Schizofrenia - pomysły, strategie i taktyki - Sławomir Mirosławski - ebook

Schizofrenia - pomysły, strategie i taktyki ebook

Sławomir Mirosławski

0,0
17,00 zł

lub
Opis

Jak mogę sobie pomóc w schizofrenii?
Jakie są sposoby radzenia z tą chorobą?
Zbiór prostych odpowiedzi i pomysłów niosących wsparcie osobom dotkniętych schizofrenią, ale także ich rodzinom i opiekunom.
Głównym aspektem poradnika jest rozwój osobisty i pomoc, poprzez różnorodne pomysły i opracowanie swoistych strategii oraz taktyk dla chorego na schizofrenię człowieka. Szczególna uwaga skupiona została nad dwiema japońskimi filozofiami IKIGAI i KAIZEN. Pierwsza dotyczy długiego i szczęśliwego życia. Drugą stosować można do różnych aspektów życiowych jak odchudzanie, ćwiczenia, rzucanie palenia, pozytywne myślenie, obniżenie stresu i wiele innych. To strategie, które mogą uratować życie. Sukces stanowi natomiast stopniowe dochodzenie do uzyskania określnych rezultatów.  
Układ książki Mirosławskiego – od pomysłu, przez strategie, do taktyki – sugeruje kierunek zmagań ze schizofrenią, który ma zapewnić końcowy sukces zgodnie z łacińską zasadą Carpe diem: Ciesz się życiem. (Mimo wszystko).

Ebooka przeczytasz w aplikacjach Legimi lub dowolnej aplikacji obsługującej format:

EPUB
MOBI
PDF

Liczba stron: 35

Oceny
0,0
0
0
0
0
0Sławomir Mirosławski
Schizofrenia - pomysły, strategie i taktyki

Wersja Demonstracyjna

Wydawnictwo Psychoskok

Sławomir Mirosławski „Schizofrenia - pomysły, strategie i taktyki”

Copyright © by Sławomir Mirosławski, 2020

Copyright © by Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o. 2020

Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Żadna część niniejszej publikacji nie

 może być reprodukowana, powielana i udostępniana 

w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

Redaktor prowadząca: Wioletta Tomaszewska

Projekt okładki: Robert Rumak

Korekta: Bogusław Jusiak, Robert Olejnik

Skład epub, mobi i pdf: Kamil Skitek

ISBN: 978-83-8119-721-2

Wydawnictwo Psychoskok Sp. z o.o.

ul. Spółdzielców 3, pok. 325, 62-510 Konin

tel. (63) 242 02 02, kom. 695-943-706

http://www.psychoskok.pl/http://wydawnictwo.psychoskok.pl/ e-mail:[email protected]

WSTĘP

Wpadłem na dość śmiały pomysł, jak pomóc osobom w moim położeniu. Doszedłem do wniosku, że dobrze by było spisać wszystkie swoje przemyślenia i wydać je w postaci książki. Wydaje mi się, że nie ma jeszcze na polskim rynku pozycji, która niejako od środka ukazuje wszelkie dostępne pomysły związane z pomocą w schizofrenii. Napisanej prostym a nie górnolotnym językiem. Przystępnym dla każdego czytelnika.

Sam chciałbym trafić na tego rodzaju lekturę wówczas, gdy zaczęła się moja choroba, o której na początku zupełnie nic nie wiedziałem, a minęło już 8 lat, odkąd zmagam się ze schizofrenią. Myślę, że ponieważ coraz więcej osób zapada na tego typu chorobę psychiczną, książka ta może się okazać potrzebna i ważna.

To już czwarta pozycja z mojej serii o schizofrenii. Wolałbym pisać o czymś przyjemnym, jednak skoro choroba wciąż nie daje mi spokoju, po raz kolejny muszę się zająć tematem.

Książka odpowiada na zasadnicze pytanie: Jak mogę sobie pomóc w schizofrenii? Może okaże się przydatna dla innego chorego lub dla opiekuna chorej na schizofrenię osoby.

Koniec Wersji Demonstracyjnej