Nielegalni. Nielegalni - Vincent V. Severski - audiobook

Nielegalni. Nielegalni audiobook

Vincent V. Severski

4,7

21 osób interesuje się tą książką

Opis

Sensacyjna powieść o tajnikach polskiego wywiadu.

„Bycie podwójnym agentem to kontrolowana schizofrenia.”

Klaus Fuchs

Oficer polskiego wywiadu, pracujący przez wiele lat poza granicami kraju, pod przybraną tożsamością, pisząc pod pseudonimem Vincent V. Severski, odsłania warsztat pracy służb szpiegowskich w różnych krajach świata.

„Nielegalni” to powieść szpiegowska, rozgrywająca się współcześnie w Polsce, Szwecji, Rosji na Białorusi i Ukrainie, z wplecionymi epizodami historycznymi z czasów II wojny światowej oraz wieloma współczesnymi wątkami politycznymi i osobami z życia publicznego. Autor odkrywa tajemnice stosunków polsko-rosyjskich, sięgając do lat 40. ubiegłego wieku i nieznanych dotąd wątków katyńskich oraz dokumentów IPN. Nawiązuje do współczesności, odsłaniając kulisy obejmowania władzy w Polsce przez prawicę. Tropi polskiego łącznika Al-Kaidy oraz pokazuje metody działania szwedzkich służb specjalnych.

Bohaterami powieści są tzw. nielegałowie, supertajni szpiedzy posługujący się za granicą nową tożsamością i dorobioną „legendą”.

Konrad powraca do Warszawy po zakończonej fiaskiem misji na Bliskim Wschodzie: znów nie udało mu się dopaść „Karola” vel Safira as-Salama, polskiego odszczepieńca, łącznika Al-Kaidy... Niejaki Hans Jorgensen szuka w szwedzkiej prasie niewinnych na pozór ogłoszeń, z których następnie odszyfrowuje zakodowane informacje... Pułkownik Stiepanowycz z mińskiego KGB krótko cieszy się z zarobionych na przemycie dolarów, gdyż pada ofiarą napadu... W październiku 1939 roku w Moskwie Beria, naczelnik NKWD, słucha referatu majora Zarubina na temat działań wywiadowczo-operacyjnych na terenie Polski. W gabinecie prezesa IPN zjawia się profesor Barda i twierdzi, że ma dokumenty, które rzucają całkiem nowe światło na zbrodnię katyńską... We współczesnej Polsce stanowisko prezydenta piastuje Stanisław Zieliński, lecz rzeczywista władza spoczywa w rękach szefa jego kancelarii, Marcina Kamińskiego – osobnika o niezbyt reprezentacyjnej aparycji, za to cieszącego się poparciem konserwatywnego elektoratu.

Wszystkie te na pierwszy rzut oka odległe od siebie wątki, postacie, miejsca i wydarzenia łączą się w niezwykłą, precyzyjnie skonstruowaną fabułę, tworząc kilkuset stronicową wciągającą historię o wyjątkowej mocy.

Audiobook w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Audiobooka posłuchasz w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS

Czas: 30 godz. 38 min

Lektor: Krzysztof Gosztyła

Oceny
4,7 (156 ocen)
116
33
5
1
1
Sortuj według:
grazyna2525

Nie oderwiesz się od lektury

Autor do ostatniego rozdziału trzyma czytelnika w niepewności o losy bohaterów. Lektor wspaniale czyta z przyjemnością słuchałam w każdej wolnej chwili . Dosłownie nie oderwiesz się od kolejnej pozycji tego autora
10
skuter69

Nie oderwiesz się od lektury

spoko warto poczytać
00
Alisczyta

Nie oderwiesz się od lektury

jak zwykle słucha się wyśmienicie.
00
MoniczynkaFi

Nie oderwiesz się od lektury

Szkoda, że tylko audiobook. Wspaniała!
00
zbigniew2003

Nie oderwiesz się od lektury

Książka raczej dla wielbicieli szpiegowskich bajań, w które autor zapłata postacie ze świata sceny politycznej, niektóre wątki nawet ciekawe. W wersji audio całkiem zjadliwa dla wytrwałych, jednak nie znajdziecie w treści nic wartościowego, takie coś w rodzaju przeczytałem i zapomniałem. Polecam dla osób, które szukają czegoś aby zabić nudę.
02

Popularność