Minimalizm. Żyj godnie z filozofią minimalistyczną - Leo Babauta - ebook + audiobook

Minimalizm. Żyj godnie z filozofią minimalistyczną ebook i audiobook

Babauta Leo

3,7

Ten tytuł dostępny jest jako synchrobook® (połączenie ebooka i audiobooka). Dzięki temu możesz naprzemiennie czytać i słuchać, kontynuując wciągającą lekturę niezależnie od okoliczności!

10 osób interesuje się tą książką

Opis

"Każdego dnia wzbudza się w nas fałszywą potrzebę posiadania czegoś, co jest nam zupełnie zbędne. Dla zrealizowania tych potrzeb jesteśmy w stanie pracować więcej, wpędzać się w długi, zaniedbywać relacje z bliskimi oraz tracić zdrowie, a w konsekwencji… trwonić nasze życie.

Czy chcesz stracić swoje życie w ten sposób? Goniąc za kolejnymi „błyskotkami”? Nieustannie konsumując? Mam nadzieję, że nie, ponieważ nie warto. Odpowiedzią na konsumpcyjny styl życia jest filozofia minimalistyczna, której esencją jest zrobienie miejsca w swoim życiu na to, co prawdziwie ważne, przez usunięcie z niego wszystkiego, co zbędne. Być może wydaje ci się, że ta myśl przewodnia brzmi prosto, ale stoi za nią niesamowita ilość korzyści, dzięki którym twoje życie będzie pełniejsze, a ty — szczęśliwszy [...]" - Paweł Kata, tłumacz "Minimalizmu"

Czego m.in. dowiesz się z książki "Minimalizm" L. Babauty?

    jakie są zasady minimalizmu?

    jak uprościć to, co robisz?

    jak usuwać nieporządek?

    jak powinien wyglądać dom minimalizmu i jak go stworzyć?

    jak stworzyć minimalistyczne miejsce pracy?

    co to znaczy "minimalistyczny komputer"?

    jak podróżować minimalistycznie?

“Kluczem do minimalizmu jest odgadnięcie tego, co czyni cię szczęśliwym i pozbycie się całej reszty, aby w pewnym sensie „stworzyć czas” na to, co dla ciebie ważne. W żadnym wypadku minimalizm nie powinien być utożsamiany z prowadzeniem życia pustelnika lub trwaniem w nieustającym poczuciu nudy.

Celem jest bogate życie, przy niewielkim stanie posiadania. Twoje życie, jako minimalisty, będzie inne niż moje. To ty będziesz musiał odkryć, co czyni cię prawdziwie szczęśliwym. Zaplanuj swój idealny dzień, a potem usuń z niego wszystko, co nie jest ci absolutnie potrzebne. Zrób w swoim życiu miejsce właśnie na ten idealny dzień, na rzeczy, czynności oraz ludzi, których kochasz" - Leo Babauta

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
czytnikach Kindle™
(dla wybranych pakietów)
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 103

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 2 godz. 22 min

Lektor: Hubert Chlopicki
Oceny
3,7 (1181 ocen)
396
309
281
152
43
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.
Sortuj według:
agnieszkaudz

Z braku laku…

Książka w 1/3 ciekawa i pomocna jeśli ktoś chce rozpocząć przygodę z minimalizmem lub chce wprowadzić trochę ładu do swojego życia (pierwsza część książki) w 1/3 absurdalna (2 pary majtek na 2 tygodnie wakacji?) i w 1/3 tak jakby przestarzała i odnosząca się do rzeczy, które juz nie mają zastosowania (konto oszczędnościowe na wysoki procent?), byl moment, że aż sprawdzilam czy książka nie jest sprzed 2000 roku. Co prawda na każdym etapie autor zaznacza, że nie wszystko będzie odpowiednie dla każdego - np. zgolenie głowy na łyso, aby zrezygnować z szamponu... im dalej, tym.. zresztą przeczytajcie sami :)
60
asik26

Z braku laku…

przeczytałem całośc i niestety uważam to za stracony czas, mam wrażenie że książka napisana jest na przymus i przewaznie jest tam lanie wody,inaczej gdyby autor skompresowal te treści zgodnie z zasadą minimalizmu, zajęło by to kartkę a4.
50
kathriin

Nie polecam

Przeczytać można, choć gdyby patrzeć z punktu widzenia minimalizmu, to szkoda czasu, nie jest to perełka. Na rynku jest dużo więcej ciekawych pozycji o minimaliźmie.
7vankrzysztof
(edytowany)

Nie oderwiesz się od lektury

Genialna książka napisana w minimalistycznym stylu. Zawiera Same konkretne porady i zero wodolejstwa.
11
DonB7

Nie oderwiesz się od lektury

Minimalizm powinien być przedmiotem szkolnym już w szkole podstawowej Sam od wielu lat usiłuję wprowadzać w życie zasady minimalizmu Np zabawki dla dzieci - kupowaliśmy klocki Lego, bo poza zabawą mają ważne funkcje edukacyjne. Wnuki wyrosły i już ich nie bawią. Klocki Lego z modelami samochodów, maszyn itd - są w zasadzie jednorazowe - po złożeniu przestają dalej funkcjonować Moim zdaniem zabawki dla dzieci najlepiej by było uzgadniać w gronie co najmniej 10 rodzin i wzajemnie je sobie przekazywać Zabawki dla dorosłych - np karty pamięci do komputerów. Na opakowanie takiej karty zostaje zużyte wielokrotnie więcej tworzywa sztucznego niż na samą kartę itd itd Gdybyśmy wszyscy stosowali zasadę „ mieć mniej znaczy mieć więcej” z pewnością środowisko naturalne byłoby w lepszym stanie
00

Popularność