Zaręczyny Pierwszy krok do wspólnego życia - Małgorzata Michalska - ebook

Zaręczyny Pierwszy krok do wspólnego życia ebook

Małgorzata Michalska

0,0
4,90 zł

lub
Opis

"Przed wami ostateczna decyzja dotyczącą wspólnego życia? Jeśli tak, to ten poradnik jest właśnie dla Was.

Przygotowania do ślubu to radość, śmiech i niekończące się pocałunki... Niekoniecznie. Czasami jest to płacz, targające człowiekiem dylematy moralne i emocjonalne oraz kłótnie na każdym kroku.

Co tak naprawdę dzieje się z nami w tym czasie? Dlaczego tak bardzo boimy się ślubu? Nadszarpnięte zdrowie psychiczne, zmiażdżony romantyzm… Jak poradzić sobie z takim stanem rzeczy? Czy to normalne, że mamy ochotę uciec tam, gdzie pieprz rośnie?

Okazuje się, że zdecydowana większość par przed ślubem przeżywa kryzys, a jednocześnie doświadcza tak dużego stresu, że kłótnia goni kolejną kłótnię. Wiele z tych nieporozumień można szybko wyjaśnić i skutecznie im zaradzić, gdyż niepokój narzeczonych najczęściej wynika z braku wiedzy dotyczącej formalności ślubnych czy też budowy dobrego planu przygotowań do wesela.

Warto wiedzieć, jak zrobić pierwszy krok do wspólnego życia, a „Weselny niezbędnik – krok po kroku” w pierwszej części pod tytułem „Zaręczyny” pomoże Wam ostatecznie zmierzyć się z problemami natury emocjonalnej w drodze do ołtarza.

W książce znajdziecie również porady na oryginale zaręczyny, skuteczne sposoby na walkę ze stresem przedślubnym, a także wiele wskazówek odnośnie prawnych aspektów związanych z organizacją ślubu, jak chociażby pojęcie intercyzy we współczesnym świecie. W poradniku poruszone zostały także zagadnienia dotyczące tworzenia własnej, ślubnej strony www, czy zalety i wady ślubu w ciąży.

Poradnik poleca serwis http://www.salenawesela.pl - sale weselne.

 

Jesteście ciekawi zawartości? Jeśli tak, to z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce ten „Weselny niezbędnik – krok po kroku” – i jego pierwszą część pod tytułem „Zaręczyny”.

Polecamy.

"

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI

Liczba stron: 35
Małgorzata Michalska "Pierwszy krok do wspólnego życia"

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok, 2013

Copyright © by Małgorzata Michalska, 2013

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana, powielana i udostępniana w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

Skład: Wydawnictwo Psychoskok

Projekt okładki: Wydawnictwo Psychoskok

ISBN: 978-83-63548-61-2

Wydawnictwo Psychoskok

ul. Chopina 9, pok. 23, 62-507 Konin

tel. (63) 242 02 02, kom.665-955-131

wydawnictwo.psychoskok.pl

http://ebooki123.pl

www.SaleNaWesela.pl

e-mail:[email protected]

Małgorzata Michalska

Zaręczyny

Pierwszy krok do wspólnego życia

Wydawnictwo Psychoskok 2013

Konin

"Ani różnica poglądów, ani różnica wieku, nic w ogóle nie może być powodem zerwania wielkiej miłości. Nic, prócz jej braku."

Maria Dąbrowska

"Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał."

Stefan Żeromski

"Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości."

Paulo Coelho

Słowo wstępne.

W życiu młodych ludzi nadchodzi taki czas, gdy zaczynają myśleć o przyszłości, a dokładnie o pracy, o małżeństwie i o dzieciach. Pomimo, że statystyki w tym temacie są nieubłagane, a rozwody z roku na rok coraz częstsze, to i tak ogromna część par decyduje się na zawarcie formalnego związku małżeńskiego.

Ten poradnik jest właśnie dla tych osób, które poważnie myślą o ślubie, a od ostatecznej decyzji dzieli je już tylko krok.

W tej publikacji znajdziecie porady inne niż wszystkie, czerpane z doświadczeń własnych i podpowiedzi zebranych z najróżniejszych portali weselnych i eventowych, jak chociażby www.SaleNaWesela.pl czywww.OrganizatorzyImprez.pl. Ciekawe propozycje organizacyjne, rady, jakich nie ma w żadnej dostępnej na rynku książce o podobnej tematyce, a do tego wszystkiego dawka humoru tak niezbędna w pogoni za najdrobniejszymi szczegółami przyjęcia weselnego!

Cała książka „Weselny niezbędnik – krok po kroku” została podzielona na 4 części:

1) Pierwszy krok do wspólnego życia

2) Przygotowania do wesela

3) Dzień wesela

4) Po weselu

„Pierwszy krok do wspólnego życia” to część, w której znajdziemy odpowiedzi na takie pytania jak: Czy to już czas na oświadczyny? Ślub kościelny a może tylko cywilny? Czy jest nam potrzebna intercyza? Dodatkowo w tej części opisaliśmy metody raczenia sobie ze stresem przedślubnym, dajemy podpowiedzi na oryginalne oświadczyny w pałacach czy hotelach Spa, a dla zapobiegliwych wzór intercyzy.

Życzymy Wam przyjemności z czytania poradnika i pomyślności na nowej drodze życia.

Małgorzata Michalska
SaleNaWesela.pl

I. Zaręczyny

1. Czym jest małżeństwo?

Czy zastanawialiście się chociaż przez chwilę nad tym, czym tak naprawdę jest małżeństwo? Dlaczego kiedyś tak ochoczo wstępowano w związek małżeński, a w dzisiejszych czasach jest ono uznawane za pewnego rodzaju determinację bądź odwagę? Pochylmy się zatem nad znaczeniem instytucji małżeństwa. 

Małżeństwo to kulturowo i prawnie akceptowany oraz regulowany związek pomiędzy mężczyzną i kobietą. (Tak do dzisiejszego dnia wygląda sprawa w Polsce, grudzień 2012 rok).

To, o czym trzeba pamiętać, to przede wszystkim to, że związek małżeński niesie za sobą skutki prawne regulowane prawem małżeńskim. W systemach prawnych niektórych państw oraz w niektórych religiach możliwy jest rozwód.

Małżeństwo możemy definiować z punktu widzenia prawa, religii oraz norm społecznych. Ważne, aby pamiętać, iż każdy aspekt małżeństwa jest na równi ważny, tak jak ważna jest wola obojga narzeczonych dotycząca sformalizowania związku.

- Aspekt prawny 

W polskim prawie małżeństwo definiuje się, jako trwały, egalitarny związek mężczyzny i kobiety powstały z ich woli w sposób sformalizowany określony, jako swoista dwustronna czynność prawna zbliżona do wariantów umów.

- Aspekt religijny 

Doktryna chrześcijańska uznaje w małżeństwie jeden z sakramentów na mocy ustanowienia Bożego pomiędzy jedną kobietą i jednym mężczyzną. Małżeństwo dla ochrzczonych zostało podniesione do wyższej godności przez zaliczenie do sakramentów Nowego Przymierza.

- Aspekt społeczny 

Jest to umowa zawierana w obliczu społeczności lub jej reprezentanta, przez dwie osoby, zazwyczaj kobietę i mężczyznę, która przede wszystkim sankcjonuje relacje seksualne małżonków i legitymizuje ich dzieci.

Definiując pojęcie małżeństwa warto pamiętać, że oprócz tych formalnych aspektów związek dwojga ludzi to także wspólna podróż przez życie, dlatego trzeba dbać o to, aby potknięć i upadków było jak najmniej za to jak najwięcej wzlotów.

Pomimo, że kiedyś dość często słyszało się takie opinie, iż ktoś zawiera małżeństwo z rozsądku, a innym razem, że popełniono mezalians, to jednak instytucja małżeństwa miała większą rangę niż w dzisiejszych czasach. Obecnie małżeństwo zbyt często traktowane jest, jako chwilowa zabawa, z której w każdej chwili można zrezygnować. 

O małżeństwie trzeba myśleć poważnie, bo to, co przyniesie nam wspólne życie jest prawdziwą szkołą życia.  

2. Kto się oświadcza – tradycja a współczesność?

Tradycja