Regina Brett
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Amerykańska pisarka, dziennikarka i publicystka. Autorka bestsellerowych poradników, finalistka Nagrody Pulitzera.

Regina Brett urodziła się w 1956 r., choć niekiedy bywa w Internecie brana za 90-letnią staruszkę. Jak sama mówi, z tego powodu jest już prawdziwą miejską legendą. Publicystka ukończyła na poziomie licencjackim dziennikarstwo na Kent State University, posiada również dyplom magistra religioznawstwa zdobyty na Uniwersytecie Johna Carrolla. W 1998 r. u Reginy Brett zdiagnozowano raka piersi. Swoje trudne doświadczenie związane z chemioterapią i rekonwalescencją po leczeniu włączyła do tekstów publikowanych w ramach jej stałej kolumny w Akron Beacon Journal, które przyniosły jej nagrodę National Headliner Award. Od 2000 do 2017 r. prowadziła stałą rubrykę dla The Plain Dealer, największej gazety w Ohio. Pracowała również również jako dziennikarka radiowa. Przez cztery lata była gospodynią autorskiego programu Sound of Ideas, a latach 2011–2013 prowadziła The Regina Brett Show. Zanim wydała Regina Brett książki zawierające 50 lekcji na różne okazje, stworzyła dla The Plain Dealer, cieszącą się niezwykłą popularnością, rubrykę zatytułowaną 50 lekcji życia. Jak sama mówi, lekcje te odzwierciedlają to, czego nauczyło ją życie podczas 18 lat samotnego rodzicielstwa, walki z ciężką chorobą, poszukiwań miłości czy leczenia ran odniesionych w traumatycznym dzieciństwie. To również 30 lat doświadczeń związanych z pracą dziennikarską. Rubryka stała się kanwą pierwszej książki Reginy Brett Bóg nie mruga, która okazała się wielkim sukcesem. W ciągu kolejnych lat pojawiły się następne 4. wydawnictwa z lekcjami w różnych dziedzinach. Wszystkie książki Reginy Brett ukazały się w polskim wydaniu, a także w tłumaczeniu na ponad dwadzieścia innych języków. W niezwykle bogatym dorobku publicystka ma również dwie, w 2008 i 2009 roku, nominacje do Nagrody Pulitzera.

Książki Reginy Brett

Swój pierwszy poradnik pt. Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu Regina Brett w ręce czytelników oddała w 2010 r. Odwołując się do swoich własnych trudnych doświadczeń, autorka stara się w nim zaprezentować różne strategie radzenie sobie z kolejnymi wyzwaniami, które każdy prędzej czy później napotyka na swojej drodze. Na stronach swojej książki Regina Brett przekonuje, że nawet jeżeli życie nie jest sprawiedliwe (a nie jest), to wciąż jest dobre i może być piękne. Duży dystans i ciepły, lecz nie naiwny, humor narracji to znak firmowy pisarki i jednocześnie chyba także klucz do jej wielkiego sukcesu. Brak pouczającego, mentorskiego tonu i duża empatia sprawiają, że poradniki te czyta się z przyjemnością. W pięćdziesięciu rozdziałach książki Brett opowieści o własnych doświadczeniach przeplata historiami ludzi i o ludziach spotkanych na swojej drodze. Odwołuje się również do ważnych dla niej tekstów kultury, postaci i sentencji.

Swój drugi poradnik pt. Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym, Regina Brett opublikowała w 2012 r. Umieściła w nim 50 felietonów, których zadaniem było zainspirowanie czytelników do odrzucenia strachu przed zmianą, która nie jest tak trudna, jak się na początku może wydawać. Wszystkie teksty, choć każdy z nich stanowi oddzielną historię, łączą się w kompozycyjną całość, pokazującą drogę do życiowych przewartościowań i budującą wiarę we własną sprawczość. W Jesteś cudem Regina Brett rzuca swoim czytelnikom wyzwanie, pokazując, że ich szczęście w największej mierze zależy od ich, podejmowanych każdego dnia decyzji.

Swój kolejny tytuł, Bóg zawsze znajdzie ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia, Regina Brett wydała w 2015 r. Tym razem pisarka zwraca się do wszystkich, którzy stracili radość z wykonywanej pracy, są w niej nieszczęśliwi lub po prostu mają chrapkę na coś więcej. To także pozycja dla bezrobotnych i poszukujących swojej zawodowej drogi. Autorka przekonuje w nie, że na każdego z nich czeka właściwe miejsce i radzi, jak je odnaleźć. W tym samym roku do księgarń trafił też rodzaj kalendarza-terminarza zatytułowany Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień.

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać swoje życie, siebie i ludzi wokół Regina Brett ukończyła 2 lata później. Tę książkę dedykuje wszystkim poszukującym miłości i zranionym, tym którzy w swoim życiu uczuciowym nie mogą zaznać spokoju. Nie chodzi tu tylko o miłość romantyczną, ale o całą gamę uczuć łączącą nas z różnymi osobami oraz o stosunek do samego siebie. Przy okazji, jak zwykle, autorka nie skąpi historii z własnego bogatego, choć trudnego, życiorysu.

Swoja najnowszą książkę pt. Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić własną prawdę Regina Brett w ręce swoich wiernych czytelników w 2018 r. Tym razem dziennikarka stara się ich przekonać, że słowa mają ogromną moc, a nikt nie opowie naszej historii lepiej od nas samych.