Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy - poradnik do gry - Piotr "Zodiac" Szczerbowski - ebook

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy - poradnik do gry ebook

Piotr "Zodiac" Szczerbowski

0,0

Opis

Poradnik ten pomaga w zrozumieniu działania wszystkich rodzajów Mocy: Jasnej, Ciemnej oraz Neutralnej, informuje o ogólnym zastosowaniu uzbrojenia oraz pomaga w stawianiu pierwszych kroków jako rycerz Jedi, czyli walkach na miecz świetlny.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Neutralna (Moc)
  • Rescue Mission – Nar Kreeta (Zestaw #2)
  • Jasna Strona (Moc)
  • Ciemna Strona (Moc)
  • Elektrownia – Taspir 3 (Kontynuacja)
  • Katakumby – Korriban cd. (Kontynuacja)
  • Katakumby – Korriban (Kontynuacja)
  • Dolina Ciemnych Lordów – Korriban (Kontynuacja)
  • Dolina Ciemnych Lordów – Korriban cd. (Kontynuacja)
  • Cult Sighting – Chandrila (Zestaw #3)

Informacja o grze

Kolejna część serii Star Wars Jedi Knight. Akcja tej odsłony toczy się sześć lat po zakończeniu się drugiej części sagi i umożliwia graczom wcielenie się w studenta legendarnej Akademii Jedi.

Gra Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku gier akcji. Tytuł wydany został w Polsce w 2003 roku i dostępny jest na platformach: PC, XBX. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 76

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.


Podobne


Star Wars Jedi Knight:Jedi Academyporadnik do gry

autor: Piotr "Zodiac" Szczerbowski

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=221

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

Gra - Informacje ogólne

Moc

Neutralna

Jasna Strona

Ciemna Strona

Prolog - Yavin Forest

Trening - Yavin Training Grounds

Zestaw #1

Mercenary Activity - Tatooine

Droid Recovery - Tatooine

Emergency Assistance - Bakura

Emergency Assistance - Bakura cd.

Merchant Rescue - Blenjeel

Cult Investigation - Corellia

Kontynuacja

Lodowe pustkowia - Hoth

Baza Echo - Hoth

Zestaw #2

Rescue Mission - Nar Kreeta

Meet Contact - Zonju V

Covert Operation - Kril'Dor

Covert Operation - Kril'Dor cd.

Covert Operation - Kril'Dor

Cult Investigation - Dosuun

Cult Investigation - Dosuun cd.

Kontynuacja

Toksyczna planeta - Vjun

Piwnice zamczyska - Vjun

Zamek Vadera - Vjun

Zestaw #3

Cult Sighting - Chandrila

Cult Sighting - Chandrila cd.

Cult Investigation - Tanaab

Dismantle Device - Yalara

Force Thieft Investigation - Byss

Weapon Destruction - Ord Mantell

Kontynuacja

Wrogie instalacje - Taspir 3

Elektrownia - Taspir 3

Katakumby - Korriban

Katakumby - Korriban cd.

Dolina Ciemnych Lordów - Korriban

Dolina Ciemnych Lordów - Korriban cd.

Wprowadzenie

Jedi Knight III: Jedi Outcast to najnowsza część serii FPS spod znaku Star Wars, która z pewnością zapisała się złotymi literami w historii. Mimo iż została ona oparta na stosunkowo archaicznym już silniku, bo pochodzącym jeszcze z Quake ]I[, zretuszowanym na potrzeby Jedi Knight II: Jedi Outcast i następnie mocno zmodyfikowanym do aktualnej postaci, oferuje całkiem przyjemną rozgrywkę na kilkadziesiąt godzin. Przede wszystkim jest też dużo łatwiejsza, niż poprzedniczka, oraz daje graczowi chociaż połowiczną kontrolę nad wydarzeniami - przez wybór misji, które nie są teraz zlecane z góry.

Poradnik ten pomaga w zrozumieniu działania wszystkich rodzajów Mocy: Jasnej, Ciemnej oraz Neutralnej, informuje o ogólnym zastosowaniu uzbrojenia oraz pomaga w stawianiu pierwszych kroków jako rycerz Jedi, czyli walkach na miecz świetlny. Standardowo zawarłem w nim również opis przejścia gry, z uwzględnieniem dwóch zakończeń, zależnie od wyboru dokonanego przez gracza oraz wszystkich możliwych do znalezienia sekretów. Jeżeli jakiś udało mi się pominąć, bo gra nie wyświetla ich stanu po przejściu misji, zachęcam do poinformowania o tym w komentarzach.

Jako że jest to kolejna część Jedi Knight, polecam zapoznanie się również z poradnikiem do poprzedniej części, Jedi Outcast.

Niech Moc będzie z Wami!

Gra - Informacje ogólne

Informacje ogólne

Warto nadmienić, że sam sposób rozgrywki, mimo iż nie uległ większym zmianom, to pewien jej element uległ diametralnej przemianie: nie grasz już Kylem Katarnem. W Jedi Academy masz do wyboru szereg możliwych ustawień, by stworzyć własną postać, która jako adept Akademii Jedi będzie musiała wykonywać kolejne misje, awansując w hierarchii szkolnictwa i stając się w końcu pełnoprawnym wojownikiem Jedi.

Niech moc będzie z Tobą… ale Jasna czy Ciemna?

Podobnie jak w poprzedniej części (Jedi Outcast), tak i w Jedi Academy nie można wybrać sobie drogi dobrego lub złego Jedi, a jest ona w początkowej fazie z góry narzucona. Co prawda możesz dobierać sobie kolejne umiejętności z puli Ciemnej lub Jasnej Strony Mocy, jednak o Twojej przynależności do jednej z nich decydujesz dopiero przy końcu gry.

Pseudo-nieliniowość fabuły

Autorzy tym razem zaserwowali pewną odskocznie od utartego schematu z góry narzucanej historii i tym samym ułożonego systemu misji, które należy rozegrać w odpowiedniej kolejności. Tym razem tylko część misji - łączących grę w jedna wielką opowieść - musisz rozegrać zgodnie z narzuconą kolejnością.

Ale jak tylko zakończysz trening, będziesz miał do wyboru pięć misji. Możesz zdecydować się na którąkolwiek, mając tylko pobieżny opis zdania. W większości, przynajmniej w początkowej fazie gry, towarzyszył Ci będzie Twój mentor - czyli Kyle. Potem sprawy troszkę się skomplikują i będzie z tym różnie. Łącznie będzie można trzykrotnie dobierać sobie misje, a przejście dalej umożliwia zaliczenie już czterech na pięć. Jednak ma to swoja wadę, o czym dalej.

Za każdą wykonaną misję otrzymujesz punkt, który można przeznaczyć na jedna z wybranych umiejętności - czyli Mocy. Warto już na początku zastanowić się nad rozwojem postaci i przekalkulować dostępne punkty. Wszystkich będzie 15, a przy trzystopniowym podziale wtajemniczenia, oznacza to ni mniej ni więcej, że możesz wyuczyć się na najwyższym poziomie tylko 5 spośród 8 dostępnych mocy: Jasnej lub Ciemnej (po cztery na każdą).

Style walki i nowe miecze

Znany z poprzedniej wersji (poradnik do Jedi Outcast) system stylów walki nie uległ zmianie. Dalej masz do dyspozycji trzy style dla podstawowego miecza: lekki (niebieski), średni (żółty) i mocny (czerwony). Zaczynasz grę mogąc używać tylko średniego.

W miarę postępów, po pierwszym epizodzie (5 misji + misja na ruszenie fabuły do przodu) będziesz w stanie wybrać drugi styl. Zależnie od preferencji: lekki lub mocny. Oba zostały opisane przy okazji Jedi Outcast, więc nie widzę potrzeby kopiowania informacji z tamtego poradnika.

To co jest zupełną nowością, to nowe miecze: laska (staff) oraz miecze podwójne (duale). Jeden z nich możesz wybrać pod koniec drugiego epizodu. Jednak jeśli wolisz, możesz po prostu dalej korzystać z pojedynczego miecza, z wszystkimi trzema stylami. Wybór należy oczywiście do Ciebie.

Moc

Neutralna

[Moc] Neutralna

Moc Neutralna to specyficzny rodzaj Mocy, nieokreślającej przynależności rycerza Jedi do konkretnej - Ciemne lub Jasnej - strony. Wśród mocy neutralnych znajdują się wszelkie podstawowe umiejętności i zdolności, wymagane do przeżycia podczas walki. Pomagają też pokonywać przeszkody oraz manipulować otoczeniem.

W przeciwieństwie do konkretnej strony Mocy (opis w poprzednich rozdziałach), neutralna nie może zostać wybrana przez adepta Akademii Jedi. Zgodnie z ranga ucznia, kolejne moce są przyznawane za wybitne osiągnięcia. I tak wedle podziału w grze, na kolejne poziomy będziesz skakał po wykonaniu pięciu (lub jeśli tak wybierzesz - czterech z pięciu) misji treningowych. Wtedy rozegrasz misje finałowe łączące fabułę i po nich dostaniesz nowe umiejętności. Zaczynając na poziomie podstawowym (pierwszym), przejdziesz na zaawansowany (drugi), by w końcu stać się pełnoprawnym Jedi (trzeci poziom).

JUMP

Jump (czyli skok) to moc, która będzie używana na bieżąco. Korzystanie z niej jest automatyczne i polega na dłuższym przytrzymaniu klawisza skoku, co zależnie od wyuczonego poziomu, pozwoli dostać się dalej i wyżej. Warto zauważyć, że skakanie z podwiniętymi nogami (klawisz kucania) pozwala dostać się na wyższe półki. Na najwyższym poziomie umiejętności wykonanie pełnego skoku kosztuje 50 punktów mocy.

Pierwszy poziom: Jedi może skakać trzy razy wyżej niż normalnie.

Drugi poziom: Jedi może skakać sześć razy wyżej niż normalnie.

Trzeci poziom: Jedi może skakać dwanaście razy wyżej niż normalnie.

SPEED

Speed (czyli prędkość) to moc przydatna w kilku momentach. Jej działanie polega na zwolnieniu czasu w grze, przez co Jedi potrafi szybciej się poruszać. Najczęściej używa się jej podczas walki z Rebornami, jednak ci też mogą aktywować swoją umiejętność i wtedy szanse stają się bardziej wyrównane. Druga użyteczną cecha tej mocy jest możliwość omijania pułapek i trudnych przeciwników, jak np. Rancor. Użycie Speed kosztuje 50 punktów mocy, a w trakcie działania nie można jej regenerować.

Pierwszy poziom: Jedi porusza się 33% szybciej niż normalnie.

Drugi poziom: Jedi porusza się 100% szybciej niż normalnie.

Trzeci poziom: Jedi porusza się 400% szybciej niż normalnie.

PUSH

Na