Wydawca: GryOnline Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2002

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Liczba stron: 75

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze EPUB
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Pobierz fragment dostosowany na:

Zabezpieczenie: watermark

Opis ebooka Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry - Karol "Terf Caednom" Papała

W poradniku tym opiszemy kilka sposobów unieszkodliwiania nieprzyjacielskich jednostek, podamy parę porad dotyczących prowadzenia akcji oraz przedstawimy charakter poszczególnych misji i sposoby ich wykonania.

Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • FAQ
  • Misja 01
  • Misja 02
  • Misja 04
  • Misja 06
  • Misja 05
  • Misja 03
  • Misja 07
  • Misja 08
  • Unieszkodliwianie wrogów, odwracanie ich uwagi

Informacja o grze

Kontynuacja świetnej serii gier taktycznych, w której kontrolujemy grupę komandosów. Każdy z żołnierzy posiada odrębne umiejętności, więc konieczna jest ścisła współpraca. Tym razem twórcy przygotowali dziesięć misji umiejscowionych w różnych lokacjach (Europa, Afryka, itp.). Nowością są walki wewnątrz budynków oraz przykładowo możliwość wymiany przedmiotów między członkami zespołu.

Gra Commandos 2: Men of Courage, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier strategicznych. Tytuł wydany został w Polsce w 2001 roku i dostępny jest na platformach: PC, PS2, XBX. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: z polskimi napisami.

Opinie o ebooku Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry - Karol "Terf Caednom" Papała

Fragment ebooka Commandos 2: Ludzie odwagi - poradnik do gry - Karol "Terf Caednom" Papała

Commandos 2:Ludzie odwagiporadnik do gry

autor: Karol "Terf Caednom" Papała

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=107

kontakt@gry-online.pl

Spis treści

Porady ogólne

Unieszkodliwianie wrogów, odwracanie ich uwagi

FAQ

Misja 01

Misja 02

Misja 03

Misja 04

Misja 05

Misja 06

Misja 07

Misja 08

Misja 09

Misja 10

Porady ogólne

Wprowadzenie i uwagi dotyczące poradnika

Jak zapewne Drogi Czytelniku wiesz, Commandos 2: Men of Courage, jest grą strategiczno-taktyczną, w której wcielamy się w dowódcę elitarnej grupy komandosów. Walcząc z przeróżnymi przeciwnikami, wykonując niebezpieczne misje, skradając się za plecami "po zęby" uzbrojonego wroga, niezależnie od warunków atmosferycznych musimy użyć wszystkich możliwych sposobów do wykonania powierzonego nam zadania.

W poradniku tym, nie zanalizuje jednak jak pozbyć się każdego żołnierza w obozie przeciwnika, lecz opiszę kilka sposobów unieszkodliwiania nieprzyjacielskich jednostek, podam parę porad dotyczących prowadzenia akcji oraz przedstawię charakter poszczególnych misji i sposoby ich wykonania.

Na wstępie muszę jednak powiedzieć, że nic nie może się równać z przyjemnością ukończenia samodzielnie gry, szczególnie takiej perełki jak Commandos 2. Tak więc mam nadzieję, że ten poradnik będzie jedynie ostatnią deską ratunku, a nie obowiązkową lekturą niezbędną do ukończenia gry.

Poradnik został podzielony na kilka części. W kilku pierwszych działach przedstawię porady ogólne dotyczące rozgrywki oraz sposoby unieszkodliwiania i odwracania uwagi wrogów. Następnie opiszę wszystkie misje, rozwijając poszczególne zagadnienia, zadania i podpowiedzi. Tak więc nie zamierzam rozważać metod przejścia na przykład dwóch wartowników w trzecim budynku od lewej w siódmej misji, ale opiszę ogólnie sposoby i kolejność wykonywania zadań.

W poradniku wielokrotnie będą pojawiać się skróty klawiszowe (na przykład: [F10]), które oczywiście są domyślnymi skrótami, ustalonymi przez twórców tego programu. W przypadku zmiany klawiszologii przez gracza, należy stosować się, do ustalonych przez siebie skrótów.

Na sam koniec muszę powiedzieć, że w opisie misji nie będą podawał lokalizacji wszystkich przedmiotów, lecz podam na przykład umiejscowienie kluczy niezbędnych do wykonania zadania. I wreszcie nie będę podawał gdzie leżą wszystkie księgi bonusowe, gdyż będą one zaznaczone na mapce.

Porady ogólne dotyczące rozgrywki

Oto kilka ogólnych porad, które z pewnością pomogą Ci w szybkim i sprawnym wykonywaniu misji:

Przed rozpoczęciem wykonywania jakichkolwiek czynności, dokładnie wysłuchaj wstępu, który wyjaśni cele misji. Dowódca przekaże Ci także kilka rad i wskazówek, do których nie musisz się stosować, ale wykonanie ich znacznie ułatwi osiągnięcie końcowego sukcesu.

Zanim rozpoczniesz misję, dokładnie zanalizuj teren i obierz sobie najłatwiejszą dla Ciebie drogą wykonywania zadań. Najczęściej jedno zadanie można wykonać na kilka sposobów i tylko od Twoich decyzji będzie zależeć trudność prowadzonych ku temu działań.

Podczas gry zaglądaj do dziennika, gdyż są tam drobiazgowo opisane polecenia. Wystarczy, że klikniesz na jedno z nich, a ekran od razu skieruje Cię do miejsca, gdzie musisz wykonać zadanie. Następnie na interfejsie uaktywni się opcja "kierunku". Po kliknięciu na tę ikonę, pojawi się strzałka sugerująca kierunek w który trzeba się udać, aby wykonać wybrane wcześniej zadanie (strzałka pokaże na przykład szukany budynek, odpowiedniego przeciwnika posiadającego klucze itp.). Szczególną uwagę zwracam właśnie na tę opcję, gdyż wielokrotnie zadania trzeba wykonywać w odpowiednim miejscu.

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków, dokładnie sprawdź okolice i zlokalizuj przeciwników na których będziesz musiał w szczególności uważać. W tym celu używaj obrotu kamery, aby sprawdzić, czy za rogiem nie kryje się przypadkiem wartownik nieprzyjaciela, oraz klawisza

[F11]

, który podświetli na czerwono wszystkich przeciwników (nawet tych, których akurat nie widzisz).

Nie zapominaj o dyskretnym i cichym wykonywaniu działań. Bieganie, zeskakiwanie, mordowanie i strzelanie, a nawet pływanie są głośnymi czynnościami, które może usłyszeć przeciwnik będący nawet w dalekiej odległości od miejsca wydarzeń.

Nie zapominaj o mapie, na której oznaczeni są wszyscy przeciwnicy i pojazdy nieprzyjaciela (czerwone kropki) oraz cele misji (niebieskie okręgi). Mapę włącza się przyciskiem

[F9]

.

Nie wahaj się używać zapisywania gry. Co prawda rozgrywka bez tej opcji jest o wiele atrakcyjniejsza i powoduje u gracza podwyższenie adrenaliny, jednak po wszczęciu alarmu, który zazwyczaj jest równoznaczny z niepowodzeniem zadania, trzeba przechodzić wszystko od początku.

Postaraj się jak najszybciej opanować skróty klawiszowe. Wiem, że z początku wydaje się to być niemożliwe, ale potem okaże się to niezbędne (szczególnie przy szybkim reagowaniu na nieoczekiwane zwroty akcji).

Podczas wykonywania misji na otwartym terenie, a w szczególności w pomieszczeniach, znajduje się wiele skrzyń i szafek, które zazwyczaj zawierają pomocne dla Twoich komandosów przedmioty. Gdy wciśniesz klawisz

[F10]

, na ekranie zostaną podświetlone wszystkie skrzynki i inne miejsca, w których mogą być ukryte obiekty (klawisz ten służy także do podświetlenia przejść, drzwi oraz drabinek).

W skrzynkach i szafkach są ukryte także księgi bonusowe. Po skompletowaniu wszystkich części zdjęcia, udostępni się krótka dodatkowa misja. Tak więc postaraj się zwiedzać każdą część mapy, każdy budynek, w poszukiwaniu wcześniej wspomnianych różnorakich przedmiotów i ksiąg bonusowych.

Zawsze przed wejściem do pomieszczeń (zaglądając przez drzwi i okna używając klawisza

[W]

) upewnij się, czy aby nie ma tam nieprzyjaciół na których trzeba specjalnie uważać. We wnętrzach, przebywają także zmieniający pozycje przeciwnicy, którzy mogą ujrzeć Cię wchodzącego do budynku.

Jeżeli będziesz się starał unieszkodliwić któregoś przeciwnika, a ciało zobaczy inny nieprzyjaciel, to nie wpadaj w panikę, lecz staraj się wykorzystać ten fakt. W takich sytuacjach ciekawski wróg zazwyczaj biegnie na miejsce zdarzenia i stara się określić co się stało (na wyższych poziomach trudności wróg, po zauważeniu ciała, wszczyna od razu alarm). Jednak zanim tam dotrze, Ty będziesz miał trochę czasu na przygotowanie dla niego jakiejś "niespodzianki" (rozstawienie sideł, rozciągniecie drucianej pułapki itp.). Dzięki temu nieoczekiwanie można pozbyć się dwóch, a nawet więcej wartowników jednocześnie.

Zawsze przeszukuj zwłoki nieprzyjaciela. Można przy nich znaleźć papierosy, interesującą broń, której nie posiadają nasi komandosi, amunicję do karabinów snajperskich oraz oczywiście mundury, w które może się przebrać szpieg lub któryś z naszych podwładnych.

Wykonując misję, staraj się iść po najmniejszej linii oporu, wykorzystując przy tym wszystkie aspekty terenu - słupy i kable telefoniczne, tajemne przejścia, chowanie w rupieciach i wiele innych opcji.

Unieszkodliwianie wrogów, odwracanie ich uwagi

Sposoby unieszkodliwiania wrogów

Unieszkodliwiania wrogów, czyli głównego celu gry, można dokonywać na dwa sposoby:

SPOSÓB GŁOŚNY, czyli powodujące ogólne poruszenie w obozie wroga pozbycie się przeciwnika. Nie polecam prowadzenia tego typu działań, gdyż wystrzały są zazwyczaj jednoznaczne ze wprowadzeniem podwyższonego stopnia gotowości przeciwnika. Co za tym idzie, z wartowni wylegnie na patrole duża ilość jednostek, które ciężko będzie powstrzymać naszej skromnej grupie komandosów.

Do dyspozycji mamy jednak bardzo ciekawy arsenał i wyposażenie. Począwszy od zwykłych pistoletów, a skończywszy na miotaczu ognia, możemy do woli przemierzać obozy nieprzyjaciela i zabijać kolejnych przeciwników. Należy jednak pamiętać, że twórcy gry jak i najprawdopodobniej sami komandosi, nie życzyli by sobie, abyś właśnie w ten sposób wykonywał kolejne misje.

SPOSÓB CICHY, czyli