Tomasz Kieres
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Tomasz Kieres 
  • Literatura obyczajowa i piękna 
  • Wyczyść

Polski pisarz, autor poczytnych fabuł obyczajowych i romansów. Absolutnie niereformowalny idealista, którego wiara w miłość od dekad pozostaje niewzruszona. Kochający mąż i szczęśliwy ojciec trzech córek. Ponadto audiofil i miłośnik dobrego kina oraz wielki przyjaciel wszelkich zwierząt. W dzieciństwie chciał być wodzem Indian. Chociaż Tomasz Kieres książki wydaje od 2017 r, już zdążył sobie zasłużyć na miano polskiego Nicholasa Sparksa. Najnowszy tytuł jego autorstwa, Nasz kawałek świata, do księgarń trafił w czerwcu 2021 r.

Tomasz Kieres – miłość to wszystko, co jest

Mimo że proza obyczajowa i romanse stereotypowo nazywane bywają literaturą kobiecą i w segmencie tym zdecydowanie dominują autorki, pisarz nie czuje żadnego dyskomfortu, tworząc pełne wzruszeń opowieści o miłości. Jak mówi Tomasz Kieres, książki o takiej tematyce są dla niego czymś naturalnym, jako że zawsze chciał pisać o życiu – relacjach międzyludzkich i miłości – czyli o tym, co w jego mniemaniu najważniejsze. Dlatego też gatunek, który uprawia, jak podkreśla nie był w jego przypadku kwestią specjalnego wyboru, a raczej naturalną konsekwencja jego osobowości i sposobu widzenia świata. Nie uważa zresztą Tomasz Kieres za słuszne postrzegania tego, co kobiece, w tym literatury, jako błahe czy mniej wartościowe. Wręcz przeciwne, ceni sobie kobiecość i będąc mężem oraz ojcem trzech córek czuje się w nią dość mocno wtajemniczony. Nie wstydzi się też swojej wrażliwości i emocjonalności. Swoją empatią obejmuje nie tylko ludzi, ale i zwierzęta – jest weganinem i opiekunem czterech adoptowanych kotów oraz jednego przygarniętego psa.

Przyznaje, że jest domatorem, a wolny czas najbardziej lubi spędzać z bliskimi, najlepiej na koncertach, które są ulubioną formą rozrywki całej rodziny. I to właśnie muzyka oraz kino było jego pierwszymi, najwcześniejszymi zauroczeniami. Myśl o realizowaniu się przez pisanie przyszła dużo później, jednak raz się pojawiwszy, nie chciała już zniknąć. Tworzenie własnych opowieści pisarz postrzegał przede wszystkim jako przestrzeń nieograniczonej wolności wyobraźni i wypowiedzi. Pociągała go również wpisana w beletrystykę potencja ekspresji własnych emocji i ich modelowania u czytelnika. W końcu, pewnego dnia postanowił w końcu spróbować, jak to jest wymyślać własne historię, usiadł do komputera i zaczął pisać. Od tego momentu minęło już kilka lat oraz siedem powieści i chociaż na razie literatura jest dla niego przede wszystkim pasją, chciałby kiedyś Tomasz Kieres książki pisać na pełen etat i nie traci nadziei, że ostatecznie uda mu się zrealizować to marzenie.

Jako czytelnik lubi nie tylko literaturę obyczajową, ale i mroczne narracje Jo Nesbø czy oryginalną prozę Nicka Hornby’ego. Chętnie sięga też po klasykę literatury światowej i wśród jego ulubionych tytułów znaleźć można chociażby Nim nadejdzie lato oraz Łuk triumfalny Ericha Marii Remarque’a.

Tomasz Kieres, Tu i teraz i pierwsze powieści polskiego Sparksa

Swoją debiutancką powieść, obyczajową fabułę z domieszką romansu pt. Tu i teraz Tomasz Kieres wydał na początku 2021 r. Historia pary przyjaciół z pracy, których relację i całe dotychczasowe poukładane życie, zmienia służbowy wyjazd do Pragi została ciepło przyjęta przez miłośniczki gatunku, jednak na kolejną książkę swojego pióra autor kazał czekać ponad 2 lata. Dopiero wiosną 2019 r. bowiem oddał w ręce czytelników Tomasz Kieres Zawsze będę przy tobie, swoją drugą, równie poruszającą co debiut, powieść. Za to już po kilku miesiącach do księgarń trafił następna narracja pisarza, chwytająca za serce opowieść o miłości w cieniu tragedii pt. Nie pozwól mu odejść.

Tomasz Kieres i kilka słów o miłości

Od tego momentu Tomasz Kieres książki wydaje z podziwu godną regularnością i co kilka miesięcy do księgarń trafia nowa propozycja jego autorstwa. Z każdą powieścią widać jego rozwój jako pisarza i pracę nad warsztatem. Niezmienna za to pozostaje tematyka i gatunek, które go interesują. Wszystkie powieści pisarza skomponowane są wokół różnych odcieni miłości. Jest to przede wszystkim miłość romantyczna, ale i miłość rodzicielska w fabułach tych pojawia się na równych prawach. To właśnie miłość odmieniana przez wszystkie przypadki, w każdym z życiowych momentów i możliwych odsłon interesuje autora najbardziej. Nie zawsze też musi to być młodzieńcza namiętność jak z kolorowych magazynów, w powieści Historia małżeńska Tomasz Kieres opowiada o związku dojrzałych ludzi, którzy po wyprowadzce jedynego dziecka zmuszeniu są do zdefiniowania łączącej ich więzi na nowo. W swojej najnowszej fabule natomiast, do narracji romansowo-obyczajowej pisarz wprowadza też wątek pewnej tajemnicy. I chociaż pisząc Nasz kawałek świata, Tomasz Kieres nie wykracza poza gatunkową konwencję i nie zmienia drastycznie swojej poetyki, jest to bez wątpienia w jego dorobku pozycja nieco odmienna i warta uwagi.