Gary John Bishop
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Pochodzący ze Szkocji trener rozwoju osobistego, mówca motywacyjny i, jeżeli wierzyć jego stronie internetowej, miejski filozof. Od kilku lat pisze także Gary John Bishop książki z brzydkimi słowami w tytułach, dzięki którym jego idee trafiają do ludzi na całym świecie. Na razie w swoim dorobku ma cztery tytuły, z których trzy, jak dotąd, doczekały się polskiego tłumaczenia. Najnowsza pozycja, której autorem jest Gary John Bishop, Mądry że f*ck., premierę światową miała w 2020 r. , a do nadwiślańskich księgarń trafiła jesienią 2021 r.

Gary John Bishop na świat przyszedł i dorastał w jednym z największych szkockich miast, Glasgow. Pod koniec poprzedniego stulecia przeniósł się jednak do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął wyjątkowo błyskotliwą karierę w branży rozwoju osobistego. Dziś razem z rodziną, żoną i synami, mieszka na słonecznej Florydzie. Jak sam pisze w zamieszczonym na jego oficjalnej stronie internetowej biogramie, szkolił się w najbardziej prestiżowych ośródkach, latami ucząc się od najlepszych, aż w końcu wypracował i opisał własną koncepcję, którą nazwał filozofią miejską. Zanim jednak zaczął o niej pisać Gary John Bishop książki, poświęcił niemało czasu na doszlifowanie i sprawdzenie jej w praktyce. Raz wkroczywszy na ścieżkę osobistego rozwoju, kroczył po niej wyjątkowo dynamicznie i z ogromną determinacją, która niewątpliwie jest jednym ze źródeł jego spektakularnego zawodowego sukcesu i która szybko zaprowadziła go na sam szczyt. Został starszym dyrektorem jednej z największych firm w branży i dołączył do grona najbardziej charyzmatycznych postaci coachingu. Dziś autor ten to międzynarodowa marka, a poradniki sygnowane jego nazwiskiem sprzedają się na całym świecie jak świeże bułeczki. Wydaje także Gary John Bishop ebooki i audiobooki oraz prowadzi szkolenia, a także nagrywa podcasty i przemawia do publiczności. Intensywnie udziela się w również mediach społecznościowych, nieustannie zarażając innych swoim konstruktywnym podejściem do rzeczywistości. Jego autorska koncepcja, znana jako miejska filozofia, inspirowana jest nie tylko dorobkiem nowoczesnego nurtu osobistego rozwoju, ale i filozofią – w szczególnością fenomenologią reprezentowaną przez takich klasyków jak Martin Heidegger, Hans Georg Gadamer i Edmund Husserl.

Gary John Bishop i Napraw się!

Początek jego kariery jako autora poradników datuje się na 2016 r. Wtedy to ręce czytelników oddał Gary John Bishop Unf*ck yourself. Napraw się!, swoją pierwsza książkę, która wkrótce stała się tłumaczonym na wiele języków międzynarodowym bestsellerem. Polska premiera publikacji miała miejsce w 2018 r. i szybko okazała się ona lektura obowiązkową dla wszystkich szukających sposobów na skuteczne pokonanie życiowego zastoju. Na stronach książki autor w swoim charakterystycznym – zwięzłym i mocno bezpośrednim – stylu stara się pokazać mechanizmy utrudniające wprowadzenie niezbędnych życiowych zmian. Autor omawia jej m.in. poprzez wewnętrze monologi, które jego zdaniem prowadzi wielu z nas. Są to narracje umacniające strach i podkopujące wiarę w siebie, a przede wszystkim zakorzeniające nas w przeszłości i uniemożliwiające aktywne budowanie przyszłości. Ponieważ jedną z podstawowych zasad przyświecających autorowi jest hasło: 0 ściemy, jego przekaz może wydawać się nieco ostry, a proponowana terapia bolesna, jednak jak zapewnia Gary John Bishop, książki, które pisze mają być nie tyle miłe w lekturze, co przede wszystkim skuteczne.

Gary John Bishop i Skończ z tym sh*tem!

Powodzenie Unf*ck yourself! sprawiło, że już w 2018 r. opublikował Gary John Bishop Skończ z tym sh*tem! Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o swoje życie. Jak wskazuje podtytuł, jego drugi poradnik skoncentrowany jest wokół mechanizmu nieświadomej skierowanej przeciwko samemu sobie dywersji spowodowanej najczęściej niską samooceną i strachem przed porażką, choć niekiedy również lękiem przed sukcesem. Dyspozycja tak jest bardzo niebezpieczna, ponieważ niszczy wiele życiowych możliwości i szans, zamykając wszystkie ścieżki rozwoju. Autor na szczęście proponuje skuteczne sposoby na przezwyciężenie złych nawyków i przerwanie zaklętego kręgu marazmu i porażki.

Gary John Bishop i Mądry że f*ck

W 2020 r. w ręce czytelników oddał Gary John Bishop Mądry że f*ck. Proste prawdy, które przeprowadzą cię przez życiowe g*wnoburze, wydawnictwo będące w pewnym stopniu podsumowaniem jego poprzednich publikacji. Autor zbiera w niej i przystępnie przedstawia różne recepty na radzenie sobie z trudnym sytuacjami, przydatne wszytkim, bowiem mniejsze czy większe przeszkody i problemy to cześć absolutnie każdej biografii i nikt nie może liczyć na życie pozbawione różnego rodzaju kryzysów lub przełomów. Na stronach swojej książki Gary John Bishop przekonuje, że każdej sytuacji można dzięki odpowiedniemu nastawieniu, wiedzy i dojrzałości można stawić skutecznie czoła praktycznie każdej sytuacji, wychodzą z życiowej próby nie tylko bez szwanku, ale i zwycięsko.