Tydzień w Legimi. Co czytamy? / Plebiscyt rozstrzygnięty / Recenzujemy / Dudziński w Prologu

Artur Wasilewski 01.03.2020

Co prawda przyzwyczailiśmy się, że nowe tytuły wyd. NieZwykłe szybko wskakują na wysokie miejsca na liście bestsellerów, ale nie spodziewaliśmy się, że 1. tom nowej serii (Siostry Barker) od razu znajdzie się na samym jej szczycie. W ogóle za to nie dziwi nas wysokie miejsce wśród nowości 3. tomu Trylogii Białego Miasta. Co jeszcze czytaliśmy szczególnie chętnie w ub. tygodniu?

Bestsellery tygodnia
1. Juliana Stone, Offside
2. Remigiusz Mróz, Echo z otchłani
3. Andrzej Sapkowski, Krew Elfów
4. Eva Garcia Saenz de Urturi, Rytuały wody
5. Harlan Coben, O krok za daleko

Premiery tygodnia
1. Eva Garcia Saenz de Urturi, Władcy czasu
2. Lucinda Berry, Idealne dziecko
3. Elena Ferrante, Czas porzucenia
4. J. Pasierski, Czerwony świt
5. C. Berry-Dee, Rozmowy z seryjnymi mordercami

W tym tygodniu recenzujemy…
Wiatraki, czyli 2. tom kryminalnej Trylogii Pomorskiej. Zajas zabiera nas do świata, w którym sprawiedliwość wymierza się na własną rękę. Nie chodzi tylko o ukaranie sprawców swojej krzywdy. To uczucie jest głębsze i szersze. Zemsta musi wyrównać cierpienie, przywrócić równowagę. Na zło odpowiada się złem, brutalnością na brutalność. Zachęcamy do przeczytania całej recenzji, a także kolejnych części serii.

Marcin Dudziński w Prologu
Do księgarń właśnie trafił drugi tom planowanej jako trylogia sensacyjnej serii Profanum. Bohaterowie Z moich kości, ale i całego cyklu, częstochowski komendant policji i miejscowy biskup, są braćmi, a jednocześnie ludźmi o trudnej przeszłości. W najnowszym odcinku Magazynu Prolog mieliśmy przyjemność porozmawiać z twórcą tych postaci, Marcinem Dudzińskim. Zapraszamy do oglądania!

Poznaliśmy wyniki plebiscytu Książki bez limitu 2019!
W poniedziałek poznaliśmy tytuły nagrodzone w premierowej edycji naszego zestawienia. Od deski do deski najchętniej czytaliście książkę Karoliny Wilczyńskiej Stacja Jagodno. Marzenia szyte ma miarę, pochłaniaczem okazała się powieść W krainie białych obłoków Sary Lark, a najpopularniejszym debiutem thriller Winny jest zawsze mąż. Drugie życie zyskało Ostatnie życzenie Andrzeja Sapkowskiego, a wyborem księgarzy z Legimi była książka Dlaczego śpimy. Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych.

Kolejny tydzień z wciągającą literaturą przed nami. Aby mieć pewność, że zawsze będzie po co sięgnąć na półkę… Wybierz książki na kolejne dni.

Kategorie: