Magdalena Majcher
Wyniki wyszukiwania, prezentowane na stronie, dopasowane są do kryteriów wyszukiwania podanych przez użytkownika. Staramy się wyróżniać produkty, które mogą szczególnie zainteresować naszych użytkowników, używając w tym celu oznaczenia Bestseller lub Nowość. Pozycje na liście wyników wyszukiwania mogą być również sortowane - parametr sortowania ma pierwszeństwo nad pozostałymi wynikami.

Polska pisarka, blogerka oraz copywritera. Autorka kilkunastu popularnych powieści obyczajowych. Swoje książki Magdalena Majcher pragnie uczynić głosem w debacie społecznej. Dlatego na warsztat często bierze zagadnienia i problemy istotne z tego punktu widzenia; aborcję, depresję poporodową, zaburzenia psychiczne czy alkoholizm, ubierając je w przystępną formę literatury popularnej.

Pisarka urodziła się w 1990 r. w śląskiej Czeladzi. Już w dzieciństwie uwielbiała czytać Magdalena Majcher książki, a jako kilkulatka podjęła swoje pierwsze literackie próby. Gdy była nieco starsza, jej ulubionymi lekturami była seria o Harrym Potterze, do tej pory zresztą do przygód małego czarodzieja ma ona duży sentyment. W szkole interesowała się historią (myślała nawet o studiach historycznych) i ta pasja została jej do dziś. Jak sama mówi, research do rozpoczynającej się w 1939 r. Sagi nadmorskiej był dla niej przyjemnością.

Zanim zaczęła Magdalena Majcher książki pisać na cały etat, pracowała w banku. Jednak kiedy urodziła pierwsze dziecko, ten tryb życia zaczął jej poważnie doskwierać. Brak czasu dla rodziny i monotonia dotychczasowego zajęcia sprawiły, że zaczęła szukać innych możliwości zawodowych. Ostateczną decyzję podjęła, będąc na urlopie macierzyńskim z drugim synem. Opracowała plan i rozpoczęła jego realizację. Chciała spełnić swoje marzenie, by utrzymywać się z pisania tekstów. Zaczęła od prowadzenia bloga recenzenckiego (przegląd-czytelniczy.blogspot.com), pisania tekstów do kobiecych portali i pracy copywriterskiej, jednak to napisanie książki Magdalena Majcher uznała za swój ostateczny cel.

Pierwsze książki Magdaleny Majcher

Jako powieściopisarka zadebiutowała w 2016 r. tytułem Jeden wieczór w Paradise. Historia Magdy, przeżywającej kłopoty małżeńskie, kobiety na rozstajach życiowych dróg, została ciepło przyjęta przez czytelniczki. Dało to autorce motywację do dalszej literackiej pracy i już na początku 2017 r. ukazała się jej kolejna fabuła. W powieści Stan nie! błogosławiony Magdalena Majcher porusza szereg niezwykle trudnych tematów. To opowieść o trudnych wyborach i dylematach, jakich nie szczędzi nam życie. Pisze tak, by nie oceniać swojej, znajdującej się w nieplanowanej ciąży, bohaterki, która ponadto dowiaduje się, ze jej dziecko może mieć poważne wady genetyczne. W tle oczywiście majaczy straszne słowo na a, czyli aborcja. W wielu, przeprowadzanych z perspektywy czasu i po napisaniu wielu kolejnych tytułów, wywiadach Stan nie! błogosławiony Magdalena Majcher wciąż określał jako swoją najważniejszą powieść.

Jeszcze w tym samym roku ukazały się dwie powieści pisarki: poświęcona macierzyństwu Matka mojej córki oraz pierwsza część cyklu obyczajowego pt. Jesień. Kolejne 3 tomy (zima, Wiosna, Lato) serii Wszystkie pory uczuć Magdalena Majcher wydała w 2018 r.

Saga nadmorska Magdaleny Majcher

Jednym z większych wyzwań literackich w karierze autorki była rozpisana na osiem dekad rodzinna saga. Aby powstała, rozgrywająca się od 1939 do 2019 r. w Ustroniu Morskim i wschodnich kresach Rzeczpospolitej, Saga Nadmorska Magdalena Majcher przeprowadziła bardzo wnikliwy historyczny research. Jej zdaniem, wzięcie na warsztat bardzo konkretne zakresu czasowego i geograficznego wymaga bowiem gruntownych przygotowań.; zabrania informacji, rozmów ze specjalistami, przejrzenia literatury przedmiotu. Nie oznacza to jednak, ze pisarka cały przebieg fabularny i kreacje bohaterów swoich książek szczegółowo planuje i rozpisuje. Owszem, robi notatki, jednak nie są to detaliczne konspekty sensu stricte. Autorka lubi dać się ponieść rozwijającej się opowieści i postaciom, które są jej aktorami. Jak sama mówi; pisze emocjami. Raczej nigdy nie wyda więc kryminału, ponieważ gatunek ten wymaga ścisłej, logicznej, od początku do końca planowanej, konstrukcji. Pierwszy tom swojej Sagi Nadmorskiej pt. Obcy powiew wiatru Magdalena Majcher w ręce czytelniczek oddała wiosna 2019 r. Akcja powieści obejmuje dekadę od początku wojny do końca lat 40-tych i skupia się na losach Marcjanny, dziewczyny, której beztroską młodość kończy wybuch II wojny światowej. Marcjanna musi opuścić wszystko, co zna i kocha, i ruszyć w nieznane, by zacząć wszystko od nowa na ziemiach zachodnich. Trafia do Ustronia Morskiego, gdzie zaczyna się zupełnie nowy rozdział jej życia. Magdalena Majcher Obcy powiew wiatru komponuje jako wstęp do wielkiej rodzinnej narracji, w której każde kolejne pokolenie mierzy się z innymi czasami i wyzwaniami. W drugim tomie sagi pt. Zimny kolor nieba pisarka opowiada historię córki Marcjanny, Gabrysi, która poznając prawdę o swoim biologicznym ojcu, zrywa kontakt z rodziną i cierpi w nieszczęśliwym, przemocowym małżeństwie. Ostatnia część, Znany szum morza Magdalena Majcher poświęca Jagodzie, wnuczce Marcjanny i samotniej matce niepełnosprawnego dziecka, próbującej jednak walczyć o szczęście dla siebie i syna.

Najnowsze książki Magdaleny Majcher

Jesienią 2019 r. ukazała się trzynasta powieść autorki pt. Dzień, w którym cię poznałam. Mimo sugestywnej okładki, nie jest to niezobowiązująca świąteczna historia o miłości pachnącej piernikami. To książka o trudnych wyborach i tym, że spełnianie marzeń oraz bycie sobą ma zawsze określoną cenę.

Swoja najnowszą książkę Prawda przychodzi nieproszona Magdalena Majcher w ręce czytelniczek oddała w styczniu 2010 r. Jest to pierwsza odsłona serii Osiedle Pogodne, na którą składać się mają osobne, lekko ze sobą powiązane światem przedstawionym, fabuły. W tomie Prawda przychodzi nieproszona Majcher buduje ciężki klimat tajemnicy, odkrywanej powoli przez psychoterapeutkę, dziecięcej traumy.