Call of Duty - poradnik do gry - Piotr "Zodiac" Szczerbowski - ebook

Call of Duty - poradnik do gry ebook

Piotr "Zodiac" Szczerbowski

0,0

Opis

Opis przejścia wojennej gry akcji Call of Duty, pozwalającej sprawdzić się w roli żołnierza rzuconego w wir II wojny światowej. Poradnik zawiera rady przeznaczone dla tych, którzy chcą pokonać grę na możliwie najwyższym poziomie trudności.

Call of Duty - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • [Amerykanie Misja 1] Pathfinder
  • [Alianci Misja 3] The Fall of Berlin
  • [Rosjanie Misja 1] Stalingrad
  • [Rosjanie Misja 5] Pavlov’s House
  • [Trening] Podstawy
  • [Brytyjczycy Misja 2] Pegasus Bridge – Day
  • [Brytyjczycy Misja 1] Pegasus Bridge - Night
  • [Brytyjczycy Misja 5] Airfield Escape
  • [Brytyjczycy Misja 6] Battleship Tirpitz
  • [Rosjanie Misja 6] Warsaw Factory

Informacja o grze

Gra akcji/FPS rozgrywająca się w okresie II Wojny Światowej. Można wcielić się w rolę amerykańskiego spadochroniarza, brytyjskiego komandosa lub rosyjskiego piechura i poczuć klimat tego okresu historycznego.

Gra Call of Duty, dobrze przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł wydany został w Polsce w 2003 roku i dostępny jest na platformach: PC, X360, PS3. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: patch polonizujący.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 62

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.

PopularnośćPodobne


Call of Dutyporadnik do gry

autor: Piotr "Zodiac" Szczerbowski

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=233

[email protected]

Spis treści

Wprowadzenie

[Podstawy] Informacje dla początkujących

[Podstawy] Jak wykorzystać potencjał gry

[Trening] Podstawy

[Amerykanie Misja 1] Pathfinder

[Amerykanie Misja 2] Burning Village

[Amerykanie Misja 3] Village At Down

[Amerykanie Misja 4] Car Ride

[Amerykanie Misja 5] Brecourt Manor

[Amerykanie Misja 6] Chateau

[Amerykanie Misja 7] POW Camp

[Brytyjczycy Misja 1] Pegasus Bridge - Night

[Brytyjczycy Misja 2] Pegasus Bridge - Day

[Brytyjczycy Misja 3] The Eder Dam

[Brytyjczycy Misja 4] Eder Dam Gateway

[Brytyjczycy Misja 5] Airfield Escape

[Brytyjczycy Misja 6] Battleship Tirpitz

[Rosjanie Misja 1] Stalingrad

[Rosjanie Misja 2] Red Square

[Rosjanie Misja 3] Trainstation

[Rosjanie Misja 4] Stalingrad Sewers

[Rosjanie Misja 5] Pavlov's House

[Rosjanie Misja 6] Warsaw Factory

[Rosjanie Misja 7] Warsaw Railroads

[Rosjanie Misja 8] Oder River Country

[Rosjanie Misja 9] Oder River Town

[Alianci Misja 1] Festung Recogne

[Alianci Misja 2] V-2 Rocket Site

[Alianci Misja 3] The Fall of Berlin

Wprowadzenie

Call of Duty wydaje się być godnym pretendentem do miana jednej z najbardziej widowiskowych i zrealizowanych w konwencji dobrego filmu sensacyjnego, grą akcji, określaną trzema znanymi wszem i wobec literami - fps (first person shooter). Ta wciągająca produkcja czerpiąca pełnymi garściami z hitów pokroju "Wróg u bram", pozwalając sprawdzić się w roli żołnierza wysłanego do walki w czasie II wojny światowej. I trzeba przyznać, że odróżnia się od podobnych jej tytułów niemalże doskonałą grywalnością.

Mimo, iż gra do najtrudniejszych nie należy, niniejszy poradnik zawiera rady standardowo już przeznaczone szczególnie dla tych, którzy chcą pokonać ją na możliwie najwyższym poziomie trudności - Weteran. Wybierając na początku właśnie ten stopień, rezygnujemy z napotykanych tu i ówdzie apteczek oraz uniemożliwiamy leczenie podczas wykonywania pojedynczej misji. Zdrowie podreperować można tylko po jej ukończeniu, co mobilizuje już na wstępie do korzystania z zasłon terenowych i specjalnego obchodzenia się z wszelkimi przeciwnikami. Do tego by zakończyć Twój wirtualny żywot wystarczą dwa celne naboje, więc klawisze szybkiego zapisu / odczytu będą szczególnie często w użyciu.

Zapraszam do zapoznania się z niniejszym poradnikiem,

Zodiac

[Podstawy] Informacje dla początkujących

CoD jest wbrew pozorom bardzo prostą strzelanką, niewymagającą jak np. w przypadku Rainbow Six tworzenia zakrojonych planów misji czy mającą ograniczenia w ilości zapisu stanu gry, znanego z Hidden & Dangerous II. Tutaj postawiono na schemat znany z Medal of Honor: Allied Assault - czyli liniowość gry, dzięki której droga prowadząca do celu jest zawsze jednak i tak naprawdę trudno się podczas wykonywania kolejnych misji zgubić. Jednak warto mieć na uwadze kilka podstawowych rad, odnoszących się do wszystkich gier typu fps:

Ruszaj się.

Ruchomy cel jest dużo trudniejszy do trafienie, o czym przekonasz się szczególnie grając w trybie multi-player. Gdy napotkasz na swojej drodze wrogiego żołnierza, nie czekaj aż zacznie do Ciebie strzelać, tylko staraj się go uprzedzić, przy okazji uciekając w jakieś bezpieczne miejsce.

Chowaj się.

Przeszkody terenowe bardzo ułatwią Ci zadanie. Przypisanie przechylania się na boki do klawiszy Q i E (jeśli grasz na standardowej konfiguracji, czyli klawiszami WASD) pozwoli łatwo wychylać się zza rogu i bezpiecznie zdejmować wrogich żołnierzy. Oni będę robić to samo, co będzie chlebem powszednim podczas zabawy w kampanii. W trybie wieloosobowym ta zasada nie zdaje egzaminu.

Zapisuj grę.

Tak często jak to tylko możliwe korzystaj z dwóch klawiszy - szybkiego zapisu (F5) i szybkiego wczytania (F9). Pamiętaj, że zapisać stan gry powinieneś będąc w bezpiecznym miejscu, a nie pod ostrzałem. Inaczej może się okazać, że po wczytaniu od razu zginiesz, trafiony serią z karabinu znajdującego się nieopodal strażnika. Szybki zapis ma tą wadę, że przy zapisywaniu nowej gry usuwa poprzednią. Na szczęście mechanizmy Cod zapisują stan rozgrywki w najważniejszych punktach misji, więc łatwo można do nich powrócić w razie niepowodzenia.

Dobieraj odpowiednią broń.

Musisz poznać dostępny w grze arsenał, by w dopasować aktualnie posiadaną pukawkę do wymogów sytuacji. Opisywanie karabinów nie ma sensu, gdyż każdy sam szybko pozna dobre i złe strony danego karabinu, a dalsza część poradnika pozwoli Wam dobrać sprzęt odpowiednio do znanych z góry potrzeb. Pamiętaj, że do pomieszczeń najlepiej nadaje się szybkostrzelny karabin, ale na większe dystanse tylko strzelająca pojedynczymi nabojami strzelba (najlepiej z lunetą) zda egzamin.

[Podstawy] Jak wykorzystać potencjał gry

Do tego dochodzi jeszcze kilka specyficznych dla CoD cech. Autorzy postawili odrzucić utarty schemat jednostki walczącej z zastępami wrogów, dodając do Twojej drużyny kierowanych komputerowo kolegów. Dzięki temu poza ciągłą świadomością uczestniczenia w zakrojonych na szeroką skalę operacjach, masz również możliwość zrzucenia ognia zaporowego nieprzyjaciela na jednego z Twoich kompanów. Niezbyt to etyczne, jednak podczas zabawy na wysokim poziomie trudności bardzo ułatwia grę.

Nie bądź mięsem armatnim - daj zginąć innym.

Jak już wspomniałem, nie pchaj się na siłę pierwszyprzeciwko oddziałowi Niemców, tylko wyślij tam kolegów. Działa to w ten sposób, że jeśli posuniesz się do przodu, drużyna pójdzie za Tobą. Jeśli załatwisz strzelców, koledzy to wykorzystają i rozpoczną szturm. W praktyce działa to właśnie na podobnych zasadach i należy się starać wypuszczać kolegów do przodu. Jeśli zginą, nic Cię to nie kosztuje, a sam staniesz się o wiele bezpieczniejszy.

Zaopatrzenie to połowa sukcesu.

Możesz nosić tylko dwa ciężkie karabiny jednocześnie, ale każdy przeciwnik zostawia po sobie sprzęt, więc jeśli zaczniesz cierpieć na brak naboi szybko zmień bron na niemiecką - z pewnością znajdziesz do niej mnóstwo amunicji. Dostępny na standardowym wyposażeniu pistolet nie przyda się w walce z wyposażonym w karabin maszynowy wrogiem.

Kompas - mój przyjaciel.