Potęga podświadomości - Joseph Murphy - ebook + audiobook + książka
BESTSELLER

Potęga podświadomości ebook i audiobook

Murphy Joseph

4,5

Ten tytuł dostępny jest jako synchrobook® (połączenie ebooka i audiobooka). Dzięki temu możesz naprzemiennie czytać i słuchać, kontynuując wciągającą lekturę niezależnie od okoliczności!

109 osób interesuje się tą książką

Opis

Nowe wydanie kultowej książki uzupełnione nigdy niepublikowanymi komentarzami autora. Naucz się korzystać z potęgi podświadomości! Czy wiesz, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością mogą być wykorzystywane w sposób celowy? Czy wiesz, że masz w sobie klucz do życia pełniejszego, do zdrowia, a nawet zamożności? Naucz się go używać, a Twoje życie zmieni się nie do poznania. Służą temu specjalne techniki - zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte przykładami. Metody te odsłonią nowe obszary i możliwości twojego umysłu. Ta książka pomogła milionom ludzi osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 303

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 8 godz. 37 min

Lektor: Jarosław Łukomski
Oceny
4,5 (2789 ocen)
1888
518
213
97
73
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
Quaral

Z braku laku…

W głównej treści ksiazkk można odnaleźć coś ciekawego, z czym można polemizować lub nie, ale błędy i wyssane z palca informacje są naprawdę dolujace. "Sokrates nauczył się grać na instrumentach muzycznych po 80", szkoda tylko, że według badaczy żył 70 lat XD
212
grzesce

Nie oderwiesz się od lektury

Jest to jeden z nielicznych audiobooków, którego każdy powinien choć raz w życiu wysłuchać. Otwiera oczy i pozwala zrozumieć jak wiele dobra można czerpać z własnej podświadomości. Sekretem wielu ludzi sukcesu jest przeczytanie oraz zrozumienie tej książki, a następnie wdrożenie do swojego życia wskazówek w niej zawartych. To naprawdę działa, dlatego zdecydowanie polecam. Pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego.
182
justynaz1983

Z braku laku…

Ciekawa tematyka słabo napisana. Miałam wrażenie, że jest podręcznikiem pisanym przez jakiegoś sekciarza, momentami nużąca. Spodziewałam się wielkiego wow, ale książka nie ma tego "czegoś", choć jak wspomniałam temat warty zgłębienia i mimo wszystko coś dla siebie można wyciągnąć.
90
Grzegorz3546

Nie polecam

Szkodliwe magiczne głupotki. Wymieszanie jakiegoś ziarnka prawdy na temat placebo, nocebo, z ogromem magicznych głupot takich jak "podświadomy umysł pozwala nam odczytać to co znajduje się w zapieczętowanej kopercie". Istna esencja bzdur w jakie wierzą ludzie naiwni i podatni na religijno-magiczne wierzenia
91
szyba1505

Z braku laku…

Dla mnie słabo takie kołczowanie w stylu wmów sobie wszystko i będziesz zadowolony.
103

Popularność
JosephMurphy

Potęga podświadomości

Wydanie nowe uzupełnione Fragment

Z angielskiego przełożyła EWA WESTWALEWICZ-MOGILSKA

Przedmowa Czy czerpiesz z życia pełnymi garściami?

Życie powinno być przygodą. Życie powinno być spełnione. Życie powinno być czymś więcej niż tylko zwykłym egzystowaniem. Większość ludzi jest jednak tak bardzo zabiegana, usiłując przeżyć z dnia na dzień, że nie delektuje się cudem życia. Ludzie ci doświadczają jedynie ułamka radości i satysfakcji, jakie Bóg im przeznaczył. Istnieje wszakże sposób, dzięki któremu każdy z nas może zmienić i ubarwić swoje życie.

Doktor Murphy jest twórcą ruchu Potęga Podświadomości, którego zwolennikami są liczni filozofowie, psycholodzy, duchowni oraz pisarze w wielu krajach na całym świecie. Murphy pomógł tysiącom kobiet i mężczyzn zmienić nudną, monotonną, czasami ogłupiającą egzystencję w intensywne, mające znaczenie i przynoszące satysfakcję życie.

W swojej doniosłej pracy doktor Murphy łączy uświęconą tradycją wiedzę duchową z solidną, opartą na nauce analizą po to, by wyjaśnić, jaki wpływ ma na nas podświadomość. Prezentuje również proste praktyczne i sprawdzone ćwiczenia, które mogą uczynić z umysłu potężne narzędzie służące poprawie codziennego życia. Ten bezcenny przewodnik, ilustrowany inspirującymi, z życia wziętymi opowieściami o odniesionych sukcesach, otwiera drzwi do powodzenia w wielu dziedzinach, takich jak:

• Budowanie pewności siebie

• Poprawa stanu zdrowia

• Zawieranie przyjaźni oraz poprawa istniejących relacji ze współpracownikami, z członkami rodziny i przyjaciółmi

• Osiąganie upragnionych awansów, podwyżek i uznania

• Zacieśnienie związków małżeńskich i miłosnych

• Nabieranie dobrych nawyków i pozbywanie się złych przyzwyczajeń

Ponieważ doktor Murphy był duchownym, często nawiązuje do Biblii i podaje cytaty ze Starego i Nowego Testamentu. Podkreśla jednak, że zasady, które głosi, nie są ograniczone do żadnej wiary ani religii, lecz są prawdą uniwersalną. Jego praca jest oparta na myśli i ideach wielkich proroków, teologów i filozofów wszelkich religii i nacji, współczesnych nam i starożytnych. Mogą je wykorzystać wszyscy czytelnicy bez względu na rodzaj wyznawanej wiary.

Niniejsza edycja jest jedynym poprawionym wydaniem Potęgi podświadomości, które zostało autoryzowane i opublikowane pod auspicjami Murphy Trust, oficjalnego kustosza prac doktora Murphy´ego. W tej poprawionej edycji przesłanie doktora Murphy´ego jest przedstawione jego własnymi słowami z minimalnymi zmianami, które czynią książkę bardziej przystępną dla czytelników XXI wieku. Na przykład dłuższe cytaty z Biblii podano według Nowej Biblii Angielskiej[1] (wydanej przez Oxford University Press w 1970 roku), zamiast użytych w oryginale cytatów z Biblii króla Jakuba. Oprócz oryginalnego tekstu każdy rozdział zawiera urywki pochodzące z rozmaitych publikowanych i niepublikowanych prac doktora Murphy´ego. Za ich pomocą zostały zaakcentowane najważniejsze omówione kwestie.

Czytaj tę książkę z otwartą głową. Zasady podane przez doktora Murphy´ego to nie teoria. Są one oparte na koncepcjach, które ostały się upływowi czasu, a potwierdzają je przykłady z życia wzięte. Nieprzebrane rzesze ludzi, którzy zastosowali te zasady, nauczyły się, jak najlepiej przeżyć życie.

Czytaj. Ucz się. Stosuj. Możesz zmienić swoje życie na lepsze.

Arthur R. Pell

doktor nauk filozoficznych

[1] W wydaniu polskim cytaty pochodzą z: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Wydanie trzecie poprawione. Pallotinum, Poznań – Warszawa 1980 (wszystkie przepisy pochodzą od tłumaczki)

Wstęp W jaki sposób ta książka może zdziałać cuda w Twoim życiu

Widywałem cuda zdarzające się na całym świecie, odmieniające życie ludzi z wszelkich warstw społecznych. Tobie także przytrafią się cuda, jeśli zaczniesz wykorzystywać magiczną moc podświadomości. Ta książka pokaże ci, że sposób myślenia oraz wyobraźnia kształtują, modelują i tworzą twoją przyszłość. Człowiek jest bowiem tożsamy ze swoim podświadomym myśleniem.

Czy wiesz, dlaczego?

Dlaczego jeden człowiek jest smutny, a inny szczęśliwy? Dlaczego jeden jest radosny i dobrze mu się wiedzie, a inny jest biedny i nieszczęśliwy? Dlaczego jednego nękają lęki i niepokoje, podczas gdy inny jest pełen wiary i pewności siebie? Dlaczego jeden mieszka w pięknym luksusowym domu, podczas gdy inny wiedzie nędzny żywot w slumsach?

Dlaczego jeden człowiek odnosi wielkie sukcesy, a inny ponosi klęski? Dlaczego jeden mówca porywa tłumy i cieszy się ogromną popularnością, inny zaś jest przeciętny i niepopularny? Dlaczego jedna osoba ma genialne osiągnięcia w swojej dziedzinie lub zawodzie, podczas gdy inna przez całe życie trudzi się i mozoli, nie osiągając niczego wartościowego?

Dlaczego ktoś wyleczył się z tak zwanej nieuleczalnej choroby, która dla innych kończy się śmiercią? Dlaczego tylu dobrych, uczciwych i bogobojnych ludzi doznaje niewysłowionych cierpień fizycznych i duchowych? Dlaczego tak wielu ludzi niemoralnych i pozbawionych sumienia odnosi sukcesy, świetnie prosperuje i cieszy się doskonałym zdrowiem? Dlaczego jedna osoba zawiera udany związek małżeński, a inna jest w związku nieszczęśliwa?

Czy odpowiedzi na powyższe pytania należy szukać w naturze i sposobie funkcjonowania świadomego i podświadomego umysłu?

Z całą pewnością tak.

Dlaczego napisałem tę książkę

Motywacją do napisania tej książki była chęć podzielenia się z innymi ludźmi odpowiedziami na powyższe pytania oraz na wiele podobnych kwestii. Starałem się w możliwie najprostszych słowach wyjaśnić wielkie podstawowe prawdy zaprzątające umysł. Wierzę bowiem, że posługując się językiem potocznym, można wytłumaczyć podstawowe prawa rządzące życiem. Przekonasz się zatem, że książka, którą trzymasz w rękach, napisana jest językiem znanym ci z artykułów w prasie codziennej i czasopismach, słowami, jakimi posługujesz się na co dzień w pracy i w domu.

Zachęcam do uważnego przeczytania tej książki i do stosowania podanych w niej technik. Jestem przekonany, że dzięki nim posiądziesz cudotwórczą moc, która wyzwoli cię od poczucia zakłopotania, przygnębienia, uwolni od melancholii i uchroni przed niepowodzeniami. Pomoże osiągnąć należną ci pozycję, rozwiąże twoje trudności, uwolni od psychicznych i fizycznych cierpień i powiedzie godną króla drogą ku wolności, szczęściu i spokojowi ducha.

Ta działająca cuda potęga podświadomości uzdrowi cię, uczyni młodym, silnym i pełnym witalności. Wykorzystując swą wewnętrzną moc, pozbędziesz się krępujących cię obaw i lęków. Otworzy się przed tobą nowe życie godne dziecka Boga.

Klucz do niezwykłej mocy

Myślę, że najbardziej przekonującym dowodem działania potęgi podświadomości jest powrót do zdrowia po ciężkiej chorobie. Wiele lat temu wyleczyłem się z nowotworu złośliwego w terminologii medycznej określanego nazwą mięsaka. Udało mi się to dzięki wykorzystaniu uzdrawiającej mocy podświadomości, która mnie stworzyła i utrzymuje przy życiu oraz kieruje funkcjonowaniem mojego organizmu.

Technika, którą wówczas zastosowałem, jest szczegółowo opisana i wyjaśniona w tej książce. Jestem pewien, że pomoże ona czytelnikom uwierzyć w Nieskończoną Moc Uzdrawiającą, która tkwi w głębi naszej podświadomości. Życzliwej radzie mego przyjaciela, doświadczonego lekarza, zawdzięczam nagłe zrozumienie, że ta twórcza inteligencja, która stworzyła wszystkie moje narządy, ukształtowała ciało i wprawiła w ruch serce, najlepiej uleczy swoje własne dzieło. Jak powiada stare przysłowie: „Lekarz leczy, Bóg uzdrawia”.

Cuda to odpowiedź na skuteczne modlitwy

Modlitwa naukowa jest harmonijnym współdziałaniem świadomości i podświadomości, którymi kierujemy, wykorzystując naukowo sprawdzone metody, aby osiągnąć określony cel. Czytając tę książkę, dowiesz się, jak czerpać ze znajdującej się w tobie Nieskończonej Potęgi, która umożliwi ci spełnienie wszelkich pragnień. Jeśli pragniesz życia szczęśliwszego, pełniejszego i bogatszego, posłuż się tą działającą cuda mocą i rozwiąż wszelkie problemy utrudniające ci życie osobiste i zawodowe, spraw, by w twojej rodzinie zapanowała harmonia.

Koniecznie przeczytaj tę książkę kilka razy. Odkryjesz, jak działa ta cudowna moc i w jaki sposób możesz dotrzeć do drzemiącej w tobie mądrości. Nauczysz się prostych technik wpływania na podświadomość. Zastosuj ten nowy, oparty na podstawach naukowych sposób wykorzystywania nieskończonych skarbów podświadomości. Czytaj książkę uważnie, z powagą i miłością. Przekonaj się sam o niewiarygodnej skuteczności opisanej tu metody. Wierzę niezachwianie, że lektura tej książki okaże się punktem zwrotnym w twoim życiu.

Wszyscy się modlimy

Czy potrafisz modlić się skutecznie? Czy kiedykolwiek modlitwa była częścią twojego codziennego życia? Modlimy się, gdy grozi nam niebezpieczeństwo, gdy mamy kłopoty, w chorobie, a także w obliczu śmierci.

Wystarczy posłuchać wiadomości w telewizji. Dowiemy się, że ludzie łączą się w modlitwie o zdrowie dziecka dotkniętego chorobą rzekomo nieuleczalną, o pokój między narodami czy o ocalenie górników uwięzionych w zalanej kopalni. Uratowani górnicy opowiadają później, że modlili się, czekając na ratunek.

Modlitwa z całą pewnością jest obecna w czasach próby. Ale dlaczego nie korzystamy z niej na co dzień, dlaczego nie uczynimy z niej stale obecnego dobroczynnego elementu naszego życia, dlaczego czekamy z nią, aż pojawią się kłopoty i nieszczęścia? Świadectwem skuteczności modlitwy bywają dramatyczne opowieści, jakie czytamy w prasie, ale są przecież modlitwy odmawiane w domowym zaciszu, przez dzieci przed snem, przez rodziny przy codziennym posiłku, przez człowieka, który z pełnym wiary oddaniem zwraca się do Boga.

Pracując z ludźmi, badałem najrozmaitsze sposoby wznoszenia modlitw i różne ich powody. Doświadczyłem potęgi modlitwy na samym sobie i rozmawiałem oraz pracowałem z wieloma ludźmi, których modlitwy zostały wysłuchane. Zazwyczaj problem polega na tym, że nie bardzo wiadomo, jak nauczyć ludzi, by modlili się skutecznie. W trudnej sytuacji zazwyczaj myślimy i działamy nierozsądnie. Kłopoty nas przytłaczają i blokują zdolność do słuchania i rozumienia. Dlatego niezbędna jest łatwa recepta, łatwy w zastosowaniu przepis, formuła jasno sprecyzowana i niezawodna.

Codzienna modlitwa

Zaletą tej książki jest jej praktyczność. Znajdziesz w niej proste, nadające się do wykorzystania techniki, które z łatwością zastosujesz w codziennym życiu. Są to nieskomplikowane sposoby odpowiednie dla ludzi na całym świecie.

Dowiesz się, dlaczego często otrzymujesz coś zupełnie przeciwnego niż to, o co się modliłeś. Ludzie w najrozmaitszych częściach świata po tysiąckroć zadawali mi pytanie: „Dlaczego moje modlitwy nie zostały wysłuchane?”. Odpowiedź na tę częstą skargę znajduje się w niniejszej książce, która ma niezwykłą wartość, ponieważ podaje i wyjaśnia liczne metody wpływania na podświadomość, dzięki czemu podpowiada, jak postąpić w chwilach zwątpienia, i niesie pomoc w najrozmaitszych trudnych sytuacjach życiowych.

W co wierzysz?

W przeciwieństwie do tego, co sądzi wielu ludzi, skuteczność modlitwy nie zależy od jej adresata. Modlitwa zostaje wysłuchana niezależnie od jej treści, wtedy gdy podświadomość modlącego się reaguje na jego myśli i wyobrażenia. To prawo wiary działa we wszystkich religiach świata i sprawia, że są one psychologicznie prawdziwe.

Wysłuchiwane bywają modlitwy ludzi wszelkich wyznań: buddystów, chrześcijan, muzułmanów i żydów, chociaż ich religie tak bardzo się różnią. Jak to możliwe? Nie dzieje się tak z powodu ich szczególnych wierzeń, religii, rytuałów, ceremonii, liturgii, recytacji, ofiar czy modlitw, lecz wyłącznie dlatego, że głęboko wierzą oni w urzeczywistnienie tego, o co proszą.

Prawa życia i prawa wiary są tożsame. Wiarę można krótko zdefiniować jako myśl. Stan ciała, ducha oraz koleje losu danej osoby są takie same, jak jej sposób myślenia i odczuwania oraz wiara. Podana tutaj technika, oparta na rozumieniu własnych pobudek i sposobu działania, pozwoli ci urzeczywistnić wszelkie pragnienia. Modlitwa wysłuchana to bowiem nic innego, jak spełnienie pragnień twego serca.

Pragnienie to modlitwa

Wszyscy pragniemy zdrowia, szczęścia, bezpieczeństwa, spokoju ducha, możliwości pełnej samorealizacji, lecz spełnić te pragnienia udaje się tylko nielicznym. Pewien profesor uniwersytecki wyznał mi niedawno: „Wiem, że gdybym zmienił sposób myślenia i inaczej pokierował swoim życiem emocjonalnym, poprawiłby się stan mojego serca. Ja to wiem. Niestety nie potrafię tej wiedzy wprowadzić w życie. Mój umysł błądzi pośród wielu problemów, czuję się poirytowany, nieszczęśliwy i pokonany przez niepowodzenia”.

Profesor ten pragnął idealnego stanu zdrowia. Potrzebna mu była wiedza wyjaśniająca, w jaki sposób działa jego umysł. Zdawał sobie sprawę, że dysponując nią, spełniłby swoje pragnienie. Dzięki zastosowaniu metod, które przedstawiam w tej książce, wkrótce stał się człowiekiem w pełni zdrowym i zadowolonym.

Wspólny umysł całej ludzkości

Działająca cuda potęga naszej podświadomości istniała, zanim ty i ja przyszliśmy na świat, zanim powstał jakikolwiek Kościół i wszystko, co nas otacza. Wielkie i wieczne rządzące życiem prawdy i zasady są starsze niż wszystkie religie. Wiedząc o tym, zachęcam cię do przeczytania poniższych rozdziałów. Dzięki tej lekturze posiądziesz cudowną, magiczną moc przemiany. Dysponując nią, uleczysz wszystkie rany na ciele i na duchu, pocieszysz udręczoną lękiem duszę, zrzucisz krępujące cię więzy ubóstwa, uwolnisz się od nędzy, niepowodzeń, nieszczęść, niedosytu i rozczarowań.

Aby to osiągnąć, musisz się utożsamić umysłowo i emocjonalnie z dobrem, jakie chcesz urzeczywistnić, a twórcze moce podświadomości stosownie na to zareagują. Zacznij już dziś, od zaraz. Pozwól, by w twoim życiu zdarzały się cuda! Nie zaprzestawaj starań, podążaj naprzód, aż wzejdzie dzień i rozproszy wszelkie cienie.

Podświadomość jest jak ciemnia fotograficzna

Twoja podświadomość jest wspaniałą ciemnią. To sekretne miejsce, w którym, niczym zdjęcia, wywołujesz swoje życie zewnętrzne.

To, kim i czym jesteś, nie zależy od nazwiska, stylu ubierania się, od tego, kim są twoi rodzice i sąsiedzi, ani od tego, jakim jeździsz samochodem. Jesteś nabierającym kształtu wyobrażeniem o sobie; rodzącym się klatka po klatce, tutaj, w podziemnej ciemni. Pod względem moralnym twoja podświadomość jest całkowicie neutralna, gotowa przyjąć każdy sposób myślenia, bez względu na to, czy ty i świat uważacie go za zły, czy dobry. Dlatego gdy nieopatrznie wpuszczamy do podświadomości, do tej naszej ciemni, złe myśli, dziwimy się potem, że te mroczne myśli stale znajdują wyraz w naszych codziennych doświadczeniach i stosunkach międzyludzkich. Prawdę powiedziawszy, trudno znaleźć coś, co nam się w życiu wydarza, co nie powstało w ten właśnie sposób.

Aby zmienić swój świat, musisz zmienić swój umysł. Gdy jednak przyswoisz sobie ideę ciemni, poczujesz się szczęśliwie uwolniony od związanych z nią emocji.

Przekonasz się, że wprowadzanie zmian w życiu to nie taka straszna walka. Aby zamienić istniejące w umyśle obrazy na nowe, nie potrzeba wielkich starań. Zrozumiawszy to, zapoczątkujesz zachodzącą bez wysiłku z twojej strony przemianę.

Ze zdziwieniem przekonasz się, że wszystkie zapatrywania i skłonności, które wpajano ci od najwcześniejszych dni, wciąż w tobie tkwią i mają moc manifestowania i wpływania na twoje życie. Wszyscy wyznajemy jakieś dawno zapomniane przekonania i poglądy, które prawdopodobnie mają swój początek w czasach dzieciństwa. Są one ukryte w najgłębszych zakamarkach ciemni podświadomości. Zrozumiawszy to, zaczniesz ostrożniej podchodzić do własnych myśli.

Na przykład, jeśli wierzysz, że siedząc w pobliżu wentylatora, nabawisz się sztywności karku, twoja podświadomość dopilnuje, byś się jej faktycznie nabawił. To nie działanie wentylatora, które polega na tym, że nieszkodliwe cząstki energii oscylują z wysoką częstotliwością, przyprawi cię o tę dolegliwość, lecz twoje błędne przekonanie. Wentylator jest nieszkodliwy.

A jeśli wierzysz, że złapiesz katar, ponieważ ktoś w biurze kicha, twój strach uruchomi podświadomość, a ona stworzy to, czego się spodziewasz, boisz i w co wierzysz. Zauważ, że pozostałe osoby w biurze nie zachorowały, ponieważ nie wierzą, że zachorują. Wierzą, że będą zdrowe.

Biblijny Hiob ujął to następująco: „(...) bo spotkało mnie, czegom się lękał, bałem się, a jednak to przyszło” (Hi 3,25).

Poza tym, jak myślisz, skąd się biorą cudowne moce uzdrawiające? Otóż z tejże samej podświadomości... Jeśli wypełnisz swoją ciemnię wielkimi prawdami, obrazy zewnętrzne staną się ich odbiciem. Twoja podświadomość zaakceptuje te prawdy i znajdziesz się pod wpływem podświadomego przymusu wewnętrznego, by zdrowieć, by być spokojnym. Spraw, by w twoim umyśle zamieszkały dobroczynne myśli, które wpłyną na twoje życie, tak samo jak zjedzone jabłko trafia do krwiobiegu. Właśnie tak uczymy się chodzić, pływać, tańczyć czy grać na pianinie. Powtarzamy jakąś myśl wciąż od nowa i po jakimś czasie staje się ona naszą drugą naturą. To jest podporządkowanie się wyższym ideom, to jest modlitwa. Nie benzyna napędza samochód. Wpierw musi ona przejść w stan lotny, a dopiero wtedy – gdy zmieni się w coś innego – będzie zdolna do napędzania pojazdu. Tak samo twój umysł musi się zmienić, zanim twój świat zacznie zmierzać w upragnionym przez ciebie kierunku.

Bogactwo, podobnie jak zdrowienie, również rodzi się w ciemni twojej podświadomości. Najpierw należy sprawić, by bogata stała się twoja podświadomość, a potem zaznasz dostatniego życia.

Poznając prawa rządzące umysłem, uwierzysz i będziesz świadom tego, że bez względu na sytuację ekonomiczną, wahania na giełdzie, depresje, strajki, wojny czy inne warunki lub okoliczności, twoje potrzeby zawsze będą wystarczająco zaspokajane. Stanie się tak dlatego, że przeniesiesz do swojej podświadomości ideę bogactwa, że będziesz wypełniał ciemnię podświadomości jego obrazem. Przekonasz swój sekretny umysł o tym, że pieniądze zawsze płyną ku tobie szerokim strumieniem i że zawsze będziesz miał cudowne zasoby. Będziesz nieprzerwanie przyciągał bogactwo, bez względu na to, czy jutro zdarzy się zapaść finansowa rządu i twoje obecne akcje staną się bezwartościowe.

Ciemnia twojej podświadomości napełni się nowymi ideami, więc nie musisz się martwić usuwaniem i zastępowaniem starych. Zacznij od razu myśleć o czymkolwiek prawdziwym, miłym i szlachetnym, a ujrzysz te przymioty wokół siebie. Skoro Bóg uznaje wszystko za doskonałe, ty uczyń tak samo. Dzięki takiemu rozumowaniu zyskasz głęboki szacunek dla własnych myśli i odkryjesz, że nie jesteś już ofiarą fotografii, które, jak ci się zdawało, wywoływane były bez twego udziału.

Rozdział 1 Skarbnica w twoim wnętrzu

Podświadomość zawsze wspomaga życie. Do ciebie należy praca ze świadomością. Karm swoją świadomość prawdziwymi przesłankami. Podświadomość zawsze działa zgodnie z nawykami myślowymi.

Masz w swoim zasięgu nieskończone bogactwa. Aby je zdobyć, musisz tylko wejrzeć w swoje wnętrze, a ujrzysz skarbnicę niewyczerpanych zasobów. Jest to wewnętrzna żyła złota, z której możesz czerpać wszystko, co jest ci potrzebne, by żyć wspaniale, radośnie i dostatnio.

Wielu ludzi zamknęło się na własny potencjał, ponieważ nie wie o istnieniu tej skarbnicy Nieskończonej Inteligencji i bezgranicznej miłości, która kryje się w ich wnętrzu. A przecież możemy z niej czerpać bez ograniczeń.

Namagnesowany kawałek żelaza jest w stanie unieść ciężar dwunastokrotnie przekraczający jego wagę. Jeśli jednak ten sam kawałek żelaza zostanie rozmagnesowany, nie poruszy nawet opiłka.

Podobnie bywa z ludźmi.

„Namagnesowani” mają wielką wiarę i niezachwianą pewność siebie. Wiedzą, że przyszli na świat po to, by odnosić sukcesy i zwyciężać.

Inni – a jest ich tak wielu – są „rozmagnesowani”. Dręczą ich obawy i wątpliwości. Gdy nadarza się jakaś obiecująca sposobność, mówią: „A jeśli mi się nie uda? Mogę na tym stracić. Wystawię się na pośmiewisko”. Ludzie tego pokroju nie zajdą w życiu daleko. Strach przed pójściem naprzód sprawia, że stoją w miejscu.

Jeżeli odkryjesz i zaczniesz wykorzystywać największą tajemnicę wszech czasów, możesz się stać osobą „namagnesowaną”.

Największa tajemnica wszech czasów

Przypuśćmy, że ktoś cię zapyta, co jest największą tajemnicą wszech czasów. Co byś odpowiedział? Energia atomowa? To, co ujrzysz podczas podróży międzyplanetarnej? Czarne dziury? Nie, nic z tych rzeczy. Więc co jest największą tajemnicą? Jak ją odkryć, zrozumieć i wykorzystać?

Odpowiedź jest niezwykle prosta. Największą tajemnicę wszech czasów stanowi fenomenalna, działająca cuda moc ukryta w podświadomości. A to ostatnie miejsce, w którym ludzie jej poszukują, dlatego tak niewielu ją odkryło.

Cudowna moc twojej podświadomości

Gdy się nauczysz wyzwalać ukrytą moc podświadomości, w twoim życiu pojawią się siła, bogactwo, zdrowie, szczęście i radość.

Mocy tej nie musisz pozyskiwać, gdyż już ją masz. Będziesz się jednak musiał nauczyć, jak ją wykorzystywać. Aby stosować ją we wszelkich dziedzinach życia, musisz ją najpierw zrozumieć.

Niezbędną wiedzę i zrozumienie zdobędziesz, postępując zgodnie z prostymi technikami opisanymi w tej książce. Ujrzysz świat w nowym świetle, poczujesz siłę, która pozwoli ci zrealizować wszelkie nadzieje i spełnić wszelkie marzenia. Postanów już teraz, że uczynisz swoje życie wspanialszym, doskonalszym, bogatszym i szlachetniejszym, niż było dotychczas.

Głębia podświadomości kryje pokłady Nieskończonej Mądrości, Nieskończonej Mocy oraz niewyczerpane zapasy wszystkiego, co jest ci niezbędne. Czekają one, abyś je wywołał jak fotografie, dzięki czemu będą się mogły przejawić w życiu. Gdy sobie uświadomisz istnienie tego potencjału, wkrótce objawi się on w świecie zewnętrznym.

Jeśli będziesz otwarty, chłonny i wolny od uprzedzeń, ukryta w podświadomości Nieskończona Inteligencja zawsze i wszędzie ujawni ci wszystko, co musisz wiedzieć. Podświadomość jest źródłem nowych pomysłów i idei, dzięki którym możesz stać się odkrywcą i wynalazcą lub artystą tworzącym nowatorskie dzieła sztuki. Nieskończona Inteligencja podświadomości da ci dostęp do nowych, cudownych dziedzin wiedzy. Pozwól, by ci się objawiła i powiodła cię na właściwe miejsce.

Dzięki mocy podświadomości możesz przyciągnąć ku sobie idealnego towarzysza życia, a także odpowiedniego wspólnika w interesach. Idąc za jej głosem, zdobędziesz pieniądze i uzyskasz niezależność finansową, która zapewni ci byt i pozwoli na realizację marzeń.

Masz prawo odkryć ten wewnętrzny świat myśli, uczuć, światła, miłości i piękna. Podświadomość, choć niewidoczna, jest potężna. Znajdziesz w niej rozwiązanie wszelkich problemów oraz przyczyny wszystkich zdarzeń. Nauczywszy się czerpać z tych ukrytych mocy, zdobędziesz rozeznanie i siły konieczne, by żyć w dostatku, bezpieczeństwie i radości, będąc panem własnego losu.

Widziałem na własne oczy, jak potęga podświadomości przywracała zdrowie, witalność i siły ludziom chorym i kalekim. Dzięki niej odzyskiwali wolność i ruszali w świat, aby znaleźć szczęście, powodzenie i radość. Podświadomość ma cudowną moc uzdrawiającą, która potrafi uleczyć targaną konfliktami duszę oraz złamane serce. Ma siłę, która potrafi oswobodzić umysł i uwolnić cię od wszelkich więzów materialnych i fizycznych.

Znajdź mocne oparcie

Jeśli chcesz osiągać postępy w jakiejkolwiek dziedzinie, najważniejszy jest pierwszy krok. Najpierw trzeba znaleźć mocne oparcie, uniwersalną podstawę. Zanim nabierzesz wprawy w posługiwaniu się podświadomością, musisz pojąć zasady jej działania. Gdy je zrozumiesz, będziesz mógł doświadczać jej potęgi, wiedząc, jakie uzyskasz rezultaty. Będziesz mógł stosować tę potęgę dla osiągnięcia upragnionych celów.

Przez wiele lat wykonywałem zawód chemika. Jedną z pierwszych rzeczy, której się nauczyłem podczas studiów, było to, że gdy połączysz dwa atomy wodoru i jeden atom tlenu, otrzymasz cząsteczkę wody – nie od czasu do czasu czy często, lecz zawsze. Jeśli połączysz jeden atom tlenu i jeden atom węgla, otrzymasz tlenek węgla, czyli czad, który jest silnie trującym gazem. Ale jeśli dodasz jeszcze jeden atom tlenu, otrzymasz dwutlenek węgla, gaz, który jest nieszkodliwy dla zwierząt, a niezbędny dla roślin. Te fakty są uniwersalne i niezmienne. Takie fakty nazywamy prawami.

Prawa chemiczne, fizyczne i matematyczne nie różnią się od praw rządzących twoją podświadomością. Jeżeli chcesz się posłużyć siłami chemii lub fizyki, musisz się zapoznać z prawami, które rządzą tymi dziedzinami nauki. Jeżeli chcesz wykorzystywać siłę podświadomości, musisz poznać jej prawa.

Weźmy ogólnie znaną zasadę głoszącą, że lustro wody zawsze przybiera położenie poziome. Jest to prawo uniwersalne. Dotyczy wszelkiej wody, wszędzie i zawsze, oraz wszystkich płynów, które zachowują się jak woda.

Starożytni Egipcjanie znali to prawo. Wykorzystywali je do tego, by podstawy piramid, które wznosili, były idealnie poziome. Dzisiejsi inżynierowie stosują to prawo, projektując wszystkie konstrukcje, począwszy od systemu nawadniającego po elektrownię wodną.

Albo weźmy prawo, zgodnie z którym materia rozszerza się pod wpływem ciepła. Jest to prawo, które sprawdza się wszędzie, zawsze i w każdych okolicznościach. Jeżeli podgrzejesz kawałek stali, rozszerzy się ona, niezależnie od tego, czy przeprowadzisz ten eksperyment w Chinach, Anglii, Indiach, czy w stacji kosmicznej[2].

Materia rozszerza się pod wpływem ogrzewania. To prawda uniwersalna. Równie uniwersalnym prawem jest to, że każde wrażenie, jakie wywrzesz na swojej podświadomości, ujawni się w świecie zewnętrznym jako stan, doświadczenie czy zdarzenie.

Twoja modlitwa zostanie wysłuchana, ponieważ podświadomość podlega prawu, a przez prawo rozumiem sposób, w jaki coś działa. Na przykład ważną zasadą rządzącą elektrycznością jest to, że prąd płynie od wyższego potencjału do niższego. Włączając lampę czy gotując na kuchence elektrycznej, nie zmieniasz tej zasady. Nie, ty ją tylko stosujesz do swoich celów. Współpracując z naturą, możesz dokonać cudownych odkryć i wynalazków, którymi obdarzysz ludzkość.

Twoja podświadomość również działa zgodnie z prawem uniwersalnym. Jest to prawo wiary. Musisz się dowiedzieć, co to jest wiara, dlaczego i jak działa oraz co sprawia. Biblia ujmuje to w słowach prostych, jasnych i pięknych:

Zaprawdę powiadam wam: kto powie tej górze: „Podnieś się i rzuć się w morze!”, a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. Dlatego powiadam wam: wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.

(Mk 11,23-24)

Prawem umysłu ludzkiego jest prawo wiary. Oznacza to, że wierzysz w to, co myśli twój umysł. Pokładasz ufność w wierze. Wierzysz w to, że spełni ci się to, o co w myśli prosisz.

Wszystkie nasze doświadczenia, przeżycia, stany, wydarzenia i okoliczności życia są wytworami podświadomości, jej reakcją na nasze myśli. Pamiętaj, to nie przedmiot wiary powoduje spełnienie, lecz sama wiara w twoim umyśle. Musisz wierzyć w to, że twój umysł spowoduje skutek. Uwolnij się od błędnych poglądów i opinii, przesądów i obaw, które dręczą innych ludzi. Uwierz w wieczne, niezmienne prawdy i pewniki dotyczące życia, a wtedy ruszysz naprzód, ku górze, ku Bogu.

Każdy, kto przeczyta tę książkę i zastosuje się do prawa rządzącego podświadomością, które w niej ujawniam, osiągnie umiejętność modlenia się w sposób naukowy i skuteczny, za siebie i za innych. Modlitwy zostaną wysłuchane zgodnie z uniwersalnym prawem akcji i reakcji. Myśl jest zarzewiem akcji. Na nią odpowiednio reaguje podświadomość. Napełnij swój umysł wyobrażeniami harmonii, zdrowia, pokoju i dobrej woli, a w twoim życiu zaczną się dziać cuda.

Osiągniesz wyniki bez względu na to, czy przedmiot twojej wiary rzeczywiście istnieje, czy jest fałszywym wyobrażeniem. Podświadomość odpowiada na myśl w twoim umyśle. Wystarczy, że wiarę utożsamisz z myślą.

Pamiętaj, że możesz się zmienić, poddając podświadomości projekt nowej wersji samego siebie.

Dwoistość umysłu

Mamy jeden umysł, który pełni dwie całkowicie odmienne funkcje. Jest więc podzielony na dwa odrębne obszary o sobie tylko właściwych cechach i siłach. Ich istnienie znajduje odbicie w wielu określeniach, zarówno potocznych, jak i naukowych. Tak więc rozróżniamy umysł obiektywny i subiektywny, świadomość i podświadomość, stan czuwania i stan uśpienia umysłu, jaźń płytką i głęboką, umysł zależny i niezależny, umysł męski i żeński oraz wiele innych. Wszystkie te określenia, bez względu na implikacje, są odbiciem tej dwoistości.

W niniejszej książce dla przedstawienia tej dwoistej natury umysłu stosuję terminy „świadomość” i „podświadomość”. Ty zaś możesz posługiwać się inną parą podanych wyżej określeń.

Świadomość i podświadomość

Odmienne funkcje tych sfer umysłu najlepiej oddać, przyrównując umysł do ogrodu. Jesteś ogrodnikiem i przez cały dzień zasiewasz ziarna myśli w żyznej glebie podświadomości. Najczęściej nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ponieważ dzieje się tak, gdy po prostu myślisz. A to, co zasiejesz w podświadomości, zbierzesz w swoim ciele lub wokół siebie.

Ciąg dalszy w wersji pełnej

[2] W istocie te wszystkie prawa uniwersalne sprawdzają się w olbrzymiej większości przypadków, ale nie zawsze, np. powierzchnia cieczy nie przyjmuje położenia poziomego w stanie nieważkości, a w pewnych przedziałach temperatury bizmut, żeliwo i woda kurczą się podczas ogrzewania.

Rozdział 2 Jak działa umysł

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 3 Cudotwórcza moc podświadomości

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 4 Uzdrawianie duchowe w dawnych czasach

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 5 Uzdrawianie duchowe w czasach współczesnych

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 6 Praktyczne zastosowanie technik terapii duchowej

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 7 Podświadomość wspomaga życie

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 8 Jak osiągnąć upragnione cele

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 9 Moc podświadomości kluczem do bogactwa

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 10 Masz prawo być bogaty

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 11 Podświadomość wspólnikiem sukcesu

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 12 Wykorzystywanie podświadomości przez wybitnych uczonych

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 13 Podświadomość a cuda snu

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 14 Podświadomość a małżeństwo

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 15 Podświadomość a szczęście

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 16 Podświadomość a harmonijne relacje międzyludzkie

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 17 Podświadomość a wybaczanie

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 18 Jak podświadomość usuwa zahamowania psychiczne

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 19 Jak za pomocą podświadomości pozbyć się strachu

Dostępne w wersji pełnej

Rozdział 20 Pozostań młody duchem

Dostępne w wersji pełnej

O autorze

Dostępne w wersji pełnej

Tytuł oryginału

THE POWER OF YOUR SUBCONSCIOUS MIND

REDAKCJA I UZUPEŁNIENIA

Arthur R. Pell

Redaktor prowadzący: Monika Koch

Redakcja: Joanna Popiołek

Redakcja techniczna: Lidia Lamparska

Korekta: Ewa Grabowska, Jadwiga Przeczek

Copyright © 2008 by Jean L. Murphy Revocable Trust and dr James A. Boyer Revocable Trust

All right reserved including the right of reproduction in whole or in part in any form. This edition published by arragement with Prentice Hall Press, a member of Penguin Group (USA) Inc.

Copyright © for the Polish translation by Ewa Westwalewicz-Mogilska, 2012

Copyright © by Weltbild Polska Sp. z o.o., Warszawa 2012

Copyright © for the e-book edition by Weltbild Polska Sp. z o.o., Warszawa 2012

Świat Książki

Warszawa 2012

Weltbild Polska Sp. z o.o.

ul. Hankiewicza 2, 02-103 Warszawa

Księgarnia internetowa: Weltbild.pl

Niniejszy produkt objęty jest ochroną prawa autorskiego. Uzyskany dostęp upoważnia wyłącznie do prywatnego użytku osobę, która wykupiła prawo dostępu. Wydawca informuje, że wszelkie udostępnianie osobom trzecim, nieokreślonym adresatom lub w jakikolwiek inny sposób upowszechnianie, upublicznianie, kopiowanie oraz przetwarzanie w technikach cyfrowych lub podobnych – jest nielegalne i podlega właściwym sankcjom.

ISBN 978-83-7799-810-6

Nr 90452095

Plik ePub opracowany przez firmę eLib.pl

al. Szucha 8, 00-582 Warszawa

e-mail: [email protected]

www.eLib.pl