Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast - poradnik do gry - Piotr "Zodiac" Szczerbowski - ebook

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast - poradnik do gry ebook

Piotr "Zodiac" Szczerbowski

0,0

Opis

Star Wars Jedi Outcast: Jedi Knight II to już trzecia część przygód agenta rebeliantów Kyle Katarna. Minęło kilka lat od czasu gdy Kyle pomścił śmierć swego ojca oraz ocalił Valley of the Jedi przed najazdem Dark Jedi dowodzonych przez Jereca.

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast - poradnik do gry zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in.

  • Misja 01: Kejim Post
  • Misja 03: Artus Mine
  • Misja 02: Kejim Base
  • Misja 09: NS Hideout
  • Misja 10: NS Starport
  • Misja 08: NS Streets
  • Misja 04: Artus Detention Area
  • Misja 07: Yavin Trial
  • 4. Walki jeden na jednego - czyli jak poradzić sobie z duelami
  • 3. Moc

Informacja o grze

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast to trzecia część wyprodukowanej przez studio Raven Software serii pierwszoosobowych strzelanin osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen. Gracz po raz kolejny wciela się w Kyle'a Katarna. Tym razem rycerz Jedi musi stawić czoła potężnemu Dark Jedi, który pracuje nad technologią ograniczającą Moc w Galaktyce.

Gra Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast, ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy, to przedstawiciel gatunku strzelanin. Tytuł wydany został w Polsce w 2002 roku i dostępny jest na platformach: PC, XBX, GCN. Wersja językowa oficjalnie dystrybuowana na terenie kraju to: angielska.

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
czytnikach certyfikowanych
przez Legimi
Windows
10
Windows
Phone

Liczba stron: 93

Odsłuch ebooka (TTS) dostepny w abonamencie „ebooki+audiobooki bez limitu” w aplikacjach Legimi na:

Androidzie
iOS
Oceny
0,0
0
0
0
0
0
Więcej informacji
Więcej informacji
Legimi nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli lub czytali/słuchali daną pozycję, ale usuwa fałszywe opinie, jeśli je wykryje.

PopularnośćPodobne


Star Wars Jedi Knight II:Jedi Outcastporadnik do gry

autor: Piotr "Zodiac" Szczerbowski

Wydawnictwo © GRY-Online S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.gry-online.pl

Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione bez pisemnego zezwolenia GRY-Online S.A.

Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków towarowych i handlowych, itp. należą do ich prawowitych właścicieli.

Publikacja przeznaczona jest wyłącznie do użytku prywatnego. Nie może być sprzedawana, odsprzedawana lub udostępniana publicznie osobom trzecim bez pisemnej zgody GRY-Online S.A.

Ilustracja na okładce - wykorzystana za zgodą © Shutterstock Images LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgoda na wykorzystanie wizerunku podpisana z Shutterstock, Inc.

Poradnik w wersji WWW znajdziesz na stroniewww.gry-online.pl/S024.asp?ID=123

[email protected]

Spis treści

1. Wprowadzenie

2. Uzbrojenie

3. Moc

4. Walki jeden na jednego - czyli jak poradzić sobie z duelami

Misja 01: Kejim Post

Misja 02: Kejim Base

Misja 03: Artus Mine

Misja 04: Artus Detention Area

Misja 05: Artus Topside

Misja 06: Yavin Temple

Misja 07: Yavin Trial

Misja 08: NS Streets

Misja 09: NS Hideout

Misja 10: NS Starport

Misja 11: Bespin Undercity

Misja 12: Bespin Streets

Misja 13: Bespin Platform

Misja 14: Cairn Bay

Misja 15: Cairn Assembly

Misja 16: Cairn Reactor

Misja 17: Cairn Dock1

Misja 18: Doom Comm

Misja 19: Doom Detention

Misja 20: Doom Shield

Misja 21: Yavin Swamp

Misja 22: Yavin Canyon

Misja 23: Yavin Courtyard

Misja 24: Yavin Final

1. Wprowadzenie

Wprowadzenie

Któż nie zna tytułu Jedi Knight II: Jedu Outcast, jednej z najsłynniejszych i obecnie najbardziej rozchwytywanych gier? Świetna produkcja ze stajni Raven Software zyskała sobie tak ogromną liczbę zwolenników, iż prowokacyjne stwierdzenie: "mało ciekawa i monotonna graficznie gra" podziałałoby na graczy jak przysłowiowa czerwona płachta na byka i mogłoby spokojnie spowodować małą rewoltę, porównywalną do tej, jaka rozgrywa się na pewnym statku, podczas samej rozgrywki. Nie będę w tym miejscu wyjaśniał, jak kształtuje się fabuła JK2, gdyż to jest jeden z najważniejszych elementów, wpływających na grywalność. Najważniejsze rzeczy, jeśli o tę sprawę idzie, zostały opisane dogłębnie w tekstach dostępnych na GRY-OnLine, więc ja nie będę się nad tym dłużej rozwodził. Podsumuję to tylko w jednym, no może w dwóch słowach: niesamowita i wciągająca gra!

Poradnik ten to standardowy, dogłębny opis przejścia gry, z zaznaczeniem wszystkich możliwych do odkrycia sekretów. Nie zabraknie również swoistego wprowadzenia do świata Jedi Knight - opis rozgrywki, uzbrojenia oraz dostępnych mocy na pewno przyda się początkującym Jedi.

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami kart dźwiękowych z obsługą EAX Adanced HD (aktualnie tylko na kartach Audigy), polecam zainstalowanie najnowszego pacza, dodającego obsługę dźwięku 3D. To jedna z najlepszych gier, jeśli o stronę dźwiękową chodzi!

Niech moc będzie z Wami!

2. Uzbrojenie

Uzbrojenie

Broń w postaci różnego rodzaju pistoletów odgrywa wielką rolę głównie w początkowej fazie gry. Później, gdy zdobędziesz Miecz Świetlny, owe pukawki zejdą na drugi plan. Niemniej jednak w wielu sytuacjach, nawet już przy zgłębianiu dalszych poziomów, niejednokrotnie to właśnie pistolet czy też zwykły granat okaże się niezbędnym elementem, a nawet powiem więcej - gwarantem zwycięskiej rozgrywki.

Różnorodność dostępnego arsenału jest ogromna, więc powiedzenie, że każdy znajdzie coś dla siebie, jest jak najbardziej na miejscu. Mamy powolne, laserowe pistolety, mamy szybkostrzelne i masywne armaty, mamy także karabiny snajperskie i różnego rodzaju materiały wybuchowe. Jednak mimo, iż gra do najkrótszych nie należy, raczej trudno będzie Ci je wszystkie dogłębnie przetestować. Cóż, walka na miecze jest dużo przyjemniejsza i bardziej efektowna, niż nerwowe naciskanie spustu nawet w najlepszej spluwie.

Nazwa broni

Tryby działania: Charakterystyka

Lightsabre

Pierwszy: Uderzenie Mieczem Świetlnym.

Drugi: Rzut Mieczem Świetlnym.

Miecz Świetlny to najlepsza broń dostępna w całej grze! Podstawowy tryb walki oferuje niesamowite możliwości - na pozór proste ciosy zadawane przez twojego bohatera nie są może zbyt wyszukane, ale gdy tylko podszkolisz się we władaniu tym niebezpiecznym orężem, nikt nie przeszkodzi Ci w drodze do celu.

Najbardziej interesującą możliwością jest tworzenie tak zwanych kombosów - szybkich i zadających duże obrażenia ciosów. Podczas gry będziesz mógł wybierać style walki: klasyczny (żółty), szybki (niebieski) oraz ciężki (czerwony). Od tego będą zależeć zadawane obrażenia.

Drugi tryb walki - rzut mieczem, zależy od poziomu umiejętności.. Do korzystania z niej potrzebujesz niewielkiej ilości Mocy, więc miej na uwadze jej ilość podczas walki. Zapamiętaj również, że przy rzucaniu stajesz się bezbronny!

Stun Baton

Pierwszy: Chwilowe ogłuszenie prądem.

Można podsumować tę broń bardzo łatwo - energetyczna pałka. Aby zaatakować przeciwnika, musisz się do niego zbliżyć - to jeden z największych minusów tej zabawki. Do tego warto dodać niewielkie obrażenia, jakie zadaje, i mamy najbardziej nieprzydatną broń w całej grze. Będziesz mógł jej używać, dopóki nie zdobędziesz Miecza Świetlnego.

Bryar Pistol

Pierwszy: Zwykły strzał.

Drugi: Doładowany strzał, zwiększone obrażenia.

Amunicja: Blaster Pack

Słabiutki pistolet laserowy, przydatny tylko w początkowej fazie gry. Później jego użycie mija się z celem, szczególnie, że zadawane obrażenia są niewielkie, a częstotliwość oddawania strzału również nie zadawalająca. Jedyny plus, to celność - a ta jest znakomita.

Można stosować tę pukawkę przeciwko bardzo oddalonym celom. Traktuj ją jak karabin snajperski, póki takowego nie odnajdziesz.

E-11 Blaster Rifle

Pierwszy: Standardowy strzał, powolne oddawanie ognia.

Drugi: Szybki strzał, mniej celny.

Amunicja: Blaster Pack

W początkowej fazie gry ten karabinek będzie sprawował się nadzwyczaj dobrze. Mimo niewielkich rozmiarów, potrafi całkiem sporo, co zresztą szybko zauważysz. Jednak poza walką ze Stromtrooper'ami nie nadaje się na cięższych przeciwników, dlatego gdy tylko nadarzy się okazja, zmień go na coś mocniejszego.

Pierwszy tryb działania spisuje się nieźle na średnie odległości, ale użycie drugiego ma sens, gdy jesteś blisko celu. Rozrzut w tym przypadku jest ogromny i większość pocisków nie trafi w cel.

Tenloss Disruptor Rifle

Pierwszy: Normalny strzał.

Drugi: Zbliżenie (włącza celownik).

Amunicja: Power Cell

Bardzo użyteczny karabin snajperski. Doskonała celność, głównie dzięki dołączonemu celownikowi, pozwala zdejmować przeciwników z bardzo dużych odległości. Jako minus można zaliczyć mniejsze niż by się chciało zadawane obrażenia.

Warto użyć tego karabinu na otwartych przestrzeniach, ewentualnie w rozległych halach. Stosowanie tego urządzenia na niewielką odległość mija się z celem, a to za sprawą długiego ładowania po oddania strzału.

Bowcaster

Pierwszy: Strzał pojedynczy, lub kilka po naładowaniu.

Drugi: Pojedynczy szybki strzał, pocisk odbija się od powierzchni.

Amunicja: Power Cell

Bardzo ciekawa i przyjemna w użyciu broń. Duża celność, niezły stosunek szybkości oddawania strzału do zadawanych obrażeń. W średnim stadium rozgrywki to będzie broń, z której warto czasami skorzystać.

Bardzo ciekawy okazuje się być drugi tryb - można załatwić przeciwnika stojącego za zakrętem, odpowiednio kalkulując tor lotu pocisku.

DEMP 2 Gun

Pierwszy: Pojedyncza kula energii.

Drugi: Wyrzuca pole energii, które po zetknięciu z celem razi znajdujących się w okolicy przeciwników.

Amunicja: Power Cell

Bardzo niebezpieczna broń, szczególnie w starciach z mechanicznymi przeciwnikami. Kula energii potrafi zrobić nie lada spustoszenie nie tylko we wszystkim, co składa się z komputerowo sterowanych części.

Drugi tryb nadaje się do walki z żywymi przeciwnikami, jednak biorąc pod uwagę specyfikę działania tego trybu, używał go będziesz bardzo rzadko.

Heavy Repeater

Pierwszy: Ciężki, szybki ostrzał.

Drugi: Granat energetyczny, ogłuszający i raniący przeciwników.

Amunicja: Metallic Bolts

Bardzo przyjemna broń, do tego ogromnie użyteczna. Pierwszy tryb nadaje się tylko na niewielkie odległości, gdyż broń ta ma wielki rozrzut. Dlatego warto go stosować przeciwko większym zgrupowaniom.

Ale najważniejszy jest tutaj tryb numer dwa - energetyczny granat jest najlepszym elementem tejże pukawki. Potrafi za jednym uderzeniem zmieść większość przeciwników! Po prostu używać, kiedy tylko się da.

Golan Arms FC-1

Flechette Weapon

Pierwszy: Wyrzuca metalowe płytki.

Drugi: Wyrzuca dwa granaty.

Amunicja: Metallic Bolts

Miła, aczkolwiek mało użyteczna broń. A to dlatego, że rozrzut jest tak ogromy, iż podejść musisz praktycznie na pół metra od celu. Do tego zadawane obrażenia nie zadowalają.

Drugi tryb sprawdza się w większych zgrupowaniach, gdyż granaty mogą wybuchnąć po zetknięciu się z jakimkolwiek przeciwnikiem. Mimo wszystko, nie używa się tej borni za często. Dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z Heavy Repeatera.

Merr-Sonn Portable

Missile System

Pierwszy: Wyrzuca niekierowaną rakietę.

Drugi: Wyrzuca samonaprowadzającą rakietę.

Amunicja: Rockets

Rakietnica spisuje się doskonale przeciwko wielkim robotom, jak na przykład AT-ST. Warto także stosować ją przy dużych zgrupowaniach przeciwników, oraz przy zetknięciu się z działkami stacjonarnymi.

Niestety, amunicji do tej broni nie znajdziesz za wiele, więc używać jej będziesz sporadycznie. Tak czy inaczej, warto czasami odpalić jakąś rakietę, by znieść z powierzchni ziemi nawet miniaturowego AT-ST.

Thermal Detonator

Det Pack

Laser Trip Mine

Thermal Detonator to lekko zmodyfikowany granat - jeśli przytrzymasz przycisk strzału, czasowy zapalnik zostanie ustawiony na maksymalny czas do detonacji, co będzie słyszalne (specyficzne pikanie). Bardzo przydatna broń do eliminacji dużych grup.

Det Pack to zdalnie sterowany ładunek wybuchowy. Jeśli jesteś pewny, że ktoś przejdzie po wyznaczonym punkcie, możesz zrobić mu niespodziankę. Ogólnie mało użyteczna zabawka.

OI w końcu - Laser Trip Mine, to nic innego jak ładunek wybuchowy, samoczynnie detonujący się w sytuacji, gdy ktoś przesłoni wysyłany przez owe urządzenie promień lasera. Podobnie jak w poprzednim przypadku, stosowanie tego typu urządzeń wydaje się być wątpliwą inwestycją.

3. Moc

Moc

Jeśli do