Wydawca: Poligraf Kategoria: Poradniki Język: polski Rok wydania: 2013

Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów ebook

Witold Bońkowski

(0)

Uzyskaj dostęp do tej
i ponad 20000 książek
od 6,99 zł miesięcznie.

Wypróbuj przez
7 dni za darmo

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

e-czytniku kup za 1 zł
tablecie  
smartfonie  
komputerze  
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Przeczytaj fragment w darmowej aplikacji Legimi na:

Liczba stron: 438 Przeczytaj fragment ebooka

Odsłuch ebooka (TTS) dostępny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacji Legimi na:

Androida
iOS
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?

Ebooka przeczytasz na:

Kindlu MOBI
e-czytniku EPUB
tablecie EPUB
smartfonie EPUB
komputerze PDF
Czytaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Czytaj i słuchaj w chmurze®
w aplikacjach Legimi.
Dlaczego warto?
Zabezpieczenie: watermark Przeczytaj fragment ebooka

Opis ebooka Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów - Witold Bońkowski

Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów traktuje o niezwykłej mocy umysłu. Wiara w potęgę i możliwości ludzkiego umysłu w pokonywaniu chorób, stresów i zmartwień jest motywem przewodnim tej pracy. Przygotowując książkę, Witold Bońkowski przestudiował wiele dostępnych materiałów z zakresu psychologii, psychoterapii i medycyny – także tej niekonwencjonalnej, oraz zapisów zawartych w Biblii.

z recenzji
dra n. med. Zdzisława Kapelskiego b. Ordynatora Oddziału Psychiatrii Służby Zdrowia Szpitala MSW, konsultanta w dziedzinie psychiatrii  Służby Zdrowia MSW, Wiceprezesa Stowarzyszenia Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot

 

 

 

Główne przesłanie, które chce nam przekazać autor, odczytuję także z Jego życiorysu. Witold Bońkowski znany jest nie tylko w środowisku poznańskim, ale również w całej Polsce jako założyciel Stowarzyszenia Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot. Ta bezinteresowna pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, przemawia do nas mocniej i głębiej niż nawet najpiękniejsze i najmądrzejsze słowa.

z recenzji
Ks. dra  Edwarda Janikowskiego TChr b. Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, Członka Honorowego Stowarzyszenia Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot

Opinie o ebooku Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów - Witold Bońkowski

Cytaty z ebooka Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów - Witold Bońkowski

Egzystencja Tajemnica ludzkiej egzystencji jest niepoznawalna. Nie możemy w sposób naukowy, scjentystyczny opisać jej źródeł i złożonej duchowej natury. Jej istota znajduje się poza zasięgiem ludzkiej wiedzy. Staramy się ją przybliżyć poprzez nowe zdobycze naukowe, ale do tej pory poznaliśmy tylko jej niewielki wycinek. Nie mamy podstaw do przypuszczeń, że to się kiedykolwiek zmieni. Dzięki świadomości braku wiedzy na temat egzystencji stajemy się niewinni jak dziecko. Tylko dzięki tej niewinności i ufności jesteśmy w stanie pojąć tajemnicę egzystencji. Im więcej wiesz, tym mniej wiesz.
Życie wysysa z Ciebie energię. Energię tracimy poprzez spojrzenie . Spojrzenie jest energią, nie bez przyczyny mówimy o „przyciąganiu wzrokiem”. Na pewno niejeden raz czułeś czyjś wzrok na sobie. Każdemu obiektowi naszego wzroku oddajemy cząstkę własnej energii. Jeżeli spoglądasz na świat w spokoju i ciszy, wówczas energia powraca do Ciebie. Energia to rodzaj przepływu , który daje satysfakcję 1 . Przejawia się on jako poczucie, że nasze działanie jest całkowicie wolne i spontaniczne, i że w pełni nad nim panujemy. Ów przepływ pojawia się, gdy mamy maksymalną kontrolę nad przebiegiem zdarzeń. Najczęstsze sytuacje, w których możemy go doświadczyć, to obchodzenie świąt, uprawianie sportu, zajmowanie się twórczym hobby itp.
Opuszczenie społeczeństwa Żyjemy w natłoku impulsów i wrażeń. Czerpiemy energię z zewnątrz i podobnie sami ją uwalniamy. Pomiędzy Tobą a innymi nieustannie trwa wymiana energii. Możesz jednak się zatrzymać. Powstrzymać rękę trzymającą szklankę z wodą przed przechyleniem jej do ust. Zatrzymaj się, jakbyś był zupełnie martwy. Energia nie wydostanie się na zewnątrz. Nie będzie jednak statyczna. Jej jedynym ruchem będzie skierowanie się do wnętrza. Przestaniesz wtedy dostosowywać się do społecznych zachowań innych ludzi. Opuścisz społeczeństwo. W zamian zyskasz swoją indywidualność.