Karolina Wilczyńska
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Karolina Wilczyńska 
  • Literatura obyczajowa i piękna 
  • Wyczyść

Rocznik 1973, z pochodzenia kielczanka i wielka miłośniczka rodzinnego miasta, kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi – Karolina Wilczyńska. Jak sama mówi, potrafi naginać czasoprzestrzeń, by móc realizować wszystkie swoje, niezwykle różnorodne, obowiązki i zainteresowania. Prywatnie matka synowi i miłośniczka charakternych jamników, odpręża się, haftując i robiąc biżuterie. Zanim postanowiła pisać książki Karolina Wilczyńska pracowała jako terapeutka i trenerka. Założyła również fundację Efekt Motyla pomagająca trudnej młodzieży. Z wykształcenia jest ekonomistką, jednak wszelka chłodna kalkulacja jest jej obca. Wierzy w astrologię i numerologię oraz kobiecą (choć nie tylko) intuicję. Swoje książki Karolina Wilczyńska pisze głównie o emocjach, gdyż to właśnie one, na czele z miłością oczywiście, wydają jej się życiowo najistotniejszym zagadnieniem. Jej twórczość to skierowana do kobiecego odbiorcy różnorodna proza obyczajowa.

Pierwsze książki Karoliny Wilczyńskiej

W 2006 r. oddała w ręce czytelników, a właściwie bardziej chyba czytelniczek, Karolina Wilczyńska Performens, swoją debiutancką powieść. Główna bohaterka, Nadia, kobieta w wieku balzakowskim, w poszukiwaniu spokoju i sensu istnienia, porzuca życie w mieście i ucieka na wieś. Jednak życie na głębokiej prowincji to nie sielanka i Nadia będzie musiała stawić czoła wszystkim, również tym najboleśniejszym i najmniej oczekiwanym, konsekwencjom swojego wyboru.

Chociaż od pewnego momentu Karolina Wilczyńska książki zaczęła pisać we wręcz zawrotnym tempie i każdego roku premierę miało kilka tytułów sygnowanych jej nazwiskiem, na swoją drugą fabułę pisarka kazała dość długo czekać. Jej tematem pisarka uczyniła trudną, zawikłaną, pełną niedopowiedzeń i nieporozumień, relację między dwoma kobietami kochającymi tego samego mężczyznę; żonę i teściową. Narrację w powieści Ta druga Karolina Wilczyńska prowadzi z perspektywy synowej, Leny, której ułożenia sobie harmonijnych stosunków z matką męża nie ułatwia trudne dzieciństwo i tęsknota za matczynym ciepłem, którego nie zaznała.

Pierwsze serie powieściowe Karoliny Wilczyńskiej

Jednak największą popularność przyniosły pisarce jej bestsellerowe cykle powieściowe. Jako pierwsza ukazała się seria z Nataszą, na którą składały się dwa tomy. W 2014 r. wydała Karolina Wilczyńska Jeszcze raz, Nataszo, a dwa lata później w księgarniach można było kupić kontynuację losów Nataszy zatytułowaną Dasz radę, Nataszo. Całość została wznowiona w 2019 r.

Dużo bardziej rozbudowała Karolina Wilczyńska cykl Stacja Jagodno, zapoczątkowany w 2015 r. powieścią Zaplątana miłość. Aktualnie seria liczy 9 części, wydawanych regularnie z częstotliwością dwóch na rok. Tytułowe, spinające całość cyklu niczym klamra, Jagodno to urokliwa miejscowość w ukochanych przez pisarkę Górach Świętokrzyskich. Tu mają miejsce małe i duże ludzkie dramaty i szczęścia, buzują emocje – te pozytywne, ale również te mroczniejsze, można napotkać prawdziwą miłość lub zderzyć się z nienawiścią. Bohaterkami są oczywiście kobiety, ponieważ pisarka nigdy nie ukrywała, że to właśnie kobiece emocje i psychika są jej najbliższe. Ostatni tom pt. Stacja Jagodno – cisza między dźwiękami Karolina Wilczyńska w ręce wiernych czytelniczek oddała wiosną 2019 r.

Cykl Rok na Kwiatowej

W przypadku kolejnej powieściowej serii również widać rozmach. Cykl Rok na Kwiatowej Karolina Wilczyńska rozpisała nie tylko na kolejne tomy, ale, na podobieństwo seriali, podzieliła na sezony. Na sezon pierwsze składają się 4 powieści, drugi, zainaugurowany w 2018 r., to jak na razie tylko jedna fabuła zatytułowana Zapach bzu.

Rok na Kwiatowej Karolina Wilczyńska poświęca praktycznie w całości kobiecej przyjaźni, która potrafi być prawdziwym źródłem życiowej siły. Pierwszy sezon opowiada o czterech kobietach, które sprowadzają sie do bloku na ul. Kwiatowej w Kielcach i przypadkowo poznają w zaciętej windzie. Łączą je kwiatowe imiona; Malwina, Róża, Lilliana, Wioletta oraz bagaż życiowych doświadczeń. Pisarka w kolejnych odsłonach ich losów ukazuje wydarzenia zawsze z punktów widzenia każdej z bohaterek, ponieważ każda z nich inaczej patrzy na świat. Mimo wszystko powstaje między nimi niezwykle silna więź, dzięki, której łatwiej iść przez życie. Cykl Na kwiatowej pokazuje, jak rodzi się prawdziwa przyjaźń i, że mało jest na świecie rzeczy równie cennych jak ona. Seria okazał się wielkim sukcesem wydawniczym, a każda kolejna część byłą niecierpliwe wyczekiwana przez wierne fanki. Świetnie sprzedawały się nie tylko papierowe, ale i inne formaty książek Karoliny Wilczyńskiej: ebooki i audiobooki. Premierę najnowszej książki cyklu Na Kwiatowej pt. Kwitnące lilie Karolina Wilczyńska zaplanowała na koniec sierpnia 2019 r.

Cykl Kawiarenka za rogiem

Mimo dużej intensywności publikacji książek, zarówno samodzielnych fabuł, jak i w ramach powieściowych serii, pisarce nie zabrakło nigdy nowych pomysłów. W 2018 r. wydała Karolina Wilczyńska Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem, pierwszy tom nowego cyklu Kawiarenka za rogiem. Akcja, co w żaden sposób nie dziwi tych, którzy choć trochę znają twórczość autorki, toczy się w Kielcach, w których rozpocząć samodzielne życie postanawia Miłka. Na kartach kolejnej odsłony przygód Miłki, Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino Karolina Wilczyńska z dużym zapałem komplikuje życie swojej bohaterki, tak że pojawienie się trzeciego tomu cyklu pozostaje jedynie kwestią czasu.