wyjście zwycięsko z takiej "bitwy". Starajmy się zahamować rozprzestrzenianie się ognia, w czym powinna pomóc wycinka niektórych drzew bądź systematyczne polewanie obszarów zagrożonych. Bez obawy, płomienie po pewnym czasie wygasną. Ekwipunek strażaków jest bardzo bogaty, lecz wszystkie narzędzia znajdują się tylko w wozie ratownictwa technicznego, toteż zawsze miejmy tenże w pogotowiu.

Służby policyjne:

Przydadzą się wówczas, gdy będziemy mieli do czynienia ze zorganizowaną przestępczością. Co nie znaczy, że nie skorzystamy z ich pomocy w innych akcjach. Idealnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest zadanie "Wypadek w tunelu", w trakcie którego przyjdzie nam wezwać duży transporter. W przeciwieństwie do strażaków i medyków, policjanci, strzelcy czy snajperzy nie działają instynktownie w sytuacjach zagrożenia. Wiąże się to z tym, że często konieczne jest wykonanie kilku innych czynności, aby człowiek był gotowy do działania. W kilku misjach dość istotne jest użycie kolczatek drogowych, które - choć nie zawsze się przydają - stanowią swego rodzaju zabezpieczenie na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia. W wyjątkowych sytuacjach (misja "Ochraniać informatora") niebagatelne znaczenie mają policyjne transportery opancerzone. Cechuje je ogromna wytrzymałość na ogień, pociski, a nawet wybuchy. Parkując je przed naszymi jednostkami, zabezpieczymy pojazdy mniej odporne oraz ludzi, gdyż bezmózdzy przeciwnicy zamiast strzelać do nich, zaczną atakować samochody kuloodporne.

Służby medyczne:

Dopóki nie