Anna H Niemczynow
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

  • Anna H Niemczynow 
  • Literatura obyczajowa i piękna 
  • Wyczyść

Polska pisarka, specjalistka od wzruszających fabuł obyczajowych z optymistycznym przesłaniem. Kochana przez czytelniczki za ciepło i życiowość swoich narracji, które podobno jak żadne inne potrafią podnieść na duchu i przywrócić wiarę w sens istnienia. Chociaż Anna H. Niemczynow książki pisze zaledwie od kilku lat, na swoim koncie ma już kilkanaście tytułów. Jej najnowsza powieść pt. Jeszcze w zielone gramy ukazała się w kwietniu 2021 r.

Anna H. Niemczynow pochodzi z Wolina obecnie zaś mieszka razem z rodziną w podszczecińskim Mierzynie. Od kilku lat zawodowo zajmuje się literaturą, zanim jednak została pisarką dość długo szukała swojego miejscu w życiu. Pracowała w handlu, jako sekretarka, urzędniczka, a także trenerką fitness. W jej szufladach znajdują się trzy dyplomy ukończenia wyższych uczelni – autorka swojego czasu studiowała politologię, pedagogikę i administrację. Jest również absolwentką szkoły muzycznej. I chociaż ostatecznie nie realizuje się żadnym z kierunków wyznaczonych przez jej różnorodne wykształcenie, bez lat poświęconych nauce nie powstałyby jej książki. Anna H. Niemczynow uważa bowiem, że każde doświadczenie jest cenne, jak mówi: wszystko w życiu jest po coś – kształtuje nas i staje się częścią naszej tożsamości. Postawa ta ma również związek z głęboką wiarą pozwalającą pisarce przyjmować rzeczywistość taką, jaką jest i z ufnością patrzeć w przyszłość. Sama ma na koncie niemało trudnych przeżyć, dzięki czemu zresztą zapewne jej proza jest tak wiarygodna i trafia prosto do serc czytelniczek.

Podobnie jak bohaterki jej powieści, Anna H. Niemczynow zaliczyła wiele życiowych zakrętów. Jako nastolatka borykała się z nadwagą i zaczęła ćwiczyć, jednak zdrowe początkowo zmagania z tuszą przerodziły się w uzależnienie od liczenia kalorii i anoreksję. Dzisiaj problemy te są przeszłością, a pisarka nadal jest wielką zwolenniczką dbania o swoje ciało: zdrowego odżywiania (na jej stronie internetowej znaleźć można wiele intersujących przepisów) i sportu, bez którego nie wyobraża sobie życia. Przeżyła także rozpad małżeństwa oraz trudy samotnego macierzyństwa. Na każdym z tych etapów jednak udało jej się nie stracić wiary w siebie i lepsze jutro. Jej zdaniem, jeżeli ktoś będzie szukała szczęścia w małych rzeczach, prędzej czy później jej odnajdzie. Swój dzień zaczyna razem ze słońcem, a jego pierwsze momenty poświęca sobie i Bogu, modląc się i medytując. Od lat prowadzi pamiętnik, stara się słuchać uważnie siebie i innych. Kiedy nie pisze akurat książki, Anna H. Niemczynow swój czas najczęściej poświęca rodzinie,(dzieciom i mężowi) sytuującej się nieodmiennie na absolutnym szczycie jej priorytetów.

Anna H. Niemczynow i książki, czyli słowa które mają moc

Podobno, aby pisać książki Anna H. Niemczynow marzyła od dzieciństwa, jednak długo nie miała śmiałości, by spróbować swoich sił na polu literackim. Odważyła się dopiero kilka lat temu i okazało się, że to co ma do powiedzenia wiele osób oceniło jako wartościowe i ważne. Sukces pierwszej powieści pt. W maratonie życia, dodał jej skrzydeł i zachęcił do kontynuowania pisarskiej przygody. Dzisiaj mając w dorobku już kilkanaście opublikowanych tytułów, pisarka wciąż znajduje radość w tworzeniu kolejnych historii, wierząc, że słowa mają ogromną siłę; mogą pomagać i uzdrawiać. Przekonanie to nadaje sens jej pracy i sprawia, że jej powieści z roku na rok znajdują coraz szersze grono oddanych czytelniczek. Charakterystyczną cechą jej twórczości jest wplatanie w narracje cytatów z wierszy lub piosenek, podkreślających przesłanie tekstu.

Anna H. Niemczynow i Lilianna Berg

Nie da się nie zauważyć, że chociaż żadna z fabuł autorki nie jest autobiograficzna, w każdej ze stworzonych przez nią bohaterek można odnaleźć odrobinę jej samej. Nie inaczej sprawa ma się z jedna z najpopularniejszych postaci wykreowanych przez pisarkę, Lilianną Berg. Anna H. Niemczynow poświęciła jej aż dwie powieści. Pierwsza z nich pt. Życie cię kocha, Lili ukazała się latem 2019 r., a druga, Powiedz życiu tak, Lili, do księgarń trafiła kilka miesięcy później. Tytułowa bohaterka to dziewczyna nieoszczędzana przez los, której jednak udaje się zachować optymizm i dziecięcą niemal ufność wobec świata. Podobnie jak Anna H. Niemczynow, Lilianna Berg przyjmuje życie ze wszystkimi jego blaskami i cieniami, nie tracąc wiary ani w jego urodę, ani sens.

Najnowsza książka Anny H. Niemczynow

Raz zacząwszy pisać książki, Anna H. Niemczynow nie wyobrażała już sobie życia bez tworzenia literatury i w kwietniu 2021 r. do księgarń trafiła jej 9. Powieść zatutułowana Jeszcze w zielone gramy. Na jej stronach autorka podejmuje bolesny temat walki o dziecko, którego posiadanie dla niektórych jest największym marzeniem. Pisarka o niepłodności, in vitro i dojrzewaniu do adopcji pisze jak zwykle z dużą empatią i wrażliwością, którą odnaleźć można na stronach poprzednich jej tekstów.